FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SS LAZIO Roma

«117181920»
Astristul06.02.2011 16:15

Lazio nu se regaseste si a mai bifat un semi-esec in compania celor de la Chievo, pe Stadio Olimpico. "Profetul" Hernanes a deschis scorul in prima repriza cu o executie de mare campion, din lovitura libera, iar Veronezii au egalat prin Cesar, dupa o balbaiala a defensivei laziale la un corner. Etapa viitoare ne deplasam la Brescia. Sper sa facem o partida mai buna si sa ne intoarcem cu toate cele 3 puncte puse in joc.

 

Stefan Radu s-a accidentat in minutul 20 si a fost inlocuit cu Scaloni. Practic dupa inlocuirea lui, Chievo a inceput sarjele pe partea stanga a apararii laziale.

 

24laziochievo11.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17216

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy06.02.2011 18:02

Nici Milan nu se regaseste...

 

Vad c-a jucat Thereau la oaspeti...

Astristul13.02.2011 16:55

Kozak strikes again! :)

 

In etapa a 25-a din Serie A, Lazio invinge la Brescia prin 2 lovituri de cap foarte bine plasate. Nici centrarile n-au fost de neglijat. :D Autorii golurilor au fost extrema dreapta Alvaro Gonzalez si noua speranta a fotbalului ceh, Libor Kozak. Astfel Lazio, prin aceasta victorie, se apropie de locurile fruntase. Etapa viitoare ne vor vizita cei de la Bari!

 

25brescialazio02.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17342

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

 

 

 

@ red&blue_boy: Thereau joaca meci de meci la Chievo sezonul asta. ;)

 

red&blue_boy13.02.2011 19:07

Am inteles ca Radu si-a prelungit contractul cu lazialii.

 

@ red&blue_boy: Thereau joaca meci de meci la Chievo sezonul asta.

Ma bucur foarte mult pentru el !Dar din pacate nu prea intra titular.

Astristul20.02.2011 16:07

Lazio a invins pe Stadio Olimpico pe Bari in etapa a 26-a din Serie A, luandu-si astfel revansa dupa rusinea din sezonul trecut. Autorul singurului gol a fost "Il profeta" Hernanes, in debutul partide, printr-un sut din drop. O reusita spectaculoasa, care-i arata clasa de campion a brazilianului! :)

 

26laziobari10.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17462

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

 

 

 

@ red&blue_boy: Ai dreptate in ambele privinte. Radu si-a prelungit contractul, iar Thereau nu joaca titular, dar in tur sa stii ca a jucat destule meciuri din primul minut!

red&blue_boy20.02.2011 20:28

Azi cu Milan a jucat titular,sa imi faca in ciuda! :)

Astristul22.02.2011 19:34

Se mai intampla! :P

Astristul27.02.2011 17:02

Intr-o etapa in care Palermo a suferit cea mai mare infrangere din istorie, 0-7 pe Renzo Barbera impotriva celor de la Udinese, o adevarata performera a deplasarilor, Lazio a pierdut si ea, dupa un autogol al brazilianului Dias, in deplasarea de la Cagliari.

Sincer imi pare rau mai mult de episodul trist din cariera lui Delio Rossi, fostul nostru antrenor, decat de infrangerea cu Casteddu! Cu Delio pe banca, n-a fost macar 1 sezon in care sa nu invingem in DERBY!

 

27cagliarilazio10.png

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17577

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy27.02.2011 17:25

E tare si ca au marcat doar doi oameni,Sanchez si Di Natale!

Astristul28.02.2011 21:58

Delio Rossi a fost demis astazi de la US Palermo. El fiind inlocuit de Serse Cosmi.

SS Lazio va intalni US Palermo, duminica, de la ora 21:45 (ROU), in ultimul meci din etapa a 28-a din Serie A, care se va disputa la finele acestei saptamani.

f234567k28.02.2011 22:08

Era destul de haios omul pe vremea cand era la Udinese. Tin minte ca au facut si un egal, 1-1 cu Barcelona. Tare rau si vestimentatia lui de fiecare data.

red&blue_boy28.02.2011 22:43
Delio Rossi a fost demis astazi de la US Palermo. El fiind inlocuit de Serse Cosmi

Pacat de Delio Rossi,ca n-a reusit la Palermo...Ce chestie,chiar inaintea meciului cu Lazio...Revine asadar in peisaj Serse Cosmi! :)

Astristul02.03.2011 19:49
Era destul de haios omul pe vremea cand era la Udinese. Tin minte ca au facut si un egal, 1-1 cu Barcelona. Tare rau si vestimentatia lui de fiecare data.

Da, la costum, cu sapca si adidasi. Moda a preluat-o si Zenga la un moment dat.

Astristul06.03.2011 22:14

Lazio invinge in etapa a 28-a din Serie A, pe Palermo cu scorul de 2-0, gratie dublei lui Giuseppe Sculli! Ambele reusite venind dupa niste pase de geniu marca Christian Ledesma! Duminica viitoare, de la ora 16:00 (ROU), Lazio va evolua in "deplasare" in DERBY DELLA CAPITALE! A sosit vremea revansei! Cel putin aceasta este parerea mea.

 

 

28laziopalermo20.png

 

 

Analiza evolutiei jucatorilor: http://www.lalaziosiamonoi.it/?action=read...idnotizia=17699

 

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

red&blue_boy06.03.2011 22:18

Plecati favoriti in derby.

laur_2307.03.2011 08:27

Singurul lucru pe care mi-l mai doresc in acest campionat este ca Lazio sa termine inaintea Romei si a celor de la Napoli.Mai sus de locul 3 nu cred ca este posibil.Iar Inter sa castige titlul, desi Milan pare in forma maxima, exceptand UCL.

Daca nu ma insel, ultimele puncte pierdute de Milan in campionat au fost pe San Siro cu Lazio, atunci cand lazialii au avut mare noroc, plecand neanvinsi.

Cred ca multe se vor decide in derby-ul milanez, in privinta campioanei.Desi mai sunt si alte meciuri...

 

In privinta "derby della capitale", eu nu-mi fac mari sperante!Si in tur si in alti ani, cand se parea ca Lazio e mai in forma, porneste favorita, a aparut parca un complex in fata Romei si s-a naruit totul.Poate ca acum va fi altfel.

blindica08.03.2011 07:56
Plecati favoriti in derby.

 

Asa au plecat si-n tur si in Cupa...

Il starnesti iar pe Astristul si poate o sa fie iar suparat. Sigur,dupa statisticile de pana acum,ale acestui sezon,Lazio pleaca favorita la tot,mai putin la faptul ca au pierdut in ambele meciuri de pe Olimpico.

red&blue_boy08.03.2011 08:15

Da,raportat la ultimele meciuri directe Roma sta mai bine,dar tot timpul e o echipa favorita,iar prin prisma clasamentului Lazio e.Acum ramane de vazut ce va fi in teren. :)

ady.fcsb08.03.2011 13:24

Daca Roma elimina azi Sahtiorul, Lazio nu are nici-o sansa in derby,parerea mea.

Mem026.01.2012 19:58

2 goluri a dat Cisse pana acum pentru Lazio , ambele in meciurile cu Milan , prea mare coincidenta;

SS Lazio26.05.2013 19:31

Reaprind topic-ul asta din simplul motiv ca Lazio a invins astazi chiar pe Roma in finala!

 

Uite ca se poate face performanță și cu bani mai puțini, poate Gigi va medita la puscarie ! :))

 

Consider ca a fost o victorie muncita, grea dar - nu se poate evita cliseul- meritata cu prisosinta.

 

 

 

A nu se uita ca Sankt Pauli, simbolul anarho-comunistilor, eco-marxistilor, in general a tot ce inseamna extrema stanga (inclusiv bannere cu stalin si lenin)- abia a ajuns la mijlocul clasamentului in Liga 2 germana :yeahh: . Deci pentru toti che-guevaristii, pol-pot-istii, nostalgicii dupa ceausescu, depravatii si nescolarizatii cu tricouri cu anarhii sau urss, pentru cei care se excitau patologic, maladiv cand grecii devastau Atena- suferiti!

 

FORZA LAZIO! NON MOLLARE MAI!

Ronnie26.05.2013 20:52

Momentan campionatul in Italia este la un nivel modest, nu cred ca ai nevoie de bani ca sa faci performanta acolo. O organizare buna, un lot de jucatori echilibrati valoric si un antrenor mai stralucit si ti-ai asigurat participarea in Europa.

 

Singura echipa care conteaza este Juventus si totusi nici ei nu sunt atat de straluciti. Singura echipa puternica care au intalnit-o in acest sezon european a fost Bayern si au pierdut calificarea cu ei inca din tur.

 

Ma bucur oricum pentru Lazio. Meritau aceasta Cupa dupa ce anul asta erau chiar pe loc de UCL prin iarna.

Arsenal1886Steaua194726.05.2013 22:20

Chiar ca a scazut mult campionatul italian... ce era acum 8-10 ani si ce e acum... Calciopoli i-a ingropat.

mq_messi27.05.2013 05:16

ar fi cazul sa se faca niste investitii serioase la Lazio .. oricum frumos meci ieri ,daca nu pe teren,atunci sigur in tribune .

V for Vendetta19.09.2013 19:36

Se uita careva la Lazio - Legia ? Cam fac legea polonezii in tribune, ma intreb ce s-o fi intamplat cu faimosii ultrasi laziali....rusinos, la tine acasa sa fii dominat de asa maniera. Nu e de neglijat nici faptul ca probabil sunt si multi juventini data fiind prietenia dintre cele 2 peluze, dar totusi : jos palaria pentru oaspeti!

«117181920»