FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ovidiu Petre

«14567»
MALDINI25.09.2008 09:32

Asa am avut noi mereu "noroc" .Mereu am avut o gramada de accidentati

sabin130725.09.2008 09:43

Daa, sa le multumim din suflet lui Paligora & Co.

Ei mereu sunt surprinsi, sunt luati pe nepregatite.. isi bat joc de atatia ani de cariera acestor jucatori pana la urma.

Annie19.11.2008 19:03
mai bine il baga pe Paraschiv decat pe Ov. Petre...dar asta e....

 

 

Ovidiu Petre e mult mai bun decat Paraschiv... :steag_cruce_invers:

Melku20.11.2008 17:33

@sabin1307

 

Paligora & Co. sunt de vina pentru ca nu au vazut ce altii au vazut (cei de la Galata, cei de la Timisoara), caci se pare ca problemele lui nu sunt o surpriza pentru unii, vezi Iancu, si acum isi freaca palmele de bucurie dupa ce ni l-a dat pe Ovidiu si pe alt accidentat, Emeghara (sa il mai pun si pe Plesan? alt jucator din sticla).

Ronnie22.03.2009 08:12

La multi ani, Ovidu Petre! Mult succes si la cat mai multe goluri!

Daniel-Ionut22.03.2009 08:14

La Multi Ani Ovidiu... si cat mai multe evolutii bune... ca de tine avem nevoie :thumbsup:

MoWeed22.03.2009 08:17

La multi ani "ceasule". Iti doresc un transfer afara cat mai repede atat pentru binele tau cat, mai ales, pentru binele nostru.

danimarcu22.03.2009 09:22

La multi ani!

Sa fii sanatos si sa joci cat mai bine. :steag_cruce_invers:

redondo22.03.2009 11:46

La multi ani "Ceasule elvetian"! Succes in continuare.

maye22.03.2009 12:48

La multi ani Ovidiu.De ziua ta iti doresc oase mai tari!

Robinson Rufay Zapata22.03.2009 13:31

La multi ani Petrica , si hai tata ca avem nevoie de tine!!!

somoso31.08.2009 18:51
La multi ani Petrica , si hai tata ca avem nevoie de tine!!!

 

cat mai e accidentat Ovidiu?revine pana la meciul cu gaz metan?

Maye31.08.2009 19:07

la iarna.

David01.09.2009 15:57

Si pana atunci va fi iesit total din forma.

red&blue_boy12.10.2009 10:19

De maine Ovidiu Petre revine la antrenamente.Sper sa revina cat mai repede si in jocurile oficiale.

Dazicu12.10.2009 21:00

in sfarsit si el si Emeghara

Dragoshel20.01.2010 07:19

Refacut sută la sută din punct de vedere medical, "Sirmă" dovedeste la antrenamente o poftă extraordinară de munca dornic să revină rapid in prim-plan.

 

"Ovidiu se pregateste ca si cind miine ar fi un meci decisiv. Are o ambitie iesită din comun să demonstreze că mai poate fi util Stelei si echipei nationale. Sintem foarte multumiti de parametrii fizici la care a ajuns, desi a ratat pregatirea de vara iar in toamnă a evoluat foarte putin", a explicat un membru al staff-ului medical.

 

Stoichiță e si el mindru de modul in care se antrenează Petre: "În jurul lui, al lui Petrică Marin ori al lui Ghionea pot creste si tinerii pe care-i avem acum in lot. Au de la cine invăța".

 

Ultima interventie chirurgicală pe care a suferit-o Ovidiu a fost in aprilie anul trecut, la meniscul genunchiului drept.

 

stelisti.ro

red&blue_boy20.01.2010 08:43

Sper sa nu mai aiba probleme Ovidiu Petre cu accidentarile,sa revina la forma de altadata.In lipsa altor solutii,avem nevoie mare de el la mijloc.

MoWeed20.01.2010 09:36

De l-ar vinde si pe asta, bine ar fi. Joaca 3 meciuri si sta 4 luni dupa aia...

Dragoshel20.01.2010 11:00

astepata sa faca si el 1-2 meciuri mai bunicele si il scoate intr-un milion....

MoWeed20.01.2010 11:12

Pai daca face 1-2 meciuri mai bune, imediat dupa aia se va accidenta. Ca doar asa o tine de vreo 2 ani.

 

Daca mi s-ar strica ceasul la fel de des precum se acccidenteaza "Ceasul" l-as fi aruncat de mult

Ronnie20.01.2010 12:05

Mie imi place mult de Ovidu Petre. Mi se pare cel mai bun mijlocas defensiv din Romania. Peste Apostol, N'Doye sau Lazar.

Dragoshel20.01.2010 14:26

este un jucator bun dar este cam slab la oase..se accidenteaza repede.

MoWeed20.01.2010 15:13

Mie mereu mi s-a parut un jucator mediu spre mediocru. Desi are o tehnica putin mai buna decat Lovin are acelasi talent de a strica majoritatea mingiilor jucate in fata.

Lazar de la rapid sau Apostol mi se par jucatori mult mai buni

Lari11.03.2010 21:41

Ovidiu Petre ar putea deveni cel de-al treilea fotbalist stelist care ia drumul țărilor arabe in ultimi ani, după Mirel Radoi și Ionuț Rada. Mijlocașul poreclit "Ceasul" ar putea descinde la Al Nasr.

 

Concret: surse demne de incredere ne-au dezvaluit că fostul antrenor al Stelei, Walter Zenga, in prezent liber de angajament după ce si-a incheiat conturile cu Palermo, este foarte aproape să semneze un contract cu gruparea din Arabia Saudita Al Nasr. În aceste conditii, tehnicianul italian le-a marturisit apropiatilor că ar dori să aducă la noua sa echipă si fotbalisti romani, in capul listei fiind internationalul echipei din Ghencea, Ovidiu Petre.

 

"În aprilie vorbesc cu Walter"

 

Contactat telefonic de ProSport, fostul secund al lui Zenga, Massimo Pedrazzini, a declarat că poate să dezvaluie mai multe doar după ce o să aibă o discutie cu antrenorul italian. "Am stabilit cu Walter să ne intalnim in luna aprilie să vedem ce vom face in viitor. Sunt mai multe discutii, dar momentan nu pot să vă spun nimic pană nu o să vorbesc cu el", ne-a spus Pedrazzini.

 

Costă 4.000.000 de euro

 

Desi surse din Ghencea ne-au marturisit că Ovidiu Petre ar putea pleca la o altă formatie pentru suma de 500.000 de euro, spre seara la Sport.ro, Gigi Becali a anuntat că are alte pretentii. "Ovidiu Petre este dorit de Cosmin Olaroiu la arabi. Dar, din cate am inteles, am auzit că Zenga va antrena si el in Arabia Saudită si il doreste acolo. Pentru 4.000.000 de euro ii dau drumul", a incheiat finantatorul stelist.

 

63 de meciuri a disputat Ovidiu Petre pentru Steaua in Liga I, reusind să marcheze de cinci ori.

 

Oli m-a intrebat dacă nu-l las pe copilul lui, adică pe Ovidiu Petre, să ia și el bani de la arabi. Dar să vedem, Ovidiu mai are un tatic, pe Zenga, care-l vrea și el - Gigi Becali.

 

ProSport

«14567»