FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ovidiu Petre

«1237»
Bogdan4Steaua31.08.2006 07:28

59742.jpg

 

Data nasterii : 22.03.1982

Locul nasterii: Bucuresti

Post : mijlocas central/lateral

Nr. tricou : 8

Inaltime: 1.88 m

Greutate: 74 kg

Club anterior: Poli Timisoara

A mai evoluat la: FC National, Galatasaray

Meciuri/Goluri in Liga 1: 57/2

Meciuri/Goluri in Super Lig(Turcia): 22/1

Meciuri/Goluri la echipa nationala: 13/1

Meciuri/Goluri in cupele europene: 6/0

Debut in Liga 1: 22.04.2000(Rapid-FC National)

Debut la echipa nationala: 17.04.2002(Polonia-Romania)

m_c31.08.2006 07:53

Ovidiu Petre a semnat cu Steaua???? este adevarat??? nu pot sa zic ca il simpatizez prea tare...dar acum daca o fi adevarat...sa speram ca va face treaba buna...

Rossoblu31.08.2006 08:05

unul din jucatorii mei favoriti, a dat niste goluri senzationale la Galata si Timisoara, achizitie f buna, daca n-ar fi accidentat ar fi titular incontestabil la nationala.

 

BINE AI VENIT Ovidiu

Bogdan4Steaua31.08.2006 08:06

" "Sunt super fericit! Mi s-a îndeplinit un vis, acela de a juca la Steaua", a declarat, pentru Realitatea, Ovidiu Petre. "De astăzi o să am cîteva antrenamente în fiecare zi pentru a putea reveni la capacitate maximă şi sper să fac treabă bună, mai ales că voi lucra din nou cu Oli. Sper să cîştig campionatul cu Steaua şi să facem o treabă cît mai bună în Liga Campionilor".

 

Sursa: GSP.ro

forever_STEAUA31.08.2006 08:06
Ovidiu Petre: "Mi s-a îndeplinit un vis, acela de a juca la Steaua"

 

''Sunt super fericit! Mi s-a îndeplinit un vis, acela de a juca la Steaua", a declarat, pentru Realitatea, Ovidiu Petre. "De astăzi o să am cîteva antrenamente în fiecare zi pentru a putea reveni la capacitate maximă şi sper să fac treabă bună, mai ales că voi lucra din nou cu Oli. Sper să cîştig campionatul cu Steaua şi să facem o treabă cît mai bună în Liga Campionilor".

 

 

sursa: stelisti.ro (multumit, cristioto ? :D )

karas_ultras31.08.2006 08:19

bine-ai venit, O Petre! sper sa faci treaba buna!

puyol31.08.2006 08:42

mie mi se pare destul de bun. a jucat in meciul Romania-cehia, si a facut-o chiar foarte bine. seamana un pic cu Lovin

Rossoblu31.08.2006 08:44

declaratia lui Iancu

 

"Ne-am inteles cu Steaua pentru cedarea lui Ovidiu Petre, suma fiind un pic peste un milion de euro. Am fost maleabili in negocieri, tinind cont si de faptul ca este ultima zi in care Steaua poate lua jucatori pentru a trimite lista la UEFA. Am ajutat si noi puţin, Steaua merita acest lucru pentru tot ceea ce face pentru fotbalul romanesc", a spus Iancu.

:roll:

DTP-Ludacris31.08.2006 08:54
MULTA BAFTA ,sper sa ai multe realizari la acest club
FanSteaua4Life31.08.2006 09:05

Sper sa se acomodeze la Steaua...Bafta Ovidiu Petre, si nu rata sansa care iti este ofertia, de a juca pt Steaua...

AmuntBoy31.08.2006 10:27

bafta Ovidiu ;)

al_led31.08.2006 14:22

Jucator bun.

Bafta O Petre

radoi8631.08.2006 14:33

In conditiile data, odata cu revenirea lui Mirel si Ovidiu, Lovin trebuie sa-si gaseasca alta echipa!

***alex***31.08.2006 14:35

Nu e unul dintre jucatorii mei preferati, dar sper sa faca treaba buna.

waste31.08.2006 14:52
In conditiile data, odata cu revenirea lui Mirel si Ovidiu, Lovin trebuie sa-si gaseasca alta echipa!

 

Ba da-l naiba da' bun mai e Petre asta. :roll: Morala e sa-i schimbi intre ei, ca ai meciuri din 3 in 3 zile, si vor aparea si alte accidentari. De aia-s atatia, si e bine ca-s multi (si buni).

LoveNesta31.08.2006 15:56

^ mai devreme sau mai tarziu Radoi o sa plece asa ca e bine ca sunt mai multi,pt ca atunci cand o sa plece Mirel inlocuitorul lui o sa fie deja acomodat cu echipa si o sa se descurce mai bine :wink: .

skorpio1531.08.2006 15:59

@ waste

Corect. Cu un asa program, pica bine sa ai mai mult de 2 jucatori pe-un post.

 

Programul care urmeaza e cumplit de greu, chiar daca se amana vreun derby. Avem cu argesul, cu rapizii, cu maidanezii, plus meciurile din CL.. Chiar credeti ca nu se va accidenta nimeni? Important e sa fie toti la zi cu pregatirea fizica.

Venirea lui Ov Petre a picat numai bine. O sa vedeti ca va face treaba buna.

Nero31.08.2006 16:31

Bun sosit, sper sa fie la inaltimea asteptarilor. La un moment dat era in scadere mare de forma (pe timpul lui Hagi, in special), acum alta-i treaba, altele sunt obiectivele. Spor la treaba, Petre :wink:

cmt-steaua31.08.2006 18:04

jucator cu experientza de CL !

Jocuri in nationala !

A fost la o echipa din europa !

Dornic sa joace la Steaua !!!!

 

Jucatori de acest calibru avem nevoie noi la Steaua !

Mult succes ii urez si sa faca o treaba foarte buna la echipa !

steaua*forever01.09.2006 05:22

A jucat in UCL (la Galatasaray!), a fost si la nationala... F. f. bine, Oli si MM!

Mult succes in echipamentul ros-albastru, Ovidiu!

FanSteaua4Life01.09.2006 19:52

Cica e din Ghencea, nu stiam ca e bucurestean, deci e Stelist...

E bineeeeeeeeeee........ :D

ulivius04.09.2006 05:57
Mare jucator! Cred ca vom da nationalei pe cei doi mijlocasi centrali Ov.Petre si Mirel Radoi.
Bogdan4Steaua04.09.2006 06:00

Conteaza foarte mult experienta lui Ovidiu. Daca Oli decide sa il menajeze pe Para, s-ar putea sa il vedem pe Ovidiu titular in meciul cu FC Arges alaturi de Lovin.

steaua*forever04.09.2006 06:04

Dar Ovidiu Petre mai trebuie sa recupereze d.p.v. fizic, k n-a jucat de 3 luni, dupa accidentare.

Bogdan4Steaua04.09.2006 06:09

Daca Oli il va simti pregatit, s-ar putea totusi sa il titularizeze. Daca nu, solutiile sunt Cristocea sau Gigel Coman. Asta in conditiile in care Para nu isi revine si/sau va fi menajat.

«1237»