FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cyril Thereau

«111121314»
_yang31.10.2007 17:16
Wally02.11.2007 20:58

Nu cred intr-o revenire a lui Cyril la Steaua, desi imi doresc enorm...

razvan_stelist200710.11.2007 10:02

E un atacant foarte bun, un jucator de careu ce nu se compara cu Iacob! Ar fi foarte bine daca, clubul ar incerca sa il readuca la echipa pentru ca la Anderlecht nu s-a acomodat, iar la Steaua este chiar foarte iubit!

stelistub10.11.2007 14:16
Are el 1.89 dar a spus ca principalele lui calitati sunt viteza si tehnica, dar mai are de lucrat la jocul cu capul.

Cyril, Come Back!

 

Cyril Thereau a fost un jucator de valoare si cred ca nu merita sa plece de la Steaua. Daca ramanea si in viitor la Steaua cred ca ajuta foarte mult echipa sa castige cat mai multe meciuri! fularsteaua2

Mai ales in Champions League. Sper ca va veni inapoi!

Ingerashul28.11.2007 22:09

steagro Cyril Thereau este Inger pentru Steaua!

 

Baiatul asta are mult talent in sange si da clasa oricarui atacant!

Are stil, cunoaste jocul, combina frumos cu coechipierii si executa cu sange rece!

 

Veti vedea asta in curand, eu am vazut-o pana acuma!

 

 

(Becali ar trebui sa tina jucatorii buni la echipa, nu doar pe cei pe care ii simpatizeaza)!

Wally29.11.2007 15:19
Nu cred intr-o revenire a lui Cyril la Steaua, desi imi doresc enorm...

Visul meu e pe cale de a deveni realitate...

cristi_mold29.11.2007 19:45

Cred ca trebui sa schimbati topicul la Thereau. Sa il puneti la jucatorii Stelei! :tongue:

Un baiat bun02.12.2007 17:03

Cyril Thereau mi-a placut mult! Ajuta echipa la vestiare si cred ca le lipseste tuturor! steag3

horatiuspawn04.12.2007 13:51

Il asteptam sa revina in echipa campioana. Bravo Thereau!

 

fular-campionii

Wally10.01.2008 11:10

Thereau: "Regret cã am plecat de la Steaua!" 

Atacantul francez spune cã a fãcut o mare gresealã în vara trecuta cînd a decis sã plece din Ghencea
Thereau (24 de ani) a evoluat in Ghencea in perioada septembrie 2006-iunie 2007, dupa care s-a transferat la Anderlecht pentru 2,9 milioane de euro 

"Aș vrea sã mã întorc la Steaua, dar, din cite știu, cluburile nu se înțeleg. Regret cã am plecat de la Steaua, o echipã unde m-am simțit respectat, am petrecut o perioadã frumoasã acolo", a spus Thereau pentru Pro TV.

 

Sursa: gsp

stelistu_610.01.2008 17:19

Cyril a jucat destul de bine cat timp a fost la Steaua. Pacat ca a plecat, sa speram ca se va intoarce.

wolfi13.01.2008 22:35

Nu mai avem parte de al nostru Cyril acum... ca s-a scumpit si al nostru preavestit conducator nu mai are bani.

 

Hai sa punem mana de la mana si sa-l batem pe datorie!

stelistu_614.01.2008 22:15

Cyril a fost imprumutat la Charleroi. :sad2:

Mai bine facea ceva creditorul sa ajunga la noi.

Bogdan4Steaua19.01.2008 13:56

Evident, management prost.

 

In prima faza au platit pentru francez 600.000 euro. Apoi au incasat pe el 2.900.000. Acum aveau sansa de a-l recupera pe 1.000.000 euro, poate chiar 7-800.000 daca mai negociau. Fiind iubit de suporteri si avand aici "antecedente" placute, in proportie de 99% cota de piata a francezului ar fi crescut din nou, deci toata lumea avea de castigat in urma unui al doilea transfer.

 

Dar alta era problema... era adus de Meme, iar creditorul nu este incantat de astfel de jucatori.

yo_marius29.03.2008 20:46

Cyril a marcat azi pentru Charleroi.

weeezer30.03.2008 08:00

Chiar si cu 2 milioane ar fi trebuit luat... tot s-ar fi castigat de pe urma lui. Dar, cum zicea Bogdan, problema e ca era omul lui Meme.

Fiddy05.04.2008 09:32

http://www/cyrilthereau.blogspot.com

 

 

s-a deschis blogul personal al lui Thereau...poze interviuri si alte chestii interesante...

stelistu_625.04.2008 18:00

La Multi Ani Thereau! (25 de ani) Ieri a fost ziua lui, dar am uitat. :|

Mult noroc in continuare la Charleroi, mai ales ca urmeaza derby-ul cu Standard (duminica).

oanna_r3d_and_blu3_4ever29.07.2008 17:29

cel mai rau imi pare ca a plekt Thereau.....

mi se parea un jucator f bun...care putea ajuta Steaua

 

pakt :sad2:

SRamos06.09.2008 16:27

Cel mai bun atacant din ultima vreme pe care la avut Steaua!!! pacat ca sa renuntat asa usor la el :thumbdown:

Blackzie22.10.2008 07:46

Imi place foarte mult de acest jucator. Imi pare foarte rau ca l-au lasat sa plece asa usor. Greu mai gasim noi asa un atacant

 

c.ronaldo1720.12.2008 14:44

Thereau, din nou cel mai slab transfer din Belgia!

 

Fostul atacant al Stelei, francezul Cyril Thereau, a fost desemnat, pentru al doilea an la rînd, cel mai prost transfer din campionatul Belgiei! În urmã cu un sezon, Thereau pãrãsea Steaua pentru a semna cu Anderlecht Bruxelles, pentru suma de 3 milioane de euro, dar atacantul a fost cea mai mare dezamãgire a stagiunii.

 

Thereau a ajuns apoi la fosta sa echipa, Charleroi, formație de la care ajunsese în Ghencea. El nu a impresionat însã nici aici si a fost desemnat din nou de jurnalistii belgieni cel mai prost transfer al anului.

 

Într-un sondaj care a cuprins numele a 20 de jucatori, Thereau se aflã pe primul loc cu 21.21% din voturi, el fiind urmat de internaționalul belgian Bart Goor cu 18.81% din voturi și Leon Benko cu 18.1% din voturi. Thereau a jucat 843 de minute în acest sezon, reușind un singur gol pentru Charleroi, în poarta lui Zulte-Waregem. Sursa: Ziare.com

Adrian20.12.2008 15:38

C.Ronaldo17

 

Blestemul meu inca functioneaza :D

 

Asa se intampla cu tradatorii!

 

p.s. sper ca in curand sa il plesneasca si pe becalii :D

Arian10.03.2010 21:56

Belgia - Jupiler League

 

Charleroi - Lokeren 4 - 1

 

Cyril Thereau a marcat "doar" trei goluri.

 

 

Maye10.03.2010 22:03

Si nu e prima data.

 

Are 12 goluri in campionat anul asta.

«111121314»