Nu cred intr-o revenire a lui Cyril la Steaua, desi imi doresc enorm...
E un atacant foarte bun, un jucator de careu ce nu se compara cu Iacob! Ar fi foarte bine daca, clubul ar incerca sa il readuca la echipa pentru ca la Anderlecht nu s-a acomodat, iar la Steaua este chiar foarte iubit!
Are el 1.89 dar a spus ca principalele lui calitati sunt viteza si tehnica, dar mai are de lucrat la jocul cu capul.
Cyril, Come Back!
Cyril Thereau a fost un jucator de valoare si cred ca nu merita sa plece de la Steaua. Daca ramanea si in viitor la Steaua cred ca ajuta foarte mult echipa sa castige cat mai multe meciuri!![]()
Mai ales in Champions League. Sper ca va veni inapoi!
steagro Cyril Thereau este Inger pentru Steaua!
Baiatul asta are mult talent in sange si da clasa oricarui atacant!
Are stil, cunoaste jocul, combina frumos cu coechipierii si executa cu sange rece!
Veti vedea asta in curand, eu am vazut-o pana acuma!
(Becali ar trebui sa tina jucatorii buni la echipa, nu doar pe cei pe care ii simpatizeaza)!
Nu cred intr-o revenire a lui Cyril la Steaua, desi imi doresc enorm...
Visul meu e pe cale de a deveni realitate...
Cred ca trebui sa schimbati topicul la Thereau. Sa il puneti la jucatorii Stelei! :tongue:
Cyril Thereau mi-a placut mult! Ajuta echipa la vestiare si cred ca le lipseste tuturor! steag3
Il asteptam sa revina in echipa campioana. Bravo Thereau!
![]()
Thereau: "Regret cã am plecat de la Steaua!" Atacantul francez spune cã a fãcut o mare gresealã în vara trecuta cînd a decis sã plece din Ghencea Thereau (24 de ani) a evoluat in Ghencea in perioada septembrie 2006-iunie 2007, dupa care s-a transferat la Anderlecht pentru 2,9 milioane de euro "Aș vrea sã mã întorc la Steaua, dar, din cite știu, cluburile nu se înțeleg. Regret cã am plecat de la Steaua, o echipã unde m-am simțit respectat, am petrecut o perioadã frumoasã acolo", a spus Thereau pentru Pro TV.
Sursa: gsp
Cyril a jucat destul de bine cat timp a fost la Steaua. Pacat ca a plecat, sa speram ca se va intoarce.
Nu mai avem parte de al nostru Cyril acum... ca s-a scumpit si al nostru preavestit conducator nu mai are bani.
Hai sa punem mana de la mana si sa-l batem pe datorie!
Cyril a fost imprumutat la Charleroi. :sad2:
Mai bine facea ceva creditorul sa ajunga la noi.
Evident, management prost.
In prima faza au platit pentru francez 600.000 euro. Apoi au incasat pe el 2.900.000. Acum aveau sansa de a-l recupera pe 1.000.000 euro, poate chiar 7-800.000 daca mai negociau. Fiind iubit de suporteri si avand aici "antecedente" placute, in proportie de 99% cota de piata a francezului ar fi crescut din nou, deci toata lumea avea de castigat in urma unui al doilea transfer.
Dar alta era problema... era adus de Meme, iar creditorul nu este incantat de astfel de jucatori.
Cyril a marcat azi pentru Charleroi.
Chiar si cu 2 milioane ar fi trebuit luat... tot s-ar fi castigat de pe urma lui. Dar, cum zicea Bogdan, problema e ca era omul lui Meme.
http://www/cyrilthereau.blogspot.com
s-a deschis blogul personal al lui Thereau...poze interviuri si alte chestii interesante...
La Multi Ani Thereau! (25 de ani) Ieri a fost ziua lui, dar am uitat. ![]()
Mult noroc in continuare la Charleroi, mai ales ca urmeaza derby-ul cu Standard (duminica).
cel mai rau imi pare ca a plekt Thereau.....
mi se parea un jucator f bun...care putea ajuta Steaua
pakt :sad2:
Cel mai bun atacant din ultima vreme pe care la avut Steaua!!! pacat ca sa renuntat asa usor la el ![]()
Imi place foarte mult de acest jucator. Imi pare foarte rau ca l-au lasat sa plece asa usor. Greu mai gasim noi asa un atacant
Thereau, din nou cel mai slab transfer din Belgia!
Fostul atacant al Stelei, francezul Cyril Thereau, a fost desemnat, pentru al doilea an la rînd, cel mai prost transfer din campionatul Belgiei! În urmã cu un sezon, Thereau pãrãsea Steaua pentru a semna cu Anderlecht Bruxelles, pentru suma de 3 milioane de euro, dar atacantul a fost cea mai mare dezamãgire a stagiunii.
Thereau a ajuns apoi la fosta sa echipa, Charleroi, formație de la care ajunsese în Ghencea. El nu a impresionat însã nici aici si a fost desemnat din nou de jurnalistii belgieni cel mai prost transfer al anului.
Într-un sondaj care a cuprins numele a 20 de jucatori, Thereau se aflã pe primul loc cu 21.21% din voturi, el fiind urmat de internaționalul belgian Bart Goor cu 18.81% din voturi și Leon Benko cu 18.1% din voturi. Thereau a jucat 843 de minute în acest sezon, reușind un singur gol pentru Charleroi, în poarta lui Zulte-Waregem. Sursa: Ziare.com
C.Ronaldo17
Blestemul meu inca functioneaza ![]()
Asa se intampla cu tradatorii!
p.s. sper ca in curand sa il plesneasca si pe becalii ![]()
Belgia - Jupiler League
Charleroi - Lokeren 4 - 1
Cyril Thereau a marcat "doar" trei goluri.
Si nu e prima data.
Are 12 goluri in campionat anul asta.