FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«15678945»
weeezer13.12.2008 23:10

Un nou El Classico in care Barcelona se impune cu 2-0 prin golurile marcate de Eto'o si Messi.

 

Catalanii au dominat meciul de la un capat la altul, posesia fiind zdrobitoare in favoarea lor (73% fata de 27% Real - prin minutul 86). Chiar daca si Realul a avut momentele sale, acestea au fost mult prea rare si ratacite prin tesatura de pase si posesia fantastica a echipei albastru-visinii.

 

Una peste alta, Barcelona confirma forma foarte buna in care se afla si sprinteaza sigur catre un nou titlu de campioana in Primera. De asemenea, pare principala favorita la castigarea UCL. Guardiola a revitalizat o mare echipa.

DelPiero1013.12.2008 23:55

Am o intrebare:azi a jucat si Real Madrid?Diferenta de posesie este incredibila,zici ca am jucat cu Malaga! :)) Bravo BARCA.Maine,la Juve-Milan,ma astept la acelasi scor... :D

f234567k14.12.2008 00:00
Juve-Milan,ma astept la acelasi scor... :D

Cam greu sa se repete acest scor in meciul dintre doua echipe depunctate pentru scandalul din 2006.

sabin130714.12.2008 00:02

@DelPiero10

Inca jocul de azi nu i-a iesit foarte bine, poate si din cauza ploii. Real Madrid a avut noroc.:)

Marius14.12.2008 00:04
si posesia fantastica a echipei albastru-visinii.

 

WTF?

 

Bine ca nu i-ai zis echipa turcoaz de Caraibe-rosu de Sicilia :blink:

c.ronaldo1714.12.2008 08:08

Drenthe e un idiot. Nu te poti numi fotbalist si sa ratezi singur-cuc cu portarul intr-un asemenea meci. Barcelona e magie. Joaca fantastic!

 

Messi e un ratangiu. Pe cat de frumos joaca la constructie, pe atat de mult exagereaza in fata portii. Ca tot e in voga comparatia Ronaldo-Messi, pot spune ca Ronaldo inscria cel putin un gol in prima repriza daca avea ocaziile pe care le-a avut Messi.

MoWeed14.12.2008 08:36

Barca a jucat frumos si, sincer sa fiu, la momentul actual nu vad vreo contracandidata la titlu.

 

@Ronnie, modestia asta :rolleyes:

weeezer14.12.2008 09:32

@Marius: pardon, am vrut sa zic "echipei azul-grana". Better now? :P

predatorpulse714.12.2008 09:53

Real Madrid nu avea cum sa faca fata barcelonei cu atatia accidentati,cel mai important fiind van nistelrooy. Si chiar in efectiv complet i-ar fi fost greu pentru ca barca este cea mai in forma echipa din Europa. Real a pornit meciul in defensiva si acolo a ramas pentru ca nu aveau cum sa iasa,singurele exceptii fiind cele 2 faze singur cu portarul. Ca sa fi scos macar un egal,Madrid trebuia sa marcheze din ambele faze.

 

Eu am simpatii madrilene(singura echipa cu care tin este Steaua) insa vazand meciul de ieri nici nu mai conta echipa favorita,pur si simplu mi-a parut rau ca se termina meciul,cum mi s-a intamplat la majoritatea meciurilor Real-Barca. I-am aratat meciul unuia caruia nu ii place fotbalul(probabil auzind doar de fotbalul de la noi) si nu-si putea dezlipi ochii de ecranul calculatorului. Am scris asta si la ultimele derby-uri Real-Barca insa as vrea sa reiterez:vizionand asemenea meciuri nu stiu cum mai putem sa ne uitam la Liga 1 si nu stiu cum de nu le crapa obrazul marilor nostri fotbalisti romani(cu ifose cat casa) care nu pot face fata nici fizic la acest ritm d-apoi sa faca fata din pc de vedere tehnic si tactic.

 

Si ca sa vorbesc putin si despre meci,trebuie sa va zic ca cel mai mult m-a impresionat nu Messi,nu eto'o ci yaya toure. Este exponentul perfect al inchizatorului modern,cam ce joaca si senna la villareal. Omul asta a fost agresiv,a deposedat(uitati-va de cate ori a blocat iesirile realului),e inalt si rapid,dribleaza,isi asuma riscuri,ce mai un super jucator. A avut si realul un asemenea jucator odata,makelele,desi acela nu dribla atat de bine,tinea mijlocul cel putin la fel de bine ca toure.

 

Imi pare rau ca trebuie sa asteptam cateva luni pana a vedea returul pentru ca aceste meciuri sunt fenomenale,astea sunt meciurile cu care "convertesti" oameni la fotbal.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

weeezer14.12.2008 10:43

Mai e o chestie. Eu nu stiu cum tot apar in statisticile meciurilor internationale ca jucatorii romani alearga 13 kilometri (cum am vazut la Euro sau prin Liga Campionilor), pentru ca ai nostri, dupa minutul 80, cei mai multi par niste mielusei terminati. Pai l-ati vazut pe Messi (care spre deosebire de Dayro de exemplu chiar ar avea oarece drept sa aiba fite de vedeta) ce sprint a bagat in minutul 91, sa prinda mingea pasata de Henry, la golul 2?? I-ati vazut pe Drenthe si pe Alves ce arau acea banda laterala, spre finalul meciului. Si inclusiv pe "batranul Henry", ce treceri in viteza pe langa Salgado reusea? Asta lasand la o parte talentul innascut al celor mai sus mentionati...

MoWeed14.12.2008 11:10
Si ca sa vorbesc putin si despre meci,trebuie sa va zic ca cel mai mult m-a impresionat nu Messi,nu eto'o ci yaya toure. Este exponentul perfect al inchizatorului modern,cam ce joaca si senna la villareal. Omul asta a fost agresiv,a deposedat(uitati-va de cate ori a blocat iesirile realului),e inalt si rapid,dribleaza,isi asuma riscuri,ce mai un super jucator. A avut si realul un asemenea jucator odata,makelele,desi acela nu dribla atat de bine,tinea mijlocul cel putin la fel de bine ca toure.

Si s-a vazut cat de mult s-a schimbat realul dupa ce a plecat Makelele. De la echipa "galactica", a devenit vreo 2 ani o echipa oarecare.

Asta as vrea si eu de la inchizatorii nostri mai ales tinand cont ca jucam cu 2 inchizatori(bine, asta pastrand proportiile).

DelPiero1014.12.2008 12:49
Si s-a vazut cat de mult s-a schimbat realul dupa ce a plecat Makelele. De la echipa "galactica", a devenit vreo 2 ani o echipa oarecare.

Asta as vrea si eu de la inchizatorii nostri mai ales tinand cont ca jucam cu 2 inchizatori(bine, asta pastrand proportiile).

Tiago se apropie de profilul acela de inchizator.Pastrand proportiile...

vlad7511.01.2009 17:37
Tiago se apropie de profilul acela de inchizator.Pastrand proportiile...

Pentru cine stie: dati-mi si mie un link sa pot vedea si eu meciul Barcelona -Osasuna de pe 11-01-2009. Daca se considera reclama ala acel site dati-mi pe privat ,va rog.

Marius11.01.2009 17:40

intra pe myp2p si il gasesti acolo. in principiu trebuie sa ai sopcastul instalat.

vlad7511.01.2009 17:43
intra pe myp2p si il gasesti acolo. in principiu trebuie sa ai sopcastul instalat.

Multumesc Marius pentru indicatii si promptitudine. :thumbsup:

DelPiero1012.01.2009 15:01

3-2 la Osasuna.Ce jucator e acest Messi.Balonul de Aur el al lui in 2009.

redondo19.01.2009 10:19

Si acum 5-0 cu Deportivo La Coruna. Da,Barcelona merge bine....cred ca e singura echipa care se poate bate la Liga cu englezii.

steaua_gloria19.01.2009 13:00

Barca va fi cu siguranta finalista CL anul asta. Sper sa revad o finala Barcelona-Arsenal.

MoWeed19.01.2009 15:49

Barcelona mai zic, dar Arsenal nu prea are sanse sa ajunga in finala.

Numar record de goluri la finalul turului(3 pe meci), numar record de puncte la finalul turului. Un parcurs aproape perfect

c.ronaldo1719.01.2009 15:54

Am urmarit aproape toate meciurile Barcelonei din acest sezon si pot spune ca joaca fantastic. Cred ca este cea mai buna echipa din istoria fotbalului mondial, atat cat am urmarit. Cred ca singura echipa care ar putea sa ii opreasca pe catalani in acest sezon este Manchester United. Sau care cel putin singura care le-ar putea pune probleme.

vlad22.02.2009 11:46

Extraterestrii au revenit cu picioarele pe pamant.Sper sa fie doar din cauza ca sunt concentrati pentru meciul din Liga.

Se gandesc la tripla anul asta.

Daniel-Ionut22.02.2009 15:23
Extraterestrii au revenit cu picioarele pe pamant.

 

Si pe pamant o sa ramana... :yeahh:

S-or gandi ei la o tripla... da s-ar putea sa ramana doar cu ganditul... poate Cupa Spaniei le este mai la indemana :laugh:

Dany's22.02.2009 15:33
Am urmarit aproape toate meciurile Barcelonei din acest sezon si pot spune ca joaca fantastic. Cred ca este cea mai buna echipa din istoria fotbalului mondial, atat cat am urmarit. Cred ca singura echipa care ar putea sa ii opreasca pe catalani in acest sezon este Manchester United. Sau care cel putin singura care le-ar putea pune probleme.

Sau Espanyol.. Realul joaca din ce in ce mai bine,ma bucur ca se relanseaza lupta pentru titlu.

vlad22.02.2009 15:46
Si pe pamant o sa ramana... :yeahh:

S-or gandi ei la o tripla... da s-ar putea sa ramana doar cu ganditul... poate Cupa Spaniei le este mai la indemana :laugh:

Daniel-Ionut

Imi aduci aminte de Borcea.

Sa stii ca locul 2 este imediat...sub locul 1.

Se pare ca sunt mai multi sustinatori ai Barcelonei pe fcsteaua.ro.

Acum nu vreau sa fiu influentabil ,dar am foarte mulit prieteni ,dinamovisti care sunt fani infocati ai lui Real.

S-a zis bine pe topicul Real Madrid ca galacticii sunt o echipa comerciala.

Trebuie luat neaparat Cristiano Ronaldo,vanzarile la tricouri trebuie sa creasca,contracte si altele.Sunt foarte multi tineri care indragesc pe portughez.

Ce senzatie crezi ca da ca presedintele unui asemenea club vine si se maimutareste cu al nostru drag Cioban???

Cam asta-i Real. Vedete,vedete,vedete.....

Iti reamintesc ,pana cand va trece Real pe primul loc raman doar discutiile. :gathering:

c.ronaldo1722.02.2009 16:01
Sau Espanyol.. Realul joaca din ce in ce mai bine,ma bucur ca se relanseaza lupta pentru titlu.

Nu prea cred ca mai are mari sanse Espanyol sa castige titlul. Din cate observ, ei sunt pe locul 18 in Spania iar Barca pe 1.

«15678945»