FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«13456745»
MoWeed01.09.2008 09:10

Si Barca are si un lot bun; nu stiu ce se intampla de vreo 2-3 ani

redondo01.09.2008 09:47
Si Barca are si un lot bun; nu stiu ce se intampla de vreo 2-3 ani

In campionat toate echipele mari pierd mereu puncte cu cele mici.Ni se-ntampla si noua des.Nu e vorba de lot,mai intervine si mafia pariurilor sportive

sabin130702.10.2008 12:10

Barcelona inca nu este la capacitate maxima, dar cred si sper ca Guardiola anul acesta va castiga Primera si a treia CL.:king:

:hooray:

sabin130704.10.2008 23:16

FC Barcelona Atletico Madrid

 

4' [1 - 0] R. Marquez

6' [2 - 0] S. Eto'o (pen.)

8' [3 - 0] L. Messi

13' [3 - 1] M. Rodriguez

18' [4 - 1] S. Eto'o

28' [5 - 1] E. Gudjohnsen

73' [6 - 1] T. Henry

 

Unul dintre cele mai bune meciuri pe care le-am vazut anul asta. Fotbal total, scor de tenis, atmosfera impresionanta.

Messi - speachless.

DelPiero1005.10.2008 16:38

Barca a jucat fabulos...nu prea ii batem noi pe Atletico,insa cand ii batem,ii macelarim.Messi e mult peste obositu' ala de Ronaldo...

f234567k05.10.2008 16:41
Barca a jucat fabulos...nu prea ii batem noi pe Atletico,insa cand ii batem,ii macelarim.Messi e mult peste obositu' ala de Ronaldo...

Degeaba! Tot Real-ul o sa fie nr. 1 :">.

DelPiero1005.10.2008 17:02

Mah,tu tii cu Real,cu Inter,cele mai antipatice echipe,mai ramanea sa tii si cu dinamu,si tacamul era complet!

f234567k05.10.2008 18:05
Mah,tu tii cu Real,cu Inter,cele mai antipatice echipe,mai ramanea sa tii si cu dinamu,si tacamul era complet!

Ce nu iti place la Real Madrid?

DelPiero1005.10.2008 19:16

Tot!Sunt fan Barca...

f234567k05.10.2008 19:23
Tot!Sunt fan Barca...

Te entuziasmezi aiurea dupa meciul asta cand cunosti foarte bine faptul ca in ultimii ani, atletico a fost doar un sparring - partner pt Barcelona.

 

P.S. Da fair-play-u, unde e fair-play-u?

MoWeed05.10.2008 21:05
Messi e mult peste obositu' ala de Ronaldo...

Complet de acord

sabin130705.10.2008 21:17

Dupa mine daca Messi continua la nivelul asta inca vreo 10 ani (foarte greu, nu imposibil) n-o sa mai fie dilema Pélé sau Maradona, pentru ca Leo va fi peste amandoi. Mai ales daca tinem cont si de perioada in care a jucat fiecare.

sabin130705.10.2008 21:23
Tot!Sunt fan Barca...

Te entuziasmezi aiurea dupa meciul asta cand cunosti foarte bine faptul ca in ultimii ani, atletico a fost doar un sparring - partner pt Barcelona.

Aici te inseli. Tocmai Atletico a fost o nuca foarte tare pentru Barcelona in ultimii ani. Barça veneau dupa o serie buna de victorii si antipaticii astia de la Atletico incurcau sau chiar bateau.

Nu aveai cum sa nu te entuziasmezi dupa un meci ca ala de aseara. A fost o lectie de fotbal, din toate punctele de vedere.

DelPiero1005.10.2008 22:31
Dupa mine daca Messi continua la nivelul asta inca vreo 10 ani (foarte greu, nu imposibil) n-o sa mai fie dilema Pélé sau Maradona, pentru ca Leo va fi peste amandoi. Mai ales daca tinem cont si de perioada in care a jucat fiecare.

De cand avea 17 ani am zis,daca pustiu' asta va fi ferit de accidentari,va deveni fara dubiu cel mai bun jucator din lume.Este incredibil felul in care controleaza mingea,nu am m-ai vazut un jucator cu o asemenea abilitate de a manui mingea.Si ma bucur ca incepe sa inscrie,sa-si ia rolul in primire pe care il are acum...de lider al FC Barcelona.E mare lucru sa fii asta la 21 de ani...

Stryker06.10.2008 13:09

A mai remarcat cineva ca din XI-le de start al barcelonei din meciul cu atletico, 7 sunt produsi ai clubului ? Valdés, Piqué, Puyol, Busquets, Xavi, Iniesta si Messi ... asta spune multe despre organizarea si valoarea centrelor de copii si juniori de la ei ...

MoWeed06.10.2008 13:40

@Stryker

 

Si mai sunt Bojan si Jorquera dintre rezerve(desi si Bojan e titular de multe ori)

Robinson Rufay Zapata06.10.2008 16:55

ma intreb la Steaua cand o sa fie asa ceva , ca jumatate de echipa sa provina de la propria pepiniera , si bineinteles si sa fie de valoare , sa avem rezultate?

Marius06.10.2008 16:59
A mai remarcat cineva ca din XI-le de start al barcelonei din meciul cu atletico, 7 sunt produsi ai clubului ? Valdés, Piqué, Puyol, Busquets, Xavi, Iniesta si Messi ... asta spune multe despre organizarea si valoarea centrelor de copii si juniori de la ei ...

 

De fapt, asta spune ca tendinta in fotbalul mondial e sa cumperi juniori extraordinari de talentati pe care sa-i antrenezi. Uita-te la aia 7 si spune-mi cati sunt catalani.

Joga Bonito06.10.2008 17:14
De fapt, asta spune ca tendinta in fotbalul mondial e sa cumperi juniori extraordinari de talentati pe care sa-i antrenezi. Uita-te la aia 7 si spune-mi cati sunt catalani.

 

4. Din pacate tot Real Madrid va cuceri campionatul, iar in CL nu vor trece de optimi daca vor intalni o echipa italiana.

MoWeed06.10.2008 17:18
De fapt, asta spune ca tendinta in fotbalul mondial e sa cumperi juniori extraordinari de talentati pe care sa-i antrenezi. Uita-te la aia 7 si spune-mi cati sunt catalani.

Da, dar catalanii au un departament de scouting extraordinar de gasesc asemenea talente. Si investesc mult in acesti juniori, gasindu-le locuri de munca pentru parinti sau platind sume destul de mari de bani pentru a-i aconta. Au bagat bani intr-un Messi care avea 1 metru 20 cand l-au luat; i-au platit tratamente de crestere si uite ca acum se vad roadele

DelPiero1027.10.2008 11:27

De cateva meciuri,le umplem plasa adversarilor.Ce n-as da sa vad o finala Barca-Juve! :rolleyes:

sabin130727.10.2008 12:09

A noua victorie consecutiva, inca un meci spectaculos. Se pare ca Guardiola reuseste sa tina vestiarul unit, lucru confirmat in presa de Messi, Xavi si Bojan.

 

@DelPiero10

Si s-o castige Barça. :biggrin:

:yeahh:

DelPiero1027.10.2008 16:51

Sunt impartit aici.Dar fie,2-1 pentru Barca,gol Del Piero pt Juve... :dry:

Robinson Rufay Zapata27.10.2008 19:39
De cateva meciuri,le umplem plasa adversarilor.Ce n-as da sa vad o finala Barca-Juve! :rolleyes:

 

aici chiar nu stiu cu cine sa tin , dar parca as merge pe juve , de mic simpatizez cu italienii si parca m'ar bucura mai mult o victorie a lor , mai ales ca nu au mai castigat de mult UCL

MoWeed27.10.2008 20:49
De cateva meciuri,le umplem plasa adversarilor.Ce n-as da sa vad o finala Barca-Juve! :rolleyes:

Juve in finala?:laugh: Ce glume ai in tine

«13456745»