A fost un raspuns mai degraba cu o doza de egoism. Placerea ta, placerea ta.
''Mentalitatea si jocul Barcelonei'' ... deci Barcelona se intereseaza de fotbal inainte!
Tocmai bine pentru ca Frank de Boer sa fi fost aici, fiindca pana la urma raspunsul tau a fost din placerea de a urmari Ajax-ul si ceea ce produce, n-a fost unul obiectiv.
Eu n-am certitudinea ca Frank de Boer ar fi facut performanta la Barcelona, doar i-am adus numele in actualitate.
Oricine ar ajunge in locul lui de Boer la Ajax ar continua aceeasi treaba. Tineri cresc si promoveaza destule echipe din lume, bineinteles nu la noi, mai degraba spre Vest, aici avem un articol recent aparut pe site. ( Modele )
Uite, Borussia Dortmund creste tineri si cumpara pe bani putini. M-au incantat foarte mult cu jocul lor, uneori chiar mai diversificat fata de cel al Barcelonei. Nu i-as putea dori lui Klopp sa n-ajunga la Barcelona din 2013.