FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1404142434445»
Kellerman24.04.2012 19:36
Orice ati zice, Messi e geniu. Si sunt sigur ca o sa fie acolo sus cu restul mai marilor fotbalului. Aceeasi parere o am despre Cristiano Ronaldo. Ii consider pe amandoi la acelasi nivel, de aceeasi valoare. La sfarsitul carierelor lor, se va trage linie si va fi mai sus omul cu mai multe trofee. Dar ca talent, amandoi sunt la fel.

 

Cei care zic nasoale de Mess sunt hateri. La fel si cei care zic de Cristiano Ronaldo.

 

Si da, Cristiano Ronaldo nu e cocalar. Comparat cu javrele de fotbalisti din Romania, care sunt fotbalisti doar cu numele si care isi dau nefondat aere de Pele+Maradona+Zidane+Ronaldo, Cristiano Ronaldo e sfant!

 

 

Perfect de acord, Messi e IMENS. Probabil nu ar face la fel de multe fara Xavi si Iniesta, dar daca e scos din automatismele deja invatate, in scurt timp iti va face el toate meciurile.

 

Da, Ronaldo e fix la acelasi nivel, si s-a maturizat MULT fata de perioada cand juca teatru la Manchester United, ironic, pe Teatrul Viselor.

 

 

Ronnie24.04.2012 19:39
Da, Ronaldo e fix la acelasi nivel, si s-a maturizat MULT fata de perioada cand juca teatru la Manchester United, ironic, pe Teatrul Viselor.

 

Bine ca joaca Suarez mult fotbal, ca daca-l cauti pe youtube mai mult gasesti faze amuzante decat goluri.

Kellerman24.04.2012 20:05

Amuzante. E diferenta mare.

ebonyc24.04.2012 20:33

Fotbalul de rahat castiga inca o data...

Kellerman24.04.2012 20:34
laughing-dog.jpg
red&blue_boy24.04.2012 20:43
Fotbalul de rahat castiga inca o data...

Trebuie sa ne obisnuim, tiki-taka vom mai vedea doar la Steaua. :)

danimarcu24.04.2012 21:15
Spui tu? Asa repede te aprinzi dupa o contra? Eu iti scriu dupa meciul "superb" facut de micul geniu.....Ti-as mai scrie cate ceva dar cred ca esti trist....asta e, probabil stii ca la fotbal se joaca pe goluri si niciodata la impresia artistica.

 

Azi impresia artistica a fost chiar mai jalnica decat scorul...

 

Barcelona a pacatuit din nou la capitolul "suturi de la distanta" ,capitol la care dealtfel niciodata nu a excelat.

Dar cand vezi ca adversarul se apara perfect, trebuie sa incerci si varianta asta...

 

Chelsea a facut un anti-joc perfect,parca ca au fost intruiti de Mourinho...Dar alta varianta nu aveau,mai ales dupa eliminarea capitanului.

 

Una peste alta Barcelona mai are multe de spus in fotbalul european si mondial,dar nu in alcatuirea asta,si nici in maniera in care ne-a obisnuit in ultimii ani...

 

Excelent s-au comportat suporterii,bravo lor!La capitolul asta Barcelona a invins in seara asta.

*Alecs*26.04.2012 17:43

Conform presei catalane, Guardiola isi va anunta maine plecarea.

blindica26.04.2012 17:49

Interesanta stire... :yes:

 

Pe cine vedeti ca inlocuitor al lui Guardiola in caz respectivul chiar va pleca?

Exista vreo pista cum ca ar pleca spre o anume echipa sau isi ia o pauza?

 

Eu as zice ca Frank de Boer ( Ajax ) s-ar potrivi la Barcelona.

Adrian26.04.2012 20:39

Mainile jos de pe De Boer! Hahahahhah :D

Lari26.04.2012 22:23

Sport.es vorbea de 3 posibili inlocuitori: Bielsa, Valverde ori Laurent Blanc, in cazul in care nepriceputu' (nu-i asa?) de Pep, blestemata-i fie-i amintirea, va renunta.

 

Si se pare ca si Villas-Boas a sarit sa-si ofere serviciile...

red&blue_boy27.04.2012 04:12
Pe cine vedeti ca inlocuitor al lui Guardiola in caz respectivul chiar va pleca?

Eu as zice ca Frank de Boer ( Ajax ) s-ar potrivi la Barcelona.

Las' ca sta bine unde e acum. :P

 

Si se pare ca si Villas-Boas a sarit sa-si ofere serviciile...

Un simpatic tinerelul asta, da tarcoale de mai mult timp. :)

Ronnie27.04.2012 07:10
Eu as zice ca Frank de Boer ( Ajax ) s-ar potrivi la Barcelona.

 

Mai degraba Bielsa.

ebonyc27.04.2012 07:32

Javier Irureta cand era el mai tanar. Sper sa nu fie Blanc ca nu vreau motive de injurat si la Barcelona. Si asa il am pe Ancelotti la PSG care-mi scoate cate-un firicel alb. Bine ca nu-s asa fanatic.

Bogdan27.04.2012 08:49

Bielsa al cui antrenor este acum?

Ronnie27.04.2012 10:39

Bilbao.

ebonyc27.04.2012 10:50

Si Irureta e director tehnic la Bilbao. Deci, Bielsa antrenor si Irureta Director tehnic merge? Trimit biletelul spre Sandro?

 

Sunt curios totusi daca pleaca din initiativa lui sau a fost fortat sa-si dea demisia. Barcelona fiind un club profesionist si neavand o oaie in conducere nu vom afla niciodata. Totusi mie-mi pare rau ca pleaca.

Marius27.04.2012 11:21
Sunt curios totusi daca pleaca din initiativa lui sau a fost fortat sa-si dea demisia. Barcelona fiind un club profesionist si neavand o oaie in conducere nu vom afla niciodata. Totusi mie-mi pare rau ca pleaca.

 

Nu cred ca a fost fortat sa plece, daca nu-l mai voia Rosell, nu-i mai prelungea contractul si gata, nu se ruga atat de el.

ebonyc27.04.2012 11:28
Nu cred ca a fost fortat sa plece, daca nu-l mai voia Rosell, nu-i mai prelungea contractul si gata, nu se ruga atat de el.

 

Nu stiam ca Rosell vrea sa-l pastreze. Auzisem ca Guardiola era indecis daca sa ramana sau nu, dar mie mi se pare o greseala. Treaba lui, dar imi e ca ajunge ca Rijkaard.

Kellerman27.04.2012 12:03

Rafa Benitez. :naughty:

 

Nah, oricine vine, e degeaba. Stilul de joc al lui Guardiola nu il mai poate practica NICIODATA echipa, a murit odata cu plecarea lui. Acum trebuie sa invete sa traga pe poarta, si pentru asta trebuie jucatori care stiu sa traga pe poarta, asta inseamna ca Xavi si Iniesta isi vor gasi locul tot mai greu, ceea ce inseamna ca epoca lui Messi se cam duce dracu daca nu invata sa isi demonstreze si calitatile sale individuale.

 

Mai pe scurt, a inceput hegemonia lui Real.

 

 

Cica noul antrenor e Tito Villanueva.

zloty27.04.2012 12:12
Rafa Benitez. :naughty:

 

Nah, oricine vine, e degeaba. Stilul de joc al lui Guardiola nu il mai poate practica NICIODATA echipa, a murit odata cu plecarea lui. Acum trebuie sa invete sa traga pe poarta, si pentru asta trebuie jucatori care stiu sa traga pe poarta, asta inseamna ca Xavi si Iniesta isi vor gasi locul tot mai greu, ceea ce inseamna ca epoca lui Messi se cam duce dracu daca nu invata sa isi demonstreze si calitatile sale individuale.

 

Mai pe scurt, a inceput hegemonia lui Real.

 

 

Cica noul antrenor e Tito Villanueva.

Asta cu hegemonia lu Real am mai auzito si cand l-au promovat pe Guardiola de la Barcelona B , ramane de vazut cum va sta treaba.

gio_stgloria27.04.2012 12:16

@ Kellerman

 

Iniesta e pa de la Barca si din primul 11 ? :)) Cand asta ma ? Liverpool ar renunta la jumatate din echipa ca sa-l aiba . Xavi mai joaca un an in primul 11 cu siguranta.

 

Guardiola a anuntat unde merge ?

Lari27.04.2012 12:20
Si Irureta e director tehnic la Bilbao.

 

Nu e: http://www.athletic-club.net/web/main.asp?...p;d=0&idi=2

 

ebonyc27.04.2012 12:25
Nu e: http://www.athletic-club.net/web/main.asp?...p;d=0&idi=2

 

Acum un an sau doi era. Eh, greseala mea. Din ce am gasit pe net se pare ca in 2009 a semnat un contract pe 2 ani.

*Alecs*27.04.2012 12:26

Noul antrenor este Tito Vilanova.

 

«1404142434445»