Orice ati zice, Messi e geniu. Si sunt sigur ca o sa fie acolo sus cu restul mai marilor fotbalului. Aceeasi parere o am despre Cristiano Ronaldo. Ii consider pe amandoi la acelasi nivel, de aceeasi valoare. La sfarsitul carierelor lor, se va trage linie si va fi mai sus omul cu mai multe trofee. Dar ca talent, amandoi sunt la fel.
Cei care zic nasoale de Mess sunt hateri. La fel si cei care zic de Cristiano Ronaldo.
Si da, Cristiano Ronaldo nu e cocalar. Comparat cu javrele de fotbalisti din Romania, care sunt fotbalisti doar cu numele si care isi dau nefondat aere de Pele+Maradona+Zidane+Ronaldo, Cristiano Ronaldo e sfant!
Perfect de acord, Messi e IMENS. Probabil nu ar face la fel de multe fara Xavi si Iniesta, dar daca e scos din automatismele deja invatate, in scurt timp iti va face el toate meciurile.
Da, Ronaldo e fix la acelasi nivel, si s-a maturizat MULT fata de perioada cand juca teatru la Manchester United, ironic, pe Teatrul Viselor.

