FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«142434445»
gio_stgloria30.04.2012 09:27

In meciul de ieri cu Vallecano a stat si Guardiola pe banca. Asta nu m-a surprins foarte mult, dar la un moment dat chiar isi nota ceva pe un carnetel ? Pai nu plecase ?

 

Rayo Vallecano 0-7 Barcelona - Highlights de goalsarena2012-3

 

Acum am vazut undeva ca de fapt pleaca din vara.

cristian8613.05.2012 14:15

Generatia actuala de la Barcelona si-a facut datoria cu varf si indesat. A reusit sa intre in istoria fotbalului, alaturi de mari echipe ca Ajax '71-'73, Milan '89, '94 sau de ce nu pentru a reconcilia fanii celor 2 granzi spanioli, Realul din anii 2000-2003.

 

 

Messi a depasit toate recordurile posibile, reusind cifra fantastica de 50 de goluri in poate cea mai spectaculoasa Liga a Europei alaturi de Premier League.

 

blindica22.05.2012 17:33

Barcelona si-a lansat noul echipament!

 

barca_equip.jpg

 

*Echipamentul de rezerva combina culorile portocaliu si galben, renuntandu-se la galbenul fosforescent de pana acum.

red&blue_boy22.05.2012 19:24

Mie nu imi place, mi se pare ciudat...

Lari22.05.2012 19:45

Barcelona's youth coach Oscar Garcia will take charge of Maccabi Tel Aviv for the next two seasons, the Israeli Premier League club said on Tuesday.

 

Garcia, who guided Barcelona's youth team for two years, was persuaded to coach a senior team for the first time by his former Barcelona team mate Jordi Cruyff, the Maccabi sports director.

 

Garcia, 39, played as a forward with Barcelona, Valencia and Espanyol before retiring in 2005. He represented Spain up to under-23 level but never as a full international.

 

"Maccabi Tel Aviv is pleased to announce the appointment of Oscar Garcia as the club's head coach after he signed a two-year contract," the club said in a statement on their website.

south-side23.05.2012 07:37

Cu dunga aia pe mijloc zici ca e tricoul lui PSG. Ce idioti si astia de la nike...

Ronnie23.05.2012 08:14

Tricou de cocalari :D

Ronnie23.05.2012 12:54
Aici apare altfel
ebonyc23.05.2012 12:55

Interesanta moda asta de a schimba echipamentul in fiecare sezon ca sa vinzi in fiecare an la fel.

 

De pe site-ul Barcei:

2012-05-22_PRESENTACION_EQUIPACION_FCB_2012-2013_012-Optimized.v1337687928.jpg

 

2012-05-22_PRESENTACION_EQUIPACION_FCB_2012-2013_018-Optimized.v1337707827.jpg

blindica23.05.2012 13:05
Aici apare altfel

 

Ce apare altfel?

Eu vad echipamentul de rezerva si echipamentul de portar.

 

Ronnie23.05.2012 15:19

A, acum pricep. Uratania asta de echipament e "HOME". Mama, credeam ca-i de deplasare, ziceam ca-l vad mai rar.

 

MAMA, ce urat e. MAMA, MAMA.

ebonyc23.05.2012 19:20

Zici ca e decolorat de la transpiratie pe mijloc.

*Alecs*23.05.2012 22:09

La cum arata tricourile, acum il inteleg pe Josep de ce n-a mai vrut sa continue.

gio_stgloria23.05.2012 22:22

Hai ma ca sorturile sunt frumoase :))

Ronnie24.05.2012 05:43

Cu groaza ma gandesc ce echipament o sa aibe Steaua, avand in vedere ca inspiratia vine mereu de la Barca.

gio_stgloria10.06.2012 09:27

Messi tripla cu Brazilia. E slab , fara Xavi nu stie nimic.

 

steaua-no110.06.2012 12:53

Xavi i.a dat ultima pasa de gol lui Messi acum doua sezoane si jumatate. Messi este vechiul si noul balon de aur.

Ronnie10.06.2012 15:18

E bun si la nationala, ce conteaza ca-i amical si-n oficiale nu e la fel?!

gio_stgloria10.06.2012 15:36
E bun si la nationala, ce conteaza ca-i amical si-n oficiale nu e la fel?!

Brazilia - Argentina nu e un amical oarecare :). E ceva rivalitate acolo , nu crezi ?

Ronnie10.06.2012 18:27

E un meci mai incins si decat celebru Ceahlaul-Bacau.

ebonyc11.06.2012 06:51
Messi tripla cu Brazilia. E slab , fara Xavi nu stie nimic.

 

Golul 4 al Argentinei a fost blana.

*Alecs*11.06.2012 11:48

Poate castiga gheata de aur, balonul de aur si campionatul mondial al amicalelor.

blindica14.06.2012 09:24
Xavi i.a dat ultima pasa de gol lui Messi acum doua sezoane si jumatate. Messi este vechiul si noul balon de aur.

 

Ma, tre' sa-i pomenim pe Dani Alves si Iniesta mai mereu, Xavi e hater la pase pentru Messi.

 

gio_stgloria30.08.2012 16:50

Iniesta a iesit jucatorul european al sezonului competitional 2011-2012 . In finala au mai fost Messi si Ronaldo.

south-side10.10.2012 10:59

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...;v=7wrORl6XY_4#!

 

Un exemplu pentru ceea ce inseamna jucatorul de fotbal si daruirea lui pentru meseria asta. Cati s-ar fi lasat in locul lui ?

«142434445»