FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1171819202145»
Daniel-Ionut21.12.2009 08:27

Corect... ce jucatori mai pleaca de la barca la Cupa Africii? :hmmm:

Maye21.12.2009 08:34

Doar Keita si Toure vor pleca.

MoWeed21.12.2009 09:02

Chiar si fara ei, tot o sa castige in campionat :)

Maye21.12.2009 09:15

Barca o sa aiba urmatoarele meciuri in ianuarie in campionat:

2-3 ianuarie

Barca-Villareal

9-10 ianuarie

Tenerife-Barca

16-17 ianuarie

Barca - Sevilla

23-24 ianuarie

Valladolid - Barca

30-31 ianuarie

Sporting Gijon - Barca

 

 

Deci cel putin 2 meciuri grele.

Cupa Africii pe Natiuni dureaza din 10 pana in 30 ianuarie.

MoWeed21.12.2009 09:16

E clar, mai au nevoie de un mijlocas central

Maye21.12.2009 09:21

O sa vina Fabregas :D

MoWeed21.12.2009 09:22

Sau poate mai scot ei un alt talent de la juniori

Daniel-Ionut21.12.2009 09:26
O sa vina Fabregas :D

 

Hai ca o sa vina... poate la "albi" :rolleyes:

Maye21.12.2009 09:27

De fapt il joaca pe Pedro :D

Ronnie21.12.2009 09:31

Real cumpara jucatori, Barca castiga trofee. Cam asta e regula.

vlad21.12.2009 09:57
Real cumpara jucatori, Barca castiga trofee. Cam asta e regula.

 

 

E ca si cum ti-ai face rost de o femeie,o tunezi,o gatesti,o cizelezi dar vine altul si ti-o tufe!:)

 

A naibii si Barcelona asta!

David21.12.2009 13:03

Pai cand se uita esentialul...Realul stie de toatemai putin fotbal.Aici nu ma refer la dat cu piciorul in minge si la plimbat mingea ala Cristiano Ronaldo.Ci la ce face Barcelona!Joaca fotbal la perfectie.

DelPiero1021.12.2009 18:33

Cea mai buna echipa din istorie!Poate Milanul lui Sacchi sa emita pretentii... :P

 

Barca o sa aiba urmatoarele meciuri in ianuarie in campionat:

2-3 ianuarie

Barca-Villareal

9-10 ianuarie

Tenerife-Barca

16-17 ianuarie

Barca - Sevilla

23-24 ianuarie

Valladolid - Barca

30-31 ianuarie

Sporting Gijon - Barca

 

 

Deci cel putin 2 meciuri grele.

Cupa Africii pe Natiuni dureaza din 10 pana in 30 ianuarie.

Scoatem maxim de puncte aici si luam titlul.Greu cu Sevilla acasa.Probabil vom lua titlul cu mai putine etepe inainte de terminarea campionatului...

red&blue_boy21.12.2009 20:44
Cea mai buna echipa din istorie!Poate Milanul lui Sacchi sa emita pretentii...

 

Sau Ajax-ul din '72-'73...Cand a castigat vreo 5 trofee intr-un an,parca '72...Oricum,Milanul lui Sacchi e tare de tot,fiind vorba in primul rand de forta echipei,de jocul prestat,nu neaparat de numarul trofeelor,care de altfel au fost si ele.Doi ani la rand a luat Milan cupa campionilor,supercupa Europei si Cupa Intercontinentala...

Clar,performanta Barcelonei e extraordinara,de apreciat.Poate chiar sa fie cea mai buna echipa din toate timpurile...Dar,ca si in alte topuri,e greu de stabilit cine e cea mai buna echipa din toate timpurile...E vorba de perioade diferite in dezvoltarea fotbalului,de entuziasmul de moment,de subiectivism...

sabin130723.12.2009 09:02

Eu cred ca argumentul epocii e destul de bun. Asa cum nu putem compara o mare echipa din anii ´30 cu una din ´70, asa nu putem compara o echipa din ´70 cu Barcelona din 2008 sau 2009. Daca s-ar putea organiza un meci intre cea mai buna echipa din anii´60 si Barcelona actuala probabil Barça ar castiga cu 16-1, nefiind vorba prea mult vorba aici de entuziasm sau subiectivism.

Deci da, Barcelona prezentului e the best team ever. :)

Lari02.01.2010 21:14

1-1 cu Villarreal, acasa la ei, pe Bernabeu. :D

 

Au fost blocati binisor de "Submarinu' Galben"...

 

Un arbitru deosebit de imbecil.

mircea_1002.01.2010 21:55
1-1 cu Villarreal, acasa la ei, pe Bernabeu. :D

 

:D :D :D

f234567k02.01.2010 23:44

Astia care fara Tom Ovrebo aveau 6/2 trofee in 2009.

MoWeed03.01.2010 02:14
1-1 cu Villarreal, acasa la ei, pe Bernabeu. :D

Inca nu ti-ai revenit din betia de revelion Lari?

Daniel-Ionut03.01.2010 08:32
1-1 cu Villarreal, acasa la ei, pe Bernabeu. :D

 

Nici in gluma sa nu mai spui asa ceva! :nono:

Cat despre barca... n'am ce sa spun :naughty:

DelPiero1005.01.2010 19:47
Nici in gluma sa nu mai spui asa ceva! :nono:

Cat despre barca... n'am ce sa spun :naughty:

Lasa ca ne-a spus Realul mai multe.:)

Vlad Bogdan05.01.2010 20:48
1-1 cu Villarreal, acasa la ei, pe Bernabeu. :D

 

Au fost blocati binisor de "Submarinu' Galben"...

 

Un arbitru deosebit de imbecil.

 

 

Unde Lari? :)):)) :))

ssilviu_1905.01.2010 22:50

Barcelona 1-2 Sevilla(Copa del rey).M-am convins de calitatile de antrenor ale lui Guardiola.Desi am zis de multe ori ca el n-a avut niciun merit in succesul Barcei,acum sunt totalmente convins de asta.Omul n-are nicio treaba cu meseria asta.Aia ar fi reusit si daca eram eu antrenor.Cum naiba sa dai 22 de milioane de euro pe o panarama ca chigrinsky???Desi e vorba de alt nivel,cand il vad pe chigrinsky ala cum joaca,Ghionea mi se pare parfum.Sa nu mai zic de experimentele lui total nereusite.Cum naiba sa joci cu vreo 5 rezerve intr-un meci asa de important???Pe el l-a facut echipa mare.E un mare nimeni ca antrenor.Daca Barca vrea sa mai faca ceva sezonul asta trebuie sa-l dea afara cat mai repede!!!

cristy.steaua2105.01.2010 22:52
Barcelona 1-2 Sevilla(Copa del rey).M-am convins de calitatile de antrenor ale lui Guardiola.Desi am zis de multe ori ca el n-a avut niciun merit in succesul Barcei,acum sunt totalmente convins de asta.Omul n-are nicio treaba cu meseria asta.Aia ar fi reusit si daca eram eu antrenor.Cum naiba sa dai 22 de milioane de euro pe o panarama ca chigrinsky???Desi e vorba de alt nivel,cand il vad pe chigrinsky ala cum joaca,Ghionea mi se pare parfum.Sa nu mai zic de experimentele lui total nereusite.Cum naiba sa joci cu vreo 5 rezerve intr-un meci asa de important???Pe el l-a facut echipa mare.E un mare nimeni ca antrenor.Daca Barca vrea sa mai faca ceva sezonul asta trebuie sa-l dea afara cat mai repede!!!

 

intradevar...

 

e mult mai usor la tastatura.. :)

sabin130705.01.2010 23:09

@ssilviu_19

Daca tu crezi ca in primul an de antrenorat sa motivezi o echipa ca Barcelona sa castige 6 finale e luru putin pentru ca a pierdut acum in cupa cu sevilla atunci o fi normal sa-l demita pe Guardiola.

«1171819202145»