FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Barcelona

«1151617181945»
KERATOCONUS04.10.2009 00:00

Spania - Primera Division

 

Barcelona - Almeria 1 - 0

 

P.Rodriguez 31'

sabin130727.11.2009 10:23

FC Barcelona joacă "de o mie de ori mai bine" ca Real Madrid, a declarat, joi, Johan Cruyff, fostul jucător și antrenor olandez al formației catalane, cu trei zile inainte de El Clasico, informează AFP.

 

Cruyff, in vârstă de 62 de ani, selecționerul Cataluniei, a afirmat că intreaga lume este captivată de maniera de joc a Barcelonei, de "această calitate și această tehnică". FC Barcelona, fără vedetele Messi și Ibrahimovic, a invins Inter Milano, scor 2-0, marți, in Liga Campionilor, dar și Real Madrid a câștigat, scor 1-0, meciul cu FC Zurich de miercuri.

 

Cruyff a adăugat că echipa Real Madrid trebuie "respectată", deoarece, in ciuda jocului mai puțin bun, se află pe primul loc in clasamentul campionatului Spaniei. "Nu joacă bine, dar sunt in frunte și au timp să-și imbunățească jocul", a afirmat fostul atacant olandez. Newsin

 

Probabil cel mai asteptat si mai spectaculos meci al finalului de an, El Clasico, va avea loc pe Nou Camp duminica, 29.11.2009, ora 20.00. In Romania meciul va fi transmis de DigiSport si in Spania in toate cinematografele. Mi se pare foarte ideea cu meciuri in cinema.

KERATOCONUS04.12.2009 11:59

Xerez - Barcelona 0 - 2(Henry 46' si Ibrahimovic 93')

 

Acest meci conteaza pentru etapa a 15-a din Primera Division. Disputa trebuia sa aiba loc pe 19 decembrie, dar in acea perioada catalanii participa la Campionatul Mondial al Cluburilor.

sabin130705.12.2009 22:12

Pana in min 55 cu Depor Barcelona cred ca are 85% posesie. Mai rar vezi asa ceva.

KERATOCONUS05.12.2009 22:56

Rezultat final:

 

Deportivo La Coruna - Barcelona 1 - 3

 

L.A.Adrian 39' - L.Messi 27' 80' si Z.Ibrahimovic 88'

STELIST 8607.12.2009 19:27

e al nebun rau Ibrahimovic...peste 1an 2 ia balonu'

Daniel-Ionut13.12.2009 08:13

Barca a castigat cu un penalty inventat!!! :ce_oameni:

Ronnie13.12.2009 08:17

Si eu am dormit dezvelit in seara asta.

Daniel-Ionut13.12.2009 08:58
Si eu am dormit dezvelit in seara asta.

 

Da nu ne intereseaza ca esti tu in calduri si dormi dezvelit...

Daniel-Ionut16.12.2009 18:00

Barcelona s-a calificat in finala la mondialul cluburilor dupa ce a batut cu 3-1 pe Atlante!

 

Busquets, Pedro si Messi au marcat pentru Barcelona, in timp ce pentru Atlante a deschis scorul Rojas! Barcelona va juca in finala de pe 19 decembrie cu Estudiantes!

 

snap0005.jpg

KERATOCONUS16.12.2009 18:05

Campionatul Mondial al Cluburilor - Emiratele Arabe Unite 2009

 

FC Atlante - FC Barcelona 1 - 3

 

G.R.Rumilla 5' - S.Busquets 35' L.Messi 55' si P.Rodriguez 67'

red&blue_boy16.12.2009 21:25

Ce rost mai are si campionatul asta al cluburilor,ca tot cele din Europa si America de Sud ajung in finala,ca la Cupa Inetrcontinentala...

cristy.steaua2119.12.2009 19:43

Barcelona s-a impus cu 2-1 in finala cu Estudiantes

 

Gol Messi cu pieptul

barcelona_cm_cluburi.jpg

index_r2_c2.jpg

MoWeed19.12.2009 20:36

Deci anul asta au castigat tot ce se putea castiga

Maye19.12.2009 20:38

Echipa perfecta.

 

Echipa perfecta.

Daniel-Ionut20.12.2009 16:19
A FOST anul barcelonei fara discutie...
Ronnie20.12.2009 17:10

Barca 2009 - cea mai buna echipa din istoria fotbalului.

KERATOCONUS20.12.2009 17:40

Daca FC Barcelona ar fi evoluat si-n Cupa UEFA...n-ar mai fi avut cu cine juca in Supercupa Europei. :cool:

Daniel-Ionut20.12.2009 17:42
Barca 2009 - cea mai buna echipa din istoria fotbalului.

 

Nici chiar asa...

Ronnie20.12.2009 17:45

De ce nici chiar asa? Pentru ca esti incapatanat si nu suporti ideea cum ca rivala Realului a reusit o performanta uluitoare?

 

Barcelona este singura echipa din istorie care castiga 6 trofee intr-un an. Si automat este cea mai buna echipa din istoria fotbalului.

Daniel-Ionut20.12.2009 17:50
De ce nici chiar asa? Pentru ca esti incapatanat si nu suporti ideea cum ca rivala Realului a reusit o performanta uluitoare?

 

Nu de asta... daca era asa, nu recunoasteam mai sus ca a fost anul barcelonei...

Da au existat echipe mai bune de'a lungul timpului... pacat ca nu mai este redondo pe aici sa'ti explice el :)

 

Oricum... o fi una dintre ele... ai dreptate si tu... singura echipa care a castiga tot ce se poate.

Ronnie20.12.2009 17:52

Au fost mai multe echipe in trecut care au incercat sa faca ceea ce a reusit Barcelona. Dar niciuna nu a reusit acest lucru. Au mai fost Milan din anii 89-90, Real Madrid de prin anii 2000, Manchester United din 2008, Ajax de la mijlocul anilor '90 etc. Barca '09 este insa singura echipa care a realizat maximum.

vlad20.12.2009 19:11

Deja devine agasanta si Barcelona asta cu monopolul ei.

Maye20.12.2009 19:31

Astia oare mai pierd vreun trofeu?

Alexandru H.20.12.2009 22:41

Performanta Barcelonei e uluitoare tinand cont totusi ca a avut niste adversari pe masura. Ajax-ul lui Cruyff, Liverpool-ul anilor 80 sau Milanul lui Baresi nu au cunoscut adversari precum Manchester United 2008 sau Chelsea 2008. Daca Barca va reconfirma anul acesta (in conditiile unei intariri extraordinare a Realului), cred ca se poate spune fara nicio problema ca 11-le actual intra fara nicio problema in top 3 ever (reconfirmare in sensul de castigare campionat si finala CL... mai mult e deja fabulos)...

«1151617181945»