FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Juventus

«1789101115»
redondo06.11.2008 18:44

pentru fanii lui Juventus

Ce credeti ca s-a intmplat de fapt pe Heysel?

 

MoWeed23.11.2008 08:07

Felicitari DelPiero! Ati rezistat 72 de minute...

DelPiero1024.11.2008 10:08

N-am vazut meciul,fiind la ziua unui prieten.Am auzit insa ca a fost un meci slab din partea ambelor echipe.Derbiurile din Italia sunt extrem de tacticizate,daca se inscrie mai mult de 2 goluri e eveniment.N-am de ce sa fiu prea suparat,ne vom lua revansa pe 'Olimpico' din Torino...

redondo04.12.2008 22:15

Iti amintesti de acel 6-1 al lui Juve pe San Siro contra Milanului? Prin 96 parca. Ce meci!

M-am gandit ca e mai bine sa ne mutam aici,la Juventus.

DelPiero1004.12.2008 22:28

A fost in 97 din cate stiu.Pe San Siro.Noi ii aveam atunci pe Vieri,Zidane,Ferrara,Deschamps si Del Piero,desigur.Era Lippi antrenor la noi,la ei parca Sacchi.Tin minte bine acel meci,a zis taiacamiu dupa el(nush,insa atunci se dadea Serie A) ca e cea mai mare echipa a lui Juve.Probabil,a fost.

P.S.Inca era Baresi la Milan,parca.

redondo04.12.2008 22:41

A fost cred cel mai bun meci al lui Juventus pe care l-am vazut.Vieri si Nicola Amoruso au pus punct carierei lui Baresi in acel meci.

De Del Piero am auzit prima data prin 94 cand a marcat un gol superb intr-o victorie 4-3 la Lazio.Atunci au luat titlul dupa 9 ani in 95.Si au pierdut la mustata Cupa UEFA in fata Parmei.Hegemonia lor a continuat in Italia si Europa inca vreo 4 ani. Atunci cred ca au avut cea mai buna echipa din istorie. Ce 3-0 au dat si Stelei...si a mai fost un 2-0 cu Real (gol Del Piero) dupa 0-1 la Madrid,si finala cu Ajax...atunci erau fantastici.

DelPiero1004.12.2008 22:51

Am avut ghinion.3 finale consecutiv jucate,2 pierdute...(asta execptand ultima finala,cu Milan).

Dany's05.12.2008 16:18

A fost meci frumos si atunci.. a castigat juve la penalty nu?

redondo05.12.2008 16:29
A fost meci frumos si atunci.. a castigat juve la penalty nu?

In finala cu Ajax din 96,da,au castigat la penalty-uri. Aveau dueluri foarte interesante cu Manchester in acea perioada (vreo 6) - duelurile dintre guma si trabuc (Ferguson si Lippi).

pda05.12.2008 17:10
In finala cu Ajax din 96,da,au castigat la penalty-uri. Aveau dueluri foarte interesante cu Manchester in acea perioada (vreo 6) - duelurile dintre guma si trabuc (Ferguson si Lippi).

 

Dupa care au ramas si prieteni, desi niciunul dintre ei nu vorbeste limba celuilalt.

Dany's07.12.2008 17:27

Lecce 1 - 2 Juventus

 

Amauri a dat gol in prelungiri pentru 1-2.

DelPiero1014.12.2008 21:47

4-2 cu Milan.Sa va aud! :wink:

Lari14.12.2008 22:09

Ati avut noroc! :P

Adrian14.12.2008 22:25

Amauri umileste Milanul!!!

 

1494312658.jpg

DelPiero1014.12.2008 22:27
Ati avut noroc! :P

Desigur! :rolleyes:

P.S.Adrian,Amauri n-a jucat singur.

Marius14.12.2008 22:39
Amauri n-a jucat singur.

 

Normal ca nu, a jucat cu Milanul :shifty:

f234567k14.12.2008 22:42

Milan a fost varza. Bravo Juventus!

redondo15.12.2008 00:09

Sa vedem mai departe in Liga Campionilor cat e de bun acest Amauri. pentru moment e bine pentru Juventus.

MoWeed15.12.2008 07:13

Bravo mah, bravo!

Adrian15.12.2008 07:19

Bah, doar 4 cuvinte:

 

Amauri De Carvalho Oliveira!

 

 

C_3_Media_628328_immagine_l.jpg

 

 

 

 

p.s.

Daca tot vin sarbatorile, va dau un cadou.

 

De la mine, pt voi, poza zilei!

 

c27photogallery926groupcm3.jpg

 

Amauri peste toti!

DelPiero1015.12.2008 08:34

Zambrotta,nebunaticul! :))

f234567k15.12.2008 08:51

Amauri a jucat cu Inter?:))

Mihai Somanescu15.12.2008 09:17

Gazzetta dello Sport:

"Min.15: Molinaro il lanseaza pe Del Piero, aflat in offside, Ayroldi nu ridica steagul, Jankulovski loveste minge si pe Del Piero in careul de 16 metri. Rizzoli fluiera penalty si 1-0 pentru Juve".

 

Juventus "joaca" la fel ca si pana acum. Rusine

Adrian15.12.2008 10:03

Mihai, esti gelos! :tongue:

 

Inainte tineam si eu cu mai multe echipe.

Numai ca, dintr-un motiv sau altul, am cam renuntat la ele si am ramas doar la Steaua.

Poate doar Ajax sa ma mai intereseze un pic.Desi lucrurile la ei s-au schimbat foarte mult.

Ajax e departe de Ajaxul care imi placea mie.

 

Si Juve imi placea intr-o vreme.Dar mi-am pierdut intereseul la un moment dat.Asta s-a intamplat inainte sa fie retrogradati.

 

Acest jucator insa, Amauri, mi se pare un transfer excelent. E genul de transfer care te incanta.

Asa transferuri iti doresti si la echipa ta.

Nu ma refer la jucatori de zeci de milioane.

Eu vorbesc despre transferuri facute cu cap.Foarte cu cap!

 

Amauri era un jucator bun la Palermo dar nu mare.A venit la Juve si...a progresat enorm.

Poate sa ajunga un jucator mare la finalul acestui sezon.Asta daca continua tot asa.

Cred ca si nationala Braziliei ii e accesibila acum.Asta daca nu il iau italienii :D

 

Noi, cat timp am facut transferuri de genul asta, am mers foarte bine.

L-am luat pe "retrogradatul" Goian si l-am facut golgeter in europa.

Am luat pe necunoscutul Thereau si l-am facut unul din cei mai buni straini care au calcat in Romania.

 

Asa trebuie sa facem si in continuare.

Mihai Somanescu15.12.2008 10:59

N-am nimic cu Amauri. E un jucator foarte bun. Sunt foarte multi jucatori buni la Juventus. Dar sunt si multi arbitrii la fel de buni care joaca la Juve...

 

 

«1789101115»