@baraja
Inter nu mai luase titlul de 18 ani daca nu ma insel.
Intr-adevar a avut si Inter sezoane proaste cum a avut si sezoane bune la fel ca Juventus. Dar ziceam ca de vreme ce s-a dovedit ca juventus a facut blaturi nu ar strica putin mai multa decenta.
Probabil ca Juventus avea una dintre cele mai bune echipe din lume inainte de Calciopoli si ar fi putut castiga lejer campionatul si cinstit. Dar niciodata nu vom stii daca asa era.
Poate ca daca juve nu facea blaturi, inter ar fi luat vreo 2-3 campionate in perioada asta. Poate ca nu. Nu vom stii niciodata asa ca nu e frumos sa faceti arogante de genul ("inter nu lua campionatul daca nu era scandalul")
Si vorbesc de frustrari dintr-un singur motiv. De cum s-a aflat rezultatul scandalului Calciopoli marea majoritate a prietenilor mei fani juventus au inceput sa atace interul in discutiile noastre("daca eram noi in Serie A, nu luati campionatul") Acum ca ati promovat va bucurati de o victorie cu inter ca de un campionat, daca asta nu e frustrare nu stiu ce altceva e....
Numai bine si sper ca sezonul viitor sa nu fie blaturi si sa fie un duel intre inter,Milan,roma si juventus. Oricat de mult a furat parca sezonul trecut a parut mai urat fara juve