FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Chelsea FC

«12347»
Radu mic04.09.2006 18:41
Dute ma...o fi venit Xabi Alonso gratis..o fi venit Garcia pe pupe si saruturi...sau Hamman...sau Riise...sau Gerrard o fi acceptat salariu de 25 de mii de lire ca sa stea la Liverpool si sa nu plece la Real sau Chelsea..dar CISSE?,pe cate 0 lire a venit...Hai fii serios, in fotbalul de azi daca nu investesti esti mancat, unii investesc mai mult, unii mai putin..Chelsea trebuia sa investeasca masiv pentru ca in momentul venirii lui Abramovici nu avea trupa pentru a fi o super forta, iar rusul nu are rabdare cand e vorba de performanta!...in rest nimic diferit, aceeasi vrajeala.

stii vorba aia "banii nu aduc fericirea??". Liverpool este mult mai sudata ca Chelsea si asta s-a vazut in meciul de cupa. degeaba cumperi jucatori daca ii vinzi la anul!

forever_STEAUA05.09.2006 10:15

@Radu mic

 

Poate n-or aduce banii fericirea, dar cu siguranta o intretin... :wink:

vood0o05.09.2006 10:50

Chelsea FC cel mai tare club a asteptat 50 de ani sa ia un titlu in Anglia :roll: iar datorita lui Abramovici toti tarani din tarile fara semnificatie in Europa tin cu Chelsea.. Sa nu uitam ca acum 2-3 ani era in voga Real Madrid , dupa aceea v-ati dat pe Barcelona si acum si pe Chelsea! Daca la anul va venii un investitor puternic la Cork City(irlanda pentru necunoscatori) si va incepe sa castige tot , o sa tineti si cu aia? :roll: Pariez pe cat vreti voi ca mai mult de jumatate dintre voi nu stiau ce e aia Chelsea acum 5-6 ani sau macar o particica din Istoria lor :twisted:

Motanu D05.09.2006 10:59

Pana sa vina Abramovici, Portsmouth avea mai multe titluri in palmares decat Chelsea.

Dar trebuie sa recunosc ca mi-a placut echipa care a castigat ultima Cupa a Cupelor din istorie. Desi nu erau n vedete in lot ca acum.

c.ronaldo1705.09.2006 11:18
Chelsea FC cel mai tare club a asteptat 50 de ani sa ia un titlu in Anglia  :roll: iar datorita lui Abramovici toti tarani din tarile fara semnificatie in Europa tin cu Chelsea.. Sa nu uitam ca acum 2-3 ani era in voga Real Madrid , dupa aceea v-ati dat pe Barcelona si acum si pe Chelsea! Daca la anul va venii un investitor puternic la Cork City(irlanda pentru necunoscatori) si va incepe sa castige tot , o sa tineti si cu aia? :roll: Pariez pe cat vreti voi ca mai mult de jumatate dintre voi nu stiau ce e aia Chelsea acum 5-6 ani sau macar o particica din Istoria lor  :twisted:

 

ba da ia taci ma u.... te apuci sa critici p totzi... ce draq... nu avem voie sa tzinem cu o echipa din alta tara ca vii u repede si zici ca suntem nu stiu ce fel de fani...

***alex***18.09.2006 13:32

Mare ghinion a avut Liverpool ieri... Merita un egal!

Fane Berceni05.10.2006 15:35

Chelsea a realizat un salt gigantic in ceea ce priveste valoarea jucatorilor prin aportul lui Roman Abramovici. La aceasta ora, fondurile clubului de pe Stanford Bridge sunt greu de intuit. Practic, se baga atatia bani cati trebuiesc pentru a nu mai exista un sezon fara trofeu. Cat timp Chelsea se va identifica cu "Imperiul Roman", fotbalul englez si (de ce nu) european va fi dominat de "The Blues".

armanovici21.10.2006 11:14
Pariez pe cat vreti voi ca mai mult de jumatate dintre voi nu stiau ce e aia Chelsea acum 5-6 ani sau macar o particica din Istoria lor  :twisted:

 

Pariezi si pe mine?

Sonic30.10.2006 13:59

Ce ghinion pe Chelsea...intr-un singur meci i s-au accidentat GRAV portarii de baza. Chech a avut fractura de craniu si lipseste minimum un an, iar Cudicini si-a inghitit limba si nu mai are voie sa faca efort fizic cel putin o luna :o a mai ramas al treilea portar, care a facut un meci mare in UCL Chelsea-Barcelona 1-0 :idea: ; odata cu aceste evenimente nefericite, Chelsea a inaintat o oferta de 37 MILIONAE dolari pentru Buffon

cezara stelista16.11.2006 19:36

yo cred ca Chelsea este cea mai buna echipa.A aratat asta de multe ori.

FORZA Chelsea

FORZA LAMPARD

c.ronaldo1726.12.2006 09:07

Nu pare a mai fi Chelsea de anul trecut cand castiga tot... anul acesta ar trebui sa zica saru'-mana dak prind vreun trofeu... GREU

SteauaToronto26.12.2006 19:14

Tin sa-i multumesc lui Ashley Cole pentru gafa facuta. Cu aceasta gafa s-au cam dus sansele. Cristiano Ronaldo si-a facut datoria la Man Utd si s-au distanta.

 

O surpriza placuta e pozitia lui Bolton (3) si se apropie de aceasta echipa, Chelsea care inainte sa vina abramovici era ciuca batailor prin Anglia.

El Nino_926.12.2006 19:35

SteauaToronto vrei sa spui Ashley Cole :wink:

mlacatus27.12.2006 23:39

Chealsea anul asta nu mai sperie pe nimeni. SI E BINE ASA !! :D

***alex***28.12.2006 13:05

Murinio daca nu avea norocul lui fantastic deja era la vreo 10 puncte de Man Utd. Celsii a castigat pe final foarte multe meciuri : cu Newcastle atat in campionat cat si in cupa, cu Everton, Wigan, pe Arsenal si Barca le-au egalat in ultimile minute...

***alex***03.01.2007 11:14
Chealsea anul asta nu mai sperie pe nimeni. SI E BINE ASA !! :D

 

Pai cam asa era pana sa vina Abramovici, Chelsea era o echipa de locurile 3-6. Ultimele 3 rezultate sunt imbucuratoare : 3 egaluri, 2-2 cu Reading, 2-2 cu Fulham si 0-0 cu Aston Villa.

**Stelist**10.01.2007 19:09

Pai Chelsea ia totul are echipa capabila....are portar valoruos....+ Terry si Carvalho sunt fundasi buni dar mai ales de la venirea lui A.Cole Chelsea are alt aparator bun......cred ca are cel mai de temut mijloc : ::Essien,Ballack,Robben si LAMPARD dar sa nu uitam ca Chelsea are si rezerve bune pe postul de mijlocasi : ShonRie Philips,Joe Cole,Makelele.....+ Ataku e bun...Drogba Shevchenko + o reverwa Kalou...joaca bine are viteza.....

cyril_thereau17.01.2007 19:01

sper sa nu castige nimic ani buni de acum incolo.urasc aceasta echipa incepand de la suporterii lor, si terminad cu mourinho sau abramovici!!!!!!no blue!

alexynho19.01.2007 18:36

"Chelsea va inainta o oferta de 75 de milioane de € pentru jucatorul echipei FC Barcelona , Ronaldinho . Transferul ar putea fi materializat din moment ce jucatorul a intrat in dizgratia antrenorul Rijkaard ."

 

Sursa Mediafax

c.ronaldo1719.01.2007 18:58

Sunt sanse mici de a se materializa acest transfer din mai multe motive:

 

-"iubirea" fanilor lui Chelsea pentru Ronaldinho

-Stilul de joc a lui Chelsea

-Declaratiile de dragoste dintre Barca si Chelsea

-Milan ofera 112 milioane de euro

alexynho19.01.2007 19:58

Mie sincer nu imi pasa daca se duce sau nu la Chelsea :D ... nu mi se mai pare asa un mare fotbalist ... la Barca joaca bine , doar pentru ca echipa joaca pentru el :) ... de ce oare la Barca joaca atat de bine (juca) , iar la nationala Braziliei nu face nimic ? 8O ... parerea mea :lol:

c.ronaldo1707.04.2007 07:24

Azi Chelsea - Tottenham, si nu-i mai vad in stare pe gazde sa obtina cele 3 puncte. :roll:

c.ronaldo1707.04.2007 15:22

Si din pacate 1-0 pt Chelsea. :oops:

Tom_Jerry29.04.2007 19:28

Pentru necunoscatori, ultima cupa a cupelor a fost castigata de Lazio Roma, si nu de Chelsea..

 

O urasc pe Cheslea din cauza lui Mourinho..Omu ala nu stiu cat fotbal stie, dar in mod sigur nu calitatile lui de antrenor l-au facut mare, ci BULANU INCREDIBIL..

 

Si Liga Campionilor a castigat-o cu Porto datorita unui noroc incredibil, in meciurile cu Manchester si Deportivo..Si in finala Cupei UEFA castigata in fata lui Celtic a avut bafta..

 

Incredibil cum poate fi considerat asta cel mai bun antrenor din lume..Are super jucatori si echipa abia castiga 1-0 in fiecare meci..

 

Simpatizez mai mult pe Arsenal si Liverpool, dar o sa ma bucur foarte mult cand va castiga Manchester titlul anul asta,,

c.ronaldo1711.05.2007 18:31

Chelsea 0-0 Manchester Utd.

«12347»