FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Chelsea FC

«1567»
Lorimer17.05.2013 14:30

Adriane...De agentii sovietici 07 ai auzit? De CSKA Moscova ce zici?

 

United in 99 a dat de pamant cu Inter si Juventus, adica fortele celei mai tari ligi a momentului. Nimeni in ultimii ani nu mai batuse Juventus atat de clar ca dominare in teren. Bayern in schimb a avut BULAN cu Kievul in semifinale...pune mana si revezi meciurile. In finala normal ca nemtii care aveau avantaj contra-atacau si aveau ocazii mai clare. United trebuia sa atace asezat si era mai greu, dar a dominat toata repriza si a marcat clar doua boabe cu nemtii fiind toti in careu si pregatiti sa degajeze in tribune...deci, nu le mai plange de mila ca si noi am tacut in 97 cand Dortmund i-a eliminat pe Uniti dupa ce ratasera Unitii 20 de ocazii...

 

Vlad...cu Heyselul nu stau lucrurile chiar asa...aia care s-au dus n-au fost numai fani Liverpool, ci huligani din toata Anglia croiti sa le dea o ciomageala macaronarilor. In 84, la Roma, la finala, s-au dus englezii cu femei, cu copii etc si galeriile de la Roma si Lazio au facut front comun alergandu-i si batandu-i pe strazi, urmarindu-i cu motocicletele si aruncandu-le bagajele de la geamurile hotelurilor. Ete ca-n 85, nu s-au mai dus ca atunci, ci s-a facut o selectie de huligani...ideea era sa-i bata, nimeni nu s-a gandit ca stadionul se va darama...hai sa nu mancam rahat ca n-au bagat cutitele in ei... S-a dorit o razbunare a englezilor contra macaronarilor, nici macar n-a contat ca era Liverpool vs Juventus...

 

PS Huliganism nu era doar in Anglia, ci si in Italia. Cazul Vincenzo Paparelli din 79 e doar un exemplu.

 

PPS In 85 inca nu era marketingul de azi...azi intr-adevar nici nu s-ar mai concepe asa ceva.

Adrian17.05.2013 14:32
United in 99 a dat de pamant cu Inter si Juventus, adica fortele celei mai tari ligi a momentului. Nimeni in ultimii ani nu mai batuse Juventus atat de clar ca dominare in teren.

 

DUDE! Discutam despre Manchester United - Bayern. Nu Manchester United - Inter sau Manchester United - Juve sau nu stiu ce.

 

In finala normal ca nemtii care aveau avantaj contra-atacau si aveau ocazii mai clare.

 

Dar nu a fost bulan!

Lorimer17.05.2013 14:55

In fotbal daca n-ai si ceva noroc, nu faci nimic. United 99 a fost cea mai buna echipa din competitie.

Adrian17.05.2013 15:03

Ai dreptate.

 

Da' atunci nu mai are rost sa spui ca United e mare si tare daca castiga 2 CL in 20 de ani si si pe alea cu noroc. E o echipa buna, puternica, ok. Da' nu e nimic special. Barca, Milan, Real, da! Astia au realizat ceva.

 

Man Utd., la cate investitii a facut si ce bani a bagat, s-a prezentat modest.

Alexandru H.17.05.2013 15:14

Ramane cum am stabilit: in istoria CL, United nu e nici pe podium. Ordinea e: AC Milan, Barcelona si un grup de 3 echipe, din care: Real are ligi mai multe, Bayern are ligi+finale mai multe si United, cu ligi mai putine decat Real si ligi+finale mai putine decat Bayern. Naspa! :D

Lorimer17.05.2013 15:32

Asa ai stabilit tu...sa-mi arati si mie cand a fost United 4-5 ani la rand la pamant in CL...poate nu intelegi ce-nseamna constanta. Bayern da, poti spune ca a fost precum United din acest punct de vedere.

Ronnie17.05.2013 15:32

De la infiintarea UCL, United e cea mai buna din Anglia.

Anfield17.05.2013 15:36
@lorimer: ajea coane, ce nenorociti aia de la UEFA...mortii lor de fascisti jegosi. Mai veneau scouserii beti sa omoare oameni pe stadioane, da' ce mare lucru, era echipa mare, competitia faina...

 

Suuureeee.... :))))))

 

În 1971 ați fost suspendați pentru acte de huliganism și ați jucat pe teren propriu... pe Anfield!

Lorimer17.05.2013 15:37
De la infiintarea UCL, United e cea mai buna din Anglia.

 

 

Asta logic, nici nu poate intra in discutie. Desi CL Se imparte in doua perioade...92-99 cand intra numai una sau mai apoi 2-3 ani maxim 2 din campionatele tari si ce a urmat apoi cand intrau primele 3-4 din campionatele tari... Ca fapt divers, in ultimii 10 ani Chelsea e una din cele mai tari echipe ale Ligii...ca tot suntem pe topicul lor.

«1567»