@red&blue_boy
In felul asta se manifesta dinamovistii atunci cand bat Steaua.
Cam asta le este nivelul.
Barca e intr-o pasa proasta, dar pana la perioada de glorie a Realului mai este cale lunga. Miercuri s-ar putea chiar ca perioada sa se incheie.
Ronaldo a dovedit inca o data ca nu va fi niciodata la nivelul lui Messi. Zlatan a zis-o mai bine.
Este adevarat ca Realul este "sclipitor, nemaivazut, incredibil", dar totul se datoreaza faptului ca jucatorii Barcei au obosit (in sfarsit) dupa aproape 4 ani in care au batut tot, nu pentru ca au depasit Barcelona.
Pe undeva acel 5-0 din sezonul trecut (sa nu imi spuna cineva ca la acel meci Barca a fost plictisitoare) anunta maximul Barcelonei, dupa care a inceput o descrestere lina pana la momentul actual cand se pare ca exista mai multe echipe care ii pot invinge pe catalani.
Una din constantele nefericite din actualul sezon pentru Barcelona sunt ratarile din pozitii clare de gol. ceea ce nu prea se intampla anul trecut (de fapt pana prin ianuarie-februarie se intampla f rar).
Am impresia ca jocurile au fost facute pentru Real anul acesta, sa nu uitam fotbalul este o afacere, iar "suporterii" platitorii, nimic mai mult.
Desigur la un moment dat este posibil ca suporterii sa se plictiseasca de prea multe victorii.