FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«172737475»
blindica23.05.2012 13:15

Cotidianul spaniol ''AS'' a dezvaluit ceea ce pare a fi noul tricou al lui Real Madrid pentru sezonul 12/13, la 110 ani de la fondarea clubului. Echipamentul este facut in continuare de firma Adidas.

 

Kit-ul de deplasare va ramane negru, in timp ce a 3 a varianta de echipament va fi verde. Dupa succesul tricoului rosu, madrilenii spera sa repete acest succes si cu culoarea verde, respectiva fiind purtata doar o data in istoria clubului.

S-a intamplat pe 25 august 1965, in cadrul unui amical jucat in Caracas, impotriva celor de la River Plate.

 

real_madrid_12_13_adidas_home_football_shirt_leaked_b.jpg

red&blue_boy23.05.2012 18:06

Uite aici echipament frumos, simplu si de bun gust. :)

SirBlack10.07.2012 16:40

Jucam cu Valencia in primul meci , iar cu bARca in etapa a 7-a

olfgob10.07.2012 21:30

Si tu pe ce post joci?

iNsTiGaToR10.07.2012 23:13
Jucam cu Valencia in primul meci , iar cu bARca in etapa a 7-a

Prietene...aici e fcsteaua.ro

Iar prima ta postare este pe topicul Realului.

Se vede pentru ce te-ai inregistrat aici.

blindica09.08.2012 09:45
red&blue_boy09.08.2012 10:56

Nu puteai daca nu puneai rezumatul asta . :P

Danut709.08.2012 10:57

Ma asteptam ca Real sa castige, insa nu cu 5-1 :)/

iNsTiGaToR09.08.2012 11:41

Stiu ca Milan nu prea se straduieste in amicale, dar la 5-1 chiar nu ma asteptam.

red&blue_boy09.08.2012 17:43
Stiu ca Milan nu prea se straduieste in amicale, dar la 5-1 chiar nu ma asteptam.

Milan mai nou nu se mai straduieste nici in oficiale, n-are cu cine. Ce echipa are, ce aparare si mijloc au, te apuca plansul .

red&blue_boy24.08.2012 07:11
gio_stgloria24.08.2012 08:34

Ce fotbalist e Iniesta !!!

drvladyk24.08.2012 08:40

faina faza cu Iniesta si jaloanele:)):))

red&blue_boy24.08.2012 08:59

Ce repriza a doua am pierdut!

Da, Iniesta mi se pare si mie senzational.

Despre Valdes nu pot spune acelasi lucru. :D

 

In schimb, cam devine plictisitor derby-ul asta, cu acelasi joc , dominat de Barcelona, sa nu mai zicem de posesie, si cu Real castigand o data la 10 meciuri...

iNsTiGaToR24.08.2012 10:16

Ma intreb daca inca mai sunt oameni care sustin ca Valdes e mai bun decat Casillas.

Arsenal1886Steaua194724.08.2012 14:21

Sa fim seriosi ...Casillas e Casillas... nu prea il poti compara cu Valdez... care dupa parerea mea daca nu era catalan..nu apara atata timp poarta Barcelonei...

Lari27.08.2012 13:11

Real Madrid have agreed to sign Croatia playmaker Luka Modric from Tottenham Hotspur on a five-year contract as the stuttering Spanish champions look to tap into his guile and creativity to get their season back on track.

 

"Real Madrid CF and Tottenham Hotspur have reached an agreement for the transfer of the player Luka Modric, who will remain tied to the club for the next five seasons," Real said on their website (www.realmadrid.com) on Monday.

 

Tottenham, who also confirmed the deal on their site (www.tottenhamhotspur.com), said it was subject to a medical and included a partnership agreement for the two clubs to work together "in respect of players, coaching, best practices and commercial relationships".

While neither club gave financial details, Spanish media reported Real would pay 35 million euros ($43.81 million), plus a possible seven million in add-ons, for Modric, who joined Spurs from Dinamo Zagreb in 2008.

 

The 26-year-old's arrival in the Spanish capital may help Real put a poor start to the season behind them, during which they have taken one point from two La Liga outings and lost Thursday's first leg of the Spanish Super Cup 3-2 at Barcelona.

They crashed to a shock 2-1 defeat at city rivals Getafe on Sunday, which prompted a rare burst of public criticism of his underperforming players from coach Jose Mourinho.

 

Real have a chance to get their season back on track in Wednesday's Super Cup return leg at the Bernabeu when Modric, who will be presented to the media later on Monday, could make his debut.

 

Reuters

blindius27.08.2012 17:03

Jose Mourinho joaca in aparare cu petarda Albiol si incepe primele 2 meciuri cu Lass in fata apararii, in schimb da zeci de milioane pe un mijlocas inutil, avand in vedere ca mijlocul Real-ului a fost stas in sezonul trecut.

 

Meanwhile, ia 2-3 goluri de la Barcelona aproape la fiecare ''el Clasico''.

 

Este prematur sa vorbim despre campionat decis, dar sunt aproape sigur ca-si doreste mai mult succesul in Champions League in acest sezon.

Ronnie27.08.2012 18:06

@blindius

 

Nu poti sa zici ca Mourinho da zeci de milioane pe un mijlocas inutil, Modric. Croatul e, in opinia mea, cel mai bun pe postul sau din Europa. Cu siguranta ar face fata si in mijlocul Barcelonei fara a trebui schimbat sistemul. Eu zic ca e peste Xavi la ora actuala.

 

E un fel de Gerrard sau Scholes de acum cativa ani.

 

Si eu zic ca problema Realului nu era la mijlocas, ci in defensiva. Dar e diferenta imensa intre Xabi Alonso (singurul de profilul croatului din lotul Realului) si Modric.

 

In fotbalul romanesc multi gandesc la modul "am pe Tanase, sunt acoperit pe stanga", dar la echipele puternice se incearca imbunatatirea continua. Gen cum a fost si la United, poate marea problema nu era in atac, dar nu poti sa compari un cuplu Rooney-Hernandez/Welbeck fata de Rooney-Van Persie.

Lari27.08.2012 18:08

Da, bah, deci unde ziceti ca vor juca Tanase si Chiriches in noua formula de echipa? :rolleyes:

MoWeed27.08.2012 18:12

Eu cred ca va juca aripa stanga. Va dati seama ce puternici o sa fie cu Cristina pe dreapta si Tanase pe stanga

blindius30.08.2012 06:22
Daniel-Ionut30.08.2012 07:06

Barca cabron saluda al campeon ! :shifty:

 

546562_10150325853349953_1698254653_n.jp

iNsTiGaToR30.08.2012 08:09

Pique cred ca inca se mai intreaba cum a facut Ronaldo preluarea aia :))

Ronnie30.08.2012 09:59

Dupa primele 30 de minute am zis ca da Real 7-8 goluri pe putin. Varza Barca aseara.

«172737475»