FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1404142434475»
AndyTytanBoys11.03.2010 14:48
Este o rusine aceasta echipa a Realului. Credeam ca noi, ca si stelisti, suferim groaznic, dar fanii Realului ar trebui sa fie la 30 de metrii sub pamant.

 

si umilinta maxima ar fi daca Barcelona ar juca finala pe bernabeu si ar si castiga-o.

pcsbb11.03.2010 14:48

Sunt jalnici,o echipa vopsita si umflata cu pompa,daca nu vor mai vinde nici tricouri or sa dea faliment,pentru ca de performante sportive nu poate fi vorba.

Personal sper sa dea faliment,s-asa au distrus echipele mici cu sumele ridicol de mari pe care le dau pe jucatori.

Daniel-Ionut11.03.2010 14:51
Sunt jalnici,o echipa vopsita si umflata cu pompa,daca nu vor mai vinde nici tricouri or sa dea faliment,pentru ca de performante sportive nu poate fi vorba.

Personal sper sa dea faliment,s-asa au distrus echipele mici cu sumele ridicol de mari pe care le dau pe jucatori.

 

Real Madrid nu are cum sa dea faliment deoarece guvernul va interveni mereu.

Daca nu stiai, Real Madrid este considerata perla de pe coroana Spaniei.

MoWeed11.03.2010 14:53
Real Madrid nu are cum sa dea faliment deoarece guvernul va interveni mereu.

Daca nu stiai, Real Madrid este considerata perla de pe coroana Spaniei.

Deci sa inteleg ca Real Mardid e un fel de Dinamo a Spaniei, mereu se bazeaza pe mila statului sa le repare tampeniile

Daniel-Ionut11.03.2010 14:54
Deci sa inteleg ca Real Mardid e un fel de Dinamo a Spaniei, mereu se bazeaza pe mila statului sa le repare tampeniile

 

Hai ca o dai in diverse :D

MoWeed11.03.2010 14:58

Pai, ma intreb oare ce ar zice un locuitor al Cataluniei sau al Tarii Bascilor in cazul in care banii pe care-i plateste la stat ar ajunge la Real pentru a finanta grandomania si transferurile pe sume de-a dreptul ridicole? Nu s-ar gandi si el, de ce nu ajung banii aia la Barcelona sau la Athletic Bilbao, daca tot ajung in fotbal?

pcsbb11.03.2010 15:00
:crazy: De atatia ani,o generatie intreaga de stelisti speram ca Dinamo sa se desfiinteze de ce nu as spera si eu sa scap de RMadrid. :)) .....si de Inter Milano.
Daniel-Ionut11.03.2010 15:02
sa scap de RMadrid si Inter Milano.

:D

Da ce le nimeresti... :chair:

Ronnie11.03.2010 15:04

Daca Cristiano Ronaldo ar pleca de la Real Madrid, aceasta echipa ar fi la nivelul Valenciei sau Sevilliei.

MoWeed11.03.2010 15:06
Daca Cristiano Ronaldo ar pleca de la Real Madrid, aceasta echipa ar fi la nivelul Valenciei sau Sevilliei.

Si nici n-ar mai vinde atatia chiloti

vlad11.03.2010 15:54

Daniele ... cum mai ai puterea sa vorbesti?

Chiar esti o persoana puternica bag de seama :)

 

 

Daniel-Ionut11.03.2010 15:59
Daniele ... cum mai ai puterea sa vorbesti?

Chiar esti o persoana puternica bag de seama :)

 

Ca Ghita Muresan vreau s-o dau numai de sus, lupt sa ma mentin mai mult la fel ca Marius Lacatus... :)

Asta este... dar eu tot nu inteleg cum s'a rupt echipa dupa prima repriza. O prima repriza in care Realul a sublclasat clar aceasta echipa a Lyonului... daca in prima repriza era 3,4-0 nu cred ca se supara nimeni.

Dupa pauza, parca a intrat alta echipa pe teren... (aici se vede cat de "mare" este Pellegrini) si Lyon a facut ce a vrut... si la fel spun ca in prima repriza, dar de data asta invers, daca meciul se termina 3-1 pentru Lyon, nu se supara nimeni.

RobYnho11.03.2010 16:22

Cine'i Real Madrid intr'o cupa europeana ? :D

Arian11.03.2010 16:30

@Daniel-Ionut

 

Daca Claude Puel nu le cerea propriilor fotbalisti sa se apere si astfel sa-i lase pe "galactici" sa aibe initiativa, nu mai facea Real nicio repriza magnifica. Din patru reprize, Lyon a castigat clar trei. Daca meciul din tur se termina cu trei sau patru la zero pentru francezi nu se mira nimeni.

Maye11.03.2010 16:53
Real Madrid nu are cum sa dea faliment deoarece guvernul va interveni mereu.

Daca nu stiai, Real Madrid este considerata perla de pe coroana Spaniei.

Asta o zici ca ai auzit-o la Bocanaciu aseara dar nu ai nicio cunostiinta despre ce vorbea ala aseara.

Daniel-Ionut11.03.2010 17:09
Asta o zici ca ai auzit-o la Bocanaciu aseara dar nu ai nicio cunostiinta despre ce vorbea ala aseara.

 

Daca ai arunca o privire mai in urma in acest topic, ai sa vezi ca am mai spus acest lucru.

Maye11.03.2010 17:11

Te cred pe bun cuvant de crestin -ortodocs.

*Alecs*11.03.2010 17:57

Bha! Sunteti ca fanii de sub pod dupa semifinala de cosmar. Ati umplut 3 pagini de aseara si pana acum din cauza frustrarilor. M-am abtinut dupa egalul de la Almeria, dar sa vedeti ce spam fac de acum incolo :D

Vlad Bogdan11.03.2010 19:11
Daca Cristiano Ronaldo ar pleca de la Real Madrid, aceasta echipa ar fi la nivelul Valenciei sau Sevilliei.

 

Nu compara tu Valencia cu gluma asta de echipa, iReal Madrid. Pana si Steaua a reusit sa ii dea 3 lui Lyon si mai mult, in vremea cand erau mai puternici.

Real lame.

RobYnho11.03.2010 20:23
Pana si Steaua a reusit sa ii dea 3 lui Lyon si mai mult, in vremea cand erau mai puternici.

 

Asa, si ? Asta insemnand ca acum Steaua ar bate Real Madrid dupa logica ta ?

Hai sa nu aberam.

red&blue_boy12.03.2010 07:08
Pai ba , echipa asta de la plecarea lui Del Bosque a ajuns o gluma proasta si o adevarata jignire la adresa marelui Real din 56-60 si o blasfemie la adresa marilor Puskas sau Di Stefano.

 

Mare greseala a facut Real cand a renuntat la Del Bosque...Echipa actuala e o jignire si la adresa Realului de la sfarsitul anilor '80,cu Beenhakker pe banca,sau a Realului din anii '90 cu Capello sau Heynckes...

 

 

Nu stiu ce credeti voi,dar eu unul duc dorul echipelor mari(dar sa fie mari si pe teren nu numai cu numele),mai ales cand vad ce se intampla si pe la noi,cand totul se niveleaza in jos.

 

Corect,ce vremuri erau...Acum o echipa mare inseamna in primul rand sa aiba bani,sa arunce cu bani aiurea,nu prea mai conteaza cum joaca.Totul pentru bani si marketing...Si sume date aiurea pe jucatori,care in majoritatea cazurilor nu-i merita.Altadata se juca si mai frumos,nu erau atatea interese la mijloc,sponsori,televiziuni etc...

Ronnie12.03.2010 13:28
Asa, si ? Asta insemnand ca acum Steaua ar bate Real Madrid dupa logica ta ?

Hai sa nu aberam.

 

Suntem obisnuiti cu Vlad Bogdan: Rooney e cel mai prost atacant din lume dar are bulan, Chelsea e multipla campioana a Europei... mai nou Steaua bate pe Real :)

RobYnho12.03.2010 13:58

Mai fumeaza lumea, Ronnie.

valentin2day12.03.2010 14:00

asta e realu trece prin momente dificile si vad ca unii se bucura mai ca ar da petrecere,nu-i nimic cu atat "succesurile" vor fi mai dulci

eu inca am incredere in Pellegrini, e greu sa faci o echipa campioana a europei intr-un an, dar daca ia campionatul putem spune ca a fost un an ok

 

hala real

Vlad Bogdan12.03.2010 14:10

Cei care fumati sunteti chiar voi. Nu stiu unde vedeti voi ca am scris ca Steaua bate pe ireal dar ma rog...

Si da, runi e praf amice. La fel ca si crapchester uni0ted, un fel de dinamu1a.

«1404142434475»