FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Real Madrid CF

«1383940414275»
STELIST 8609.02.2010 13:00

"Iubirea"voastra Ronaldo:

Daniel-Ionut09.02.2010 14:27

Ce iubire ma? este un jucator foarte bun si atat...

Da' va este voua sila sa recunoasteti ca, atunci cand era la UTD il ridicati in slavi si acum de cand a venit la Real este doar Cristiana, ronalda, este praf...

Daca nu se accidenta asa des, acum era peste Messi si la goluri si la ce vreti voi...

 

PS: Si Messi este un fotbalist genial, eu recunosc cand cineva este bun.

STELIST 8610.02.2010 10:00

Si eu recunosc ca este talentat etc....dar n'are respect,caracter si asta nu'l face "cel mai mare fotbalist"

Si cu ce ma mangaie pe mine ca datea goluri Man?Bravo lui,dar daca ca persoana e cam fara lipsa de caracter....

 

DelPiero1010.02.2010 15:12
Ce iubire ma? este un jucator foarte bun si atat...

Da' va este voua sila sa recunoasteti ca, atunci cand era la UTD il ridicati in slavi si acum de cand a venit la Real este doar Cristiana, ronalda, este praf...

Daca nu se accidenta asa des, acum era peste Messi si la goluri si la ce vreti voi...

 

PS: Si Messi este un fotbalist genial, eu recunosc cand cineva este bun.

Uite,Ramon Calderon a zis ca Ferguson a vrut sa-l vanda la Barca.Alex Ferguson nu este doar un mare antrenor,insa este si un om destept.Stia ca Ronaldo se va pierde la Real.Insa Ronaldo a ales Real.A ales banii echipei careia i se potriveste perfect ca si caracter.Echipa cocalarilor si gaylor din Spania,Real HahaMadrid...

Daniel-Ionut10.02.2010 15:22

Asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit'o... auzi ca Ronaldo se pierde la Real :blink: unde sa se piarda, pe drum spre vestiare...

Poti sa spui ca se pierde la City, sau nush unde, da' nu la Real... Zidane, Beckham, Figo, Ronaldo, sau alti mari jucatori, nu s'a mai pierdut si se pierde C.Ronaldo ca s'a transformat peste noapte "perla de pe coroana Spaniei", Real Madrid in echipa cocalarilor si gaylor :ce_oameni:

Ronnie10.02.2010 15:26

@DelPiero

 

Te inseli! Ronaldo nu s-a pierdut deloc la Real Madrid. Momentan este cel mai bun jucator de acolo si inscrie meci de meci (cand nu e suspendat sau accidentat). Si nu sunt deloc vreun simpatizator al galacticilor, din contra, in fiecare El Clasico tin cu Barca.

 

Aici se vede si diferenta colosala dintre Premier League si Primera Division. Ronaldo nu are nicio problema de integrare la Real Madrid.

Daniel-Ionut14.02.2010 06:46

CD Xerez - Real Madrid 0-3

Arbeloa 64'

Ronaldo 69'

Ronaldo 71'

 

REZUMAT!

 

Notele madrilenilor in partida cu Xerez:

Iker Casillas: 7.5 (la meciul cu numarul 500 in tricoul Realului, San Iker s-a descurcat perfect. Nu a avut mult de lucru insa atunci cand a fost nevoie de el a fost la post. Casillas traverseaza o perioada excelenta, goalkeeperul madrilen incasand-atentie- un singur gol si acela din penalty in ultimele 720 de minute)

 

Alvaro Arbeloa: 8.5 (Ireprosabil in defensiva, Arbeloa a demonstrat astazi multa imaginatie si extrem de multa inteligenta. S-a insinuat perfect in spatele lui Aythami la faza golului si a deschis drumul albilor spre un succes ce devenea tot mai putin probabil)

 

Sergio Ramos: 7 (Nu a avut prea mari probleme insa au fost momente cand si le-a facut singur. Per total insa evolutie sigura si corecta din partea andaluzului)

 

Eze Garay: 7 (A lipsit trei saptamani de pe gazon insa acest lucru nu s-a vazut in aceasta seara. A reusit sa recuperez cinci baloane in faza de aparare, lucru foarte interesant)

 

Marcelo: 6 (Probleme usoare pe faza defensiva insa nici Calvo nu e un adversar redutabil. A pierdut 11 mingi si a sutat odata periculos spre poarta)

 

Lass: 7.5 (Pentru mine Diarra a facut un meci mare. A fost extrem de nevoie de el astazi si chiar daca nu a stralucit la capitolul ofensiv Lass a oferit protectia de care era nevoie jocului defensiv madrilen. A incasat un galben, a comis cinci faulturi si a recuperat 9 mingi)

 

Xabi: 7.5 (Exact in multe momente ale jocului a parut liderul de la mijlocul terenului. In cele 73 de minute jucate a recuperat mai mult decat Lass-11 recuperari-a reusit doua verticalizari si un sut periculos pe poarta)

 

Granero: 7 ( A muncit mult si a amenintat poarta lui Renan in special in prima repriza. Are momente cand dispare din joc. A reusit doua verticalizari si patru recuperari insa a pierdut cele mai multe mingi dintre mijlocasi. Cu toate acestea, golul lui Arbeloa a fost marcat dupa assistul sau)

 

Kaka: 8 (Sters in prim repriza, brazilianul a fost excelent in partea secunda. Pasele sale de gol catre Cristiano i-au salvat prestatia. In partea a doua a reusit sa urce jocul si mai mult catre poarta lui Renan, insa a pierdut si el destule mingi.

 

Cristiano Ronaldo: 8.5 (Polemica in jurul popularitatii sale printre fani a devenit obisnuita, iar fiecare nominalizare a sa la ˜omul meciului' pare o simpla formalitate. Astazi Ronaldo insa a tras echipa dupa el. A marcat doua goluri facile dupa assisturile perfecte ale brazilianului Kaka insa cifrele portughezului au fost suficient de edificatorii pt mine: din cele 16 suturi ale madrilenilor 12 au fost expediate de CR, a pasat de 15 ori corect si de 5 ori gresit, a fost cel mai faultat madrilen, a lovit odata bara si a marcat doua goluri)

 

Higuain: 6 (Extrem de discret raman la parerea ca argentinianul nu trebuia fortat astazi nici macar pe final de meci)

 

Diarra: 7 (Atata timp cat a evoluat s-a descurcat perfect. A reusit patru recuperari in cele 20 de minute cat a jucat, nu a faultat niciodata si a reluat periculos odata spre poarta gazdelor)

 

Raul: 6 (Trebuia titularizat astazi, e greu pentru el sa aduca foarte multe lucruri in plus in 15 minute in care vine de pe banca. Ovatiile fanilor locali sunt trofeul sau de astazi)

 

Drenthe: 7 (Mi-a placut olandezul; incisiv, rapid cu pofta de joc si-a trecut un cont o mare ocazie la o pasa splendida cu calcaiul a portughezului CR)

 

Arbitrul Turienzo Alvarez nu a avut o partida foarte grea. Madrilenii au cerut trei penaltyuri in timp ce gazdele l-au acuzat ca a interpretat cu valori diferite faulturile. Pentru mine prestatia sa a fost insa destul de buna. Nota 6.5

Astristul14.02.2010 15:01

Daniel, tu ai facut analiza de mai sus? Daca nu ai facut-o tu, cred ca e normal sa precizezi sursa! ;)

red&blue_boy22.02.2010 07:49

Real - Villarreal 6 - 2 !!! Golurile madrilenilor au fost marcate de C.Ronaldo,Kaka (2),Higuain(2) si Xabi Alonso.

Daniel-Ionut22.02.2010 11:11

Real Madrid - Villarreal 6-2

REZUMAT!

Iker Casillas: 6 (A primit doua goluri la care nu i se poate imputa mare lucru)

Arbeloa: 7 (Meci excelent facut de Alvarito. Canteranul a participat la faza de atac, a preferat sa evolueze cat mai simplu si si-a facut foarte bine treaba din punct de vedere defensiv)

Raul Albiol: 7 (O partida sigura din partea lui Albiol, a fost mereu replica la atacurile oaspetilor)

Sergio Ramos: 8 (Perfect! A facut o partida impresionanta in centrul defensivei madrilene, Profita din plin de experienta sa si ma face sa cred ca pana la revenirea lui Pepe, va ramane perechea lui Albiol in centrul defensivei. A reusit cateva deschideri formidabile si a iesit de multe ori cu capul sus din defensiva)

Marcelo: 7 (Meci bun pentru brazilian, care a reusit un assist la golul patru marcat de Higuain. Are o oarecare vina la golul doi marcat de Nilmar insa per total evolutia sa mi-a placut)

Xabi Alonso: 8 (Motorul s-a incalzit, Xabi e in actiune. A fost stapanul mijlocului terenului, o prestatie sigura, corecta, impresionanta. A reusit primul sau gol pentru Real Madrid)

Lass: 7 (Foarte util in jocul defensiv, un jucator extrem de muncitor si-a facut din nou treaba aproape fara cusur)

Granero: 7 (O prezenta din ce in ce mai obisnuita intre titularii madrileni, canteranul a facut un nou meci bun fiind recompensat in momentul inlocuirii de fanii de pe Bernabeu cu urale. Este clar ca Pirata este unul dintre cei mai iubiti si apreciati jucatori din echipa de catre fanii blanco)

Kaka: 7 (Dubla din aceasta seara este prima reusita la Madrid insa din pacate, brazilianul nu a reusit un meci impresionant. Golurile sale conteaza insa parca parca mijlocasul brazilian nu se regaseste. Prestatia aplaudata insa de fani)

Higuain: 8(A facut exact ceea ce trebuia. El Pichichi del Madrid si-a facut inca odata datoria. Nu a avut nevoie de prea multe oportunitati pentru a straluci. O noua dubla pentru atacantul argentinian)

Cristiano Ronaldo: 9 (Poate cel mai bun joc al sau la Madrid. A fost extrem de participativ, a alergat foarte mult, a reusit un super-gol, doua pase decisive si a scos un penalty. Un pericol permanent pentru poarta adversa, CR9 a impresionat prin faptul ca a reusit sa devina un jucator de echipa in partida din aceasta seara)

Van der Vaart: 7 (Atata timp cat a evoluat mie mi-a placut. A parut foarte conectat la partida din aceasta seara)

Raul si M. Diarra - au jucat prea putin Arbitrul Muniz Fernandez a acordat usor penaltyurile madrilenilor ca de altfel majoritatea faulturilor comise in acest meci. Partizant al fragmentarii excesive a jocului, centralul primeste nota 4.

 

 

 

MikStelista22.02.2010 11:12

Blat! :))

Maye22.02.2010 11:13
Real Madrid - Villarreal 6-2

Arbitrul Muniz Fernandez a acordat usor penaltyurile madrilenilor ca de altfel majoritatea faulturilor comise in acest meci. Partizant al fragmentarii excesive a jocului, centralul primeste nota 4.

Deci de asta a castigat Realul la atatea goluri.

Daniel-Ionut22.02.2010 11:15
Deci de asta a castigat Realul la atatea goluri.

 

Au fost 2 penaltyuri, iar in total 6 goluri... clar ca de asta a castigat Realul :huh:

Maye22.02.2010 11:17

Lasa ba , sfrijitule , ca stim noi .

Ronnie22.02.2010 11:19

Ce diferenta intre campionatul Spaniei si Premier League. Pai Ronaldo nu facea niciodata la Manchester ceea ce face la Real. Parca juca cu echipe din Liga 2a de la noi...

Maye22.02.2010 11:20

Pai de aia englezii joaca 3 in semifinale de Liga.

*Alecs*22.02.2010 12:36
Arbitrul Muniz Fernandez a acordat usor penaltyurile madrilenilor ca de altfel majoritatea faulturilor comise in acest meci. Partizant al fragmentarii excesive a jocului, centralul primeste nota 4.

 

Cred ca ai luat cronica din El Mundo Deportivo pentru ca au fost penaltyuri clare.

Daniel-Ionut27.02.2010 15:17

Pare un teren usor insa pentru madrileni deplasarea din Tenerife trezeste amintiri neplacute. Infrangerile de la inceputul anilor 90 nu au fost traite de majoritatea actualilor componenti ai lotului madrilen insa pentru suporterii de ieri, de azi si de maine au lasat urme adanci. Tenerife a ramas o Bestia Nera pentru madrileni dar scenariul s-a schimbat iar galacticii lui Florentino Perez vin in Canare cu un singur scop: cele trei puncte!

 

Pellegrini et comp au emotii inaintea deplasarii de la Tenerife dar sunt constienti de importanta meciului: Stim ca nu va fi usor, nici la Xerez nu ne-a fost. Echipele mici se mobilizeaza altfel cand joaca impotriva echipelor mari insa pentru noi importante sunt cele trei puncte. Real Madrid se gandeste mereu la spectacol insa daca va fi nevoie sa apelam la pragmatism nu vom ezita sa o facem a marturisit ieri Directorul General al clubului blanco, Jorge Valdano.

 

Fara Arbeloa, Benzema si Guti, Manuel Pellegrini va alinia o echipa in care Garay isi va face loc intre fundasii titulari iar Granero va evolua din nou din primul minut. In atac, chilianul va miza pe cuplul care a facut furori de la inceputul sezonului: Higuain-Cristiano Ronaldo. Partida va incepe la ora 21:00, va fi arbitrata de Ramírez Domínguez si va fi in direct pe DIGISPORT.

 

Echipe probabile

 

Tenerife: Aragoneses, Marc Bertrán, Ezequiel Luna, Juanlu, Pablo Sicilia; Manolo Alfaro, Mikel Alonso, Ricardo, Ayoze; Nino

 

Real Madrid: Casillas, Ramos, Albiol, Garay, Marcelo, Xabi, Lass, Granero, Kaká; Ronaldo e Higuaín

 

 

Pronostic Tenerife - Real Madrid 1-3

 

 

Daniel-Ionut28.02.2010 07:35

Tenerife - Real Madrid 1-5

REZUMAT!

 

Notele madrilenilor in meciul cu Tenerife:

Iker Casillas: 8 (Casillas a facut un meci bun pentru madrileni. Nu stiu cata vina are la golul primit, insa interventiile sale din aceasta seara au fost extrem de oportune si utile. Precis si calm, San Iker a fost omul de care am avut nevoie intre buturi)

 

Ramos: 7 (Evolutie buna per total cu cateva erori acceptabile. Sigur in faza defensiva, ineficient dar insistent pe cea ofensiva)

 

Albiol: 7 (Extrem de constant si de sigur pe el. Prestatie curata a unui fundas central autentic, desavarsit)

 

Garay: 8 (Partida excelenta facuta de argentinian. Pe langa siguranta defensiva pe care a aratat-o, Eze a reusit o pasa de gol pentru Higuain.

 

Marcelo: 8 (Bun brazilianul in aceasta intalnire. Fara probleme serioase in faza defensiva, sud-americanul si-a demonstrat calitatile tehnice la faza primului gol merengue. Pasa de gol pentru Higuain si multa implicare in faza ofensiva)

 

Lass: 7 (A evitat fazele in care tinde sa se complice, a jucat extrem de simplu si foarte sigur, prestatie buna)

 

Xabi Alonso: 8 (Creste vizibil de la meci la meci. ˜Stapanul mijlocului terenului' cum l-au supranumit comentatorii spanioli ai partidei, Xabi a avut o prestatie foarte exacta care ne face sa suspinam dupa el in partida cu Lyon

 

Granero: 7 (Foarte mult a muncit canteranul in aceasta seara. A fost destul de putin ˜vizibil' insa a depus o munca de titan. Capata din ce in ce mai multa incredere)

 

Kaka: 7.5 (Meci bun pentru brazilian care in aceasta seara putea sa-si treaca in cont o noua dubla. Ricky ne demonstreaza insa ca nu doar talentul sau uluitor l-a adus pana aici ci si caracterul deosebit. A renuntat la penalty si i l-a pasat lui CR. Un gol pentru brazilian si o prestatie in crestere)

 

Cristiano Ronaldo: 7.5 (Inepuizabil si in aceasta seara, Cristiano Ronaldo lasa impresia ca ar putea juca in continuu. A reusit sa inscrie si astazi de aceasta data din penalty, insa prestatia sa a fost per total una excelenta. La final, fanii locali, care l-au intampinat cu huiduieli initial au sfarsit prin a-l aplauda la scena deschisa)

 

Higuain: 8.5 (Pustiul nascut la Brest a lovit din nou. Mult sange rece, calitati incontestabile, siguranta si oportunism, talent si spirit. Higuain a marcat al 16-lea gol al sezonului si si-a mai trecut in cont un assist si o bara)

 

Van der Vaart: 7.5 ( Excelent din momentul in care a intrat, olandezul a fost decisiv la ultimele doua goluri: a scos un penalty si a pasat decisiv spre Raul. Extrem de incisiv si foarte folositor)

 

Raul: 7.5 ( Si-a facut pe deplin datoria, marcand cel de-al cincilea gol al sezonului in doar 15 minute cat s-a aflat pe teren)

 

M. Diarra a jucat prea putin

 

Arbitrul Rafael Ramírez Domínguez a avut o prima repriza buna insa o a doua discutabila. Faza golului gazdelor si faza penaltyului madrilen au fost extrem de controversate. Nota 5.5

valentin2day06.03.2010 22:54

Real 3 - 2 Sevilla

 

O revenire frumoasa a lui Real dupa ce a fost condusa cu 2-0. In afara de cele trei goluri a mai avut si 3 bare.

 

Cine e pe primul loc ???

Daniel-Ionut07.03.2010 06:17

Real Madrid - Sevilla 3-2

 

REZUMAT!

 

Notele echipei de pe primul loc:

Iker Casillas: 5 (Nu a avut aproape nimic de aparat dar a primit gol la ambele suturi ale oaspetilor pe poarta. Daca la primul gol nu a avut prea multe de facut, golul doi ii apartine in exclusivitate)

 

Sergio Ramos: 8 (Desi primul gol a plecat de pe partea sa, prestatia lui Sergio Ramos a fost una foarte buna. Si-a revenit dupa acel gol, iar Capel nu a mai existat. Joc bun defensiv si excelent pe faza ofensiva, extrem de participativ si din nou marcator. A adus egalarea la doi)

 

Raul Albiol: 7 (O noua prestatie buna pentru levantinul cumparat de Real pentru 15 milioane de euro. Sigur si aproape de netrecut, a intervenit salvator la 2-2 in fata lui Kanoute)

 

Garay: 7 (Bun si sigur pe el. Usoare probleme de comunicare, insa prestatia sa dincolo de cele doua goluri incasate de madrileni a fost ok. A avut mult de furca in partea a doua dupa intrarea lui Kanoute)

 

Arbeloa: 6.5 (Au fost momente cand a parut obosit. Cred ca de altfel acesta a fost motivul unei prestatii intr-o alta nota fata de cele cu care ne-a obisnuit. Nu a evoluat rau, insa a avut momente in care a fost prea usor depasit. Nici pe faza de atac incursiunile sale nu au adus mare lucru, dar per total si-a facut bine treaba)

 

Lass: 6.5 (Bataios ca de obicei a parut usor intimidat de jocul bun facut de Zokora de la oaspeti. Excelent din punct de vedere fizic a fost inlocuit in minutul 55 de Guti)

 

Xabi: 7 (A recuperat cele mai multe mingi de pe teren. Autogolul din punctul meu de vedere nu i se poate neaparat imputa lui. Se putea intampla oricarui alt jucator. A inceput prost dar e de apreciat faptul ca s-a trezit extrem de repede)

 

Kaka: 6.5 ( A avut cateva actiuni reusite insa niciuna concretizata. Schimbat in ultimele 20 de minute de Raul, brazilianul nu a parut in apele sale in aceasta seara)

 

Marcelo: 6.5 (Curajos in prima repriza cand a incercat poarta lui Palop de trei ori, brazilianul a fost retras dupa inlocuirea lui Arbeloa ca fundas. A avut destule probleme la fel ca si Arbeloa cu Jesus Navas, insa prestatia sa a fost buna)

 

Higuain: 7 (Exasperant in aceasta seara cu ratarile, argentinianul si-a trecut in cont si o bara. Patru ocazii mari in dreptul sau si nici un gol. Cu toate acestea a fost participativ si bataios. I-a lipsit claritatea in fata portii)

 

Cristiano Ronaldo: 8 (A crezut mereu ca se poate intoarce acest meci, lucru care mie mi-a placut. A reusit sa marcheze al 14-lea sau gol in acest sezon si totodata sa se implice extrem de mult in jocul de creatie. Bataios si puternic, a terminat meciul in picioare spre deosebire de adversarii sai)

 

Guti: 8.5 (Intrarea sa a schimbat meciul. Pana ca Guti sa intre, madrilenii nu reuseau sa creeze sau sa paseze. Blondul din Torrejon a fost sclipitor, practic talentul si genialitatea sa au condus gruparea madrilena spre victorie. Peste aceste doua calitati la vicecapitan trebuie insa apreciat si spiritul. A vorbit in cele 35 de minute cu fiecare coechipier, ba chiar si cu adversarii. Pasele sale au luminat jocul Realului)

 

Van der Vaart: 8.5 (Inca de cand a intrat s-a batut pentru fiecare minge. A intrat excelent in meci si a schimbat soarta partidei alaturi de Guti. Golul sau inseamna trei puncte si fotoliul de lider pentru madrileni. Tehnic si extrem de abil, excelent executant al fazelor fixe si cu o mentalitate de canteran, Rafa a fost aplaudat in picioare la final. A meritat! Gol decisiv si pasa de gol pentru olandez)

 

Raul: 6.5 ( Real avea nevoie de intrarea sa pe final si prestatia capitanului i-a multumit pe cei prezenti dar si pe mine)

 

Arbitrul Itturalde Gonzalez a enervat pe toata lumea inclusiv pe andaluzi. Prestatia sa a fost deloc diferita de ultimele sale partide arbitrate pe Bernabeu. Faulturi fie usor acordate fie evidente si deloc acordate. Nota 5

 

 

Ronnie07.03.2010 07:18

Benzema s-a transferat?

red&blue_boy08.03.2010 06:04

Pacat ca nu joaca mai mult Van der Vaart...

Daniel-Ionut08.03.2010 12:45
Benzema s-a transferat?

 

Este accidentat, si rateaza si returul cu Lyon!

blindica08.03.2010 13:20

Au ratat o gramada de ocazii in meciul cu Sevilla FC, puteau sa ii invinga lejer,nu atat de chinuit.Ce parere aveti de golul luat de Casillas?Il scoate cineva din poarta pe Iker? Bineinteles ca nu...

«1383940414275»