nu suport echipa asta
nu suport echipa asta
De ce? Sunt prea buni? ![]()
Mai putin azi, 2-2 in deplasare cu Newcastle. Dar nu-i nimic ca nici Celsii nu are meci usor cu Villa.
Pacat... sper ca Chelsea sa nu bata.... :cry:
uuii, Villa 0-0 Chelsea.
Sa ia lectii Murinho de la Ferguson, urmatoarele 2 meciuri ale lui Manchester sunt in cupa cu Aston Villa si in campionat tot cu ei. Sa se uite sa vada cum se obtine victoria ca el a cam uitat de vreo 3 meciuri incoace :twisted:
Manchester ar trebui sa incerce sa il aduca pe Frank Ribery pentru postul de mijlocas stanga
... Giggs nu o sa joace o vesnicie , si trebuie de pe acum adus un inlocuitor pentru a se acomoda .
Ar putea si Chivu fi un jucator bun la Manchester in locul lui Vidic , care are si el parca 29 de ani ![]()
Fundas dreapta ar fi ideal Johny Heitinga de la Ajax ... (eu ma gandesc ca in 2-3 ani , aceasta echipa nu va mai fi din cauza unor jucatori care de acum isi pregatesc retragerea)
Ar fi bun si un atacant ca vad ca Rooney nu trece prin cea mai buna forma , iar Saha rateaza exagerat de mult . Sfatul meu : David Villa (Valencia)
Ba mai mult sa nu uitam si postul de portar ... pana acum Van der Sar este cel mai bun , dar are 35 de ani . Trebuie unul macar cu 10 ani mai tanar . Sebastian Frey de la Fiorentina ar putea fi o solutie ![]()
In rest echipa este perfecta ![]()
cel mai bun 11 actual :
Van der Sar - Neville - Ferdinand - Vidic - Evra - C. Ronaldo - Scholes - Carrick - Giggs - Rooney - Solskaer (Saha)
cel mai bun 11 pentru. viitor :
Frey - Heitinga - Ferdinand - Chivu - Evra - C. Ronaldo - Carrick - Ribery - Saha - Rooney - Villa
1.Cati ani are Vidic?
2.Cati ani are Frey?
3.Cati ani are Soljker?
4.Cat de ieftin e un jucator ca David Villa?
5.Cate echipe cunosti care sa joace cu atati atacanti, 5 in cazul tau?
Frate, iti zic ceva, de ce vrei tu sa schimbe United echipa cand merge extraordinar?! Hai sa ne gandim la prezent, lasa viitoru'.
1.Cati ani are Vidic?
2.Cati ani are Frey?
3.Cati ani are Soljker?
4.Cat de ieftin e un jucator ca David Villa?
5.Cate echipe cunosti care sa joace cu atati atacanti, 5 in cazul tau?
1. Se pare ca m-am inselat cu Vidic
... are 25 ... ma gandeam la altcineva ...
2. Frey are 26 de ani ![]()
3. Solskaer ai dreptate , se retrage .. nu il putem pune pe viitor ![]()
4. Manchester este unul dintre cele mai bogate cluburi din lume , si l-ar permite . Si daca nu , este foarte bun Klass Jan Huntelaar .
5. Ar fi doar : Rooney , Saha , Smith , (inca unul) ![]()
Astazi in Cupa Angliei, Manchester intalneste acasa pe Aston Villa.
Va fi debutul lui Henrik Larsson, de asemenea de urmarit portarul Tomasz Kuszczak.
Man.Utd 2-1 A.Villa
asa k Chelsea ar trebui sa invete cum sa bata pe A.Villa, si multe alte echipe de la Manchester...
A marcat si Larson, noul diavol al lui United....
Debut cu gol pentru Larsson si sa nu uitam golul victoriei marcat de Ole Gunnar Solskjaer renascut dupa accidentarile din ultimul timp.
Saptamana viitoare un nou meci cu Villa, o noua victorie :wink:
@alexynho
Smith nu mai este atacant... 100%... a fost reprofilat ca mijlocas polivalent... dar se gaseste la Fifa 2007 sau PES 6 ca atacant ![]()
Si oricum, cunosti vreo echipa care sa joace 4-2-4 ??? :roll:
Si oricum, cunosti vreo echipa care sa joace 4-2-4 ??? :roll:
Cine a spus de 4-2-4 ? , eu spuneam sa ramana 4-4-2
... Eu doar spuneam ca ar trebui sa se gandeasca sa mai cumpere unii jucatori , pentru ca se vor retrage cat de curand : Van der Sar , Solkaer , Giggs si Scholes ... eu nu spuneam sa ii cumpere acuma , ca asa trebuie ... Giggs se retrage in sezonul viitor cu van der Sar , Solskaer (din cate imi aduc aminte) se spunea ca se duce in Norvegia la sfarsitul sezonului . Scholes va juca cel mai mult din acestia ![]()
Sat - 13 Jan 07
Watford v Liv'pool
Bolton v Man City
Charlton v M'brough
Chelsea v Wigan
Man Utd v A Villa
Sheff U v Portsm'h
West Ham v Fulham
Blackb'n v Arsenal
Sun - 14 Jan 07
Everton v Reading
Tot'ham v N'castle
[/b]
Man Utd - Villa 3-1
A treia victorie in patru saptamani in fata celor de la Aston Villa.
Au marcat : si-Sung (primul gol al sezonului), Michael Carrick(primul gol pentru United) si din nou Cristiano Ronaldo.
Saptamana viitoare derby cu Arsenal, pe Emirates.
Saptamana viitoare derby cu Arsenal, pe Emirates.
oooo, ce meci tare va fi, mai ales ca in tur tunarii au castigat cu un foarte noroc 0-1. Bafta Manchester!
Arsenal v Manchester United
Sunday 21 January 2007 16:00
VAN PERSIE SET FOR FITNESS TEST
Robin van Persie will have a fitness test on his injured ankle ahead of Arsenal's Barclays Premiership clash with Manchester United on Sunday.
INAINTE DE MECI
Arsenal 2-1 Man United , si in minutul 80 era 0-1 pentru liderii din anglia. :cry:
Liverpoo 2-0 Chelsea, e bun asa macar.
Mare noroc are Murinho...
a? murinho? ce noroc are? :?: :?: :?: :?:
Ca desi echipa lui nu joaca mai nimic, sunt in continuare la 6p de Manchester.
Duminica a avut noroc cu golul lui Henry din min 93, 7p insemnau 3 esecuri ale lui United si Chelsea sa castige tot... ceea ce era destul de greu.
Manchester - Portsmouth 2-1 in Cupa Angliei
Drumul continua..
Ce le mai da Rooney asta. Era cel mai slab acuma e cel mai bun. :lol:
Manchester United 4-0 Watford
MAN UTD 20' Cd Ronaldo
MAN UTD 61' L Doyley (OG)
MAN UTD 70' H Larsson
MAN UTD 71' W Rooney
Si Chelsea parca 3-0... :wink: