FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Manchester United

«123438»
gone14.08.2006 08:45
eu sper ca pana la urma sa ajunga torres la united

 

Nici o sansa. Ori vine la Milan ori ramane la Madrid.

c.ronaldo1715.08.2006 07:38

Fernando Torres inca nu si-a prelungit contractul cu Atletico de Madrid...

***alex***20.08.2006 15:22

"The Reds start the season in style with a brilliant 5-1 win over Fulham" anunta site-ul oficial. Un inceput superb pentru Man Utd care se anunta un rival puternic pentru Chelsea.

 

Iata si primul 11 : Van der Sar, Neville © (Silvestre, 46), Ferdinand, Brown, Evra, Ronaldo, O'Shea, Scholes, Giggs (Park, 61), Rooney, Saha (Solskjaer, 61).

Golurile au fost marcate de Saha(7'), Ian Pearce(o.g. 14'), Rooney(16'), C.Ronaldo(19'), Rooney(64') respectiv Ferdinand(o.g.40').

 

De notat ca la aceasta partida s-a batut recordul de spectatori la un meci din Premiership : 75,115

c.ronaldo1721.08.2006 12:22

ETAPA 1 :

Manchester United 5-1 Fulham

Manchester City 0-3 Chelsea

 

Clasament:

1.Manchester 3p.

2.Chelsea 3p.

c.ronaldo1725.08.2006 03:04

ETAPA A 2A:

Charlton 0-3 Manchester

Boro 2-1 Chelsea :lol:

CLASAMENT:

1.Manchester UNITED 6p.

........................

***alex***27.08.2006 06:33

Man Utd isi continua forma buna din acest sezon, 3 victorii din 3, ieri 2-1 in deplasare la Watford.

c.ronaldo1728.08.2006 03:42

ETAPA A 3A:

Watford 1-2 Manchester

Blackbourn 0-2 Chelsea

 

Clasament:

1.Manchester 9p.

2.Everton 7p.

vood0o05.09.2006 10:55
Al doilea transfer al verii pentru Man Utd este... un portar! Tomasz Kuszczak de la West Bromwich a fost adus ca rezerva pentru Edwin van der Sar in conditiile in care Tim Howard nu il mai satisface pe Ferguson.

 

Imi pare rau sa te dezamagesc dar Tomasz Kuszczak nu a fost transfer la Man Utd ci imprumutat pentru un sezon, nimic mai mult.

Ia astia de va credeti United fans ziceti-mi si mie macar un jucator/antrenor faimos si foarte important pentru istoria lui Manchester United.

majoritatea dintre voi cand United castiga Liga Campionilor va uitati la "Risti si castigi" sau dormeati si a2a zi cand v-ati trezit ati devenit United Fans.

c.ronaldo1705.09.2006 11:13

@vood0o

Ca sa nu crezi ca sunt un fan gen cum zici u o satzi spun un antrenor faimos, care este simbol din acest pct de vedere : SIR ALEX FERGUSSON, actual antrenor, iar jucatoriii de legenda sunt Eric Cantona, Roy Keane, David Beckham, Ole Gunnar Soljkaer etc.

 

 

OFF TOPIC:u ai venit aici sa critici? AICI INTRA DOAR FANII Manchester UNITED

***alex***05.09.2006 14:05
Al doilea transfer al verii pentru Man Utd este... un portar! Tomasz Kuszczak de la West Bromwich a fost adus ca rezerva pentru Edwin van der Sar in conditiile in care Tim Howard nu il mai satisface pe Ferguson.

 

Imi pare rau sa te dezamagesc dar Tomasz Kuszczak nu a fost transfer la Man Utd ci imprumutat pentru un sezon, nimic mai mult.

Ia astia de va credeti United fans ziceti-mi si mie macar un jucator/antrenor faimos si foarte important pentru istoria lui Manchester United.

majoritatea dintre voi cand United castiga Liga Campionilor va uitati la "Risti si castigi" sau dormeati si a2a zi cand v-ati trezit ati devenit United Fans.

 

Ba baiatule, eu zic sa o iei usor asa de tot... Imi cer scuze am citit pe site-ul oficial ca a fost cumparat, se pare ca nici cei de la Man Utd nu stiu, tu stii cel mai bine!

 

Cred ca tu te uitai la "Risti si castigi" si iti mancai grisuletul cand Yorke si Cole faceau ravagii, Beckham, Giggs, Keane, Ferguson erau inca tineri, iar rezervele lui Sir Alex, Sheringham si Solskjaer aduceau pentru a doua oara in istorie Liga Campionilor, dupa cea cucerita de Sir Bobby Robson!

vood0o05.09.2006 14:06

@C.RONALDO17 frate eu nu sunt fan :oops: sunt doar un om infocat dupa Manchester United! Eram sigur ca vei pomenii de Alex Ferguson , dar cu Matt Busby?el nu este o elegenda la Manchester United?Nu cumva el a fost antrenorul ce a readus Manchester United pe drumul spre glorie dupa ce s-a intamplat acel accident aviatic in care a murit o mare parte a echipei si a staff-ului tehnic?(Dumnezeu sa-i odihneasca in pace)daca nu ma insel accidentul a avut loc dupa ce se intorcea dintr-o deplasare din Ucraina/Portugalia numai tin minte foarte bine... George Best?El nu este o legenda?Saracu a murit acum aproape un an pe patul de spital. sir Bobby Charlton nu cumva si el a jucat la Manchester United... Edwards alt jucator din 1956.

 

Acei jucatori pe care i-ai enumerat fac parte din istoria recenta a Manchester United. Si tare rau imi pare sa vad ca desi ai pus Eric Cantona , pe Pallister l-ai pierdut pe drum la fel si pe Peter Schmeichel , Ronny Johnsen , Henring Berg , Denis Irwin , Jaap Stam , Andy Cole , Dwight Yorke,Van Der Gouw, May, Greening , Teddy Sheringham :twisted:

 

(United have a corner, Beckham to take.)

90.21 Can Manchester United score? They always score.

Beckham.......

In towards Schmeichel......its come for Dwight Yorke

Cleared...........Giggs with the shot

90.35 SHERINGHAM! (Sheringham scores)

 

NAME ON THE TROPHY!

 

91.15 As things stand we will go into extra time with a golden goal hanging like a massive shadow over this final unless Ole Solskjaer can find another......

 

(United have another corner, Beckham to take)

 

Is this their moment?

92.13

 

92.17 Beckham......

Into Sheringham.....

AND SOLSKJAER HAS WON IT! (Solskjaer scores)

Manchester United have reached the promised land, Ole Solskjaer, and the two substitutes have scored the two goals in stoppage time and the Treble looms large.

 

 

93.33 (Final whistle blows)

History is made, Manchester United are the Champions of Europe again and nobody will ever win a European Cup final more dramatically than this. Champions of Europe, Champions of England, the FA Cup holders, everything their hearts desire. United fans will ask where did you watch the 1999 European Final? Where did you see Ole Solskjaer win it with virtually the last kick of the final?

 

 

Asta inseamna sa sti istorie!nu sa sti 2-3 jucatori gen Beckham , Keane si Soljkaer.si sa-l sti pe Ferguson!

***alex***10.09.2006 06:35

Etapa 4 : Man Utd - Tottenham 1-0

 

Cu 4 victori din 4 posibile Manchester este pe primul loc.

c.ronaldo1711.09.2006 02:35

Etapa a 4a:

Man.Utd1-0Totenham(Ryan Giggs)<-azi la 7 pe TV Sport

Chelsea2-1Charlton

 

CLASAMENT COMPLET DUPA ETAPA A 4A:

loc.echipa.p.pct.

1. Man Utd 4 12

2. Portsmouth 4 10

3. Everton 4 10

4. Chelsea 4 9

5. Aston Villa 4 8

6. Bolton 4 7

7. Fulham 4 7

8. West Ham 4 5

9. Liverpool 3 4

10. Man City 3 4

11. M'brough 4 4

12. Reading 3 3

13. Wigan 3 3

14. Newcastle 3 3

15. Tottenham 4 3

16. Charlton 4 3

17. Arsenal 3 2

18. Sheff Utd 4 2

19. Blackburn 4 2

20. Watford

***alex***04.11.2006 22:11

In acest an Chelsea are un adversar puternic, Manchester merge foarte bine pana acum. Poate la 20 de ani de cand Alex Ferguson antreneaza pe Old Trafford, Manchester va face un sezon de exceptie si va castiga mai multe trofee.

gingerette19.11.2006 08:57

my favourite team ever...mai preferata decat Steaua sau orice alta echipa :D ...

da,Chelsea are un adversar destul de tare,in sfarsit...adik de 3 sezoane,de cand tin cu echipa asta,adik din 2004-2005,in sfarsit stiu si io ca au sanse la titlu :D ...ieri au castigat cu sheffield si sunt cu 3 puncte in fata lui Chelsea :D

c.ronaldo1710.12.2006 10:31

si-au cam luat zbouru' spre titlu'

c.ronaldo1716.12.2006 15:52

Lille-Manchester poate fi revansa lui Rooney si Ronaldo de anul trecut. ;)

***alex***16.12.2006 17:02

Si va fi :wink:

c.ronaldo1726.12.2006 09:05

A.Villa 0-3 M.United

***alex***28.12.2006 13:08

Man Utd - Wigan 3-1

 

Dupa pauza, C.Ronaldo a intrat in teren si a inscris 2 goluri in 5 minute.

c.ronaldo1730.12.2006 08:03

Charlton v A Villa

 

Blackb'n v M'brough

 

Bolton v Portsm'h

 

Chelsea v Fulham

 

Everton v N'castle

 

Man Utd v Reading (1-1 in tur)

 

Tot'ham v Liv'pool

 

Watford v Wigan

 

West Ham v Man City

 

Sheff U v Arsenal

***alex***30.12.2006 19:27

Man Utd - Reading 3-2

 

Din nou dubla C.Ronaldo, al 6-lea gol in 3 meciuri, tanarul portughez este intr-o forma exceptionala.

 

Profitand de egalul lui Celsii acasa cu Fulham, 2-2, United se distanteaza la 6p !

Dan_BKL30.12.2006 22:53

in anglia e clar lupta se va da intre Manchester si Chelsea.parerea mea Chelsea va castiga din nou campionatul.nu tin cu ei dar mi se pare o echipa superputernica si nu cred ca va mai pierde mai mult de 1meci in tot sezonul din anglia.Manchester va pierde cel putin 3meciuri in deplasare. pe asta ma bazez cand spun ca Chelsea va lua titlul.Forza LEEDS!!!

c.ronaldo1731.12.2006 08:30

United e campioana!

gone31.12.2006 09:20
FORZA LEEDS!!!

 

Apropo, Leeds se indreapta care a 3 a divizie. Pacat,o echipa cu mare traditie.

«123438»