FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1676869707189»
razvan2822.01.2011 00:26
Hachiko: A dog's story - emotionant film... 10/10

 

 

Putin spus superb , iar Richard Gere a jucat extraordinar . Poveste foarte buna si de asemenea este reala , povestea originala fiind din Japonia.

doar un fan25.01.2011 14:30

Nominalizarile pentru Premiile Oscar 2011:

 

Cel mai bun film

 

- Inception

 

- The Black Swan

 

- The Fighter

 

- The Kids Are All Right

 

- The King's Speech

 

- 127 hours

 

- The social Network

 

- Toy Story 3

 

- True Grit

 

- Winter's Bone

 

Cea mai buna actrita in rol secundar

 

- Amy Adams

- Helena Bonham-Carter

- Melissa Leo

- Hailee Steinfeld

- Jacki Weaver

 

Cel mai bun actor in rol secundar

 

- Christian Bale

- John Hawkes

- Jeremy Renner

- Mark Ruffalo

- Geoffrey Rush

 

Cel mai bun actor in rol principal

 

- Javier Bardem

- Colin Firth

- James Franco

- Jesse Eisenberg

- Jeff Bridges

 

Cea mai buna actrita in rol principal

 

- Annette Bening

- Nicole Kidman

- Jennifer Lawrence

- Natalie Portman

- Michelle Williams

 

Cel mai bun regizor

 

- Darren Aronofsky

- David O. Russell

- Tom Hooper

- David Fincher

- Joel & Ethan Coen

vlad25.01.2011 15:26
Hachiko: A dog's story cu mare indulgenta 6,3
razvan2825.01.2011 20:27

6,3 ??

 

 

Cred ca tu ai vazut alt film...

MikStelista25.01.2011 20:33

E un dur...nu-l emotioneaza astfel de filme :D

 

21 - 9/10

The big bang - 7.5/10

pytycrys25.01.2011 20:37

Goodfellas - 10/10

A Bronx Tale - 10/10

Usual Suspects - 10/10

Superbe toate 3. Urmeaza Heat si Casino.

blindica26.01.2011 07:30

Casino e unul din filmele mele de suflet.Senzational!

 

Stone 6/10 ( ala cu Mila-residenta evil-itza,De Niro si Edward Norton)- Ce distributie a avut si ce dezamagire a fost!!!

Winter's bone 9/10 Aplauze pentru Jennifer Lawrence.

pcsbb26.01.2011 11:42

Dark Country. Ceva gen Triangle. Unul dintre filmele bune de genul thriller. :hypocrite:

Maye26.01.2011 12:29

Despicable Me 7/10

3:10 tu Yuma 7/10

gio_stgloria27.01.2011 21:02

Winter's bone

 

plictisitor ..da rau de tot.

axl27.01.2011 21:55

The Tourist - o basina de film.

Winter's Bone - foarte bun.

Edededi27.01.2011 22:13

The king's speech - 9/10 Actorul principal genial , distributie geniala , iar povestea bunicica

vlad28.01.2011 06:06
The Tourist - o basina de film.

Mie mi s-a parut un parț de film! Dar gusturile nu se discuta.

Dragos_G28.01.2011 08:38
Mie mi s-a parut un parț de film! Dar gusturile nu se discuta.

Dar tot peste Salt.:D

vlad28.01.2011 10:13
Dar tot peste Salt. :D

Vazusem doar 5 minute din film cand am zis ca seamana cu Salt. Dar e diferit total. Angelina primeste doar o palma peste fata in filmul asta.Atat! Pe cand in Salt o dadeau aia cu corpul de toti peretii,cadea din avion,se lovea la pasarica si tot isi revenea. :)

Dragos_G28.01.2011 16:23

S-a lovit si la pasarica?? :O :))

 

Pai tocmai deasta zic. Cred ca nici un copil de 12 nu poate lua filmul Salt in serios.

La Turistul, macar poti sa admiri superbul oras Venetia.

axl28.01.2011 16:29
La Turistul, macar poti sa admiri superbul oras Venetia.

Da, care? In afara de doua planuri aeriene si cateva cadre (de noapte) cu Grand Canal n-am vazut decat interioare de tren, avion, hotel, dube Interpol.

Le reseau pansant28.01.2011 16:54
Pe cand in Salt o dadeau aia cu corpul de toti peretii,cadea din avion,se lovea la pasarica si tot isi revenea.

e obisnuita de la nea bred pit, asa ca nu iti face tu probleme.

 

PS: in filmele americane daca esti blonda ochii albastri, 1.80, 90/60/90 si ai 23 de ani sigur esti expert mondial in fisiune nucleara

blindica28.01.2011 19:04

Pff...

Am vazut Black Swan , probabil merita un 9/10 si daca nu ia Natalie Portman Oscarul,sper sa-l ia Jennifer Lawrence din Winter's Bone.M-am bucurat s-o revad pe Mila Kunis(vocea lui Meg din Family Guy) in Black Swan.

Buried 8,5/10.E interesant,dar nu cred ca l-as revedea si nici n-o sa-mi amintesc peste ani.Aveti grija ce contract semnati la serviciu !

I spit on your grave 9,5/10 . Nu am vazut decat vreo 35% din film dar in maxim 2 zile vad si restul.Oricum,foarte foarte dur,nu-l recomand femeilor/fetelor slabe de inger.

razvan2828.01.2011 19:34

Ma faci sa vreau sa vad "I spit on your grave"

vlad30.01.2011 09:33

Unstoppable

Inspirata dintr-o poveste reala petrecuta cu cativa ani in urma, drama "Unstoppable" relateaza modul in care o companie de cale ferata se straduieste sa evite o catastrofa feroviara ce ar putea afecta un oras extrem de populat din Statele Unite ale Americii. O garnitura de tren lunga de o jumatate de mila, incarcata la capacitate maxima cu substante toxice si combustibil lichid, se desprinde in mod accidental de locomotiva si goneste in cea mai mare viteza spre un oras din vecinatate, fara ca vreun om sa aiba control asupra ei. Un inginer feroviar cu experienta pe nume Frank Barnes, care este pe punctul de a-si pierde locul de munca din cauza restructurarilor pe care le planuieste compania angajatoare, face echipa cu un tanar conductor pe nume Will Gordon cu scopul de a impiedica deraierea intr-o curba a trenului plin cu substante explozibile si pentru a salva astfel populatia din zona de la un dezastru inainte de a fi prea tarziu.

 

Se pare ca Denzel Washington are un fetish cu trenurile (The Taking of Pelham 1 2 3) si cu bobocii (Training Day)

Daniel-Ionut30.01.2011 09:38

Heartbreaker - 7/10

Lord of war - 9/10

The tourist - 6/10 - o porcarie, nu mi-a placut, mai frumos a fost Salt

Love and other drugs - 8/10

Life as we know it - 8.5/10

MikStelista30.01.2011 09:44

War (Rogue Assassin) cu Jet Li si Jason Statham, 9/10.

 

@Daniel

6 merita Life as we know it...mai aveam putin si adormeam la filmul asta :) Si da...mie mi-a placut The Tourist pt ca a jucat Johnny Depp :D

Daniel-Ionut30.01.2011 09:50
@Daniel

6 merita Life as we know it...mai aveam putin si adormeam la filmul asta :) Si da...mie mi-a placut The Tourist pt ca a jucat Johnny Depp :D

 

Tu adormeai... eu chiar am adorimt, l-am vazut in 2 reprize, 2 zile, :blush: da tot a fost mai frumos ca turistul.

 

Ahaaaa, si banuiesc ca daca juca Gerard Butler, era magnific :D

MikStelista30.01.2011 09:52
Ahaaaa, si banuiesc ca daca juca Gerard Butler, era magnific :D

 

Logic :D

«1676869707189»