FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 - 2 (1 - 1)

«11617181920»
FanSteaua4Life09.08.2006 23:20

Carlos e jucatorul Stelei si trebuie incurajat atata timp cat este la echipa...Asta e parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni, si voi incuraja orice jucator care va fi la Steaua...Oricum este mult peste majoritatea portarilor din divizia A...probabile ca nu a interesat pe nimeni cand portarul stancioiu a luat goluri absurde...Da pe el il doriti la echipa...

Melku09.08.2006 23:23

Asta e alta problema, eu daca il injur azi asta nu inseamna ca data viitoare o sa il iau la....pe stadion, normal ca il incurajez :D

FanSteaua4Life09.08.2006 23:28

Un jucator se incurajeaza 24 din 24, trebuie criticat insa nu insultat, de cand e la Steaua nu a fost meci in care sa ia gol si sa nu fie criticat...critica e buna insa de multe ori se exagereaza...

sergiu_titan10.08.2006 00:25

Ce mentaliate are lumea, ei joaca pe mii de para iar eu care de 7 ani merg pe stadioane, ma cert cu familia, cu prietena, cu prietenii, investesc in bilete abonamente fulare si tricouri nu am dreptul sa le iau familia, neamul,cand joaca prost. Nu am dreptul cand vad jucatori fara valore sa ii cer afara din echipa? Daca maine vine un vai de mama lui adus de MM trebuie sa il incurajez frenetic ca e jucatorul Stelei?

Daca imi da si mie GG 25 de euro sa cant tot meciul eu cant si nu ma critica nimeni si nu o sa poata reprosa nimeni cum cant (tare puternic din suflet pana raman fara voce). Ei sunt jucatori de fotbal joaca pe sute de mii de dolari,[iubesc] numai fotomodele si [prostituate] de lux...Sa joace sa manance terenul, dc nu pot la garla, la furat, la cules de corcoduse.

Pe banii si nervii mei nu se joaca Carlos de-a plonjonul contratimp!!!!!

 

Intervenit,

moderator

Rossoblu10.08.2006 00:27

@ sergiu_titan

m-a uns pe suflet acest post 8)

sergiu_titan10.08.2006 00:43

Banel a jucat prost, Radoi a comis-o anul trecut in Liga, Ghionea cu Dinamo in supercupa --se intampla si nu le pot reprosa nimic. Alearga au valoare au facut mai multe meciuri bune sau excelente.

Carlos a comis-o cu rapid, cu Dinamo, la Boro nu a avut tarie de caracter, iar cu rapid in piciorul lui Moldovan, cu sportul iar s-a pus in discutie gol parabil si acum se discuta de interventii ratate... clacheaza in momente importante deci nu are valoare de Steaua si cu asta basta sau poate e un portar ghinionist si nu avem nevoie e el

steaua_nbc10.08.2006 04:08

Stiu ca o sa-mi iau cateva castane cu ce o sa zic, dar nu pot sa ma abtin. E doar o posibilitate, care poate foarte bine sa fie total neadevarata.

 

Va rog sa urmariti foarte atent faza primului gol luat de Carlos si miscarea acestuia; cel mai bine se observa pe reluarea din spatele portii. Urmariti momentul in care Carlos ia hotararea decisiva de a sari spre minge (se observa in miscarea corpului) si dati un stop cadru. Vedeti unde se afla mingea. Nu cred ca sunt eu nebun, la maxim 3 m de poarta (si da in acest moment imposibil de parat).

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=51976&shift=1

 

Faza celui de-al doilea gol nu are elemente deosebite, Rapaici scapand destul de singur acolo, dar aflat totusi in unghi.

Aceasi impresie mi-o lasa aceasta faza, cu o interventie FOARTE intarziata a lui Carlos, din momentul in care jucatorul belgian atinge balonul. Deobicei asemenea faze sunt standard, balonul neputand fi trimis pentru a avea sorti de reusita decat la coltul lung. Plonjonul lui Carlos mi se pare intarziat si paralel.

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=51989&shift=1

 

De ce conspiratie?

 

1. Sunt evidente problemele lui Carlos de adaptare in fotbalul romanes. Ele dateaza dinaintea atacurilor marsave ale presei. Daca ne aducem aminte, cu putin timp in urma, Carlos chiar ameninta ca nu se mai intoarce in Romania.

 

2. La Standard joaca o adevarata colonie portugheza, relatile cu Carlos sunt necunoscute, si nu putem exclude posibilitatea ca acesta ar fi putut fi contactat inainte de meci, mai ales acum cand pare f. scarbit de ce se petrece in Romania.

 

3. Golul 1, il incrimineaza foarte puternic. Eu nu pot sa-l pun decat pe 2 motive:

a) probleme oftalmologice ale lui Carlos;

b) rea-intentie.

Iar in ce priveste problemele oftalmologice, nu cred ca se cumpara un jucator de fotbal inainte de a trece anumite controale medicale, printre care si acesta, deci cam ramane b).

 

Argumente impotriva acestei teorii, ar reprezenta evolutii la fel de neconvingatoare ale lui Carlos si inainte de acest meci, dar asemenea argumente nu pot exclude complet aceasta teorie, eventual pot coexista cu ea.

 

De ce acest comentariu? Pentru ca ma tem pentru meciul retur, revazand faza primului gol de peste 50 de ori si declaratile lui Olaroiu dupa meci, care nu-i reproseaza nimic lui Carlos, ma tem. M-am saturat ca noi romanii sa fim tratati ca niste marionete ca intodeauna, numai datorita naivitatii si increderii orbesti acordate altora.

 

Sper sa gresesc, aceasta teorie sa nu aibe temei, si Carlos sa fie diar un portar lipsit de valoare (sau doar neadaptabil la fotbalul romanesc), dar macar fidel clubului unde joaca.

Virgil10.08.2006 05:15

A fost un adevarat meci de Liga Campionilor.Cu un ritm bun,cu indarjire,cu rasturnari de scor,palpitant.

Per total consider ca am fost mai buni decat ei.Spre deosebire de adversari care in minutul 70 au cazut fizic sau au vrut sa-si apere acel minim 2 - 1,ai nostri au continuat sa joace cartea atacului pana in final,cand au si reusit sa egaleze.Mentalitate de apreciat.

 

Am intalnit un adversar foarte puternic si foarte determinat,incurajat frenetic de o galerie draceasca.Am avut in Ivanov un arbitru potrivnic,care a gresit cu intentie acordand lovitura libera transformata de Rapaic în gol.A fost un cadou consistent.Si nu a fost singurul.Noua insa ne-a refuzat lovituri în apropierea careului de 16 metri belgian.

 

Se poate spune ca am obtinut un rezultat satisfacator.Am marcat 2 goluri în deplasare si în returul de pe "23 August",pornim cu avantaj.

 

Rezultatul mi se pare într-un fel corect.

 

In final nu o sa-l iert nici eu pe Carlos,care,cel putin la primul gol mi-a dat senzatia ca nu a fost suficient de hotarat sa apere.De aici gandul ca intentioneaza sa tranteasca meciul pentru a fi lasat sa plece,si emotiile ulterioare golului.

 

O sa spun insa de Nesu ca a alergat foarte mult,ca nu are vina la primul gol,ca nu are vina nici la cel de al doilea gol,ca a facut risipa de energie alergand din aparare in apropierea liniei de fund advers si invers.Ca a centrat,ca a fost tavalit,lovit,dar nu a cedat.Il apreciez pe Nesu pentru aceste lucruri.

 

Urmeaza un retur de foc,în care trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant.Am vazut ca belgienii sunt o nuca tare si sunt convins ca-si vor juca sansele pana la ultima picatura de energie.

Prevad un scor strans în favoarea noastra,într-un meci în care se va marca mai mult de un gol.

Ar fi bun si un 1 - 1,dar cred ca vom învinge.Nici Boro nu ne-a rezistat.

***alex***10.08.2006 07:03
Carlos e praf...e mai mult bufon decat portar...

 

Si trebuie sa zici de 10 ori :?:

 

Ce bine mi-ar parea sa faca Carlos un meci bun in curand sa vad atunci ce mai zici!!

bodanelu10.08.2006 07:09

@Virgil ai mare dreptate!

sorin_77710.08.2006 07:21

Meci BUN, rezultat excelent. la Bucuresti batem cu 1-0 sau 2-0... Nu mai mult.

Cred ca ne trebuie un portar ... dar si un atacant... NEAPARAT ...

AndrutZ_ElvenpatH10.08.2006 07:47

Jocul lui Carlos lasa de dorit, nushtiu dak a fost intentzionat sau pur si simplu kipsa de valoare, dar acest om nu merita titlul de portar al ekipei nooastre, facand asemenea gresheli. In rest a fost destul debun jocul stelishtilor noshtrii, deshi au fost cam adormitzi pe parcursul intregului meci

Kristy_Cj10.08.2006 08:08

Carlos esti cel mai prost portar pe care l-am vazut in viata mea...altceva nu mai zic ca ar putea sa-l jignesc

 

Nu stiu inca de ce a plecat Hamu care era un portar de nationala(titular),care stia limba romana,care a declarat ca se va muta in Bucuresti...care iubeste Steaua...inca nu stiu de ce??????????

 

Asa pleaca toate valorile de la Steaua(Neaga,Zenga,Hamu,[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color])...stelisti adevarati oriunde ar fi

 

Inca o data Carlos pt tine exista o groaza de meserii,padurar,inginer piscicol,sculer matritzer,frezor...dar nu esti portar

@sergiu_titan Ai perfect dreptate,iar mai aduce MM,o bomba fasaita ceva hopa mitica gen Blay de la javre...si noi trebuie sa incurajam non-valorile

Pentru mine in veci nu o sa fie Carlos portar si incurajat,ne-a luat o finala de Cupa UEFA...sper sa nu fie si Liga acum

sorin_77710.08.2006 08:13

@ Kristy_Cj

 

Deja nici tu nu mai esti Stelist. Atata timp cat Carlos este portar la Steaua el trebuie incurajat si criticat dar nu jignit. Asa ca las-o mai moale daca nu vrei sa iei un nou apelativ.

True Red10.08.2006 08:22

Will the return be played in Lia Maniolu or in Ghencea?

bodanelu10.08.2006 08:23

Lia Manoliu. Ghencea is not ready !

 

ca mi`am adus aminte... Il vad pe Gigi zicand ca o sa jucam meciurile din Liga pe Lia, ca doar e mai mare si intra mai multi suporteri, automat mai multi bani!

sorin_77710.08.2006 08:43

Daca intram in grupe nu putem juca pe Lia pentru ca intra in reparati CAPITALE... pentru finala cupei UEFA 2009 :lol:

VladM10.08.2006 09:14

este super urat :evil: :evil: :( :cry:

True Red10.08.2006 09:28
Lia Manoliu. Ghencea is not ready !

 

ca mi`am adus aminte... Il vad pe Gigi zicand ca o sa jucam meciurile din Liga pe Lia, ca doar e mai mare si intra mai multi suporteri, automat mai multi bani!

 

Great, I was in Ghencea 2 years ago, time to c another ground in Boekarest.

 

Hope we do it the Heerenveen-way 8)

 

Sergio Conceicao, Igor De Camargo and Oguchi Onyewu will play in the return so we'll be even stronger than yesterday. :twisted:

 

Unfortunately we don't have a goalkeeper. :cry:

waste10.08.2006 09:50
Unfortunately we don't have a goalkeeper. :cry:

 

Neither do we. :cry:

 

Yes, good players, but they will face the Bucharest volcano, and it will be hard for them to win.

Sexystelista10.08.2006 10:51

Per total un meci bun, dar aseara am vazut cat de mult ne lipseste Radoi, ce praf e Oprita, si cat de static este Dica.Ma bucur insa ca Para a fost un coordonator perfect si ca in sfarsit a inceput sa-si arate calitatile.

Terbuie neparat sa-l critic pe Oprita.cel mai slab jucator de pe teren.Oprita, dupa parerea mea, nu este un jucator care sa faca fata unui joc de Liga Campionilor.A fost cel care a pierdut cele mai multe baloane pe baza un egoism nejustificat.Lent, slab si fara pic de imaginatie.In concluzie Oprita a fost cel care a stricat jocul Stelei.

Carlos de asemenea a fost unul dintre jucatorii slabi.Clar la primul gol nu avem ce sa-i imputam, dar al doilea era categoric parabil.Un alt jucator dezamagitor a fost Nicolita.Ceva se intampla cu el...Nu mai are sclipirea de alta data.

L-am remarcat pe Lovin care a facut fata cu brio rolului pe care capitanul Radoi il avea.

Pacat!!Pentru retur l-am pierdut pe Ghionea si cu lipsa lui Radoi, cu un portar slab o sa ne fie destul de greu pt ca belgienii deja si-au exprimat intentiile de joc ofensiv.Vin sa dea totul.Oare suntem noi pregatiti pentru a le face fata?Mie sincer nu mi s-a parut Standard a fi o echipa slaba...

Sa speram ca noi suporterii sa fim al 12-lea jucator si sa avem si noi aportul la victoria ce "TREBUIE" sa vina!!

FanSteaua4Life10.08.2006 11:42

Sorin ai dreptate...este exact ceea ce incerc si eu sa explic, nu am zis de Carlos ca este de o certa valoare insa este portarul Stelei si trebuie incurajat atata timp cat este la echipa...Criticile sunt bune, insa nu jignirile...de cand e la Steaua 90% dintre goluri i se imputa lui Carlos...oare toate au fost din vina lui???

Nu stiu inca de ce a plecat Hamu care era un portar de nationala(titular),care stia limba romana,care a declarat ca se va muta in Bucuresti...care iubeste Steaua...inca nu stiu de ce??????????

Hamu a plecat de la Steaua pentru ca asa a vrut el, in fiecare perioada de transferuri isi dorea sa plece, nu mai cauta scandalul unde nu e, nu i se poate imputa lui Gigi si lui MM plecarea lui, nu poate fi tinut un jucator cu Forza, plus ca si el in ultimul timp gafa foarte mult...

eric_stelist10.08.2006 11:53

standard si-a depasit conditia in meciul cu Steaua,au vrut sa demonstreze ca au echipa ..la noi Oprita desi nu a jucat prea bine eu cred ca e mai prezent in joc fata de alte meciuri ,Dica nu cred ca e static ci trebuie ca atacanti sa joace mai mult cu pase scurte si in viteza atunci Steaua e intradevar periculoasa..ne mai trebuie un varf eficent care sa marcheze ocaziile avute. Oricum ne calificam in retur un 2-0 pentruSteaua. Un plus pentru Goian si Cristocea.. sprecl2

DTP-Ludacris10.08.2006 11:54

Bine ca ne-am revenit pe final si am inscris ,acum avem prima sansa ... :wink:

 

Returul se joaca in 2 saptamani ? pe 23 august ? :?:

lew10.08.2006 11:59

Nu vreau sa intru in polemica privind ce ar trebui

sau ce nu ar trebui facut pt retur.

O sa ma multumesc cu o trecere in revista privind

nivelul Stelei ca ansamblu si jucatorii.

Goian,Ghionea,Nicolita,P.Marin,Nesu,Lovin,Bostina,

Cristocea,V.Badea au jucat cam ceea ce e Steaua

Dica,Para peste nivelul echipei

Carlos , Oprita sub nivelul echipei(Oprita joaca

de mult sub nivelul echipei dar mai si marcheaza)

Nu stiu ce tactica ar trebui abordata la Bucuresti

dar ea trebuie adaptata la jocul Standard Liege

(Daca ei ataca... contraatacuri si aparare buna).

Daca ei joaca in asteptare si pe contraatac chiar nu

ma pricep... STIE Oli .. oricum trebuie sa existe un plan B si un plan C.

bafta pana atunci la meciul cu uta

«11617181920»