Mi-a placut cum a jucat Klemi in aceasta seara. Chiar daca a avut o parte din vina la gol(totusi, se vedea ca a fost o schema exersata la antrenament de ucrainieni - atacantul l-a tras dupa el pe Goian, facandu-i culoar lui Rebrov), a jucat foarte dezinvolt si per ansamblu s-a achitat bine de sarcini.
Am mai observat o chestie interesanta: la multe faze fixe, Klemi s-a pozitionat pe linia portii "dublandu-l" oarecum pe Carlos. Atunci cand s-a dat fault in atac Klemi a respins de pe linia portii, evitand astfel anumite complicatii in cazul in care arbitrul ar fi trecut cu vederea faultul la Carlos. La o alta faza, cand Nesu a deviat la coltul scurt o minge si Carlos a boxat-o in corner, Klemi era din nou langa bara la coltul scurt si ar fi respins mingea daca portarul nostru nu avea reflex.
Una peste alta, Saban ne-a demonstrat in aceasta seara ca merita sa joace la Steaua.
Bafta in continuare!

