daca il ajuta capu o sa fie un transfer reusit .. doar de EL depinde
daca il ajuta capu o sa fie un transfer reusit .. doar de EL depinde
promitator debut (nu aduc in discutie faptul ca adversarul a fost modest) - a alergat mult, incursiuni bune in ofensiva, are potential sa fie titular
Si mie mi-a placut mult cum a jucat. A avut dreptate Oli cand a zis ca face bine faza defensiva. Inca 3-4 meciuri si-o sa-si dea drumul si la centrari. Sa nu uitam c-a fost primul sau meci oficial . In plus a obtinut cornerul de unde a plecat golul lui Iacob si penaltiul pt golul 3. 8)
O prima concluzie dupa meciul cu Gorica :
1.Klemi e fotbalist.
O ultima concluzie dupa acelasi meci :
2.Nu sunt convins ca George ar fi facut mai mult decat Klemi ieri seara.
Klemi e un transfer reusit.
Klemi e un fotbalist cum ai zis,dar oricum lipsesc un pic aruncarile lungi ale lui Oga in rest un jucator bun cu multa creativitate eu am stat la tribuna a doua si am vazxut in prima repriza niste driblinguri de geniu plus ca el la cum joaca cred ca poate fi folosit si mijlocas isi merita locul in echipa e al treilea bischon dupa Carlos si nesu deci un bischon israelian :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
exact...si eu cred ca e putin peste Ogararu...bravo lui si mult succes
Un transfer reusit ... dar nu cred ca este peste Ogararu ... cel putin nu dupa ce am vazut aseara...
Acuma sa nu cadem in extaz numa dupa un singur meci. Echipa adversa a fost slaba. Baiatul s-a descurcat, a facut o figura frumoasa, dar de-aici pana a-l compara cu Ogararu care a aratat constanta in mai toate meciurile e cale lunga.
La prima vedere pare ok baiatul... sper sa nu fi fost vorba doar de dorinta de a castiga publicul si dupa cateva meciuri reusite sa se lase pe tanjala... nu stiu daca e mai bun ca Ogararu, deocamdata eu inca suspin dupa el, dar mi-a placut si Saban... urca bine in atac, controleaza bine mingea cu ambele picioare, cere balonul, se demarca bine pentru a ajuta ofensiva... cred totusi ca mai are de lucrat la centrari... ma bucur ca a fost repede "adoptat"... sa vedem cine mai zice acum ca suporterii Stelei sunt rasisti, antisemiti si mai stiu eu cum... Bravo Klemi! Fa-ne sa fim mandri ca ai fost transferat la Steaua!
Mai bun ca Ogararu nu stiu daca e....dar a jucat bine aseara.Oricum o sa ne dam seama mai bine de valoarea lui cand o sa jucam cu echipe mai mari.
. Nu cred ca este peste George Ogararu ca tehnica, dar ca daruire se pare ca e aproape de Mirel.exact...si eu cred ca e putin peste Ogararu...bravo lui si mult succes
Multumit de Klemi 8)
"Şi are motive reale sa fie aşa. Luna trecuta Saban a semnat pentru 290.000 de dolari pe sezon, un contract pe doi ani cu campioana României, aproape triplu decît cei 110.000 de dolari pe care-i cîştiga la Maccabi Haifa." - stelisti.ro, preluand ziarul israelian Haaretz.
E ceva ciudat la mijloc. ![]()
Nu cred ca ia atat la Steaua din sal
290k $ :lol: (poate a pus omul salariul anual plus multe alte prime si indemnizatii de obiectiv si peformanta)
Are sau n-are barba Saban, ca nu m-am dumirit inca?
Nu nu are,eu asa tin minte.Da are paru tare misto :wink: .
are şi niţică barbă, genul ăla care apare după vreo săptămână de nebărbiereală :lol:
N-ai nici o sansaNu nu are,eu asa tin minte.Da are paru tare misto :wink: .
exact...si eu cred ca e putin peste Ogararu...bravo lui si mult succes
Sa nu ne grabim ca fata mare la maritis. :wink: Intr-un meci cu o echipa ca Goritza oricine e bun. Sa asteptam macar sa treaca acest tur de campionat si apoi sa tragem concluzii.
N-ai nici o sansaNu nu are,eu asa tin minte.Da are paru tare misto :wink: .. Se pare ca tipul isi iubeste la culme sotia (sper ca stii de gluma).
Iti dai seama ca nu :lol: :lol: :lol: .Draga da eu nu am nevoie de el ca sincer acum da nu as vrea sa il insel pe Lovin ![]()
.(ce norocoase sunt unele...)
Dupa primele 2 meciuri ale lui Saban cu Gorica si cu Craiova pare destul de bun sa fie titular pentru meciul cu Standard , a dat niste centrari bune . SA sperem ca va confirma mai departe . Bafta !
Nu e la punct cu pregatirea fizica. Ar fi trebuit sa-l inlocuiasca Oli cu Balan pe finalul celor 2 meciuri ca sa se odihneasca. In rest, depinde de el ca sa ajunga un fundas dreapta de mare valoare.
SA II URAM MULT SUCCES LUI Saban
SPER SA JOACE BINE CA SA CASTIGAM :wink:
Nu inteleg de ce il tine Olaroiu pe Nesu in teren in loc sa-l titularizeze pe Klemi, cum n-am inteles de ce l-a introdus pe Oprita in locul lui Cristocea sau Bostina.Nesu in aparare a fost sub orice critica.Nu e posibil sa te afli la marginea careului si in spatele tau sa se afle un adeversar si tu sa pasezi cu calcaiul in spate, plus ca la fiecare faza de atac Nesu ajungea pe linie cu atacantii nostri si apoi se retragea in postura de mijlocas mai mult.
Saban are mult mai multa maturitate, viziune in joc si cred..experienta.Daca tot nu e refacut fizic, ar trebui sa joace 60-70 de minute si sa fie inlocuit.
Sunt de acord cu cristian014. spre24 .