@AlexhDirectorul general al Federatiei Române de Fotbal, Ionut Lupescu, a declarat dupa tragerea la sorti ca este posibil ca finala sa se dispute în Bucuresti. "Daca în ultimul act se vor califica cele doua echipe bucurestene, exista posibilitatea ca partida sa se dispute în Capitala. Nu ar avea rost sa trimitem suporterii celor doua formatii pâna la Timisoara", a afirmat Lupescu.
Daca finala va fi intre Steaua si Rapid eu sunt aproape sigur ca se va disputa in Bucuresti. Si sunt 90% sanse ca finala sa fie intre Steaua si Rapid pt ca Steaua va juca pe 18 aprilie la ora 20:45 cu Poli Timisoara si Rapid pe 19 aprilie la ora 20:45 cu Pandurii Targu Jiu. Nu se poate spune de acum cine va iesi castigatoarea cupei Romaniei pentru ca desi Steaua a batut Rapidul cu 3-2 pe terenul Rapidului se poate sa fi fost doar noroc. Le urez noroc stelistilor in Cupa Romaniei si in Liga 1 si sper sa ajunga in U.E.F.A. Champions Legue sau macar in Cupa UEFA.
