FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gavril Pele Balint

«123456»
I.N.Money18.01.2007 12:13

1.Cum ati trait episodul Middlesbrough si cum considerati reactia presei romane care ne-a adus injurii cum nu s-au mai intalnit pana atunci,stergand practic cu buretele performanta de anul trecut al Stelei?

2.Este adeverat ca in perioada magica din anii `80,Cristian Þopescu va furniza date despre adversarii externi pe care Steaua ii intalnea?

3.Considerati justa calificarea Irlandei in dauna Romaniei la Coppa del Mondo din 1990,chiar daca aceastia s-au calificat la loteria penalty-urilor?

4.De ce vi se spune Gãboaja?Cu care jucator din echipa magica a Stelei v-ati inteles cel mai bine?

 

Va multumim ca ati acceptat sa dialogati cu fanii Stelei si ar fi interesant ca multi sa urmeze atitudinea dumneavoastra.

Hai Steaua!

GabiBalint18.01.2007 12:20
domnule Balint... ati avut vreun accident cu motocicleta?  :D

 

Am avut unul. Din fericire, nu prea grav.

GabiBalint18.01.2007 12:29
1.Cum ati trait episodul Middlesbrough si cum considerati reactia presei romane care ne-a adus injurii cum nu s-au mai intalit pana atunci,stergand practic cu buretele performanta de anul trecut al Stelei?

2.Este adeverat ca in perioada magica din anii `80,Cristian Þopescu va furniza date despre adversarii externi pe care Steaua ii intalnea?

3.Considerati justa calificarea Irlandei in dauna Romaniei la Coppa del Mondo din 1990,chiar daca aceastia s-au calificat la loteria penalty-urilor?

4.De ce vi se spune Gãboaja?Cu care jucator din echipa magica a Stelei v-ati inteles cel mai bine?

 

Va multumim ca ati acceptat sa dialogati cu fanii Stelei si ar fi interesant ca multi sa urmeze atitudinea dumneavoastra.

Hai Steaua!

 

1. Binenteles ca am fost suparat dupa acel meci. Steaua a fost aproape de finala si a ratat-o cu usurinta. Oricum a fost o performanta pe care multe ziare au remarcat-o.

2. Este adevarat.

3. A fost la fel ca in '94 la CM in meciul cu Suedia.

In ambele meciuri am meritat noi sa castigam, dar acesta e fotbalul. Nu este suficient sa fi mai bun. Trebuie sa gresesti mai putin decat adversarul.

4. Habar n-am. Anumite persoane imi spun asa.

Cu Hagi si Belodedici.

puyol18.01.2007 13:41

1. Care este diferenta dintre fotbalul practicat de Steaua in timpul dvs si cel se astayi?

 

2. Ce antrenor credeti ca are merit mai mare in castigarea CCE ? Jenei sau Halagian ?

c.ronaldo1718.01.2007 15:58

Niste intrebari mai diferite:

 

1.Cine vreti sa castige UEFA Champions League ?

2.Alegeti stiulul dumneavoastra preferat: Shevchenko vs. Ronaldinho.

3.Ati avut vreo surprestitie cand erati fotbalist?

4.Culoare dumneavoastra preferat este?

5.Cum comnetati aderarea Romaniei in UE?

 

Multumesc! Respect!

***alex***18.01.2007 16:26

Domnule Balint,

 

1.Ce sanse avem cu Olanda in conditiile in care Victor Piturca este ambitios si nu cheama la nationala unii jucatori cum ar fi Ogararu sau cei trei din Germania ( V.Munteanu, Streit, Reghecampf - macar poate sa-i testeze in amicalul cu Italia ) ?

2.Dupa parerea dumneavoastra, in ce oras ar trebui sa joace nationala pentru a nu se mai crea incidente intre Mutu si suporteri ? Unde ar fi publicul cel mai primitor, dar si rabdator cu echipa ?

3.Credeti ca este o problema cu stafful medical al Stelei de se accidenteaza jucatorii asa usor sau este vorba numai de ghinion ?

 

Multumesc!

puyol18.01.2007 17:26

cum vi se pare faptul ca de cand ati intrat pe forumul nostru nu s-au facut deja 5 pagini cu intrebari? :cry:

 

care a fost cel mai prost meci la Steaua ? nu neaparat un meci in care sa fi pierdut la mare diferenta, ci la un meci in care chiar dvs ati jucat prost

vlad_rusu_stelistu18.01.2007 17:53

1. Cum te-ai simtit cand ai inscris pentru 2-0 in meciul cu FC Barcelona de la Sevilla?

 

2. Cum te-ai simtit cand a Duckadam a aparat al patrulea penalty consecutiv?

GabiBalint19.01.2007 22:30
1. Care este diferenta dintre fotbalul practicat de Steaua in timpul dvs si cel se astazi?

 

2. Ce antrenor credeti ca are merit mai mare in castigarea CCE ? Jenei sau Halagian ?

 

1. Poate ca sunt subiectiv, dar nu cred ca vreo echipa romaneasca a reusit sa vreodata sa joace asa cum a jucat Steaua anilor'80. Un fotbal spectaculos, tehnic, ofensiv, complet...

2. As spune mai degraba Jenei si Ion Alecsandrescu. Halagian a avut o perioada prea scurta pentru al putea analiza. A avut meritul de a aduce cativa jucatori importanti.

GabiBalint19.01.2007 22:36
Niste intrebari mai diferite:

 

1.Cine vreti sa castige UEFA Champions League ?

2.Alegeti stiulul dumneavoastra preferat: Shevchenko vs. Ronaldinho.

3.Ati avut vreo surprestitie cand erati fotbalist?

4.Culoare dumneavoastra preferat este?

5.Cum comnetati aderarea Romaniei in UE?

 

Multumesc! Respect!

 

1. Poate ca Lyon. Mi s-a parut cea mai echilibrata echipa, pana acum.

2. Desi ca stil, poate ca m-am asemanat cu Shevchenko, prefer stilul creativ al lui Ronaldinho.

3. Intram intotdeauna cu piciorul drept in teren.

4. Negru

5. ???... Sper sa fie de bun augur si sa aiba si fotbalul nostru de castigat.

GabiBalint19.01.2007 22:43
Domnule Balint,

 

1.Ce sanse avem cu Olanda in conditiile in care Victor Piturca este ambitios si nu cheama la nationala unii jucatori cum ar fi Ogararu sau cei trei din Germania ( V.Munteanu, Streit, Reghecampf - macar poate sa-i testeze in amicalul cu Italia ) ?

2.Dupa parerea dumneavoastra, in ce oras ar trebui sa joace nationala pentru a nu se mai crea incidente intre Mutu si suporteri ? Unde ar fi publicul cel mai primitor, dar si rabdator cu echipa ?

3.Credeti ca este o problema cu stafful medical al Stelei de se accidenteaza jucatorii asa usor sau este vorba numai de ghinion ?

 

Multumesc!

 

1. Avem sansa noastra pe care trebuie sa o exploatam. Nu comentez cum se face selectia la Nationala.

2. Cred ca meciurile puternice trebuiesc jucate in Bucuresti iar cele cu adversari modesti in provincie.

3. Accidentarile provin din mai multe cauze. Suprasolicitare, lipsa de antrenament, viata nesportiva, alimentatie proasta, refacere insuficienta, atacuri periculoase ale adversarilor... Toti sunt raspunzatori: antrenori, doctori, maseuri si jucatori.

GabiBalint19.01.2007 22:47
cum vi se pare faptul ca de cand ati intrat pe forumul nostru nu s-au facut deja 5 pagini cu intrebari?  :cry:  

 

care a fost cel mai prost meci la Steaua ? nu neaparat un meci in care sa fi pierdut la mare diferenta, ci la un meci in care chiar dvs ati jucat prost

 

Eu cred ca au fost suficiente intrebari pana acum. Nu trebuie sa puneti numai intrebari aici. Puteti exprima opinii.

 

Au fost destule meciuri proaste in istoria echipei...

GabiBalint19.01.2007 22:50
1. Cum te-ai simtit cand ai inscris pentru 2-0 in meciul cu FC Barcelona de la Sevilla?

 

2. Cum te-ai simtit cand a Duckadam a aparat al patrulea penalty consecutiv?

 

1. Am simtit o descarcare si o implinire in acelasi timp. O senzatie fenomenala!

2. Am avut impresia ca vad un miracol in poarta noastra. Categoric, Dukadam ramane eroul acelui meci.

vlad_rusu_stelistu20.01.2007 16:33

1. Ce indicatii i-ai da lui Olaroiu, acum ca Steaua este intr-o scadere de forma?

 

2. Daca ai fi in locul lui Olaroiu care ar fi primul unsprezece al echipei?

 

3. Ce parere ai despre cum joaca Steaua acum fata de cum a jucat pe vremea ta la Steaua?

I.N.Money20.01.2007 17:20

Ne puteti spune ceea ce s-a intamplat exact la acea finala de Cupa cu cantec din 1988-1989,Steaua-Dinamo?

 

PS: Ar fi interesant ca pe viitor sa ne povestiti unele meciuri importante din perioada dumneavoastra la Steaua.

 

Multumim anticipat!

axl2320.01.2007 21:26

ca fost antrenor la tiraspol trebuie ca sunteti familiarizat cu atmosfera de acolo si cu conflictele sau animozitatile dintre populatia rusa si moldoveni. exprimati-mi va rog in cateva randuri parerea dumneavoastra despre amicalul pe care Steaua il va sustine acolo.

multumesc anticipat

stelist24/2421.01.2007 02:57

Care Tiraspol?? ei Vor juca la Chisinau si cu asta basta

strezahuzum21.01.2007 21:52

Domnule Balint.

 

1. V-as ruga sa asezati calitatile urmatoare, in ordine, dupa cat de importante le considerati la un jucator : forta, viteza, tehnica, capacitate de efort, disciplina.

2. Ce parere aveti despre numarul tot mai mare de jucatori straini din campionatul romanesc ? Sunt mai valorosi decat jucatorii romani (in medie) ?

3. O intrebare putin mai neobisnuita, dar sper ca puteti lamuri o mica disputa in familie : stim ca dupa victoria de la Sevilla jucatorii Stelei au primit 10.000 de lei si un autoturism ARO. V-as ruga sa ne spuneti daca autoturismul era nou sau uzat (asa cum sustine tatal meu).

 

Mii de multumiri pentru tot ce ati facut pentru aceasta echipa si pentru suporterii ei.

GabiBalint21.01.2007 22:33
1. Ce indicatii i-ai da lui Olaroiu, acum ca Steaua este intr-o scadere de forma?

 

2. Daca ai fi in locul lui Olaroiu care ar fi primul unsprezece al echipei?

 

3. Ce parere ai despre cum joaca Steaua acum fata de cum a jucat pe vremea ta la Steaua?

 

1. Ma abtin

2. Idem 1.

3. Joaca mult mai defensiv si cu o anumita teama.

GabiBalint21.01.2007 22:37
Ne puteti spune ceea ce s-a intamplat exact la acea finala de Cupa cu cantec din 1988-1989,Steaua-Dinamo?

 

PS: Ar fi interesant ca pe viitor sa ne povestiti unele meciuri importante din perioada dumneavoastra la Steaua.

 

Multumim anticipat!

 

Am marcat un gol in ultimile minute pe care arbitrul de linie l-a anulat (la cererea unui oficial de pe banca lui Dinamo). Initial acordase gol. Ne-am suparat si am iesit de pe teren dupa ce conducatorii nostri ne-au facut semn. Si acum cred ca acel gol a fost valabil. Oricum, din pacate ni s-a anulat acel trofeu

GabiBalint21.01.2007 22:39
ca fost antrenor la tiraspol trebuie ca sunteti familiarizat cu atmosfera de acolo si cu conflictele sau animozitatile dintre populatia rusa si moldoveni. exprimati-mi va rog in cateva randuri parerea dumneavoastra despre amicalul pe care Steaua il va sustine acolo.

multumesc anticipat

 

Daca Steaua va juca acolo, nu trebuie sa-si faca probleme. Oamenii sunt pasnici, chiar amabili, iar conditiile de la baza Sheriff sunt de Champions League.

GabiBalint21.01.2007 22:44
Domnule Balint.

 

1. V-as ruga sa asezati calitatile urmatoare, in ordine, dupa cat de importante le considerati la un jucator : forta, viteza, tehnica, capacitate de efort, disciplina.

2. Ce parere aveti despre numarul tot mai mare de jucatori straini din campionatul romanesc ? Sunt mai valorosi decat jucatorii romani (in medie) ?

3. O intrebare putin mai neobisnuita, dar sper ca puteti lamuri o mica disputa in familie : stim ca dupa victoria de la Sevilla jucatorii Stelei au primit 10.000 de lei si un autoturism ARO. V-as ruga sa ne spuneti daca autoturismul era nou sau uzat (asa cum sustine tatal meu).

 

Mii de multumiri pentru tot ce ati facut pentru aceasta echipa si pentru suporterii ei.

 

1. viteza, tehnica, capacitate de efort, forta iar disciplina trebuie sa fie peste toate

2. Jucatorii straini ne sunt superiori la mentalitate. Nu sunt mai valorosi ca talente, decat noi.

3. Era putin uzat (CCA. 5.000 Km parcursi)

stelist24/2422.01.2007 15:40

Dar eu vreau ca Steaua la Chisinau sa joace pe noul stadion a lui FC Zimbru. PLus la asta vor fi multi suporteri (Chisinaul are cei mai multi suporteri dupa Bucuresti) ... Apropo siteul http://www.gabibalint.ro/ nu functioneaza .. de ce?

SteauaToronto22.01.2007 16:59

Domnule Balint de ce ezitati sa vorbiti despre tactica Stelei in prezent?

 

Parerea mea ca aveti tot dreptul sa discutati chiar daca Oli este antrenor, sunteti o legenda!

 

Domnul Jenei ne comenteaza pentru site din cand in cand tactica lui Oli.

 

Ar fi frumos sa faceti o analiza la dubla Steaua - Sevilla!:)

THE RADICAL22.01.2007 19:04

Domnule Balint

Va multumesc ca ati punctat exact ce s-a intamplat in acea finala din 1988. Suporterii Stelei ar trebui sa stie cum au stat lucrurile si ca anularea acelui gol nu a fost o "gresala intamplatoare" de arbitraj ci una comandata. Nicaieri in lume un tusier nu fuge cu steagul spre centru si apoi se "razgandeste" brusc.

Va rog sa ne povestiti despre acel 2-1 de pe Ghencea din martie 89 , cand ati marcat poate cel mai important gol pentru Steaua (dupa Sevilla).Fara el am fi pierdut titlul. Se stie ca atunci au fost eliminati si doi dinamovisti. Din p.m.d.v. foarte corect, duritatea lor excesiva manifestandu-se la fiecare meci cu noi.

1. Vrau sa stiu parerea dvs vis-a-vis de acel joc,fiindca este de asemenea un meci controversat?

2. Am vazut explicatiile dvs legate de finala cu Milan. Totusi intr-un amical in vara precedenta reauseati 1-1 chiar pe San Siro cu acelasi Milan. De ce acea resemnare inca sin start(asa am simtit-o eu), totusi nu eram la prima finala? Chiar erau cu 4 clase peste noi ?

«123456»