Pe prosport e tot 1-0 pentru Steaua. Cred ca au intrat intr-o "bucla" :twisted:
Pe prosport e tot 1-0 pentru Steaua. Cred ca au intrat intr-o "bucla" :twisted:
Am invins cu 4-1 ![]()
Asa s-au inscris golurile :
Bănel Nicoliţă a deschis scorul pentru campioana României, în minutul 42.
Min 67 - 1-1 Turcii au egalat dupa o actiune ce nu anunta nimic, atacantul lui Rizespor loband mingea peste Carlos.
Min 73 - 2-1 Gol Goian. Fundasul stelist a reusit sa trimita mingea in poarta din apropiere dupa un atac prelungit al echipei noastre.
Min 74 - 3-1 Dica inscrie un eurogol sutand cu stangul de la 25 m sub transversala.
Min 77 - 4-1 Dupa o cascada de driblinguri, Oprita inscrie cu o executie spectaculoasa de la marginea careului.
sursa: prosport
Dica, executie reusita cu stangul!? Bravo, Dicanio!
Sunt curios cum a fost evolutia lui Oprita pe ansamblu!? E bine ca marcheaza, e bine pentru moral...
Bine ca exista amicale ca asa mai inscrie si Oprita.
abia astept sa aud cum a jucat Klemi... sa auzim parerea specialistilor care l-au vazut dar si parerea presei din Romania... Proportia scorului este buna pentru moral dar si pentru increderea atacantilor (aici ma refer la Oprita)...
Sigur Oprita nu a fost confundat? Hai golul mai zic dar si precedat de o cascada de driblinguri?! ![]()
Saban a fost inlocuit cu Balan in min. 51. Carlos a iesit din nou aiurea (pentru a cata oara? ) la faza in care Steaua a primit gol.
@forever_STEAUA
tu nu vezi doar carpeta a bagat porcariile alea de comentarii ...
oricum nu ai vazut golurile, ca sa nu zic meciul intreg, sa zici cum a aparat Carlos sau cum a jucat echipa ..
concluzia .. presa de rahat iese INTOTDEAUNA la suprafata
Alt exemplu de azi de pe site`ul carpetei, cand a anuntat ca s-au pus biletele de supercupa in vanzare, aparea link spre 'colorati'.ro .. deci
:|![]()
@drlv85
M-am referit strict la golul primit de Steaua. Poate pentru tine e destul de greu, dar eu mi-l inchipui pe Carlos iesit aiurea din poarta. Nu stiu de unde am ramas cu imaginea asta...
Dar poate ai vazut tu meciul si ne dai mai multe detalii...
nu-mi adu aminte de Viduka ca innebunesc...
si eu tot la aspectu asta ma refeream .. ca nu am incredere in presa, desi e f posibil ca si Carlos sa fi gresit.. dar plek de la premisa ca nu e adevarat
ti-am si motivat de ce ...
referitor la meci .. stai linistit ca nu-s corespondent prin Olanda ![]()
Celelalte ziare online de ce nu au comentat nimic la golul primit sau la restul ?.. s-a gasit carpeta x-(
Probabil si daca nu iesea din poarta si primea gol tot nu era bine.
Gazeta a luat de pe siteul oficial comentariul deci sigur a gresit Carlos.
"Min 67 - 1-1 Turcii au egalat dupa o actiune ce nu anunta nimic, atacantul lui Rizespor loband mingea peste Carlos. "
Asta pe site-ul oficial.
"Turcii au egalat la o fază la care Carlos e ieşit hazardat şi a fost învins cu un lob" pe gsp.ro
Nu prea se lovesc...desi dupa formulare ,"actiune ce nu anunta nimic" , e posibil sa fi gresit si portarul.
ok atunci hai sa despicam firu-n patru: o "actiune de atac care nu anunta nimic" insemna foarte probabil un atac pozitional, vreo 3-4 de-ai lor, toata apararea noastra plus inchizatorii... nimic deosebit, corect? ca nu zice nimic de contraatac fulger sau mai stiu io ce. de unde putem deduce ca al nostru drag portar Carlos nu avea cum sa fie surprins pe undeva prin 10 metri, iesit... si-atunci, cum puteau sa-l lobeze? posibil vreo centrare de care el a fost sigur, a iesit, a sarit, a boxat... la 3 metri, a picat, mingea a ajuns la vreun turc care a dat-o spre poarta din prima. plauzibil? :roll:
Klemi cica ar fi fost fara greseala in faza defensiva, dar... inexistent in cea ofensiva. poate e chestia de curaj... poate ca n-a vrut sa se riste si sa-si lase flancul nacoperit... la urma urmei, e fundas de fapt si de drept
Un rezultat care ma multumeste si imi spune ca Steaua s-a pregatit foarte bine pentru Liga Campionilor si pentru campionat.
pe site la steauafc.ro scrie (text updatat azi):
Vineri 14 iulie incepe vanzarea abonamentelor
Asa cum am mai anuntat, FC Steaua va pune in vanzare abonamentele pentru sezonul competitional 2006-2007.
Am fost azi in Ghencea la casele de bilet (credeam ca suntem in 14
) si mi-au zis ca se pun in vanzare abia LUNI. Doamne fereste.. in ce tara traim!
Inca un amical pentru Steaua
Campioana Romaniei va mai disputa o partida amicala pe langa cele doua stabilite initial pentru stagiul de pregatire de la Mierlo. Astfel, pe 15 iulie - ora locala 19:30, Steaua va intalni echipa belgiana Zwarte Leeuw, nou promovata in Liga a treia. Meciul se va disputa in Belgia in localitatea Rijkevoorsel, organizatorii anuntand deja marele eveniment pe site-ul oficial al clubului. Spectatorii vor putea vedea meciului contra a 5 euro, cat este contravaloarea biletului.
www.steauafc.ro
Asa si stie careva cum a jucat Saban?Legat de Carlos crek ar trebui sa ii spuna careva ca e cam din alt film el si sa isi mai revina la realitate parca vad ca nu ne calificam in cl si luam vreo 10 goluri.Wake up man!
Olaroiu a spus ca este multumit de jocul facut de Saban...:wink:
Carlos cred ca trebuie sa schimbe tricoul.Nu prea ii merge bine cu nr 13 pe el . :lol:
Am vazut si eu golul luat de Carlos.Asa Carlos bravo tine-o tot asa si o sa ajungem...nicaieri.Mai ales acum ca ne-am tras si sapca :wink:
Carlos cred ca trebuie sa schimbe tricoul.Nu prea ii merge bine cu nr 13 pe el . :lol:
Trebuie schimbat portarul, nu tricoul
Olaroiu a spus ca este multumit de jocul facut de Saban...:wink:
Sincer, eu nu am incredere ce spune Olaroiu.
Echipa de start a Stelei pentru meciul cu Zwarte Leeuw : Cernea - D. Bãlan, Panait, E. Baciu, Neșu - Oprița, Drida, Rãdoi, Cristocea - V. Badea, Lițu .
Iata Radoi este titular
Yo zic ca azi da Litu un gol,si s-ar putea sa dea si Nesu un gol.
La pauza Steaua - Zwarte Leeuw 0-0