FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale

«156789»
strezahuzum18.07.2006 19:08

Iar am primit gol. gsp zice ca din lovitura libera .... vai de noi, mare pacaleala am luat cu Carlos asta.

weeezer_2018.07.2006 19:32
@weeezer_20

 

Hai sa fim seriosi. Nu incerca sa vezi in toate adversarele noastre pe Boro. A fost, a trecut. Nu putem sa ne temem la fiecare meci ca se va repeta acel trist episod.

 

asa-i, dar pana atunci nu credeam in zicala ca "2-0 e cel mai periculos scor". acuma mi-a ramas meciul ala in creier si mi-e teama de scorul asta... :roll:

sorin_77718.07.2006 20:26

nu mai dati in Carlos daca nici macar nu ati vazut lovitura libera... Poate a fost un sut imparabil... Vedem... Important este sa faca o partida buna impotriva milogilor...

weeezer_2018.07.2006 22:49

GSP: "În repriza secundă, steliştii au redus turaţia, iar batavii au început să ameninţe poarta lui Carlos. Şi portughezul a avut o ezitare la o lovitură liberă a lui Van Bottel, băgîndu-şi mingea în poartă."

 

despre asta nu cred sa inventeze, ca o sa apara si la TV faza, maine, probabil...

sorin_77719.07.2006 10:16

Nu e vorba de inventii, e vorba de faptul ca GSP duce o campanie acida impotriva lui Carlos... si nu este bine deloc pentru moralul lui... Daca presa il ataca este rau pentru el dar mai ales pentru Steaua... Cei de la carpeta vor sa inflameze punctul slab al Stelei...

weeezer_2019.07.2006 11:22

poate se ambitioneaza si le da peste nas prin cateva meciuri bune. problema lui Carlos nu e ca n-ar avea reflexe, din punctul asta de vedere chiar mi se pare ok... dar nu apreciaza bine unele traiectorii, unele faze, forta suturilor... la capitolul reflexe, mingea aia scoasa in meciul cu Betis, din 6 metri, cred ca e cea mai concludenta...

Dan_BKL19.07.2006 12:15

Steaua a sustinut 6meciuri amicale in total:

4victorii:2-1Apollon Limasol,2-0Groclin,4-1Rizespor,2-1Nac Breda

1egal:0-0Zwarte Leuuw

1infrangere:1-5Tavria Simferopol

golaveraj:11-8

per ansamblu rezultatele au fost bune.

meciul cu Tavria a fost doar un accident,iar Steaua a demonstrat acest lucru in meciurile care au urmat dupa acel 1-5 cu care ne-a uimit pe toti.

spre_2421.07.2006 14:37

ala nu a fost meci..acolo am jucat ca niste copii pe maidan care se ia la bataie..si in fine./..

reddog21.07.2006 15:32

Nu stiu de ce va agitati atat cu niste meciuri amicale. Sunt irelevante pentru parcursul din campionat sau pentru orice disputa oficiala. Noi am facut 2-2 cu Marseille, asta nu inseamna ca suntem extraordinar de buni.

IONUTZ-CIPRIAN21.07.2006 16:29

:evil: >>>Bai dar ati jucat cam "prost" aseara,asa sa faceti cand jucati si cu noi,poate da DOMNUL sa va lasam in urma si anul asta,cat despre meciurile Stelei,nu m-au afectat de nici o culoare acele rezultate,nu cred ca in meciurile oficiale o sa se intample asa ceva(reddog bine ai revenit printre noi)!!>>> :twisted:

reddog22.07.2006 01:44

Merci de urale de revenire.

Nu vream sa spun decat ca meciurile amicale nu sunt relevante decat in masura in care conducerea unui club testeaza si vede ce pot anumiti jucatori. Rezultatele unor astfel de meciuri de pregatire nu trebuie neaparat luate prea mult in seama. Doar nu o sa-mi spuneti ca ati pierdut 5-1 pe bune cu necunoscutii aia. Sau faptul ca Dinamo a facut egal cu Marseille, asta nu inseamna ca se va reedita acest rezultat in cazul unei confruntari oficiale.

DTP-Ludacris25.07.2006 16:44

.... Pana la urma s-a renuntat la formula 4-3-3 ,nu?

Bogdan4Steaua25.07.2006 17:12

Aparent da.

forever_STEAUA02.09.2006 06:52

Gloria Buzău - Steaua 0-1

 

Steaua a deschis scorul în minutul 15 după o combinaţie superbă între Cyril Thereau şi Vasilică Cristocea. Thereau a pătruns în careu pe partea dreaptă, a driblat excelent şi a pasat lui Cristocea, care a înscris din două încercări (prima dată lovind bara).

 

sursa: gsp

DTP-Ludacris02.09.2006 06:55

S-a terminat ?

forever_STEAUA02.09.2006 07:18

@DTP-Ludacris

 

Da :D

 

Faza golului:

 

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/ar...oria_buzau.html

skorpio1502.09.2006 08:02

Deja imi place de Thereau. :) Si pasa primita a fost f buna.

 

@f_STEAUA

 

Ai vazut meciul? Zi-mi si mie te rog cine a aparat la noi.

DTP-Ludacris02.09.2006 08:06

Misto , asta e doar inceputul... :twisted:

forever_STEAUA02.09.2006 08:07
Deja imi place de Thereau.  :)  Si pasa primita a fost f buna.  

 

@f_STEAUA

 

Ai vazut meciul? Zi-mi si mie te rog cine a aparat la noi.

 

Nu am apucat sa vad meciul... Dar stiu ca in repriza secunda a fost Cernea in poarta...

skorpio1502.09.2006 08:09

Intreb pt ca azi dim l-am vazut pe Carlos la aeroport.. :? Inseamna ca Cernea a aparat tot meciul.

Andybz02.09.2006 08:12

A fost misto! Am fost :D ! Autorul golului a fost Vasilica Cristocea in minul 15!

 

 

Intreb pt ca azi dim l-am vazut pe Carlos la aeroport..  :?  Inseamna ca Cernea a aparat tot meciul.

A fost si Carlos la meci (l-am vazut) dar n-a jucat!

skorpio1502.09.2006 08:20

@Andybz

 

Mersi. I-o fi fost somn..

giovani02.09.2006 09:45

V-a placut de Vasiliev Ristici (numarul 24) ?

L-a bagat Oli in repriza a 2-a

laca_702.09.2006 09:51

era tricoul lui Ghionea si a lipit a fasie alba peste nume sa nu se vada :lol:

Phire02.09.2006 09:54

Dap, Cernea a aparat tot meciul, si chiar a avut o interventie foarte buna la un moment dat.

 

Mi-a placut mult Thereau, e tehnic si are o viteza foarte buna. Chiar cred c-o sa confirme in curand :D

 

Si Balan a facut un meci foarte bun, s-a descurcat bine in aparare si a urcat si-n atac, si eu zic c-ar trebui folosit ca titular macar in meciurile din Cupa, de exemplu.

 

Ochirosii parca ar creste de la meci la meci,desi n-a fost folosit decat o repriza azi.

 

Bine ca nu s-a mai accidentat nimeni de data asta. Chiar...stie cineva daca accidentarea lui Vali Badea de aseara e grava?

 

P.S. Ristici cand a aparut la Steaua? L-am vazut si eu, si ma miram de faza cu tricoul lui Ghionea :lol:

«156789»