FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Turneul tricolor in SUA

«12345»
forever_STEAUA24.05.2006 16:28

Rezerve utilizate

Boştină: A dinamizat cît de cît jocul la centrul terenului din punct de vedere tehnic, dar în schimb a şubrezit aspectul defensiv

 

 

Daniel Niculae: A mai înviorat atacul şi a trecut de două ori pe lîngă gol

 

 

Goian: A vulcanizat găurile din apărare

 

 

Rădoi: În nota lui cunoscută, dar nu la nivel maxim

 

 

 

Nicoliţă: Tenace ca de obicei, dispus la efort, a ratat o ocazie imensă pe final

 

aceeasi sursa.

 

 

 

Jucatorii care au jucat mai multe meciuri in ultimul sezon decat au facut-o soava, tamas, p. Stoica etc. impreuna in ultimii doi ani, au reusit sa ma faca sa sper ca vor veni zile mai bune, asta bineinteles dupa ce va veni alt antrenor la nationala. Dar mai este mult pana atunci...

Melku24.05.2006 16:43

Am tinut neaparat sa vad meciul pentru ca dorul de echipa nationala este foarte mare cu atat mai mult cu cat iar nu o sa o vedem la turneul final ce se apropie...astept cu nerabdare si celalalte doua meciuri pentru ca asa vom sti daca avem de ce sa speram intr-o calificare viitoare sau putem sa ne resemnam si sa ne gandim ca durerea va fi alinata de Steaua jucand in CL.Sunt totusi trist pentru ca mie mi s-a parut colosala diferenta dintre Romania si Uruguay si ma refer aici la atitudine, devotament, executii, asezare in teren, la tot.Presing-ul ucigator al Uruguay-ului mi-a adus aminte de presing-ul pe care il facea Steaua nu cu mult timp in urma, chiar in acest sezon UEFA, blocand adversarii perfect si pornind pe contraatac.Au niste jucatori fantastici senzational de rapizi.

_yang25.05.2006 07:03

Mutu: A vrut mult, dar au ieșit puține lucruri. A ratat o ocazie mare pe final.

 

Sursa Galeata Zvonurilor.

 

Ce cauta in aceasta echipa urmatorii:Contra,P.Stoica,Iencsi,Ov.Petre,Soava(mai baiatule ai zis ca renunti!!!)???,Oprita?

 

Piturca e bolnav rau de tot!

Ce cauta in echipa Mutu ca si eu daca jucam mi-as fi dorit din tot sufletul sa o fac bine...Oricum m-am saturat de drogatul ala...

_yang25.05.2006 07:04
Am tinut neaparat sa vad meciul pentru ca dorul de echipa nationala este foarte mare cu atat mai mult cu cat iar nu o sa o vedem la turneul final ce se apropie...astept cu nerabdare si celalalte doua meciuri pentru ca asa vom sti daca avem de ce sa speram intr-o calificare viitoare sau putem sa ne resemnam si sa ne gandim ca durerea va fi alinata de Steaua jucand in CL.Sunt totusi trist pentru ca mie mi s-a parut colosala diferenta dintre Romania si Uruguay si ma refer aici la atitudine, devotament, executii, asezare in teren, la tot.Presing-ul ucigator al Uruguay-ului mi-a adus aminte de presing-ul pe care il facea Steaua nu cu mult timp in urma, chiar in acest sezon UEFA, blocand adversarii perfect si pornind pe contraatac.Au niste jucatori fantastici senzational de rapizi.

 

Stii ce e cel mai grav...???

 

 

Ca ei nu au jucat cu prima echipa..

Melku25.05.2006 12:19

Sa stii, au avut ceva absente de marca din care imediat imi vine in cap Forlan.

DTP-Ludacris25.05.2006 12:33

Sper k sambata sa vedem ceva diferit... :wink:

forever_STEAUA25.05.2006 12:37

Sa imi spui si mie cum a fost, pentru ca eu una nu mai risc sa ma trezesc pentru inca un circ. :D

redandblue25.05.2006 12:39

dc Piti joaca cu Nicolita Radoi si Goian in primul 11 sigur ca vom face treaba...

insa dc incepe iar cu terminatii aia de soava,iensci,Petre si tamas e clar iar ne facem de ris....

nu-mi vine sa cred cum de Ogararu nu este la nationala...

I.N.Money25.05.2006 12:42
nu-mi vine sa cred cum de Ogararu nu este la nationala...

Raspunsul este simplu:Contra,Badoi si Stoican sunt peste Oga....sau asa zice Piturca :roll:

DTP-Ludacris25.05.2006 12:47

Piturca sa se duca dupa Iordanescu in Arabia Saudita ca e vai de el ...:evil:

stelistu paul25.05.2006 15:42

Piti nu mai chema necunoscuti la nationala!!!!!E spre binele tau :wink:

Melku25.05.2006 16:19

In mod normal nu cred ca Irlanda de Nord o sa ne puna prea multe probleme si o sa stau si la meciul asta pentru ca indiferent de rezultat sau de joc am un sentiment minunat cand vad echipamentul galben al echipei nationale pe teren si imi place sa il vad de cat mai multe ori. In alta ordine de idei Contra nu cred ca mai prezinta o solutie reala pentru echipa nationala din momentul in care Milan s-a descotorosit de el, nu mai e demult ce era. Marius Niculae nu mi-a placut niciodata si daca inainte de accidentarea lui cea lunga din Portugalia era la un anumit nivel acum este mult sub acel nivel. Oprita chiar nu este o solutie momentan pentru echipa nationala la fel si Iencsi.Sper ca urmatorul meci sa ne prinda cu Radoi, Goian, Nicolita, D.Niculae poate chiar si cu Bostina.

_yang26.05.2006 11:01

Mai avem mult de suferit pana la urmatorul turneu final la care ne vom califica...asta e sigur!

Bogdan4Steaua27.05.2006 03:06

S-a incheiat cel de-al doilea meci cu victoria clara a tricolorilor(2-0).

 

Formula de start:

 

Coman - Badoi, Goian, Maftei, Pulhac - Nicolita, Radoi, T. Balan, Bostina - D. Niculae, Buga

 

Cele doua goluri au fost marcate de Buga si Daniel Niculae. In cea de-a doua repriza au mai intrat: Cocis, Iencsi, P. Stoica, Oprita, Mutu, Soava.

 

Echipa a jucat bine in prima jumatate de ora, iar apoi nu a mai fortat deloc. Irlandezii au jucat cu un om in minus de prin minutul 40 al primei reprize.

cristian01427.05.2006 07:34

O veste foarte proasta pentru noi.

 

Dorin Goian ne dă emoţii, el părăsind terenul accidentat după un fault dur din spate. Jucatorul nostru ţinea o pungă de gheaţă în zonă contactului, dar nu se ştie încă dacă va fi nevoit să stea pe tuşă în ultimele 2 meciuri ale Stelei din campionat.

 

Sper sa nu fie nimic grav, iar Dorin sa revina cat mai repede pe gazon.Mai sunt 2 etape, si avem nevoie de toti jucatorii in forma maxima.

alex_Ra227.05.2006 08:21

Mirel Radoi a fost capitan!

 

ce mandru am fost cand l-am vazut pe Mirel capitan(in sfarsit) el trebuia pus cu multe alte ocazii dar de fiecare data au fost alesi altii aiurea.

 

Nationala a jucat bine cu Irlanda, s-a vazut, de fapt mult mai bine in prima repriza ca in a doua a intrat soava in locul lui Radoi spre ex si jocul a devenit mai relaxat.Nu pot sa inteleg de ce nu sunt la Nationala jucatori ca Ogararu, mult peste contra, badoi, stoican sau Ghionea in comparatie cu iencsi si maftei.

 

Jucatorii nostri au jucat bine si cei ai berzelor dar mi s-a parut ca in mai multe faze au ales sa paseze intre ei decat cu jucatori ai Stelei care erau mai bine plasati si in pozitie mai periculoasa..

Minimus27.05.2006 08:39

Caracterizarea de pe GSP

 

Rădoi - Căpitan în premieră, stelistul a demonstrat că este liderul incontestabil al fotbaliştilor din campionatul intern.

 

Mi-a crescut inima cand am citit! Radoi viitorul CAPITAN la nationala ? Oare il vor lasa "greii" sa fie si in continuare capitan?

I.N.Money27.05.2006 08:43

In mod normal Dorinel ar trebui sa fie capitan in meciurile oficiale,Radoi este un jucator care stie sa tina vestiarul iar acest lucru poate sa fie un avantaj.

Minimus27.05.2006 08:49

Da Dorinel este capitanul de drept , dar el nu mai are multe jocuri de jucat la nationala , trebuie sa recunoastem ca Dorinel a ajuns la finalul unei cariere fenomenale , o cariera care-i face cinste! Dar deja e timpul sa se dedice antrenoratului, a dovedit ca are inclinatii catre aceasta meserie. Si dupa Dorinel cine va fi CAPITAN ? Mutu ?

 

Zic ca Radoi al nostru merita pe deplin sa fie urmasul lui Dorinel in postul de capitan al Nationalei. Parerea mea.

I.N.Money27.05.2006 08:53

Daca jucatorii altor echipe reactioneaza asa ca Steaua e pe primul loc,gandeste-te cum ar face daca Radoi o sa fie capitanul nationalei.

Pentru linistea echipei cred ca mai bine este Mutu.(dar asta nu inseamna ca Briliantul o si merita)

Rossoblu27.05.2006 09:05

146864079da4aa9fffcb7_512_342_.jpg

MEREU SUPERIORI

Virgil27.05.2006 09:11

Capitanul de fapt al Romaniei este inca,amintiti-va,Cristian Chivu.Adrian Mutu este al doilea capitan si dupa cum se vede,cel de-al treilea e Mirel Radoi.

Dorinel nu are nicio treaba cu banderola.El e un fel de mandatar la echipa nationala.

forever_STEAUA27.05.2006 09:16

Chivu mai mult e accidentat, Mutu numai exemplu nu e pentru tinerii jucatori de la nationala. Deci ramane Radoi. Si are stofa de capitan. :)

Virgil27.05.2006 09:23

Probabil cea mai buna "stofa" dintre cei trei.E dârz,e hotarât,e valoros,bun organizator,tine echipa in mana stiind sa se faca respectat.

In plus nu bea,asa cum face Chivu si nici nu are antecedente privind consumul de droguri.

E capitanul perfect si Piti stie asta.

***alex***27.05.2006 09:57

Radoi capitanul milogilor! :twisted:

«12345»