Suporterii Stelei vor sta la tribuna a II-a cu Sportul.
Pentru asigurarea climatului de ordine și a spiritului de fair-play, reprezentanți ai celor douã cluburi și ai Direcției Generale de Jandarmi a Municipiului București, au stabilit de comun acord urmãtoarele :
1. Suporterii echipei F.C. Steaua București vor fi dispuși în Tribuna aII-a, iar suporterii echipei F.C. SPORTUL vor fi dispuși în Tribuna I;
2. Suporterii celor douã echipe se vor deplasa individual la și de la stadion. Accesul suporterilor echipei Steaua se va face pe la poarta de acces din Str. Nicolae Teodorescu (dinspre B-dul Regie), iar suporterii echipei SPORTUL la porțile de acces dinspre Str. Pavel Zãgãnescu și Str. Alexandru Ivasiuc (dinspre B-dul Crângași).
3. Accesul publicului în stadion se va face începând cu ora 15.00, pe bazã de bilete, abonamente, legitimații și invitații emise de clubul gazdã;
4. Recuzita galeriilor : bannere, stegulețe, fulare, eșarfe, confetti. Este interzis accesul, în incinta stadionului cu obiecte contondente (inclusiv suport pentru steag din alt material decât plastic), petarde, fumigene, artificii (atât de producție autorizatã, cât și artizanalã), substanțe iritant-lacrimogene, bãuturi alcoolice, bannere cu conținut obscen, incitator la violențã, rasist sau xenofob, a persoanelor turbulente și a celor aflate sub influența alcoolului sau a substanțelor halucinogene;
5. Interzicerea comercializãrii bãuturilor alcoolice în zona stadionului se face începând cu ora 14.00.
6. Mãsurile de ordine publicã vor fi asigurate de aproximativ 600 jandarmi din cadrul Direcției Generale de Jandarmi a Municipiului București.
Sursa informatiei :www.gsp.ro