FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1789101113»
Maye15.07.2009 22:38

Se pare ca internationalul englez Stewart Downing va semna cu Aston Villa , dupa retrogradarea echipei sale , Middlesbrough.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport...rt-Downing.html

Si pentru cunoscatorii fotbalului englez , tanarul englez Richard Eckersley a plecat de la Manchester United la nou promovata Burnley , el semnand un contract pe 4 ani cu noua sa formatie.

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6636289

red&blue_boy16.07.2009 05:02

Cica ar fi semnat Downing cu Villa pentru 12 milioane de lire sterline.

Maye16.07.2009 19:53
Maye16.07.2009 21:41
Maye16.07.2009 23:26

Maxwell de la Inter Milano la FC Barcelona.

http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/noti...0716105943.html

Maye17.07.2009 20:06

Tanarul Mame Biram Diouf s-a transferat de la Molde la Manchester United.

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6636392

Angolezul Manucho a plecat de la Manchester United la Real Valladolid in Spania , echipa pentru care a semnat un contract pe 5 ani.

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6636405

Birmingham City l-a transferat pentru 1 milion de lire pe capitanul lui Glasgow Rangers, Barry Ferguson.

http://www.bcfc.com/page/News/NewsDetail/0...1725783,00.html

gio_stgloria18.07.2009 13:12

Suedezul Marcus Berg, golgheter la ultima editie a Campionatului European de tineret, a semnat pe o perioada de cinci ani cu Hamburg. E scula de scula, garantez !

 

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/int...-de-tineret.htm

Daniel-Ionut18.07.2009 16:55

Santiago Solari a semnat cu formatia mexicana, Atlante :no:

http://www.club-atlante.com/atlante.html

Maye18.07.2009 19:46
Santiago Solari a semnat cu formatia mexicana, Atlante :no:

http://www.club-atlante.com/atlante.html

Intre San Lorenzo si Atlante nu-i mare diferenta!

Maye18.07.2009 20:46

Emmanuel Adebayor a plecat de la Arsenal Londra la Manchester City pentru 25 de milioane de lire.

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2009/...signs-for-blues

Adebayor este al 8-lea atacant al celor de la City.

Ceilalti 7 sunt:Tevez,Bellamy,Bojinov,Ched Evans,Robinho,Caicedo si Santa Cruz.Asta fara sa il punem la socoteala pe Jo,imprumutat la Everton.

Alegeti voi cel mult 3 titulari in atac dintre acesti jucatori :)

Khalid18.07.2009 21:33

Bryan Ruiz pe 5 milioane de euro de la Gent la Twente Enschede.

 

http://www.goal.com/en-us/news/1616/concac...-ruiz-from-gent

 

 

Alexander Frei revine la FC Basel, dupa ce a fost transferat de la Dortmund pentru suma de 4,25 milioane de e.

 

http://www.topnews.in/alexander-frei-join-...ortmund-2190322

 

 

Ricardo Oliveira fostul jucator al celor de la AC Milan a fost transferat de la Real Betis la Al-Jazira pentru suma de 14 milioane de e.

 

http://www.calcionews24.com/2009/07/uffici...-allal-jazeera/

Maye18.07.2009 22:01
Ricardo Oliveira fostul jucator al celor de la AC Milan a fost transferat de la Real Betis la Al-Jazira pentru suma de 14 milioane de e.

 

http://www.calcionews24.com/2009/07/uffici...-allal-jazeera/

Un I-M-E-N-S pas inapoi pentru un jucator care mai avea de demonstrat multe desi are 29 de ani.

 

-Dupa ce a fost refuzat de AC Milan pe motive medicale , fundasul lui FC Porto , Ali CISSOKHO a semnat cu Olympique Lyon cu care a semnat un contract pe 5 sezoane.Transferul sau a costat-o pe multipla campioana a Frantei 15 milioane de euro plus 20 % dintr-un viitor transfer.

http://www.olweb.fr/fr/Accueil/100007/Arti...-d-Ali-CISSOKHO

http://www.goal.com/en/news/90/france/2009...er-aly-cissokho

 

Daniel-Ionut19.07.2009 06:28
Ceilalti 7 sunt:Tevez,Bellamy,Bojinov,Ched Evans,Robinho,Caicedo si Santa Cruz.Asta fara sa il punem la socoteala pe Jo,imprumutat la Everton.

Alegeti voi cel mult 3 titulari in atac dintre acesti jucatori :)

 

--------Adebayor-------

Robinho-----------Tevez

_____________________

 

Plus ca Robinho poate sa joace si mijlocas de banda.

Daniel-Ionut19.07.2009 07:06

Dupa Tiago Gomes, si fostul jucator al Valenciei, Rufete a semnat cu Hercules!

http://www.tuttomercatoweb.com/?action=readsiid=161937

 

Diego Rincon, ex Dinamo Kiev, a semnat cu Spartak Nalchik.

http://www.tuttomercatoweb.com/?action=readsiid=161667

Maye19.07.2009 08:48
--------Adebayor-------

Robinho-----------Tevez

_____________________

 

Plus ca Robinho poate sa joace si mijlocas de banda.

Ok.E o varianta.Dar Caicedo si Bellamy au fost cei mai buni oameni in retur.SI Santa Cruz este una dintre achizitiile foarte importante ale verii

.La City s-au bagat prea multi bani in atac!

gio_stgloria19.07.2009 08:58

Doamne ce atacanti ! daca si-ar face o echipa integrala numa din astia ce ar iesi? :))

Daniel-Ionut19.07.2009 09:32
Ok.E o varianta.Dar Caicedo si Bellamy au fost cei mai buni oameni in retur.SI Santa Cruz este una dintre achizitiile foarte importante ale verii

.La City s-au bagat prea multi bani in atac!

 

Si daca stai si te gandesti ca i-au vrut si pe Eto'o si David Villa, + ca si-au bagat coada si la Raul, unde nu aveau nici 1% sanse :)

Maye19.07.2009 10:37
Doamne ce atacanti ! daca si-ar face o echipa integrala numa din astia ce ar iesi? :))

scoruri de genul 9 la 10.

Maye19.07.2009 19:57

Capitanul nationalei Austriei , Andreas Ivanschitz a plecat de la Panathinaikos la FSV Mainz 05.

http://www.mainz05.de/news_details.html?&tx_ttnews[tt_news]=4214sitx_ttnews[backPid]=4sicHash=a855fe080d

I.N.Money20.07.2009 09:52
Si daca stai si te gandesti ca i-au vrut si pe Eto'o si David Villa, + ca si-au bagat coada si la Raul, unde nu aveau nici 1% sanse :)

Se vorbeste ca au pregatit vreo 30 de milioane sa ii plateasca clauza de reziliere si lui Forlan.

Daniel-Ionut20.07.2009 10:44
Se vorbeste ca au pregatit vreo 30 de milioane sa ii plateasca clauza de reziliere si lui Forlan.

 

O sa joace sistem 2-1-2-1-4 :D

Maye20.07.2009 11:10
Se vorbeste ca au pregatit vreo 30 de milioane sa ii plateasca clauza de reziliere si lui Forlan.

In aceasta mutare nu cred.Nu ar mai avea rost nici pentru seicii de la City.Plus ca nu cred va vrea Forlan sa plece de la Madrid.

Eu din cate mai stiu cei de la City isi concentreaza toate fortele pentru transferul unui fundas cu nume.Terry e in continuare asediat de banii seicilor.

Ramane de vazut ce se va intampla :)

Maye20.07.2009 11:24

Internationalul portughez Maniche a semnat cu FC Koln.

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bun...m-FC-koeln.html

I.N.Money20.07.2009 11:58
In aceasta mutare nu cred.Nu ar mai avea rost nici pentru seicii de la City.Plus ca nu cred va vrea Forlan sa plece de la Madrid.

Eu din cate mai stiu cei de la City isi concentreaza toate fortele pentru transferul unui fundas cu nume.Terry e in continuare asediat de banii seicilor.

Ramane de vazut ce se va intampla :)

 

Probabil vor renunta la harmalaia de atacanti pe care o au acum in lot, daca intr-adevar il vor pe Forlan. Pe Terry nu cred ca o sa il aduca, tocmai d-aia s-au reorientat spre Kolo Toure sau spre Gallas.

mircea_1020.07.2009 12:21

eu am auzit ca barca ar fi interesata de Forlan, nu Man City...

«1789101113»