FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«18910111213»
I.N.Money20.07.2009 12:27
Maye20.07.2009 20:31
Probabil vor renunta la harmalaia de atacanti pe care o au acum in lot, daca intr-adevar il vor pe Forlan. Pe Terry nu cred ca o sa il aduca, tocmai d-aia s-au reorientat spre Kolo Toure sau spre Gallas.

Pe Terry e incredibil de greu sa il aduci.Eu unul nu cred in asta.Si da , probabil vor mai renunta la atacanti . A plecat Jo probabil urmeaza un imprumut al lui Bojinov.

Maye23.07.2009 15:05

Asa cum banuiam , City mai renunta la atacanti.Se pare ca Felipe Caicedo va ajunge la Sporting Lisabona.

Tim Borowski s-a intors la Wereder Bremen dupa plecarea de la Bayern Munchen.

http://www.werder.de/aktuelles/news/meldun...fuer-drei-Jahre

Maye24.07.2009 23:21

Mutarea s-a facut:

Ibrahimovic la Barca si Eto`o plus Hleb la Inter.Mai urmeaza doar semnaturile si examenul medical.

http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/noti...0724107725.html

Diego Tristan , liber de contract , a semnat cu Cadiz.

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/...tan-joins-cadiz

Capitanul lui Olympique Marseille , Lorik Cana s-a transferat la Sunderland pentru 5 milioane de lire.

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009...-from-marseille

Portarul Juan Pablo Carizzo a fost imprumutat de Lazio la Real Zaragoza.

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/...zaragoza-report

Rodrigo Palacio , unul dintre cei mai importanti oameni de la Boca Juniors a semnat cu Genoa.

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/...noa-move-report

Portarul Morgan de Sanctis a parasit FC Sevilla pentru Napoli.

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/...is-from-sevilla

Felipe Caicedo a semnat pe un an cu Sporting Lisabona , imprumutat de la Manchester City.

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009...icedo-loan-deal

Daniel-Ionut25.07.2009 16:17

Morientes este foarte aproape de a semna cu OL Marseille!

DelPiero1025.07.2009 17:10

Ole,Ibrahimovic la Barca...am luat cel mai bun jucator din campionatul Italiei(la momentul asta). :D

Maye27.07.2009 21:46

Samuel Eto`o , oficial la Inter.

http://inter.it/aas/hp?L=it

Peter Crouch a plecat de la Portsmouth la Tottenham Hotspur, pt 9 milioane de lire.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...reed270709.html

 

 

Daniel-Ionut30.07.2009 09:57

Elano, de la City la Galatasaray!

gio_stgloria30.07.2009 10:01

p-astia i-am eliminat noi anul trecut ...si uite cum isi iau ei jucator de nationala braziliei.

Maye30.07.2009 13:10

Obafemi Martins se pare ca va semna cu Wolfsburg.

Kolo Toure a plecat de la Arsenal la Manchester City.

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2009/...olo-joins-Blues

Fernando Morientes , oficial la O.Marseille.

http://www.goal.com/en/news/90/france/2009...n-principle-for

Alvaro Arbeloa de la Liverpool la Real Madrid.

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/...a-transfer-from

David Rozenhal a lasat Lazio Roma pentru Hamburg SV.

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/...burg-from-lazio

Olympique Lyon l-a transferat pe super atacantul lui St Etienne , Bafetimbi Gomis!

http://www.goal.com/en/news/90/france/2009...ennes-bafetimbi

Nou promovata in Serie A , Parma l-a imprumutat pentru un sezon de la Manchester City pe atacantul Valeri Bojinov.

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zo...-year-loan-from

 

Elano, de la City la Galatasaray!

Cei de la City nu stiu sa faca transferuri.Asta e o uriasa greseala!

MoWeed30.07.2009 13:11

@Maye

 

Mie mi se pare un transfer bun Toure. Incetul cu incetul fac o echipa puternica acolo

Maye30.07.2009 13:24

Mo,nu ma refeream la aducerea lui Toure, pe care o consider o miscare mediocra avand in vedere varsta (adevarata)a lui Kolo cat mai ales forma.

Eu m-am referit la plecarea lui Elano.Un om ca Elano are un rol esential intr-o echipa.tine mijlocul si da goluri + pase.

Daniel-Ionut30.07.2009 13:28

Foarte buna afacere a facut Lyon cu Gomis... ca de obicei bineinteles!

Inca o data... buna achizitie!

Maye30.07.2009 13:36

Asta da.

Cu Gomis si cu Lisandro au dat un adevarat tun!

Maye30.07.2009 15:29

Alexander Hleb a fost imprumutat de Barcelona la VfB Stuttgart.

http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/noti...0729107794.html

http://www.vfb.de/de/aktuell/news/2009/32360.php

Sunt curios cum se va descurca Eto`o in alt fotbal decat cel spaniol.

article-1203180-05E24DA1000005DC-999_224

Guardian30.07.2009 17:01

o sa ii mearga si mai bine in Italia

bodrumdan_barkahan30.07.2009 20:16
Cei de la City nu stiu sa faca transferuri.Asta e o uriasa greseala!

am facut o treaba mare cu elano...si mai urmeaza ınca 2 transferuri.un aparator si un atacant ın locul lui nonda.

 

p-astia i-am eliminat noi anul trecut ...si uite cum isi iau ei jucator de nationala braziliei.

tea deranjat ca am luat un jucator de nationala braziliei??? neati eliminat nu zic nimik.felicitari.ati jucat mai bine si ati castigat.dar acuma e un trecut.

Daniel-Ionut31.07.2009 07:54
tea deranjat ca am luat un jucator de nationala braziliei??? neati eliminat nu zic nimik.felicitari.ati jucat mai bine si ati castigat.dar acuma e un trecut.

 

Inca va roadeee... ca v'am eliminat :D

gio_stgloria31.07.2009 08:22

turcule, lasa-ma frate cu scuzele astea, te-ai cam atacat din cate vad. aia e , v-am facut-o , sper sa va intalnim din nou in grupele UEFA, sa v-o facem din nou.

noi romanii cu turcii oricum nu prea ne impacam, istoria spune multe.

Daniel-Ionut31.07.2009 09:58

Dupa Bojinov, Parma l'a mai transferat si pe Cristian Panucci!

http://www.fcparma.com/index.php?option=co...ws&Itemid=2

MoWeed31.07.2009 10:29

La 36 de ani nu stiu cat mai poate ajuta echipa...

Maye31.07.2009 10:42

Mai mult decat sa ajute la salvarea echipei de la retrogradare nu poate sa faca.

Maye31.07.2009 10:50

Gabriel Heinze a plecat de la Real Madrid la O.Marseille.

http://www.goal.com/en/news/90/france/2009...-Gabriel-heinze

gio_stgloria31.07.2009 11:29

OM e din ce in ce mai tare :bananadance:

bodrumdan_barkahan31.07.2009 11:33
Inca va roadeee... ca v'am eliminat :D

cred ca pe tine te roade...

 

turcule, lasa-ma frate cu scuzele astea, te-ai cam atacat din cate vad. aia e , v-am facut-o , sper sa va intalnim din nou in grupele UEFA, sa v-o facem din nou.

noi romanii cu turcii oricum nu prea ne impacam, istoria spune multe.

tu nu stii nimik.te faci ca stii dar ai un cap gol.dela fotbal si istorie nu intelegi deloc.nu te mai face de ras.si eu vreau foarte mult sa ne ıntalnim din nou la grupe.nici un meci nu seamana cu celalalt.noi ne ımpcam bine.dar nu cu oamenii ca tine.si eu nu m-am scuzat.am relatii bune cu baietii de aici.dar vad ca tu ıncepi cu nesimtiri.dar ce sa facem asta e caracterul tau.cred ca esti din giulesti.

«18910111213»