Situatie incordata la Bacau :
Seful galeriei bacauane, Robert Olandezul, a declarat: "Nesimtitii suporteri ai Stelei ne-au furat bannerele. Va promit ca va fi moarte de om pe stadion."
In centrul orasului, la restaurantul Parc si la stadion, au avut loc incidente intre fanii Bacaului si grupurile razlete de fani ai Stelei. Fanii Bacaului ii cauta prin oras pe cei ai oaspetilor pentru a-i bate, din cauza bannerelor furate de bucuresteni. Jandarmii au intrat in alerta si patruleaza prin oras.
In premiera pentru stadionul din Bacau, nu s-au deschis portile. Organizatorii au decis sa nu lase spectatorii sa intre pana in momentul in care se va suplimenta numarul de jandarmi. La tribuna oficiala 1500 de oameni asteapta sa li se permita accesul.
Delegatia Stelei a plecat mai tarziu spre stadion din cauza lui Olaroiu, care a prelungit sedinta tehnica. La iesirea din hotel, jucatorii au refuzat sa dea autografe. Singurul care a acceptat sa faca o poza a fost Carlos, acesta fotografiindu-se cu fata lui Liviu Goian.
[site din caracatita Gazetei Sporturilor]