GICÃ Hagi SI-A DAT DEMISIA
sursa: fitzuica de doi lei vechi.
Deci s-a cam terminat cu proiectul pe termen lung...
GICÃ Hagi SI-A DAT DEMISIA
sursa: fitzuica de doi lei vechi.
Deci s-a cam terminat cu proiectul pe termen lung...
Sa vedem daca iar revine asupra deciziei.. :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: Incredibil ce oameni bolnavi si la TVR.Au spus la stiri ca Steaua i-a platit pe FC National sa bata pe Pandurii Tg. Jiu pentru ca Vasluiul sa nu aibe probleme cu retrogradarea in ultima etapa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
@cANAL
Stirea aparuse mai devreme in gsp. Probabil ca "intr-un moment in care s-a intrerupt partida" au frunzarit presa sportiva.
Steaua ajută Vasluiul
Corina Marinaş
Înaintea partidei de azi, gruparea din Cotroceni a fost stimulată de FC Vaslui, contracandidata la retrogradare a Pandurilor. Paradoxal este că şi Steaua le-a promis bani "bancarilor" pentru a cîştiga azi. Roş-albaştrii vor ca gorjenii să fie deja retrogradaţi matematic pentru a nu avea probleme în ultima etapă la Vaslui. [...]
N-am stiut.Oricum asa ceva nu am mai vazut.Maine poate o se scrie ca Jiji a platit pentru laptele din cupa rapidistilor si pentru revistele porno ale dinamovistilor
Hagi a facut in sfarsit, din nou, cel mai elegant lucru din toata cariera sa de antrenor. poate a inteles, in sfarsit, ca el nu e ANTRENOR, e doar un fost MARE JUCATOR. ![]()
Pentru a fi antrenor, trebuie sa fii, in primul rand, un pedagog de o valoare oarecare. Ca sa fii un bun pedagog, trebuie sa fii orientat catre cei din jurul tau. Un bun pedagog, de regula, nu este un egocentric. Hagi este asa de egocentric, ca ajungi sa nici nu mai stii ce jucatori sunt in jurul lui.
Hagi s-a facut antrenor pentru ca a vrut sa arate ca poate fi si altceva decat un jucator genial. Antreneaza din orgoliu si deloc din dorinta de a face mari niste jucatori pe care ii are sub comanda. De aceea nici nu este prieten cu jucatorii sai si de aceea se ajunge des la conficte cu ei.
Nu-si va da seama ca eroarea este de principiu, si va continua sa incerce si sa ingroape echipe, cum a tot facut pana acum. Avand in vedere tot ce a facut pentru fotbalul romanesc, este de datoria noastra sa-i uram succes, dar sa ne bucuram ca nu a acceptat, in vara, sa preia Steaua, prilejuindu-ne sa vedem cu Protasov pe banca una dintre cele mai frumoase echipe Steaua din istorie. Chiar si pentru asta, trebuie sa-i fim recunoscatori :wink:
"Naționala" pleacã mîine dimineațã în turneul din SUA(...) Pițurcã i-a convocat și pe D. Goian, P. Marin, Boștinã, N. Dicã, Rãdoi, Oprița (toți Steaua)...
sursa: stelisti.ro
Oprita?
@***alex***
Cred ca a fost primul jucator convocat de Piti. Inaintea lui Radoi, Mutu, Lobont etc.
O sa fie recurs in seara asta?
Se decide campioana!
Se joacă! Acum mai tare ca niciodată! Divizia A are nerv şi nervi. Duminică seară, la Recursul etapei, Ovidiu Ioaniţoaia va analiza împreună cu invitaţii săi acest final încins de campionat. Ce culoare va avea bucuria la sfîrşitul camiponatului? Roş-albastră, vişinie sau alb-neagră? Este posibil să aflăm răspunsul chiar în această etapă. Duminică seară, la Antena 1, începînd cu ora 23:15.
Invitaţii lui Ovidiu Ioaniţoaia:
Răzvan Lucescu
MM Stoica
Florin Marin
Vasile Şiman
Alin Buzărin
Iata desfasurarea meciului din Regie in viziunea Gazetei : "Finala" campionatului, cum a fost numitã partida din Regie, a ținut cîteva minute. Cît îndrãzneala Sportului. Apoi "albaștrii" lui Rãdoi parcã erau mai mulți, în special la mijloc.
Net superiori, steliștii ar fi putut sã încheie conturile în douã minute. Dar Nicolițã ( 8 ) și Cristocea ( 9 ), ultimul cãlcînd pe minge, n-au gãsit drumul spre plasã. Iureșul a continuat ca într-un rezumat TV cu ocazii: Dicã, Iacob, de douã ori. Dincolo, nimic din spiritul gãștii nebune. A fost doar o gașcã narcotizatã.
În minutul 20, Mazilu a fãcut el semn cã nu mai poate. Sportul nu și-a pierdut doar golgeterul, ci și media de gabarit, și așa net inferior.
În minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormitã, a visat zborul de 0-1 al lui Nicolițã. Tibi Bãlan a mai încercat sã miște ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogãraru și a lipsei de reacție a lui Carlos. Însã golul a aprins doar imaginația naivilor care mai credeau în minuni. Pe teren, Steaua a controlat jocul. Portarul Sportului a ales soluția cea mai proastã la Nicolițã ( 78 ). L-a luat cu totul. Cerut de public, Rãdoi a încheiat ostilitãțile. Tocmai la meciul vieții lor, studenții n-au mai avut suflu și suflet. Sau interes.
NO COMMENT!
Bai, este incredibil ce poate sa fie cu fituica de 2 lei ! Ia auziti-l pe Tolontan, fratilor: "Ne putem intreba daca manevrele din campionat se vor razbuna in cupele europene". Pai, astea-s sforaieli de pe vremea cand Dinamo lua titluri cu 30 de blaturi din 34 de meciuri ! Sa vii cu sforaieli de-astea in sezonul cand Steaua a fost la cel mult 5 minute de finala cupei UEFA este o imbecilitate.
Asta ori e prost ori moare de ciuda !
Tolontan e si prost dar mai cu seama MOARE DE CIUDA!!! MORI TOLONTANE CU Gazeta ta in brate... cu tot... MORI... MORI JAVRA MORI...
Nici nu stiu pentru cine au jucat astia de la Sprotul pentru ei sau pentru Rapid ca la 1-1 trageau de timp si s-au retras cu totii in aparare nu cred ca pentru ei ar fii fost mare diferenta egal sau infrangere asa ca alta explicatie nu gasesc decat ca au tras pentru Rapid si astia mai zic ca fost blat :roll:
Iata desfasurarea meciului din Regie in viziunea Gazetei : "Finala" campionatului, cum a fost numitã partida din Regie, a ținut cîteva minute. Cît îndrãzneala Sportului. Apoi "albaștrii" lui Rãdoi parcã erau mai mulți, în special la mijloc.
Net superiori, steliștii ar fi putut sã încheie conturile în douã minute. Dar Nicolițã ( 8 ) și Cristocea ( 9 ), ultimul cãlcînd pe minge, n-au gãsit drumul spre plasã. Iureșul a continuat ca într-un rezumat TV cu ocazii: Dicã, Iacob, de douã ori. Dincolo, nimic din spiritul gãștii nebune. A fost doar o gașcã narcotizatã.
În minutul 20, Mazilu a fãcut el semn cã nu mai poate. Sportul nu și-a pierdut doar golgeterul, ci și media de gabarit, și așa net inferior.
În minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormitã, a visat zborul de 0-1 al lui Nicolițã. Tibi Bãlan a mai încercat sã miște ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogãraru și a lipsei de reacție a lui Carlos. Însã golul a aprins doar imaginația naivilor care mai credeau în minuni. Pe teren, Steaua a controlat jocul. Portarul Sportului a ales soluția cea mai proastã la Nicolițã ( 78 ). L-a luat cu totul. Cerut de public, Rãdoi a încheiat ostilitãțile. Tocmai la meciul vieții lor, studenții n-au mai avut suflu și suflet. Sau interes.
NO COMMENT!
Florin CARAMAVROV
"Războinicii" lui Gigi au venit în Regie cu tot arsenalul - experienţă, motivaţie, susţinere din partea fanilor -, având toate atuurile la dispoziţie în faţa unei echipe nesusţinute nici financiar, nici de suporteri prea mulţi.
În jocul Stelei nu se mai simte disperarea de la Bistriţa, şi ocaziile de gol apar imediat. Mai întâi luftează Cristocea (10) din mijlocul careului, apoi Iacob demarează pe stânga, centrează, iar Dică pune şpiţul, mingea ducându-se razant de bară (16).
Steaua rămâne fără Cristocea, Sportul - fără Mazilu, ambii accidentaţi. "Studenţii" par loviţi de tanc după ieşirea golgeterului lor şi trag din ce în ce mai tare frâna de mână. Băieţii lui Mulţescu aşteaptă mult de la "fineţurile" lui Bălan, dar acesta e prea timid pentru "terminatorii" Goian şi Ghionea. Fără Mazilu, cu Bălan la turaţie medie, gazdele n-au nicio ocazie.
E alt meci în partea a doua. Ambele echipe lasă deoparte orice fel de "floricele" şi joacă direct, pe poartă. Steaua înscrie prima, prin Nicoliţă (48 - lovitură de cap la o centrare a lui Dică), dar "studenţii" se trezesc imediat: Bălan bate o lovitură liberă de pe dreapta şi mingea intră la colţul lung, 1-1.
Deşi e foarte cald, ritmul e bun. Ratează Ogăraru (54), iar apoi Curelea nu ajunge o minge pe care scria "gol" (57). Atacurile Stelei sunt mult mai lucide, mai aşezate, în timp ce Sportul joacă la "fie ce-o fi". Oaspeţii dau lovitura prin Nicoliţă. Acesta e singur la 12 metri, îl driblează pe Stăncioiu, care îl faultează pe "şeptarul" roş-albaştrilor: penalty fără dubii. Rădoi şutează tare şi plasat: 2-1 (78).
Până la final, "studenţii" atacă haotic, portarul Stăncioiu vine şi el în careul advers, dar nimic nu se mai poate schimba. Steaua e prea matură ca să piardă acest meci, pentru că episodul Middlesbrough e deja istorie.
sursa : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=109597
Si totusi cei care au lovit cel mai tare in Steaua au reusit sa isi pastreze obiectivitatea. De data asta...
Da, acum ling unde au scuipat...
Incredibil !!
Emisiunea Pro Sport show,de azi 22 mai 2006,este dedicata lui Steaua 86.Ce se intampla cu ei?? nu mai sunt de acord cu jedi Iancu,ca acea echipa a fost o rusine? 8O
si-au dat seama ca au piedut jumate de cititori cand au facut magariile alea si incearca sa recupereze acum....
ce draq sa mai recupereze dupa articolele anti-Steaua pe care le-au avut?eu una nu mai cumpar pro sport si nici gsp!imi fac sange rau degeaba!
Ogararu la Ajax pentru 3 milioane $.
Surs gsp coroborata cu declaratia lui Jiji de la Om la Om.
Si bine si rau.
Bine dpdv la sumei de transfer (mare pt un fundas) rau (chiar f rau) pt ca ne pleaca unul din cei mai constanti jucatori
Sunt 4 mil $(ceva mai mult de 3 mil Euro).
Gigi Becali a spus ca suma de transfer se ridica la 1,5 milioane.
E bine ca pleaca.Trebuie sa faca si el furori pe afara si sa se asigure financiar(800.000 euroi pe an e de vreo 4,5 ori cat lua la Steaua). Eu cred ca sezonul viitor Balan ii va tine locul cu succes. Sper ca Gigi sa inteleaga ca daca cresti sau aduci jucatori buni o sa ii iasa si bani din fotbal pe langa imagine.
referitor la Baciu...am citit ca il dau pe el si pe Cristea pentru Neaga :?: