FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«17891011689»
forever_STEAUA20.05.2006 16:37

GICÃ Hagi SI-A DAT DEMISIA

 

sursa: fitzuica de doi lei vechi.

 

Deci s-a cam terminat cu proiectul pe termen lung...

I.N.Money20.05.2006 17:22

Sa vedem daca iar revine asupra deciziei.. :roll:

cANAL20.05.2006 17:26

:lol: :lol: :lol: :lol: Incredibil ce oameni bolnavi si la TVR.Au spus la stiri ca Steaua i-a platit pe FC National sa bata pe Pandurii Tg. Jiu pentru ca Vasluiul sa nu aibe probleme cu retrogradarea in ultima etapa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

forever_STEAUA20.05.2006 17:37

@cANAL

 

Stirea aparuse mai devreme in gsp. Probabil ca "intr-un moment in care s-a intrerupt partida" au frunzarit presa sportiva.

 

Steaua ajută Vasluiul

Corina Marinaş

 

 

Înaintea partidei de azi, gruparea din Cotroceni a fost stimulată de FC Vaslui, contracandidata la retrogradare a Pandurilor. Paradoxal este că şi Steaua le-a promis bani "bancarilor" pentru a cîştiga azi. Roş-albaştrii vor ca gorjenii să fie deja retrogradaţi matematic pentru a nu avea probleme în ultima etapă la Vaslui. [...]

cANAL20.05.2006 18:09

N-am stiut.Oricum asa ceva nu am mai vazut.Maine poate o se scrie ca Jiji a platit pentru laptele din cupa rapidistilor si pentru revistele porno ale dinamovistilor

axl2320.05.2006 18:49

Hagi a facut in sfarsit, din nou, cel mai elegant lucru din toata cariera sa de antrenor. poate a inteles, in sfarsit, ca el nu e ANTRENOR, e doar un fost MARE JUCATOR. :D

Gaby21.05.2006 04:54

Pentru a fi antrenor, trebuie sa fii, in primul rand, un pedagog de o valoare oarecare. Ca sa fii un bun pedagog, trebuie sa fii orientat catre cei din jurul tau. Un bun pedagog, de regula, nu este un egocentric. Hagi este asa de egocentric, ca ajungi sa nici nu mai stii ce jucatori sunt in jurul lui.

 

Hagi s-a facut antrenor pentru ca a vrut sa arate ca poate fi si altceva decat un jucator genial. Antreneaza din orgoliu si deloc din dorinta de a face mari niste jucatori pe care ii are sub comanda. De aceea nici nu este prieten cu jucatorii sai si de aceea se ajunge des la conficte cu ei.

 

Nu-si va da seama ca eroarea este de principiu, si va continua sa incerce si sa ingroape echipe, cum a tot facut pana acum. Avand in vedere tot ce a facut pentru fotbalul romanesc, este de datoria noastra sa-i uram succes, dar sa ne bucuram ca nu a acceptat, in vara, sa preia Steaua, prilejuindu-ne sa vedem cu Protasov pe banca una dintre cele mai frumoase echipe Steaua din istorie. Chiar si pentru asta, trebuie sa-i fim recunoscatori :wink:

***alex***21.05.2006 09:22

"Naționala" pleacã mîine dimineațã în turneul din SUA(...) Pițurcã i-a convocat și pe D. Goian, P. Marin, Boștinã, N. Dicã, Rãdoi, Oprița (toți Steaua)...

 

sursa: stelisti.ro

 

Oprita?

forever_STEAUA21.05.2006 09:27

@***alex***

 

Cred ca a fost primul jucator convocat de Piti. Inaintea lui Radoi, Mutu, Lobont etc.

armanovici21.05.2006 20:17

O sa fie recurs in seara asta?

i.h.u.g.21.05.2006 20:21

Se decide campioana!

 

 

Se joacă! Acum mai tare ca niciodată! Divizia A are nerv şi nervi. Duminică seară, la Recursul etapei, Ovidiu Ioaniţoaia va analiza împreună cu invitaţii săi acest final încins de campionat. Ce culoare va avea bucuria la sfîrşitul camiponatului? Roş-albastră, vişinie sau alb-neagră? Este posibil să aflăm răspunsul chiar în această etapă. Duminică seară, la Antena 1, începînd cu ora 23:15.

 

Invitaţii lui Ovidiu Ioaniţoaia:

Răzvan Lucescu

MM Stoica

Florin Marin

Vasile Şiman

Alin Buzărin

***alex***22.05.2006 06:21

Iata desfasurarea meciului din Regie in viziunea Gazetei : "Finala" campionatului, cum a fost numitã partida din Regie, a ținut cîteva minute. Cît îndrãzneala Sportului. Apoi "albaștrii" lui Rãdoi parcã erau mai mulți, în special la mijloc.

 

Net superiori, steliștii ar fi putut sã încheie conturile în douã minute. Dar Nicolițã ( 8 ) și Cristocea ( 9 ), ultimul cãlcînd pe minge, n-au gãsit drumul spre plasã. Iureșul a continuat ca într-un rezumat TV cu ocazii: Dicã, Iacob, de douã ori. Dincolo, nimic din spiritul gãștii nebune. A fost doar o gașcã narcotizatã.

 

În minutul 20, Mazilu a fãcut el semn cã nu mai poate. Sportul nu și-a pierdut doar golgeterul, ci și media de gabarit, și așa net inferior.

 

În minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormitã, a visat zborul de 0-1 al lui Nicolițã. Tibi Bãlan a mai încercat sã miște ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogãraru și a lipsei de reacție a lui Carlos. Însã golul a aprins doar imaginația naivilor care mai credeau în minuni. Pe teren, Steaua a controlat jocul. Portarul Sportului a ales soluția cea mai proastã la Nicolițã ( 78 ). L-a luat cu totul. Cerut de public, Rãdoi a încheiat ostilitãțile. Tocmai la meciul vieții lor, studenții n-au mai avut suflu și suflet. Sau interes.

 

NO COMMENT!

Gaby22.05.2006 06:44

Bai, este incredibil ce poate sa fie cu fituica de 2 lei ! Ia auziti-l pe Tolontan, fratilor: "Ne putem intreba daca manevrele din campionat se vor razbuna in cupele europene". Pai, astea-s sforaieli de pe vremea cand Dinamo lua titluri cu 30 de blaturi din 34 de meciuri ! Sa vii cu sforaieli de-astea in sezonul cand Steaua a fost la cel mult 5 minute de finala cupei UEFA este o imbecilitate.

 

Asta ori e prost ori moare de ciuda !

sorin_77722.05.2006 06:47

Tolontan e si prost dar mai cu seama MOARE DE CIUDA!!! MORI TOLONTANE CU Gazeta ta in brate... cu tot... MORI... MORI JAVRA MORI...

cANAL22.05.2006 16:19

Nici nu stiu pentru cine au jucat astia de la Sprotul pentru ei sau pentru Rapid ca la 1-1 trageau de timp si s-au retras cu totii in aparare nu cred ca pentru ei ar fii fost mare diferenta egal sau infrangere asa ca alta explicatie nu gasesc decat ca au tras pentru Rapid si astia mai zic ca fost blat :roll:

forever_STEAUA22.05.2006 16:40
Iata desfasurarea meciului din Regie in viziunea Gazetei : "Finala" campionatului, cum a fost numitã partida din Regie, a ținut cîteva minute. Cît îndrãzneala Sportului. Apoi "albaștrii" lui Rãdoi parcã erau mai mulți, în special la mijloc.

 

Net superiori, steliștii ar fi putut sã încheie conturile în douã minute. Dar Nicolițã ( 8 ) și Cristocea ( 9 ), ultimul cãlcînd pe minge, n-au gãsit drumul spre plasã. Iureșul a continuat ca într-un rezumat TV cu ocazii: Dicã, Iacob, de douã ori. Dincolo, nimic din spiritul gãștii nebune. A fost doar o gașcã narcotizatã.

 

În minutul 20, Mazilu a fãcut el semn cã nu mai poate. Sportul nu și-a pierdut doar golgeterul, ci și media de gabarit, și așa net inferior.

 

În minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormitã, a visat zborul de 0-1 al lui Nicolițã. Tibi Bãlan a mai încercat sã miște ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogãraru și a lipsei de reacție a lui Carlos. Însã golul a aprins doar imaginația naivilor care mai credeau în minuni. Pe teren, Steaua a controlat jocul. Portarul Sportului a ales soluția cea mai proastã la Nicolițã ( 78 ). L-a luat cu totul. Cerut de public, Rãdoi a încheiat ostilitãțile. Tocmai la meciul vieții lor, studenții n-au mai avut suflu și suflet. Sau interes.

 

NO COMMENT!

 

Florin CARAMAVROV

"Războinicii" lui Gigi au venit în Regie cu tot arsenalul - experienţă, motivaţie, susţinere din partea fanilor -, având toate atuurile la dispoziţie în faţa unei echipe nesusţinute nici financiar, nici de suporteri prea mulţi.

În jocul Stelei nu se mai simte disperarea de la Bistriţa, şi ocaziile de gol apar imediat. Mai întâi luftează Cristocea (10) din mijlocul careului, apoi Iacob demarează pe stânga, centrează, iar Dică pune şpiţul, mingea ducându-se razant de bară (16).

Steaua rămâne fără Cristocea, Sportul - fără Mazilu, ambii accidentaţi. "Studenţii" par loviţi de tanc după ieşirea golgeterului lor şi trag din ce în ce mai tare frâna de mână. Băieţii lui Mulţescu aşteaptă mult de la "fineţurile" lui Bălan, dar acesta e prea timid pentru "terminatorii" Goian şi Ghionea. Fără Mazilu, cu Bălan la turaţie medie, gazdele n-au nicio ocazie.

E alt meci în partea a doua. Ambele echipe lasă deoparte orice fel de "floricele" şi joacă direct, pe poartă. Steaua înscrie prima, prin Nicoliţă (48 - lovitură de cap la o centrare a lui Dică), dar "studenţii" se trezesc imediat: Bălan bate o lovitură liberă de pe dreapta şi mingea intră la colţul lung, 1-1.

Deşi e foarte cald, ritmul e bun. Ratează Ogăraru (54), iar apoi Curelea nu ajunge o minge pe care scria "gol" (57). Atacurile Stelei sunt mult mai lucide, mai aşezate, în timp ce Sportul joacă la "fie ce-o fi". Oaspeţii dau lovitura prin Nicoliţă. Acesta e singur la 12 metri, îl driblează pe Stăncioiu, care îl faultează pe "şeptarul" roş-albaştrilor: penalty fără dubii. Rădoi şutează tare şi plasat: 2-1 (78).

Până la final, "studenţii" atacă haotic, portarul Stăncioiu vine şi el în careul advers, dar nimic nu se mai poate schimba. Steaua e prea matură ca să piardă acest meci, pentru că episodul Middlesbrough e deja istorie.

 

sursa : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=109597

 

Si totusi cei care au lovit cel mai tare in Steaua au reusit sa isi pastreze obiectivitatea. De data asta...

cristianotopeanu22.05.2006 18:01

Da, acum ling unde au scuipat...

I.N.Money22.05.2006 20:27

Incredibil !!

Emisiunea Pro Sport show,de azi 22 mai 2006,este dedicata lui Steaua 86.Ce se intampla cu ei?? nu mai sunt de acord cu jedi Iancu,ca acea echipa a fost o rusine? 8O

radooku_steaua22.05.2006 20:31

si-au dat seama ca au piedut jumate de cititori cand au facut magariile alea si incearca sa recupereze acum....

korynna22.05.2006 20:40

ce draq sa mai recupereze dupa articolele anti-Steaua pe care le-au avut?eu una nu mai cumpar pro sport si nici gsp!imi fac sange rau degeaba!

clubdumonde22.05.2006 21:59

Ogararu la Ajax pentru 3 milioane $.

Surs gsp coroborata cu declaratia lui Jiji de la Om la Om.

Si bine si rau.

Bine dpdv la sumei de transfer (mare pt un fundas) rau (chiar f rau) pt ca ne pleaca unul din cei mai constanti jucatori

Bogdan4Steaua22.05.2006 23:08

Sunt 4 mil $(ceva mai mult de 3 mil Euro).

Virgil23.05.2006 06:35

Gigi Becali a spus ca suma de transfer se ridica la 1,5 milioane.

Bodanel23.05.2006 06:54

E bine ca pleaca.Trebuie sa faca si el furori pe afara si sa se asigure financiar(800.000 euroi pe an e de vreo 4,5 ori cat lua la Steaua). Eu cred ca sezonul viitor Balan ii va tine locul cu succes. Sper ca Gigi sa inteleaga ca daca cresti sau aduci jucatori buni o sa ii iasa si bani din fotbal pe langa imagine.

manuela23.05.2006 10:44

referitor la Baciu...am citit ca il dau pe el si pe Cristea pentru Neaga :?:

«17891011689»