FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«189101112689»
forever_STEAUA23.05.2006 11:59

Fotbal Club Steaua Bucuresti este profund indignat de afirmatiile tendentioase lansate de cotidianul «Gazeta sporturilor» in numarul sau de luni 22 mai 2006, referitoare la corectitudinea cu care s-a disputat meciul Sportul Studentesc-Steaua, din cadrul etapei a 28-a a Diviziei A.

 

Termenii folositi de jurnalistii care au analizat rezultatul si desfasurarea meciului respectiv nu numai ca sunt departe de a reda adevarul in ceea ce priveste meciul de pe stadionul «Sportul», dar jignesc nefondat si nepermis munca unor jucatori si antrenori care au reprezentat cu succes in acest an Romania pana in penultima faza a Cupei UEFA. Lansand aceste neadevaruri, «Gazeta sporturilor» induce in eroare opinia publica.

 

Ca urmare, conducerea Fotbal Club Steaua Bucuresti ridica pe termen nelimitat acreditarile «Gazetei sporturilor» la meciurile organizate pe teren propriu si interzice accesul redactorilor si fotoreporterilor cotidianului respectiv la toate actiunile organizate de Steaua.

 

BIROUL DE PRESA AL F.C. Steaua Bucuresti

 

sursa: site-ul oficial

 

 

Foarte bine! Dupa prosport se pare ca si gazeta i-a o pauza. Ii dorim o vacanta cat mai lunga. :twisted:

korynna23.05.2006 12:05

e cea mai buna veste dupa meciul cu Sportul!decizia asta trebuia luata mai demult!sa vedem cu ce aberatii o sa mai atace in continuare pt k sigur o sa o faca de ciuda

Minimus23.05.2006 13:12

Incep sa-l ador pe Vochin! Unul dintre putinii ziaristi sportivi din Romania care scrie frumos si la obiect...

 

Realitatea, dulce sau amară, o vom avea în toamnă, ca de fiecare dată. Cînd detectorul nostru de minciuni nu va fi dotat cu electrozi, ci va purta sigla Champions League sau UEFA Cup. Atunci vom avea răspunsul la întrebarea: cine a făcut blat, Dinamo cu Argeşul, Rapid cu Clujul sau Steaua cu Sportul?

http://www.gsp.ro/index.php?a=44497&shift=1

 

Adica exact ce face Steaua dintotdeauna! Da cu tifla din Europa tuturor "specialistilor" din Mocirla A! O sa o faca si la anul din Liga si nu stiu cat de departe vor mai ajunge minoritatile de sub pod!

 

Numai si numai pt acest Vochin continui sa citesc gsp-ul , si asta numai si numai pe net , bani nu mai arunc in vant ... mai bine ii dau unui copchil al strazii ...

I.N.Money23.05.2006 13:34

Desi este un pic subiectiv,Andrei Vochin reuseste de fiecare data sa puna punctul pe "i" cum nimeni nu reuseste in presa romana.

forever_STEAUA23.05.2006 16:30

Ogararu A FOST PREZENTAT LA Ajax

Fostul fundas al Stelei se va prezenta la Amsterdam de la 1 iulie.

George Ogararu a fost prezentat azi drept prima achizitie a lui Ajax de la numirea ca antrenor al lancierilor a lui Henk ten Cate. Ogararu a semnat un contract pe 4 ani, urmind sa cistige 600.000 de euro pe sezon.

 

sursa: spt

 

ogararu0an.jpg

 

ogararu23uq.jpg

i.h.u.g.23.05.2006 21:11
Incep sa-l ador pe Vochin! Unul dintre putinii ziaristi sportivi din Romania care scrie frumos si la obiect...

 

Realitatea, dulce sau amară, o vom avea în toamnă, ca de fiecare dată. Cînd detectorul nostru de minciuni nu va fi dotat cu electrozi, ci va purta sigla Champions League sau UEFA Cup. Atunci vom avea răspunsul la întrebarea: cine a făcut blat, Dinamo cu Argeşul, Rapid cu Clujul sau Steaua cu Sportul?

http://www.gsp.ro/index.php?a=44497&shift=1

 

Adica exact ce face Steaua dintotdeauna! Da cu tifla din Europa tuturor "specialistilor" din Mocirla A! O sa o faca si la anul din Liga si nu stiu cat de departe vor mai ajunge minoritatile de sub pod!

 

Numai si numai pt acest Vochin continui sa citesc gsp-ul , si asta numai si numai pe net , bani nu mai arunc in vant ... mai bine ii dau unui copchil al strazii ...

 

ce super inteligenta chestie a spus vochin...probabil ca Dinamo o sa ajunga in UEFA si o sa ne invioreze din nou cu lacrimile lor de crocodil de la sfarsitul meciurilor :D ...atunci o sa putem sa zicem ca da...Dinamo joaca in sfarsit la adevarata lor valoare :D

manuela24.05.2006 06:32

La scorul de 0-1 pentru Uruguay, în minutul 49, publicul prezent la meci a început să scandeze numele lui Bănel Nicoliţă. În minutul 56 mijlocaşul Stelei a fost introdus în locul lui Opriţa.

sursa:gsp.ro

 

 

Tare, nu? :wink:

***alex***24.05.2006 06:41

Conform unui ziar clujean, sîmbãtã searã Rãzvan Lucescu și Dinu Gheorghe ar fi cinat cu președintele lui CFR, Iuliu Mureșan

 

Cotidianul Ziarul Clujeanului a dezvãluit cã sîmbãtã seara, în preziua partidei CFR - Rapid (1-3), președintele Iuliu Mureșan a cinat la restaurantul Sinaia din Cluj cu Rãzvan Lucescu și cu Dinu Gheorghe. Mai mulți suporteri au confirmat pentru Gazeta Sporturilor cã întîlnirea a avut loc, la o masã alãturatã stînd chiar un membru al galeriei feroviare.

 

 

Atît oficialii clujeni, cît și cei rapidiști neagã însã informația. "Sîmbãtã, am petrecut împreunã cu Iuliu o mare parte din timp. Vã asigur cã nu s-au întîlnit. Astea-s niște aberații", a spus Paszkany. "E o tîmpenie cã am fost la masã cu Mureșan. Am fost la restaurantul Sinaia, dar am stat la masã cu Rãzvan Lucescu, cu Zotta și cu Dan Fați", a afirmat ieri Dinu Gheorghe.

 

 

Duminicã seara, dupã partidã, mai mulți susținãtori ai clujenilor au așteptat echipa la stadionul din Gruia pentru a discuta cu Dorinel Munteanu și cu jucãtorii sãi. "Nici unul dintre jucãtori nu a încercat sã demonteze acuzațiile de blat. S-au scuzat și au spus cã le e rușine", a povestit unul dintre membrii "Commando Gruia". Fanii vor sã discute azi, la antrenament, cu Dorinel Munteanu pentru a li se explica motivele eșecului cu Rapidul.

 

sursa: http://www.gsp.ro/index.php?a=44583&shift=1

sorin_77724.05.2006 06:41

ce veste marfa, GSP nu mai are acreditare... Eu nu am mai cumparat ziarul asta de mai bine de un an... :lol: :lol: :lol: , am citit tot doar pe net. si continui sa citesc pentru ca frustrarea lor ma amuza axtrem de tare. S-au adunat toti redactorii rapidisti acolo si precum niste catelusi de circ executa ordinele lui Voiculescu. La antena 1 situatia e si mai grava. Deja o dau in BigBrother.... :lol: :lol: :lol: , sa vedeti reactii la comentatorii meciului nostru cu Jiul... :lol: :lol: :lol:

Minimus24.05.2006 06:59

Deja se pregateste terenul pt urmatorul scandal!

 

Prosport intra si el in hora mizeriei (ca doar nu o sa piarda vanzarile , nu ?) si poll-ul de pe web deja incita ...

Credeti in ipoteza ca Vasluiul lui Rednic va ceda punctele Stelei in ultima etapa pentru a-si asigura la Dinamo un eventual loc de Cupa UEFA?  

1.  Da, este posibil  

2.  Nu, va fi un meci corect

 

nu cred ca mai e ceva de comentat ...

Virgil24.05.2006 07:36

Nu va bucurati prea tare.Mai devreme sau mai tarziu,tot o vor primi.

 

Oricum,e un gest de demnitate facut de Conducerea clubului.Care sper ca va readuce cu picioarele pe pamant pe cei care au luat-o razna.

sorin_77724.05.2006 09:48

@ Minimus

 

Si eu cred ca poll-ul din Prosport.ro e o samanta de scandal.... de ce nu pun si o intrebare de genul: Sportul este ca si CFR-ul?

I.N.Money24.05.2006 09:55

Nu este numai Pro Sportul.

GSP-ul de azi titra pe prima pagina "Pro-Steaua?" si il arata pe Mircea Rednic.Dar ma mir ca nici un ziar nu a semnalat prezenta lui Ioan Horoba,la meciul de la Dej,personaj care a stat mai jos de Dinu Vama si se bucura la fiecare gol al echipei "de sub Podul Grant".Oare de ce era asa bucuros? :roll:

sorin_77724.05.2006 10:02

este un razboi impotriva Stelei la care a aderat si ONLINESPORT (o alta aberatie in materie de informatie sportiva)... Vreau sa se termine mai repede acest campionat, sa il castigam si sa jucam in Grupele CL, sa le inchidem gura, Rapidul sa nu intre in grupele UEFA Cup macar, Dinamo sa intre pentru ca e randul lor sa mai aduca puncte... Noi sa reusim o performanta ca cea a lui Villareal in acest an... Ar fi un vis deosebit de frumos dar m-as multumii sa ajungem si in primavara europeana dar in aceeasi competitie sa ne regasim: CL.

Piece of Mind24.05.2006 10:34
este un razboi impotriva Stelei la care a aderat si ONLINESPORT (o alta aberatie in materie de informatie sportiva)... Vreau sa se termine mai repede acest campionat, sa il castigam si sa jucam in Grupele CL, sa le inchidem gura, Rapidul sa nu intre in grupele UEFA Cup macar, Dinamo sa intre pentru ca e randul lor sa mai aduca puncte... Noi sa reusim o performanta ca cea a lui Villareal in acest an... Ar fi un vis deosebit de frumos dar m-as multumii sa ajungem si in primavara europeana dar in aceeasi competitie sa ne regasim: CL.

 

 

Eu cred ca daca intram in UCL trebuie sa fim rationali si sa ne propunem, pentru primul sezon, calificarea in optimi sau continuarea in primavara UEFA. O semifinala in UCL in sezonul imediat urmator mi se pare o utopie. Dar sincer, nici eu nu ma gandeam anul trecut dupa ce am fost eliminati de Villareal ca un an mai tarziu vom fi la cateva zeci de secunde de finala Cupei UEFA! Asa ca nu se stie niciodata.

Esential este insa ca in eventualitatea foarte probabila in care vom lua titlul, sa aducem minim 3-4 jucatori de valoare, altfel riscam sa repetam contraperformanta din grupe in sezonul 1996-1997. Acolo nu vom juca cu Heerenveen sau Rapid! :D

:twisted:

Virgil24.05.2006 14:10

Sunt stupefiat de modul in care Rapid incearca sa castige campionatul.Foloseste cele mai josnice oportunitati.Dupa ce ca suporterii lor,alaturi de jucatori,antrenori si conducere ne injura ca la usa cortului,meci de meci,au tupeul sa ne reclame pentru chipurile "rasism".

 

"Rapid Bucuresti a decis sa depuna memoriu la FRF impotriva scandarilor rasiste ale jucatorilor si suporterilor stelisti, dupa meciul dintre Sportul Studentesc si Steaua, scor 2-1 pentru echipa din Ghencea. La finalul meciului din regie, stelistii au cantat "Am avut si vom avea mereu boala pe milogi, ne p... pe ei la infinit, m... lui Rapid", facand trimitere directa la echipa din Giulesti.

Gruparea ros-albastra risca sa fie sanctionata, dupa ce FIFA a decis sa inaspreasca pedepsele pentru comportamentul rasist de pe stadioane. Sanctiunile pe care le risca Steaua: depunctarea și retrogradarea in cazul în care nu e prima abatare, suspendarea sau descalificarea echipei.

Memoriul depus astazi de cãtre clubul giuleștean, va fi judecat maine, 25 mai, de catre Liga Profesionistã de Fotbal."

www.gsp.ro

 

Cea mai murdara echipa din istoria fotbalului romanesc este Rapidul zilelor pe care le traim.O adevarata banda de hoti si de talhari.

sorin_77724.05.2006 14:16

Am citit stirea si m-am socat de cat de perversi sunt acesti oameni. Ce repede au uitat momentul cand Nicolita a ascuns obiectul aruncat din tribuna catre el la meciul cu noi din Cupa UEFA... scapand nepedepsiti desi erau si ei recidivisti... (se influenta lupta pentru titlu).

Nu mai vorbesc de behaiturile din autocar sau injuraturile "manieratului" de Razvan...

 

Este foarte probabil sa jucam primele meciuri fara spectatori la inceputul campionatului viitor, probabil 2, nu cred ca se va ajunge la descalificare si excludere din divizia A....

forever_STEAUA24.05.2006 14:17

@Virgil

 

Pe mine nu ma mai mira nimic din partea aviarilor. Daca ei cred ca asa pot sa castige campionatul se insala amarnic.

 

OFF TOPIC: Raspunde te rog la pm. Merci.

Minimus24.05.2006 14:31

Mizeria continua , pe mai multe planuri , prosportul a renuntat si el la jena , atacurile impotriva Stelei se ascut cu fiecare zi care trece , crapizii sunt vopsiti (sa zic oare spoiti ?) in culor albe si frumoase ... ei nici cc nu au mancat si nici gura nu le pute ....

 

stzalos a precizat că pentru manifestări rasiste FRF poate depuncta în clasament echipele în cauză. "Dacă sunt cazuri de recidivă, se poate ajunge şi la depunctarea cluburilor. Acum se va spune că ne amestecăm în lupta pentru titlu, dar nu este aşa. Este grav ce se întâmplă în fotbal şi nu se mai poate continua aşa", a afirmat Asztalos.

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=110071

 

in tot cuprinsul articolului se vorbete doar de Steaua si de dinam0 , nici un cuvintel despre crapizi

Ayrton24.05.2006 14:43
Sunt stupefiat de modul in care Rapid incearca sa castige campionatul.Foloseste cele mai josnice oportunitati.

 

Va intreb, cine le ofera aceste oportunitati?

Eu cred ca atat jucatorii, cat si suporterii, nu trebuia sa le ofere motive de protest! Daca erau lucizi, realizau ca scandarile de la meciul cu Sportul pot oferi pe tava titlul rapedului... FRF, Liga, mitica si altii abia asteapta astfel de greseli!

Virgil24.05.2006 14:54

@ Minimus

 

Csaba Ferenc Asztalos presedintele Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii,este moghior.Ca si patronul CFR-ului din Cluj,Arpad Paszkanyi,recentul nostru contestatar si "fratele" rapidistilor Copos,Dinu,Lucescu jr.Lucrurile se leaga.

 

Probabil ca se va intampla ceva ce nu s-a mai intamplat in fotbalul românesc.Dupa care va urma un scandal monstru.

Daca vor Revolutie cu orice pret,o vor avea.

 

Iar rapidul,care are in galerie ultimele scursuri ale societatii,strecurate printre suporteri onesti,rapidul (in corpore)care arunca cele mai triviale scandari si insulte,va castiga bine merci campionatul.

Ce-a ajuns fotbalul in Romania...Lupte ca in transee si invingatorul decis la masa verde.

 

Astept mutarea inteligenta a Conducatorilor Stelei.

Sa nu ne faceti de râs baieti !

George Stan24.05.2006 15:07

Nu se va lua nici o masura drastica impotriva Stelei.

Asa cum clubul de SUB pod, a fost iertat desi era recidivist si trebuia sa joace 2 etape fara spectatori, asa si noi vom scapa tot cu o amenda.

 

Ce e interesant este urmatorul fapt: Clubul rapid nu este indignat de faptul ca s-a strigat "mooie r.apid" (si eu au strigat asemanator deci nu si-ar fi permis o reclamatie) ci de faptul ca s-a strigat 'avem boala pe tzzigani'.

Si cum solicitarea nu vine din partea comunitatii rrome, concluzia fireasca este urmatoarea: clubul rapid este reprezentatul comunitatii rrome !

Virgil24.05.2006 15:11

Deductie corecta !

forever_STEAUA24.05.2006 15:34

Răzvan Lucescu, antrenorul Rapidului, şi soţia sa Ana, se află în aceste momente pe aeroportul din Istanbul, acolo unde a izbucnit în în jurul orei 15:30 un puternic incendiu.

 

sursa: prosport

 

 

Razvanele, Domnul nu bate cu parul...

korynna24.05.2006 16:16

ar fi culmea sa fim depunctati!!s-a mai intamplat asa ceva?dak nu,nu cred k ar fi exclus k Steaua sa fie prima care o pateste...nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla dak am pierde puncte din cauza asta :arrow: Djihad!

«189101112689»