Fotbal Club Steaua Bucuresti este profund indignat de afirmatiile tendentioase lansate de cotidianul «Gazeta sporturilor» in numarul sau de luni 22 mai 2006, referitoare la corectitudinea cu care s-a disputat meciul Sportul Studentesc-Steaua, din cadrul etapei a 28-a a Diviziei A.
Termenii folositi de jurnalistii care au analizat rezultatul si desfasurarea meciului respectiv nu numai ca sunt departe de a reda adevarul in ceea ce priveste meciul de pe stadionul «Sportul», dar jignesc nefondat si nepermis munca unor jucatori si antrenori care au reprezentat cu succes in acest an Romania pana in penultima faza a Cupei UEFA. Lansand aceste neadevaruri, «Gazeta sporturilor» induce in eroare opinia publica.
Ca urmare, conducerea Fotbal Club Steaua Bucuresti ridica pe termen nelimitat acreditarile «Gazetei sporturilor» la meciurile organizate pe teren propriu si interzice accesul redactorilor si fotoreporterilor cotidianului respectiv la toate actiunile organizate de Steaua.
BIROUL DE PRESA AL F.C. Steaua Bucuresti
sursa: site-ul oficial
Foarte bine! Dupa prosport se pare ca si gazeta i-a o pauza. Ii dorim o vacanta cat mai lunga. :twisted:


