@Alexandru H.
Ce dracu', mai, am scris turceste? Unde am scris ca "Reghe e o petarda de antrenor pe cand Galca e cu doua clase peste el"???
Empyro a intrebat: "de ce sezonul asta n-am reusit sa batem Aalborg sau Rio Ave, iar atunci am eliminat Ajax...?".
I-am raspuns si reamintit ca Steaua a batut si Aaalborg si Rio Ave, iar daca acele meciuri ar fi fost meciuri eliminatorii de tipul celui cu Ajax, prin acele rezultate cu Aaalborg si Rio Ave Steaua s-ar fi calificat. Ai priceput? Nu comparam pe Ajax cu Aalborg si Rio Ave. Apoi am trecut in revista meciurile Stelei in EL si CL. Atat!
Imi amintesc ca pe suporteri Steaua, sustineai ca Steaua a batut Chelsea pentru ca Chelsea nu datea 2 bani pe EL si era concentrata pe FA Cup. Am avut si o polemica pe tema asta. Acum o dai la intors. E dreptul tau.
Retine!
1) Eu nu l-am facut pe Reghe maneslist si cocalar niciodata, cum aberezi tu!
Am spus de poza cu masina si casa, pt ca el voia sa demonstreze ostentativ de ce a lasat Steaua. Acolo era raiul pe Pamant si in plan personal, ca seicii ii pun la dispozitie orice, plus buget baban sa faca performanta. Uite ca nu a facut cum erau asteptarile seicilor de la el. Aroganta exagerata, fara acoperire in fapte, se transforma uneori in prostie. Despre asta era vorba, nu aiurelile pe care le-ai insirat tu!
2) Reghe nu a construit niciun lot, ci l-a antrenat foarte bine. In 2012 lotul era format. Cu exceptia lui Szukala, a adus o petarda ca Bratu. Pe Rocha si Popa i-a vrut ciobanul, in mod special.
Dimpotriva, dupa plecarea lui lotul era subtiat. Nu-ti mai insir plecatii in vara lui 2014. Ai uitat ce se scria pe aici? Ca se va alege praful cu un Galca nou/neexperimentat si fara lotul lui Reghe, iar ciobanul nu datea semne ca baga mana in buzunar pentru transferuri ? Vezi in arhiva.
3) Nu am criticat niciodata un antrenor sau jucator care a plecat normal, gen: Oli, Lacatus, Ilie Dumitrescu etc ... Stancu, Rusescu,Tata, Radoi, Gardos, Szukala etc...
Dar i-am criticat pe Chiriches, Bourceanu, Reghe, Pintilii si Sanmartean. Nu pentru ca au plecat, ci cum au facut-o! Intr-un rupe-n pulism fata de Steaua. La unii chiar prefatat si pe teren. Daca tu nu intelegi diferenta, nu inseamna ca nu o mai intelege nimeni.
Opiniile mele scrise pe aceasta tema:
Despre plecarea lui Reghe, "Rocada Reghelui": http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/42870/
Despre "Costel Galca, noul antrenor al Stelei": http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/42876/
Despre problemele preluate de Galca dupa plecarea lui Reghe, "Galca fata cu reactiunea si paltonul": http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/42896/
Bune, rele ... sunt opinii argumentate, nu jigniri sau etichete cu "manelist, cocalar, petarda etc."
In rest, n-am chef sa mai raspund la rautatile tale. Deja am intrat intr-o scarba totala fata de genul asta de polemici cu atacuri la persoana, chiar daca sunt scremute in gluma. Trust me!