FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1676677678679680689»
xray02.02.2015 14:08

Cu tot respectul...si l-a cam pierdut. :)

1) Declaratiile alea dinaintea meciurilor din grupele CL, dupa primul titlu le-a facut.

2) Al 2-lea titlu s-a decis in dubla cu Astra si parcursul dezastruos in retur al Astrei ... Steaua in 2013-2014 parca nu mai era cea din sezonul precedent. Au spus toti, nu doar eu. Nici declaratiile ...

3) Aia cu ofertele or fi fost, nu zic nu, dar nimeni nu le-a vazut. Apoi, nu cred ca oferea o echipa din Zwei Liga 1,5 mil euro pe an cat a luat Reghe la Steaua cu bonusuri cu tot. In fine, e un subiect pe presupuneri si "stiri" de presa, care "transfera" si scot "oferte" pe banda rulanta. Nu vreau sa-l dezvolt, ca nu exista dovezi, nici pro, nici contra.

 

De acord ca s-au facut dupa ureche, chiar si cand le-a facut doar el cu MM-ul in vara lui 2013.

Da, Ludogorets era batut!!! Dar asa a zis si Ajax cand a picat cu Steaua!  :)

 

:beer2:

Empyro02.02.2015 14:28

Cu tot respectul...si l-a cam pierdut. :)

1) Declaratiile alea dinaintea meciurilor din grupele CL, dupa primul titlu le-a facut.

2) Al 2-lea titlu s-a decis in dubla cu Astra si parcursul dezastruos in retur al Astrei ... Steaua in 2013-2014 parca nu mai era cea din sezonul precedent. Au spus toti, nu doar eu. Nici declaratiile ...

3) Aia cu ofertele or fi fost, nu zic nu, dar nimeni nu le-a vazut. Apoi, nu cred ca oferea o echipa din Zwei Liga 1,5 mil euro pe an cat a luat Reghe la Steaua cu bonusuri cu tot. In fine, e un subiect pe presupuneri si "stiri" de presa, care "transfera" si scot "oferte" pe banda rulanta. Nu vreau sa-l dezvolt, ca nu exista dovezi, nici pro, nici contra.

 

De acord ca s-au facut dupa ureche, chiar si cand le-a facut doar el cu MM-ul in vara lui 2013.

Da, Ludogorets era batut!!! Dar asa a zis si Ajax cand a picat cu Steaua!  :)

 

:beer2:

1) Artizanul declaratiilor nu a fost doar L.R. ci intreaga conducere a Stelei, ce intentiona sa-si injecteze cu optimism suporterii, Parca aud pe-acolo si un MM si un Argaseala, cu o aroganta specifica. 

2) Din moment ce Stanciu ajunsese sa fie decisiv pentru Steaua 2013-2014, cred ca asta spune totul. Si n-are treaba cu "mana antrenorului". SIngurul lucru care i s-a reprosat lui LR a fost acel "false 9" cu Chipciu. Dar adevarul e ca dupa 18 luni la Steaua (cu succes) i s-a permis orice aroganta si artificiu tactic.

3) Nu dezbat , va ramane mereu o curiozitate. Eu cred ca a spus adevarul si dupa meciul cu Viitorul si vizavi de ce s-a intamplat in vara anului trecut. 

 

SI in vara lui 2013 au fost aceleasi comentarii, totusi s-au gasit resurse sa trecem de Legia, un adversar poate mai incomod decat Ludogorets. Ca fapt divers, Legia, cu un lot nu foarte diferit de cel pe care l-a intalnit Steaua este lider in Liga poloneza si calificata in 16-imile Europa League (primul loc in grupa cu 15 puncte), unde vor da piept chiar cu Ajax :). In vreme ce Ludogorets e eliminata din cupele europene si pe locul doi in Bulgaria, in spatele lui CSKA echipa aflata in insolventa, care "reconstruieste ca Dinamo de vreo doi anisori" si cu un jucator ca Sergiu Bus in postura de golgheter al campionatului :)).

As zice ca nu trebuie sa fii specialist ca sa tragi niste concluzii. Si da Ludogorets era de batut, mai ales din perspectiva jocului afisat de bulgari, pe cand Ajax au fost ad litteram macinati la Bucuresti ;).

xray02.02.2015 17:48
Cred ca o subapreciem prea mult pe Ludogorets, "post factum".  Vezi si comentariile pe forum si in presa de dupa tragerea la sorti. Toti spuneau ca  meciul era deschis oricarui rezultat, ca Steaua a avut ghinion si a cazut cu cel mai greu adversar, venit din urna 1 pe ultima ora. 

 

Te cunosc ca un tip analitic care se uita bine si logic pe rezultate, asa ca hai sa analizam Ludogorets vs Steaua. 

1) Are buget mai mare decat Steaua si jucatori mai scumpi. Unii chiar mai buni decat aveam noi la ora meciului.

2) Pe plan sportiv, in perioada 2013- 2014 nu a fost cu nimic mai prejos decat Steaua!(am luat perioada cand s-a jucat play off-ul)

 

Ludogorets in 2013-2014

Intern:  Campioana si Cupa Bulgaria. Domina campionatul din 2011, cu 3 titluri consecutive. Nesemnificativ.

Europa:

- a castigat detasat grupa de EL cu 16 puncte, 5 victorii, 1 egal si ZERO infrangeri, intr-o grupa cu PSV, Dinamo Zagreb si Chornomorets Odesa. Pe PSV(atunci locul 4 in Olanda) a batut-o cu 2-0 in ambele meciuri.

- in 16-zecimi EL a eliminat-o pe Lazio cu 4-3

- in Optimi a fost eliminata de Valencia cu 0-4

Deci, ca si Steaua in 2012-2013, Ludogorets a castigat o grupa de EL si a ajuns in Optimi(neinvinsa de 8 meciuri!).

 

In sezonul 2014-2015

- La tragerea la sorti de play off, a cazut in urna a 2-a, numai pentru ca Legia-Celtic s-a decis la masa verde si s-a calificat Celtic, altfel ar fi fost in urna 1 ca Steaua. De asta a ajuns adversar. Era cel mai puternic adversar care ne putea pica din urna a 2-a. Ne-a eliminat din CL.

 

- In grupa CL, a facut 4 puncte intr-o grupa cu Real, Liverpool si Basel, cu 1 victorie, 2 egaluri si 3 infrangeri. Locul 4. Eu am vazut o parte din meciuri. A jucat bine!

Steaua cu Reghe in 2013-2014 in CL a facut 3 puncte, cu 0 victorii, 3 egal, 3 infrangeri, intr-o grupa cu Chelsea, Schalke si Basel. Locul 4. Deci?

 

Daca asa arata o echipa pe care Steaua poate spune din start ca o bate, atunci ... de vina e numai Galca.  :)

 

Normal sa avem pretentii ca echipa noastra sa fie mai buna decat campioana a Bulgariei, pentru ca asa a fost mereu. Dar din pacate pe teren nu joaca istoria. Steaua a pierdut calificarea la Bucuresti si in prima repriza acolo prin mari ratari. Sa nu mai spun de 11m.

Asa cum Steaua a castigat CCE, s-a calificat in tururi superioare UEFA la 11m(cu ... Valencia, ..., Ajax), asa a si pierdut play off-ul la 11m in 2014 cu Ludogorets.

Si invinsele Stelei la 11m au suferit exact ca noi dupa play off-ul cu Ludogorets, mai ales ca atunci si ele se considerau mai bune decat Steaua, care era outsider.

 

Totusi, Steaua e Steaua!

fular-campionii

Empyro02.02.2015 18:12

Vorbim...vorbe. Invinsele Stelei la 11m, au suferit zdravan in ambele manse. Steaua cu Ludogorets nu a suferit, iar daca meciul de la Bucuresti se termina 2-0 sau 3-0, respectiv in cel de la Sofia intram cu 1-0 la pauza, nu se supara nimeni. Nu vreau sa fiu rautacios, dar esti singura persoana de pe forum care nu admite impotenta echipei lui Galca, care cum spuneam nu a clacat doar pe terenul bulgarilor, ci in toate meciurile decisive !

 

De vina cu siguranta e in primul si in primul rand Galca, fiindca a avut un lot rezonabil, fie ca vorbim de preliminarii, unde doar norocul l-a tinut in viata cu Stroms sau cu Aktobe, fie ca vorbim de Europa League, unde Aalborg sau Rio Ave erau adversari cu doua clase sub Steaua. E atat de simplu ! :)

Si nu vreau sa mai intram in detalii, dar iti garantez ca la ora meciului cu Steaua, bulgarii nu aveau nici lot si nici joc peste noi. Verificam daca vrei cifrele, cifre pe care le-am scris la vremea respectiva conform transfermarkt, unde Steaua, chiar si dupa plecarile lui Pintilii si Piovaccari (si pana la repatrierea lui Rusescu, Bourceanu, Luchin sau Papp), era inca cu vreo 5-7 bulioane peste.

 

P.S. : Steaua aia 2013-2014, pe care aparent o ridiculizezi era nevoita sa joace cu Stanciu in teren si fara Chipciu (accidentat), ca si lot. Eu zic ca nici n-are sens sa aducem in discutie UEFA Champions League, Sa ne multumim cu o comparatie head2head in Europa League, acolo unde n-am fost in stare sa trecem peste o echipa daneza si una portugheza obscura, ambele lipsite de experienta europeana. E rusinos nu doar sa scuzam parcursul european a echipei lui Galca, ci si sa indraznim sa facem comparatii. ;)

xray02.02.2015 19:52

Empyro, sincer nu-l apar pe Galca.

Incerc doar sa ma detasez emotional de efectul rezultatului asupra mea.

- Nu Galca a ratat la Bucuresti, cand putea fi, cum bine spui 2/3-0, nici la Sofia cand a ratat Keseru din 3 m, iar Szukala in bara. Cum nu Galca a ratat de la 11m. Ok, poate a fost neinspirat cand a ales cine sa execute, dar cand ai in poarta un fundas si tu tragi ca o cizma, moral nu mai e vina antrenorului. 

- Nu Galca a ratat exasperant in meciul de la Aalborg.

- Si Galca  a fost nevoit sa joace returul cu Ludogorets fara Chipciu si Tanase, dar asta nu e o scuza.

 

Dar ai dreptate. De rezultate, antrenorul este primul vinovat! Iar primul care-l judeca si il demite (sau nu) e cel care l-a angajat.

 

PS

Unde naiba am ridiculizat Steaua din 2013-2014 din CL? Am aratat ca nici noi, ca si Ludogorets, nu am rupt gura in CL. Deci nu prea avem elemente sa spunem ca ne-a eliminat o echipa de desculti, cand in 2013-2014 a jucat optimi de EL.

 

Dar ne risipim degeaba. Nu mai putem da timpul inapoi!

Pe Galca, nu-l tine ciobanul sau il da afara ca spunem noi pe forum. Rezultatele il tin sau nu, nu noi. Sau in viziunea ciobanului, daca Steaua face sau nu profit de pe urma rezultatelor lui.

Timpul ne va arata destinul lui, al siglei, al numelui, al ... Stelei. Mai e putin.

xray03.02.2015 01:08

PS2-precizare

Am spus "Si invinsele Stelei la 11m au suferit exact ca noi dupa play off-ul cu Ludogorets, mai ales ca atunci si ele se considerau mai bune decat Steaua, care era outsider."

Nu m-am referit ca au suferit pe teren "calcate" in picioare de Steaua. M-am referit la suporteri, la suferintele sufletesti. Si ei au suferit ca au fost eliminati la 11m de Steaua, pentru ca se credeau favoriti, exact ca noi cu Ludogorets.

 

Daca te referi de joc ... invinsele Stelei la 11m, nu "au suferit zdravan in ambele manse" cum spui. Cu Valencia si Ajax, Steaua a furat-o in tur cu 2-0. Suferinta lor a fost in retur, dar din motive diferite. Valencia ca a jucat precum turcii la Rovine, intr-o mlastina pe Ghencea, iar Ajax ca a intrat tantosa pe varfuri, sigura de calificare, si Steaua a luat-o tare. Pana sa-si revina era 2-0. Ne-a salvat in final bara si apoi ne-am scos la 11m. Cu Grasshoppers Club Zürich in play off EL, dupa 1-0 in Ghencea, la elvetieni am fost dominati total. Am scapat doar cu 1-0 si ne-am calificat la 11m cu "Apara Tatarusanu!", care a fost pentru Steaua in 2010 ca Moti pentru Ludogorets in 2014. Cu Ludogorets, din 4 reprize am suferit doar in ultima repriza, cand ne-au dominat, dar si dominati, in loc sa dam lovitura de gratie prin Szukala si Varela, am incasat noi gol pe final. Shit happins !  :(

 

In fine ... it's history! Cu bune si mai putin bune.  :)

Acum altele sunt problemele mari ale suporterilor. Fotbalul pare pe planul nshpe ...

Harald04.02.2015 13:56
ILFOVEANUL ȘTEFAN SAMEȘ, ÎNAINTE SĂ' MOARĂ': ÎL VOI BÂNTUI PE BECALI ȘI DIN LUMEA SUFLETELOR!

http://www.ilfovsport.ro/ilfoveanul-Stefan-Sames-inainte-sa-moara-il-voi-bantui-pe-becali-si-din-lumea-sufletelor/

xray04.02.2015 18:40

Litigiu pe palmares

 

"Oficialii celor de la CS Universitatea Craiova au cerut celor din justiție să le recunoască palmaresul echipei FC Universitatea Craiova din 1948 și până in 1991.

Tribunalul Dolj a decis ca nefondată cererea celor de la CS Universitatea și, in consecință, palmaresul va rămâne la FC Universitatea Craiova, adică la echipa care este patronată de către Adrian Mititelu.

Decizia nu este definitivă și poate fi atacată la Curtea de Apel Craiova. CSU Craiova este un club inființat in vara lui 2013 și care a promovat in Liga 1 in vara anului trecut.

CS Universitatea Craiova susține că palmaresul istoric al echipei Universitatea Craiova i-a aparținut intotdeauna și a deschis o acțiune in instanță pentru a certifica faptul că acesta nu a fost cedat niciodată către FC Universitatea Craiova, grupare condusă de Adrian Mititelu, acum in faliment.

 

Oficialii susțin că CS Universitatea Craiova deține inclusiv Cupa României câștigată in 1993, deoarece la momentul respectiv secția de fotbal a ținut tot de Clubul Sportiv și de Ministerul Învățământului: "În anul 1991, urmare a Ordinului nr. 4162/22.01.1991 al Ministerului Învățamântului și Științei și a Ordinului nr. 163/24.01.1991 al Ministerului Sportului echipa de fotbal a fost rebotezată FC Universitatea Craiova. Separarea de club nu s-a produs insă sau a fost cel mult formală, deoarece secția de fotbal a continuat să fie parte componentă a Clubului Sportiv Universitatea Craiova, așa cum reiese din protocolul din data de 27.11.1991 incheiat intre conducerea Universității din Craiova și conducerea CSUC. La scurt timp s-a semnat un nou protocol, cel de predare-primire nr. 1937/18.02.1991, in care se spune clar că 'Fotbal Club Universitatea Craiova a preluat o parte determinată din patrimoniul Clubului Sportiv Universitatea Craiova (mijloace fixe, bănești, elemente de inventar, personal, CEC-uri etc.) care vor forma patrimoniul clubului nou-inființat'. Nici un cuvânt, așadar, despre cedarea palmaresului."

 


http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/palmares+Craiova
 

Joga Bonito06.02.2015 10:10

Chiar ca suntem Liga Insolventilor. Si Petrolul a intrat in colaps.

xray06.02.2015 15:42
Steaua e aproape de inca un transfer.

Reghecampf explica de ce l-a lasat pe Pintilii sa plece. Transferul lui Samaras era o prioritate pentru Al Hilal. Chiar Pintilii i-a transmis ca e de acord sa renunte la un loc in echipa ca sa-si ajute clubul. Reghe nu da ca sigur transferul la Steaua. Pintilii ar putea doar sa se antreneze cu Al Hilal in urmatoarele 4 luni.

 

"Ceea ce am facut, am facut spre binele echipei. Aveam mare nevoie de un atacant, mai ales pentru meciurile din Champions League. Pentru mine, a fost o decizie foarte grea. Vreau sa ii multumesc lui Pintilii, a inteles aceasta situatie. Chiar el a venit la mine si mi-a spus ca, pentru binele echipei, se poate sacrifica. Am decis ca in urmatoarele patru luni, Pintilii fie sa fie imprumutat, fie sa ramana la noi sa se antreneze", a spus Reghecampf la Dolce Sport.

 

Ha, ha, ha ...  :(

 

 


Oficial, Petrolul e in insolvență! Tribunalul Prahova a admis cererea clubului ploieștean, vineri, stabilind și administratorul judiciar. Este vorba despre societatea Via Insolv SPRL.

 

Petrolul este a șasea echipă din Liga 1 care in acest moment este in insolvență și nu are dreptul să joace in cupele europene.

ADRIAN080806.02.2015 18:49

De unde rezulta ca mai toate echipele care au castigat trofee ( campionat sau cupa ) interne in ultimii 10 ani au mari probleme financiare :

Dinamo

rapid

petrolu

otelu

Unirea Urziceni ( desfiintata)

Vaslui ( echipa care a fost acolo aproape de un trofeu)

Timisoara ( idem cu Vaslui)

CFR

 

Cam ciudat cum astfel de echipe fiecare cu patroni mai intelectuali decat becalu nostru au luat-o la vale rau dpdv financiar .

Nu ne bucuram de raul lor, constatam managementul foarte prost facut la aceste echipe , constatam managementul prost facut la Steaua ( puteam avea mai multe trofee / participari in UCL in ultimii 10 ani ) si astfel avem poza exacta a fotbalului romanesc : amatorism si primitivism .

Daca facem o mica analiza si pe faza cu baza materiala a cluburilor  ( stadioane, conditii, juniori etc ) .... ne ducem bine de tot spre anii 60/70 ai secolului trecut .

 

Ce mai este de remarcat este ca la nivel de amatori si mai ales primitivi in logica / gandire / comportament sunt si multi dintre suporterii romani ( inclusiv unii amici ai nostri de prin peluze SUD/NORD sau tribune).  Adevarul este ca pentru respectivii stadioane darapanate ca Steaua/Dinamo/RAPID este maximum ce li se poate oferi si de altfel care li se potrivesc exact .

 

Cam jale/praf/ulcele a ajuns fotbalul nostru .

xray06.02.2015 19:36

Conform goal.com, ediția in arabă, Valeriu Argăseală le-a transmis celor de la Al Hilal că Steaua va depune o plângere la FIFA, dacă nu vor respecta termenul final pentru achitarea obligațiilor:"Trebuia ca Al Hilal să plătească la mijlocul lunii decembrie restanțele din suma de transfer pentru Pintilii, dar nu s-a intâmplat, așa că le-am dat termen până pe 14 februarie. În acest moment, noi nu avem niciun acord incheiat pentru transferul lui Pintilii", a declarat Valeriu Argăseală, conform goal.com.

Empyro10.02.2015 11:45

"Cu ocazia aniversării antrenorului sârb Miroslav Blazevic, care tocmai a implinit 80 de ani, UEFA a trecut in revistă numele antrenorilor care au lucrat in cele mai multe țări europene de-a lungul carierei. Blazevic este in top, cu nu mai puțin de șapte țări bifate in 46 de ani.

 

Locul 1 in top este impărțit de croatul Tomislav Ivic și galezul John Toshack, ambii având 9 țări in care și-au derulat activitatea. Alți patru antrenori (printre care și Blazevic) au bifat câte 7 țări, iar alți cinci au avut contracte in 6 țări diferite din Europa. Printre ei se numără și antrenorul român Mihai Stoichiță (60 de ani), un veritabil "globe-trotter": in afară de cele 6 țări europene prin care a trecut, el a mai activat in Kuweit și Panama, inclusiv la echipele naționale.

"Am vrut să călătoresc mult pentru a invăța diverse culturi, dar și pentru a observa abordările diferite din fotbal. Nu a avut intotdeauna de-a face cu banii", a mărturisit pe site-ul UEFA Stoichiță, antrenor cu 8 trofee in palmares, care cel mai bine s-a simțit tot acasă. "Nimic nu se compară cu felul in care m-am simțit la Steaua și cu ceea ce simt pentru echipă", a mai spus Stoichiță, care a antrenat formația roș-albastră in nu mai puțin de trei mandate.

Pentru Stoichiță, fost jucător la Jiul, Progresul și Gloria Buzău, cariera de antrenor a inceput la FC Național, unde a fost asistent intre 1988 și 1990. A preluat ca "principal" Callatis Mangalia, in 1991, iar apoi a mai lucrat la Rocar și Dinamo, inainte de a deveni tehnician in Ghencea, in 1997.

Au urmat experiențe in Panama (2001), la Sheriff Tiraspol (2001-2002), Ankaragucu (2002-2003), la Pyunik Erevan (2003-2004), in Kuwait (2005-2006) și in Cipru (Aris Limassol și Apollon Limassol). După un alt scurt mandat la Steaua, in 2012, Stoichiță a revenit la Sheriff Tiraspol pentru sezonul 20122-013 și a lucrat ultima dată la Al-Salmiya, tot in Kuweit. Stoichiță a câștigat titluri in România, Moldova și Armenia." - digisport

 

In topul select intra si Loti Boloni cu 5 țări europene  (Franța, România, Portugalia, Belgia, Grecia), un titlu de campion al Portugaliei cu Sporting Lisabona si unul in Belgia cu Standard Liege.

Joga Bonito10.02.2015 12:06

Cica Argaseala l-a confirmat pe Galma antrenorul Stelei si in sezonul viitor. Nu pot decat sa ma bucur ca milioanele din Liga o sa-l ocoleasca pe Cioban si anul acesta in septembrie.

xray10.02.2015 18:43

Liga a anuntat programul dupa care se joaca in primele doua etape din 2015!

 

Liga I se reia vineri, 20 februarie, cu Viitorul - CSMS Iasi, la ora 18:00. 

 

Steaua - Rapid e duminica, de la 20:30, in Ghencea.

cristi cosor10.02.2015 19:34

Daca imi permiti Xray,voi completa informatia ta legata de programul ligii intai cu faptul ca primul meci din acest an se va disputa in Cupa Ligii pe data de 18 februarie de la ora 19:00 in Ghencea.S-au stabilit si preturile biletelor dupa cum urmeaza:

 

Peluze -5 lei

Tribuna a II-a -10 lei

Tribuna I -15 lei

Tribuna 0 -30 lei

 

Daca nu mergeti la stadion ca oricum Steaua nu mai e Steaua (si e si cam frig nu?) dar  in sinea voastra stiti ca nu veti dormii cum trebuie daca nu vedeti cum se mai misca baietii nostri si cum pune echipa in teren Galca,puteti arunca un ochi pe  Look TV,Dolce sau Digi.

Joga Bonito14.02.2015 15:05

Reghe out de la arabi! Il vrei la Steaua? :)))

xray14.02.2015 23:41

A inceput sa sune a telenovela mioritică cu baciul Reghe(țean) și baciul Gâlcean. :)

xray16.02.2015 02:00

OFICIAL - Reghecampf a fost demis de la Al Hilal

"Al Hilal a decis să pună capăt contractului lui Laurențiu Reghecampf și ii mulțumește pentru eforturile depuse in acest sezon. Până la numirea unui nou staff, echipa va fi condusă de Ciprian Panait", a anunțat Al Hilal

Screenshot_2.jpg

 

Îndepărtat de noua conducere a clubului saudit, Reghecampf nu a semnat incă actele care-l vor transforma in antrenor liber și vrea să-i fie plătit tot salariul! "N-avem de ce să ne certăm"

 

Anamaria Prodan, soția lui Reghecampf, a declarat in exclusivitate pentru Digi Sport, la miezul nopții: "Toată lumea este OK. Nu avem de ce să ne certam. Suntem oameni. Încă nu am semnat nimic. Când vom pune la punct toate detaliile, ne vom strânge mâna și mergem mai departe. La această oră staff-ul lui Reghe a anunțat oficial că nu va face această deplasare pentru meciul următor (n.r. de pe 17 februarie), având in vedere situația neclară de aici. Sperăm ca mâine (n.r. 16 februarie) să rezolvăm toată situația".

Empyro16.02.2015 11:33

Gazeta lanseaza o stire "inedita cu iz de scandal" : 

Va fi primul meci oficial al campioanei României cu noua siglă pe piept. Între timp, Gigi Becali continuă discuțiile cu Ministerul Apărării Naționale pentru a ajunge la o ințelegere ca să primească inapoi emblema.

Surpriza este alta! Patronul Stelei nu vrea să o folosească, ci să o dea suporterilor de la Peluza Sud, care au anunțat că nu vor mai veni la nici un meci al lui "FCSB".

Citește in ediția tipărită sau cea digitală mai multe detalii despre acest subiect și dacă Gigi Becali așteaptă ceva in schimbul siglei din partea "Peluzei Sud".

xray16.02.2015 12:05

Documentul care arată adevăratul salariu al lui Reghe la Al Hilal. Arabii spun că familia Reghecampf a rămas cu datorii și amenință cu o plângere la FIFA

http://www.prosport.ro/sport-life/special/exclusiv-documentul-care-arata-adevaratul-salariu-al-lui-reghe-la-al-hilal-arabii-spun-ca-familia-reghecampf-a-ramas-cu-datorii-si-ameninta-cu-o-plangere-la-fifa-13831531

Joga Bonito16.02.2015 15:37

Tot vad texte prin presa cum ca Reghe s-a pacalit, a stagnat dpdv sportiv sau a avut ghinion prin Arabia Saudita. Pai din excursie  manelistul se intoarce cu un automobil de lux, cu mobila de lux si ceva maruntis gen 2 milioane de euro. Cand te gandesti ca-n Romania Senatorii si alti parliti de Ministri fac 5 ani de puscarie pentru sume de zece ori mai mici, Reghe e chiar smecher. Bravo lui.

xray16.02.2015 17:37

A lamurit Ana Maria. Masina, casa, mobila sunt ale clubului. Locuinta si masina de serviciu, nu "cadou". :)

Joga Bonito16.02.2015 19:21

Deci a ramas numai cu milioanele?

xray17.02.2015 07:40

Da, dar nu putine. :)

Conform ProSport, presa din Romania aflase ca incasa 3,5 milioane de euro pe an. Numai ca Reghecampf nu lua acesti bani, ci doar 2 milioane de euro pentru fiecare an de contract. ProSport prezinta documentele care arata ca fostul antrenor al Stelei stabilise o suma de 5 milioane de euro/2 ani la semnatura. Cate doua milioane de euro pentru el, pe fiecare an de contract, plus un milion de euro de plata pentru staff-ul sau adus in Arabia Saudita.
 
Cifrele clare reies din documentele prezentate de ProSport: acolo un impresar i-a solicitat Anamariei Prodan un comision de 7% din valoarea contractului pe care l-a semnat Reghe la arabi, pentru ca i-a intermediat numirea la Al Hilal. Rezulta suma de 280.000 de euro, procent din cele 4 milioane pe care le lua pentru cei doi ani de contract in Golf.
 
Pe 8 luni trebuia sa ia 1,2  mil euro. Cat va lua la final ... depinde de cum a negociat clauzele. La Steaua a luat 1,5 mil/sezon, cu bonus calificare in grupele CL.
«1676677678679680689»