FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1663664665666667689»
xray30.07.2014 22:00

Liber de contract dupa despartirea tensionata de Steaua, Adrian Cristea sustine ca Laurentiu Reghecampf a fost fortat de conducere sa nu-l mai foloseasca.

 

"Cu Reghecampf m-am inteles bine, e un antrenor tanar, foarte bun. Eu am fost indepartat de la Steaua din alte motive, nu sportive. N-am fost dorit de alti oameni din conducere. Chiar daca eram dorit de antrenor... Stiti cum este relatia dintre antrenor si patron. Probabil ca lui Reghe i s-a adus la cunostinta sa nu se mai bazeze pe mine", a declarat Cristea la Dolce Sport.

 

Misto, si pe aici se spunea ca l-a adus ciobanul din parnaie. :)

Saramago31.07.2014 09:42

Tot in prima mansa din al treilea tur preliminar al LC, Legia Varsovia a trecut cu 4-1 (2-1) de Celtic Glasgow. Au marcat: Radovic ('10, '36), Zyro ('84), Kosecki ('90+1), respectiv McGregor ('8). De remarcat ca in minutele 59 si 87 gazdele au irosit lovituri de pedeapsa - de fiecare data a ratat capitanul Vrdoljak (prima oara a sutat pe langa, dupa ce fentase portarul, a doua oara a trimis telefonat si Forster a respins). Celtic a jucat in 10 oameni din minutul 44 (eliminat Ambrosse).

In opinia mea, golul de 2-1 (Radovici, min.36) a fost precedat de un faul in atac.

France9831.07.2014 11:55

in afara de un singur jucator toti jucatorii de aseara ai Legiei erau in echipa si anul trecut la dubla cu noi.

si cu toate astea legia nu s-a mai calificat in grupele Champions League deloc din 95. de fapt nici un club polonez nu a mai reusit asta din 96 cand s-a calificat Widzew Lodz (care au fost in grupa cu noi la vremea aia).

 

Asadar sa ne bucuram ca fotbalul romanesc are un raport rezultate/investitii/infrastructura excelent. foarte probabil cel mai bun din europa.

Empyro31.07.2014 13:39
Asadar sa ne bucuram ca fotbalul romanesc are un raport rezultate/investitii/infrastructura excelent. foarte probabil cel mai bun din europa.

Foarte corect !

Merita facute, insa, cateva adaugiri : Campionatul polonez nu a fost niciodata polarizat (inclusiv in perioada comunista), multi jucatori buni ramand la echipele locale, la fel de importante ca cele sa zicem din Varsovia sau Cracovia, fapt pentru care au excelat mai mult la nivelul echipei nationale si mai putin la cel al echipelor de club.

Ca si in cazul iugoslavilor, polonezii au devenit un "produs" foarte cautat in strainatate, fapt care incet, incet s-a transformat in cutuma. Era o perioada cand aproape ca nu gaseai echipa din Bundesliga sau Zweiteliga fara un polonez.

 

Revenind la ale noastre, ar fi ideal ca doua echipe din urna capilor de serie sa fie eliminate si sa urce Sparta Praga si D. Zagreb. Insa, orice e posibil in fotbal.

APOEL, desi condusa cu 2-0, a egalat la Helsinki si e favorita la calificare, Salzburg poate intoarce fara probleme rezultatul din meciul cu azerii, BATE a pierdut la limita in Ungaria, iar Celtic, ei bine cand joaca acasa echipa asta, tinde sa scoata rezultate mari (de la a bate Barcelona, la a intoarce calificari pierdute cu 0-2 in deplasare - a se vedea 3-0 cu Karagandy).

 

In toate cazurile si indiferent care echipe se vor califica, noi suntem obligati sa castigam. Suntem a doua cea mai buna echipa din urna capilor de serie, trebuie sa ne onoram blazonul si sa obtinem calificarea in fata oricarui adversar, de la Sparta Praga pana la Sheriff sau Maccabi...

xray03.08.2014 01:27

1) "Vor mai veni trei jucatori. Unul va fi rezolvat maine (n.r. - duminica), ceilalti doi zilele viitoare. Este vorba de un fundas central, un mijlocas si ceva acolo in fata", a spus Viorel Paunescu la Digi Sport.

Confirmat si de Argaseala: Mai vin jucători la Steaua (video)

 

2) Nu s-a stiut! Drama personala a lui Sanmartean : Soţiei i-a recidivat cancerul

 

xray03.08.2014 16:43

FORMIDABIL!

Romania este CAMPIOANA MONDIALA la handbal feminin U18 dupa o finala de vis in care am spulberat Germania: 32-21!

Cinste lor!!!

 

Rezultatele Romaniei la turneul final din Macedonia:

34-20 cu Argentina

42-22 cu Uzbekistan

37-23 cu Macedonia

27-25 cu Germania

30-30 cu Danemarca

28-22 cu Croatia in "optimi"

36-22 cu Olanda in "sferturi"

28-25 cu Muntenegru in semifinale

32-21 cu Germania in FINALA'

 

Deci, se poate!!!

:steagro:

eMagic04.08.2014 08:27

FC Steaua Bucuresti anunta ca luni, 4 august, incepand cu ora 10:00, au fost puse in vanzare biletele pentru partida cu FK Aktobe, din turul III preliminar al UEFA Champions League, care se va disputa pe 6 august, ora 20:30, pe National Arena.

 

Tichetele vor fi disponibile la casele de bilete de la National Arena, dupa urmatorul program:

 

LUNI - 10:00 - 19:00

MARTI - 10:00 - 19:00

MIERCURI - incepand cu ora 10:00

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

PELUZE

 

INELUL 3 - 10 LEI

INELUL 2 - 15 LEI

INELUL 1 - 15 LEI

 

TRIBUNA A II-A

 

INELUL 3 - 20 LEI

INELUL 2 - 40 LEI

INELUL 1 - PERIFERIC - 30 LEI

INELUL 1 - MEDIAN - 40 LEI

INELUL 1 - CENTRAL - 60 LEI

 

TRIBUNA I

 

INELUL 3 - 20 LEI

INELUL 2 - 40 LEI

 

VIP 3 - 50 LEI

VIP 2 - 100 LEI

VIP 1 - 150 LEI

DOUBLE04.08.2014 10:22

 

stie cineva daca se vinde si parking ? multumesc anticipat....

Empyro04.08.2014 12:19

Senzational ! Steaua aduce un atacant cu pedigree european ! Este vorba de un atacant in varsta de 26 de ani, care s-a remarcat prin daruire in cluburi de noapte si goluri inscrise in "poarta" unei vedete locale. Ati ghicit, Mihai Costea se intoarce ! :)

France9805.08.2014 13:44

se pare ca e oficial transferul lui Luchin.

ar fi senzational daca s-ar reusi si aducerea lui Hamza. Daca nu ar pleca nimeni si s-ar mai aduce un inchizator de mare valoare putem spune ca avem o echipa competitiva.

competitiva pana la un anumit nivel evident.( adica o echipa fara mari sanse la nivelul de grupe Champions).

xray05.08.2014 14:59
se pare ca e oficial transferul lui Luchin.

ar fi senzational daca s-ar reusi si aducerea lui Hamza. Daca nu ar pleca nimeni si s-ar mai aduce un inchizator de mare valoare putem spune ca avem o echipa competitiva.

competitiva pana la un anumit nivel evident.( adica o echipa fara mari sanse la nivelul de grupe Champions).

Oficial pe site-ul Stelei: "FC Steaua Bucuresti anunta transferul internationalului Srgian Luchin, provenit de la echipa bulgara Botev Plovdiv, care a semnat un contract valabil pe doi ani."

 

Luchin: "Transferul la Steaua este o mare oportunitate pentru mine si sper ca, prin evolutiile pe care le voi avea, sa rasplatesc increderea celor care m-au dorit la echipa. Imi doresc sa avem rezultate cat mai bune si cred ca ma voi adapta foarte repede la noul colectiv. Ii cunosc pe cei mai multi dintre baieti de la echipa nationala. De asemenea, Iasmin Latovlevici imi este foarte bun prieten si ne cunoastem de pe vremea cand evoluam impreuna pentru Politehnica Timisoara"

aidf05.08.2014 18:49

pana acum: Maribor si Debrecen calificate, Bate Borisov si Maccabi afara, hai ca e bine, orice adversar din alea 2 este bun pentru playoff.

aidf05.08.2014 19:21

Later edit: Bate Borisov s-a calificat pana la urma gol in ultima secunda.

France9805.08.2014 19:58

nasol rau, daca se calificau debrecen scapam inca de azi de sparta praga si in plus ce frumos ar fi fost sa scoatem niste ungurasi asa ca incalzire pt meciul din septembrie al nationalei.

 

acum sincer nici nu stiu cum e mai bine.

daca celtic face un miracol si s-ar califica am scapa de legia dar am putea da de sparta praga. daca se califica legia automat scapam de sparta. ideal ar fi sa se califice celtic si sa fie eliminata una dintre apoel sau salzurg dar este destul de improbabil.

 

legia (sparta praga)

maribor

sheriff (slovan bartislava)

Dinamo zagreb

ludogorets (partizan).

 

 

cam astia ar fi adversarii, schimbari se pot face doar daca vor fi eliminate apoel (2-2 in deplasare cu hjk helsinki) sau salzburg (infrangere cu 2-1 in deplasare la Qarabag).

sheriff = slovan bratislava < partizan = maribor < Dinamo zagreb < ludogorets < legia = sparta praga.

 

cam asa vad eu valoric posibilii adversari.

aidf06.08.2014 12:09

ai rabdare ca Sparta nu e calificata inca, poate face Malmo vreo surpriza....din lista ta singura care imi este frica este Legia atat.

aidf06.08.2014 19:42
ai rabdare ca Sparta nu e calificata inca, poate face Malmo vreo surpriza....din lista ta singura care imi este frica este Legia atat.

 

Trebuia sa bag la pariuri :D

France9806.08.2014 20:38

chiar nu se astepta nimeni sa nu se califice sparta. odata cu iesirea cehilor si a celor de la Dinamo zagreb am scapat de ludogorets care a devenit cap de serie.

 

adversarii pt play off sunt (in ordinea coeficientilor)

maribor

legia

slovan bratislava

malmo

aalborg

 

legia ar porni clar favoriti cu noi.

slavan bratislava am porni noi clar favoriti

maribor malmo si aalborg am pleca noi putin favoriti (malmo face o treaba f buna in campionatul suedez pana acum, 17 meciuri 4 egaluri 1 infrangere).

 

avem nevoie de un drum la bratislava !!! :D

una peste alta in afara de legia toti adversarii sunt de batut. adversari facili, trebuie sa recunoastem. oricum pentru mine este o mare sarbatoare astazi ca orice ar fi vom avea fotbal european pana in decembrie minim.

Empyro06.08.2014 20:43

S-a terminat.

Capii de serie :

 

Austria Red Bull Salzburg CC: 46.185

Romania Steaua Bucuresti CC: 39.451

Cyprus APOEL CC: 37.650

Belarus BATE Borisov CC: 33.725

Bulgaria Ludogorets Razgrad CC: 18.125

 

Non-capi de serie :

 

Slovenia Maribor CC: 16.200

Poland Legia Warsaw CC: 15.275

Slovakia Slovan Bratislava CC: 8.700

Sweden Malmo FF CC: 6.265

Denmark AaB CC: 5.260

 

Sa vina Slovan sau Maribor. Mi-a iesit pronosticul cu Dinamo Zagreb.

aidf07.08.2014 03:25

cei mai slabi AAb si Bratislava parerea mea.

Empyro07.08.2014 12:51
cei mai slabi AAb si Bratislava parerea mea.

Aab este campioana Danemarcai, un campionat cel putin egal cu Liga 1, parerea mea. Chiar daca nu au cota, coeficient si vedete (cel putin nu cunoscute), sunt un adversar de evitat. Sa nu uitam ca au intors totusi calificarea in deplasare la Zagreb, un adversar valoric (cel putin la nivel teoretic) net peste danezi.

 

France9807.08.2014 21:48

este o problema la meciul retur dintre celtic si legia, exista o posibilitate ca celtic sa castige meciul cu 3-0. daca se va intampla asta vom scapa de legia care ar trece in UEFA, dar coboara ludogorets din urna capilor de serie.

http://sport.stv.TV/football/285519-UEFA-i...elgible-player/

decizia va fi luata maine dimineata inainte de tragerea la sorti.

desi se pare ca este o greseala clara a celor de la legia eu cred ca UEFA nu va sanctiona meciul cu forfait.

aidf08.08.2014 00:34

as muri de ras sa iasa Legia :)))

 

oricum pronostic: Steaua - Slovan Bratislava.

choli08.08.2014 02:55

ar fii bine slovan :) e frumoasa bratislava si nici nu costa mult deplasarea aia.

Legia ar fii cosmar ...nici nu vreau sa ma gandesc! ne bat carnatii polonezi de ne usuca (daca privim cum au jucat cu celtic)

 

 

as muri de ras sa iasa Legia :)) )

 

oricum pronostic: Steaua - Slovan Bratislava.

afinogenov6108.08.2014 09:19

http://www.gsp.ro/international/Liga-campi...sar-431785.html

 

 

Nu stiu daca au fost exclusi sau nu!Pe site-ul UEFA nu este absolut nici o stire!

France9808.08.2014 09:36

este oficial.

am scapat de legia dar putem da de ludogorets.

«1663664665666667689»