cu ludogorets. ce ghinion, cel mai greu adversar, jucam si prima data acasa. mai ramasesera ludogorets si slovan adica cel mai bun si cel mai slab.
asta e, meci de 50-50.
cu ludogorets. ce ghinion, cel mai greu adversar, jucam si prima data acasa. mai ramasesera ludogorets si slovan adica cel mai bun si cel mai slab.
asta e, meci de 50-50.
Am si dat.
Acuma cu parere de rau daca nu esti in stare sa treci de echipe gen Ludogorets,Malmo,Aalborg (desi sunt echipe decente) nu prea ai ce cauta in grupele UCL unde pana si cel mai slab adversar este peste acesti outsideri
.
O dubla mansa dificila, mai ales ca primul meci este acasa.Sincer nu prea vad sa scapam fara gol luat pe National Arena avand in vedere jocul defensiv actual al echipei.
Ghinion mare. 51-49 pentru Steaua sanse.
ludogorets nu sunt malmo sau aalborg. anul trecut au facut 16 puncte in europa league. si au eliminat pe lazio in primavara europeana.
chiar sunt o echipa in crestere evidenta pe plan european.
dupa ce anul trecut am dat de legia acum dam de astia...nasol. dar meciul e de 50-50%.
este o problema la meciul retur dintre celtic si legia, exista o posibilitate ca celtic sa castige meciul cu 3-0. daca se va intampla asta vom scapa de legia care ar trece in UEFA, dar coboara ludogorets din urna capilor de serie.http://sport.stv.TV/football/285519-UEFA-i...elgible-player/
decizia va fi luata maine dimineata inainte de tragerea la sorti.
desi se pare ca este o greseala clara a celor de la legia eu cred ca UEFA nu va sanctiona meciul cu forfait.
e greu de inteles logica lor, totusi. adica nu-l bagi (nu-l treci pe lista) in turul 2, nu il bagi nici in prima mansa, ci il arunci, complet inutil, in ultimele minute ale unui retur strict formal...
altfel, daca revine gardos si se urgenteaza transferurile celor doi cred ca pornim usor favoriti.
Ai dreptate nu sunt Malmo sau Aalborg, sunt doar o echipa buna de Europa League, asa si Steaua a trecut de Ajax si a batut Chelsea acasa.
Daca Steaua chiar are pretentii sa faca ceva in grupele UEFA Champions League nu ar trebui sa se teama de o echipa buna de EL.
Spus mai pe scurt: daca nu suntem in stare sa trecem de astia ce mai cautam in UCL?!
Daca o sa fim organizati defensiv, la meciul de acasa , marcam si nu primim gol avem o sansa , trebuie sa o jucam . Baietii trebuie sa se mobilizeze , iar Galca sa constientizeze ca importanta acestei duble. La faze fixe nu stam prea bine , nici in atac , nici in aparare.
poate faptul ca vom intalni un adversar apropiat valoric de noi va fi o motivatie suplimentara sa se aduca acei 2-3 jucatori de mare calitate care sa intre titulari.
poate faptul ca vom intalni un adversar apropiat valoric de noi va fi o motivatie suplimentara sa se aduca acei 2-3 jucatori de mare calitate care sa intre titulari.
Cu Filip si Prepelita la mijloc fii sigur ca nu prea avem sanse
. Daca nu vine urgent cel putin un mijlocas defensiv bun + un atacant...putem spune ca ciobanu "si-a facut-o cu mana lui" pierzand milioanele din UCL.
pana la urma ludogorets au fost scosi anul trecut de basel tot in play off, cu o dubla victorie. basel care a parut o echipa cam de nivelul nostru anul trecut. dar din cate am vazut la ei nu s-a vandut nici un jucator ba mai mult, au fost adusi cativa de mare calitate. au 2 jucatori cu peste 50 de meciuri in prima Liga spaniola, si nu sunt jucatori de 34 de ani ci de aprox 25. este o echipa cu management sanatos care daca nu ar exista traditia Stelei, atmosfera de la stadion si tot ce inconjoara echipa precum si experienta noastra europeana uriasa, aceasta ludogorets ar fi pornit favoirta.
cand UEFA a scos legia si au picat ludogorets ca posibili adversari am fost f fericit. consider ca legia erau si mai buni.
Le-am vazut meciul cu Partizan, au fost momente in care Partizanul ii domina si in 10 oameni, raman la parerea ca daca Partizan nu avea un om eliminat Ludogoret nu se califica...
Meciul lor de acasa il joaca si pe alt stadion, nu prea au fani multi, pornim cu prima sansa clar.
Pornim ca favoriti zic eu!Sa speram ca va fi cea mai numeroasa deplasare
Sunt 350 de km!!
poate faptul ca vom intalni un adversar apropiat valoric de noi va fi o motivatie suplimentara sa se aduca acei 2-3 jucatori de mare calitate care sa intre titulari.
Chiar daca ai aduce acuma , nu au timp sa se integreze
Oricum, oierul nu are asemenea ganduri , cu jucatori de mare calitate . Va lua ceva doar daca se va inscrie intr-o suma de maxim 300.000-400.000 euro , iar dupa cele 2 meciuri va trece la vanzari.
Pentru cei care n-au observat, golurile / rezumatele din Liga 1 se pot vedea pe youtube :
OFICIAL!!! Simona Halep este de astazi numarul 2 mondial !!!
Ce a realizat ea intr-un an pare rupt din basme! Bravo ei!
s-au pus in vanzare biletele pt meciul de acasa cu bulgarii.
stie cineva de ce la peluza dinspre electroaparataj (unde sta Peluza Sud) nu se pot comanda??
preturile mi se par maricele. imi aduc aminte ca Argaseala (sau MM?) spuneau ca anul trecut au gresit cu preturile la bilete, punandu-le prea mari.
sper sa se umple stadionul dar la preturile astea am mari indoieli ca vom fi mai mult de 30.000. pacat, echipa avea nevoie de fani pt un asemenea meci.
FC Steaua Bucuresti anunta ca luni, 11 august, incepand cu ora 10:30, vor fi puse in vanzare online biletele pentru partida cu Ludogorets Razgrad, contand pentru play-off-ul UEFA Champions League.
Initial, se vor vinde bilete la nivelul primelor doua inele, urmand ca, in functie de cerere, sa fie disponibile si tichetele la inelul al treilea.
Casele de bilete de la National Arena vor fi deschise luni, 18 august si marti, 19 august, dupa urmatorul program:
LUNI - 10:00 - 19:00
MARTI - incepand cu ora 10:00
Preturile biletelor sunt urmatoarele:
PELUZE
Inelul 3 15
Inelul 2 25
Inelul 1 30
TRIBUNA II
Inelul 3 30
Inelul 2 50
Inelul 1 - sectoarele periferice 50
Inelul 1 - sectoarele mediane 75
Inelul 1 - sectoarele centrale 90
TRIBUNA I
Inelul 3 30
Inelul 2 50
VIP 3 100
VIP 2 150
VIP 1 200
LOJE 700
Mda, a inceput foamea.
stie cineva de ce nu merge sa imi cumpar bilete la peluza 1?!
bulgarii nu au dat detalii concrete cu privire la numarul de suporteri care vor ajunge la buc, de aceea conducerea Stelei a blocat acea peluza tocmai pt ca se asteapta la un numar mare de bulgari. se pare ca alaturi de ei vor merge si cainii din groapa sa ii sustina
bulgarii nu au dat detalii concrete cu privire la numarul de suporteri care vor ajunge la buc, de aceea conducerea Stelei a blocat acea peluza tocmai pt ca se asteapta la un numar mare de bulgari. se pare ca alaturi de ei vor ajunge si cainii din groapa sa ii sustina
Imposibil ! nu are cine sa vina de la Ludogorets. Uite-i aici intr-una dintre marile lor victorii de anul trecut cu PSV (meci disputat pe stadionul national din Sofia).
Si am mai citit o stire amuzanta cum ca ca ar vrea patrupedele sa mearga la Sofia
, lucru care m-ar bucura teribil ! ![]()
aproape sigur va spun ca nu este nicio mobilizare la catei sa sustina pe ludogorets. posibil sa se gaseasca mici grupuri care sa vrea sa ii sustina dar doar la Bucuresti, nici vorba sa mearga in bulgaria. nu stiu daca stiti dar in bulgaria pe langa cei de la cska noi vom fi sustinuti (chiar daca nu din galerie) si de levski sau litex. nimeni din bulgaria nu ii suporta pe ludogorets fiind o echipa artificiala.
vad ca s-au pus in vanzare si la inelul 3. stie cineva cand este termenul limita cand bulgarii trebuie sa anunte cati vor fi? as vrea sa imi iau bilet la peluza dinspre electroaparataj la inelul1 dar de frica sa nu se dea prea repede parca mi-as lua de azi la t2.......
pai aici să ii sustină cainii pe bulgari in meciul de la buc
@France98 Nu cred ca o sa ramai fara daca esti atent cand se pun in vanzare. Ai putea si sa incerci sa iei legatura cu cineva de la PS.