FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«16465666768689»
c.ronaldo1702.09.2006 10:04

poze cu tabela... sau ceva asemanator pe un alt stadion.... are cineva?

abia astept meciu cu Lyon :roll:

skorpio1502.09.2006 10:48
Fotbalistul lui Olympique Lyon, Claudio Caçapa, nu va juca impotriva Stelei in meciul pe care "ros-albastrii" il vor disputa impotriva echipei franceze pe data de 26 septembrie. Rezonanta magnetica efectuata ieri a relevat o ruptura musculara de 5 centimetri la coapsa dreapta, fapt ce il va face indisponibil pentru sase saptamani pe capitanul echipei Olympique Lyon.

 

- stelisti.ro

El Nino_902.09.2006 11:27
Biletele pentru partidele de pe teren propriu pe care Steaua le va disputa in Liga Campionilor se vor pune in vanzare pe 9 septembrie, a declarat directorul executiv al Stelei, Valeriu Argaseala. Altfel, saptamana viitoare este asteptata la Bucuresti o comisie UEFA care va inspecta gazonul si respectarea conditiilor de organizare impuse la ultima vizita a oficialilor UEFA, cand stadionul intrunea 80% din necesitatile impuse de forul european.
sorin_77702.09.2006 11:40

Stirea cu tabela noua de 65 mp m-a linistit... Abia astept sa ma vad pe un ecran urias cand se preiau imagini din tribune... :lol: :lol: :lol: :lol: Sa vezi acum vopsea pe fetele oamenilor... :lol: :lol: :lol:

bodanelu02.09.2006 12:00

poate baga si reluari :)

waste02.09.2006 12:02

Sunt curios daca baga video pe noua tabela. Imi amintesc de Highbury inainte sa fie demolat, era o tabela intre peluza si tr. a II-a, usor de vazut. Avea doar poze, scorul si componenta echipelor.

NSD02.09.2006 13:04

La mondiale era interzis să se ruleze reluări cu fazele controversate, pentru a nu incita fanii la violenţe, şi a nu influenţa deciziile arbitrului. Mă-ntreb dacă va fi la fel şi la noi.

Cooper02.09.2006 16:05

Il felicit din tot sufletul pe anternorul nationalei noastre pentru decizia de a-l titulariza pe Contra. Ca de obicei, fundasul dreapta al nationalei noastre a facut un meci extraordinar cu Bulgaria. Martin Petrov (mijlocasul stanga al echipei Atletico Madrid), nu a clintit in front, nereusind nici o actiune periculoasa. Acest meci ne-a demonstrat inca odata de faptul ca Contra (nu ma intereseaza cacofonia) are cel putin 3 clase peste George Ogararu, inchizand definitiv gura sustinatorilor acestuia din urma . HUOOOOOOOOOOO :!: :!: :?: :!:

strezahuzum02.09.2006 16:12

De asemenea as vrea si eu sa il felicit pe nea Piti, in afara de folosirea lui "Gurita", pentru introducerea pe teren a super-ultra-mega-jucatorului Maftei, care a reusit performanta de a cadea in nas la prima ocazie, lasandu-i pe bulgari liberi sa atace nestingheriti.

 

Aaa, si sa nu uit multumirile pentru titularizarea lui Tamas, cunoscut tuturor microbistilor pentru succesul in lustruirea bancilor de rezerve, din Rusia pana in Spania. Evident, n-avea cum sa emita pretentii la postul de fundas in meciul asta un loser precum Ghionea, care e titular la o echipa de mana a treia, calificata in grupele CL. De asemenea vreau sa mai transmit felicitari pentru alegerea inspirata a altui lustragiu pentru postul de portar, Lobont. Mi-au placut in mod deosebit mingile boxate complet aiurea de marele nostru portar, ca si golul primit din lovitura libera batuta exact pe directia lui.

 

Bravo, nea Piti !! Tot asa ... sper Euro 2008 !!

DTP-Ludacris02.09.2006 16:17

Fl.Petre ,Cocis ,Maftei,Contra si Lobont ....NU au ce cauta in natioanala . :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::e

vil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evi

l

::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

***alex***03.09.2006 07:27

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=4590

 

Un articol pentru cei care intreaba cum se ajunge la Kiev, cat costa viza, etc. De asemenea sunt trecute si celelalte doua deplasari, de la Madrid si Lyon.

cristioto03.09.2006 17:42
24991_01mare.JPG24993_03mare.JPG24995_05mare.JPG24997_6mare.JPG

 

Marfa poze! De unde le ai?

waste04.09.2006 00:46

Tu le-ai facut, cristioto ? Lipseste copyrightul ? :roll:

Sonic04.09.2006 08:33

Steaua, pe locul 15 în lume

 

În clasamentul pe luna august al Federaţiei Internaţionale de Istorie şi Statistică a Fotbalului, Steaua Bucureşti se află pe locul 15, cu 217 puncte, la egalitate cu fosta adversară din semifinala Cupei UEFA, Middlesbrough. Comparativ cu luna iulie, campioana României a urcat patru locuri.

Pe primul loc este FC Barcelona, cu 288 de puncte. Adversarele din grupa E a Ligii Campionilor ocupă locurile 11 (Lyon), 29 (Real Madrid) şi 46 (Dinamo Kiev).

Steaua se află în faţa unor echipe precum Chelsea (locul 19), Eindhoven (39) sau Manchester United (52).

 

www.gsp.ro

c.ronaldo1704.09.2006 08:49

e cumva clasamentul in care rapid era pe locul 19 in lume??? acum 2 luni cam asa

focus04.09.2006 08:58

Da.. e acelasi clasament, numai ca rapid era pe 9 si noi pe 19.

FanSteaua4Life04.09.2006 12:12

eu vad ca se pun tot garduri pe Ghencea, sau sunt puse la vrajeala???

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/multimedia/foto/3_ore.html

_yang04.09.2006 13:07

Se pun gardulete de 1,2 metri inaltime !

bodanelu04.09.2006 13:09

doar la tribune.. la peluze cred ca o sa fie pexiglas! oricum nu poate sa`l lase doar cu garduletul de 1,2 m, ca la un derbi...

ktalyn04.09.2006 13:52

e un proiect interesant ...sunt curios cum va arata la terminarea lucrarilor... :wink: ...oricum avem singuru' stadion de Liga Campionilor din Romania!!! un stadion pe care ar trebui sa revina si echipa nationala!

***alex***04.09.2006 14:03

Si uite ca se pare ca va juca si echipa nationala conform gsp:

 

Conform TVR, Pițurcã sperã ca meciul cu Belarus sã se joace pe stadionul Ghencea, singura problemã invocatã de antrenorul echipei naționale a fost gazonul, tehnicianul sperând ca acesta sã fie gata pînã la data partidei.
skorpio1504.09.2006 15:17

Dar vai! Are Pitzi cojones sa vina pe Ghencea? :) De cat timp il astept sa-i zic ceva de dulce.. :twisted:

_yang04.09.2006 15:27
Editat. Moderatorii
c.ronaldo1705.09.2006 03:38

ce pacat... cat timp va fi pizzi la natzionala nu cred ca va fi bine primit in Ghencea... :?

Ana-Maria05.09.2006 06:02

Dinamo Kiev a început să pună în vînzare biletele pentru primul meci din Liga Campionilor, cu Steaua Bucureşti. Preţul unui bilet este între 2 şi 11 euro, în funcţie de sector.

Partida se va disputa pe stadionul Olimpic (80.000 de locuri), pe 13 septembrie, de la ora 21,45.

 

GSP.

 

 

Astea-s preturile pentru ei?Eu stiam ca biltetul cel mai ieftin e 20...

«16465666768689»