Urat spus... "motivati"...In alte vremuri jucau de placere si pentru blazon,nu pentru televizoare si casetofoane
Banii nu aduc fericire,insa o intretin... ![]()
Urat spus... "motivati"...In alte vremuri jucau de placere si pentru blazon,nu pentru televizoare si casetofoane
Banii nu aduc fericire,insa o intretin... ![]()
Astia nu anunta locurile de vanzare a biletelor?Am tot cautat pe net si nimic.Locurile de vanzare,programul,etc.As vrea sa cumpar pachetul de 3 bilete...
Cum adica "locul de vanzare"?La Lia Manoliu si in Ghencea,evident..Nu la asta te referi?De program nu stiu sigur,dar cred ca este cel obisnuit: 10-18..
Daca zic vreo prostie,sa ma corecteze cineva ![]()
Aceasta majorare a salariilor este de bun augur.
Ce pacat ca aceasta marire de salariu coincide cu scumpirea exagerata a biletelor pentru meciurile din Liga Campionilor.
Probabil ca acest pret este in mare parte datorat numarului de locuri din Ghencea. Daca am fi jucat pe Lia Manoliu, pornind de la ideea ca se doreste un profit aproximativ fix, preturile ar fi fost aproape injumatatite. Sa ne gandim ca ucrainienii au 80.000 de locuri. Daca vrei un stadion plin mai bine practici preturi accesibile. In acest fel ai si profit bun si tribunele pline.
Totusi, Ghencea e Ghencea si prefer sa jucam acasa decat tot pe Lia, chiar daca ne arde putin pe toti la buzunar. Sa speram ca Gigi va mari capacitatea stadionului si atunci vor scadea si preturile. Macar cu 20-30%.
Cum adica "locul de vanzare"?La Lia Manoliu si in Ghencea,evident..Nu la asta te referi?De program nu stiu sigur,dar cred ca este cel obisnuit: 10-18..
Daca zic vreo prostie,sa ma corecteze cineva
stiam ca se vand si pe la magazinele Nike,plaza,mall,etc.Am un loc de munca tampit si un program tembel...de-asta sunt curios.
Ce pacat ca aceasta marire de salariu coincide cu scumpirea exagerata a biletelor pentru meciurile din Liga Campionilor.
Scumpirea exagerata a biletelor coincide cu altceva...cu emiterea a 1.400 de invitatii(GRATUITE) la tribuna 0.
Noi,muritorii de rand platim pentru,invitatii astia ,care o sa bea bere si o sa manance carnaciori la tribuna 0 !
Nu cred ca aceea e principala cauza. Si tine cont de faptul ca protocolul UEFA impune oficialilor sa rezerve un numar destul de mare de bilete la tribuna 0 pentru diverse oficialitati. In plus, si persoane publice de la noi vor beneficia de invitatii si chiar daca nu ne convine, intr-o tara civilizata asa se procedeaza. Ganditi-va ca la tribuna 0 vor fi nea' Imi, Marius, Duckadam, Hagi, Belo, etc. In cazul lor nu ma deranjeaza sa contribui si eu la acel bilet. Nu pentru ca nu si-ar permite ci pentru ca asa e frumos si o merita din plin. Sigur ca vor fi si persoane din sfera politicului care vor intra, din pacate, tot pe baza de invitatii. Asta este. Daca iubesti cu adevarat Steaua faci "pe dracu-n patru" si vii pe stadion(sigur, pornim de la ideea ca banii ajung tot in visteria clubului si vor fi de folos).
EXACT Titular de ocazie, în locul suspendatului Gabriel Tamas, stelistul s-a achitat foarte bine de sarcinile avute.
Singura modificare facuta de Victor Piturca fata de meciul cu Bulgaria, de sâmbata, în primul unsprezece a fost una fortata.
Stelistul Ghionea (foto la minge) i-a luat locul lui Tamas, cel care primise cartonas rosu în finalul meciului cu echipa lui Stoicikov. Chiar daca nu jucase niciodata alaturi de Chivu si avea doar sase selectii la echipa nationala, Ghionea a avut o evolutie sigura, dominând duelurile aeriene cu înaltii sai adversari, Bogdani si Tare. Stelistul, fundas central stânga la echipa sa de club, a fost stoper dreapta aseara, lucru care nu a parut însa ca l-a deranjat deloc. Ghionea a fost preferat de Piti în locul lui Maftei din cauza staturii superioare, fundasul ros-albastrilor având o înaltime de 1,87 metri. prosport.ro . Felicitari merita si ceilalti stelisti care au jucat aseara !
OFF TOPIC:
@Cooper
Aia de la spt se incapataneaza sa contazica pe toata lumea:
Ghionea a jucat slabFundasul Sorin Ghionea a fost aseara unul dintre cei mai slabi jucatori ai nationalei. Stelistul a avut un joc ezitant, fiind la un pas sa inscrie in proprie poarta in prima repriza, cind a trimis milimetric o minge pe linga poarta lui Lobont. Altfel, Ghionea a acuzat dureri puternice la spate, doctorul Pompiliu Popescu fiind nevoit sa-i acorde ingrijiri citeva minute bune, dupa care fotbalistul a revenit in joc.
ON TOPIC:
COMUNICAT DE PRESA
BILETE PENTRU MECIURILE Stelei DIN Liga Campionilor
1.Pentru toate cele trei partide de pe teren propriu ale Stelei din Liga Campionilor (Lyon-26 septembrie, Real Madrid-17 octombrie, Dinamo Kiev-21 noiembrie) se vor pune in vanzare DOAR pachete complete de bilete NUMAI pentru abonatii clubului dupa cum urmeaza:
-Abonatii FC Steaua vor putea achizitiona pachetele in perioada 09.09-15.09.2006 intre orele 10:00-18:00 de la casele de bilete ale Stadionului "Steaua".
- Fiecare abonat are dreptul sa isi cumpere un pachet pe baza abonamentului de la casele de bilete special amenajate, iar in limita stocului disponibil, mai poate achizitiona inca un pachet in orice zona a stadionului, de la alte case de bilete.
2. Incepand cu 16.09.2006, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi scoase la vanzare pachete de bilete si pentru persoanele care nu detin abonament, maximum 2 pachete/persoana in limita stocului disponibil, pana pe 20.09.2006.
3.In limita stocului disponibil, incepand cu 21.09.2006 pana pe 25.09.2006, vor fi puse in vanzare DOAR biletele ramase pentru partida cu Olympique Lyon.
4.Distribuirea biletelor se va face numai in zona parcarii exterioare din jurul Stadionului "Steaua" la 12 case de bilete sub atenta supraveghere a reprezentantilor Politiei, Jandarmeriei si a FC Steaua.
Preturile biletelor sunt :
FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie ora 21 :45.
Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON
Tribuna O 300 RON
Fotolii 400 RON
FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie ora 21 :45
Preturi bilete:
Peluze 100 RON
Tribuna II 200 RON
Tribuna I 300 RON
Tribuna O 400 RON
Fotolii 500 RON
FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie ora 21 :45
Preturi bilete:
Peluze 35 RON
Tribuna II 50 RON
Tribuna I 100 RON
Tribuna O 200 RON
Fotolii 300 RON
Preturi pachete:
Peluze 185 RON
Tribuna II 350 RON
Tribuna I 550 RON
Tribuna O 900 RON
Fotolii 1200 RON
ACCESUL IN INCINTA STADIONULUI IN ZIUA MECIULUI
1. Accesul spectatorilor in incinta stadionului va incepe in ziua partidei, la ora 17.45 si se va face NUMAI pe baza biletelor tiparite de FC Steaua - prin zona parcarii exterioare a Stadionului "Steaua".
2. Vor exista 5 filtre de control corporal si al biletelor.
3. Spectatorii sunt obligati sa respecte locul tiparit pe bilete.
4. Organele de control isi vor exercita meseria inclusiv in incinta stadionului – cate 10 stewarzi pentru fiecare sector.
5. Accesul spectatorilor va fi supravegheat prin sistemul video amplasat la portile de acces in stadion.
6. Persoanele care vor fi depistate in incinta stadionului fara bilet sau cu bilet fals vor fi retinute pentru a fi sanctionate conform legii si evacuate din stadion.
sursa: site oficial
ce nu inteleg cu aceste pachete: eu, ca abonat sunt obligat sa cumpar pachetul care`mi este rezervat? sau o sa am bilet rezervat cu 5-6 zile inainte de fiecare meci?
Daca nu iti cumperi pachet, o sa ai bilet rezervat inainte de fiecare meci
doar daca o sa mai ramana bilete...
ce au facut ei aici este incurajarea cumpararii pachetelor... dar daca nu ai toti bani? si esti nevoit sa cumperi meci de meci?
Salariile jucatorilor Stelei
Gigi Becali a anuntat contractele Stelei. Iata cele mai mari sapte salarii de la echipa.
Asa am trait: Liga I, etapa 5
Liga 1: Clasament | Program | Rezultate
Echipe: Totul despre cluburile din 2006/2007
Forum: Fotbal intern | Etapa 6 | Suporter
CONCURS: Pronosticuri Liga I 2006/2007
1. Mirel Radoi - 350.000 euro
2. Carlos Fernandez - 150.000 euro
3. Dorin Goian - 130.000 euro
4. Nicolae Dica - 120.000 euro
5. Sorin Paraschiv - 120.000 euro
6 Sorin Ghionea - 120.000 euro
7. Petre Marin - 120.000 euro
frumusel salariu are Mirel, pararea mea daca nu-l va oferta un club cu adevarat puternic din afara, sa ramana aici ![]()
oare mai e cineva la Steaua sub 100k?
Din nou dezamagit de conducere... Sa luam un exemplu.. Daca un abonat care in mod normal ar trebui sa aiba biletul rezervat vrea sa mearga numai la meciul cu Lyon si nu cumpara pachet mai are biletul rezervat inainte de meci :?: pentru ca iata ce spune Argaseala : "De pe 21 septembrie, se vor pune în vînzare bilete doar pentru meciul cu Lyon, pînã pe 25 septembrie. Asta în mãsura biletelor rãmase disponibile"
@alex lucrul acesta nu`l inteleg nici eu!
stie cineva o adresa de e`mail unde chiar se primeste raspuns de la club?
Cred ca o sa-l aiba... nu o sa cumpere toti abonatii pachet...
"Deşi se estima să revină în octombrie, Rădoi şi Iacob, ambii operaţi la genunchi, sînt aşteptaţi să reintre abia la mijlocul lunii noiembrie"
Era de asteptat,nu?In caz ca ar reveni atunci,vor prinde 6 meciuri:4 in campionat si cele 2 din CL,cu Lyon si Dinamo Kiev ![]()
Deci abia de pe 16 cine nu are abonament isi poate cumpara pachetul de bilete...ce misto.daca se supara toti abonatii si mai cumpara inca un pachet se duc jumate din ele...si restul le iau bisnitarii...cred ca o sa stau la teveu
Daca un abonat care in mod normal ar trebui sa aiba biletul rezervat vrea sa mearga numai la meciul cu Lyon si nu cumpara pachet mai are biletul rezervat inainte de meci :?: pentru ca iata ce spune Argaseala : "De pe 21 septembrie, se vor pune în vînzare bilete doar pentru meciul cu Lyon, pînã pe 25 septembrie. Asta în mãsura biletelor rãmase disponibile"
Abonatii sunt obligati sa isi cumpere pachet daca vor sa mearga fie si la un singur meci. Dupa 15 septembrie, nici un abonat nu isi va mai putea cumpara pachet de bilete. Nesansa, nu?
Nu isi va mai putea cumpara pachet, dar bilet separat isi va putea lua... inainte de meci
@cristioto si nu o sa fie puse in vanzare bilete rezervate inainte de fieccare meci?
Intai cumpara abonatii un pachet (plus inca unul, optional), apoi cei fara abonament un pachet (plus inca unul, optional) si apoi vin si cei care vor doar bilet pentru un meci (daca mai gasesc si cred ca vor gasi la tribuna
)
Cei fara abonament isi vor lua cate pachete vor, optional :lol:
nu au voie doar 2 pachete ![]()