FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«16162636465689»
Ayrton25.08.2006 08:48
BILETE / S-au stabilit preţurile la bilete pentru meciurile din Liga Campionilor

 

FC Steaua a stabilit pretul biletelor pentru meciurile ce se vor disputa pe teren propriu in grupele Ligii Campionilor:  

 

FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie.  

Preturi bilete:

Peluze 50 RON

Tribuna II 100 RON

Tribuna I 150 RON

 

FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie

Peluze 100 RON

Tribuna II 200 RON

Tribuna I 300 RON

 

FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie

Peluze 35 RON

Tribuna II 50 RON

Tribuna I 100 RON

 

Abonamentele pentru sezonul competiţional intern 2006-2007 nu sunt valabile la acest meci, iar posesorii acestora au biletele rezervate.  

 

Doritorii vor putea sa-si achizitioneze bilete pentru toate cele 3 parti de pe teren propriu deodata.

sursa stelisti.ro

 

Preturile mi se par putin cam exagerate...(poate, cu exceptia meciului cu Real)

La un calcul sumar Steaua va castiga circa 3 milioane de euro din vanzarea de bilete - comparabil cu ceea ce castiga Milan la un meci de CL, avand un stadion de 3 ori mai mare.

Ca sa dau banii astia, trebuie sa vedem niste transferuri pe masura, nea' Gigi! Nu, asa, doar pe ochi frumosi...

Acum nu mai exista scuza banilor!

forever_STEAUA25.08.2006 08:56
Ca sa dau banii astia, trebuie sa vedem niste transferuri pe masura, nea' Gigi! Nu, asa, doar pe ochi frumosi...

 

Dar pentru Ochirosii ai da banii astia? :twisted:

Ayrton25.08.2006 09:03

Nu stiu, poate... :)

Alex1425.08.2006 10:02
SFAT Adrian Porumboiu spune ca atacantul trebuia sa dedice victoria si primului sau antrenor, Ioan Sdrobis

 

Doi oameni au influentat în mod decisiv cariera de fotbalist a lui Valentin Badea. Este vorba de personaje cu care atacantul a lucrat la FC Vaslui, Adrian Porumboiu si Ioan Sdrobis.  

 

Si totusi, dupa fluierul final al partidei cu Standard, noul erou al ros-albastrilor nu i-a amintit pe cei doi, dedicând victoria lui Mirel Radoi si lui Victoras Iacob. Acest lucru l-a mâhnit pe fostul finantator al moldovenilor. "Dupa meci, el trebuia sa-i multumeasca în primul rând lui Sdrobis si abia apoi celor de la Steaua. Meritul cel mai mare în formarea lui l-a avut Ioan Sdrobis", ne-a spus Adrian Porumboiu. Acesta a dezvaluit ca în ultimii ani a insistat ca Badea sa joace meci de meci la FC Vaslui.

 

prosport

 

Astia traiesc pe alta planeta... peste tot pe unde a aparut interviul cu Badea de dupa meci se vedea/auzea ca unul din goluri i-a fost dedicat lui Sdrobis...

 

Si tot in ProSport apare un interviu cu Sdrobis care e multumit ca Vali nu la uitat si ca i-a dedicat unul din goluri...

I.N.Money25.08.2006 12:09

Nu vreau sa ii iau apararea lu Ganea,dar sunt sigur ca ce a zis GSP despre ce a vorbit el nu este adevarat.

Ganea spre deosebire de alte "mari talente" care s-au intors in tara,mereu a vorbit frumos despre Steaua cand a fost intrebat.

Virgil25.08.2006 13:10

In privinta preturilor,cred ca s-a pierdut contactul cu realitatea cruda.

 

Exista totusi o ratiune in stabilirea acestui pret.Bisnitarii nu vor mai avea nicio sansa sa vanda bilete cu suprapret,cozile la casele de bilete vor fi mai aerisite.

Astea doua inseamna dintr-un foc un plus de "civilizatie"...

Zic eu ca daca meciul s-ar fi jucat pe "Lia",preturile ar fi fost mai diluate.

 

Ca unul care am vazut toate meciurile de acasa ale Stelei in precedentele editii,deci ca unul care stie cat s-a platit atunci pe un bilet,spun linistit ca preturile care se practica acum,sunt japca oficializata.

Nu mai exista pic de rusine.

Suntem in România domnilor conducatori de club,in caz ca ati uitat !

***alex***26.08.2006 05:59
Olaroiu nu-l va putea folosi pe Petre Marin în primul meci din grupele Ligii Campionilor, în deplasarea de la Dinamo Kiev. Fundasul dreapta al Stelei nu va putea evolua în partida cu ucrainenii, din cauza cumulului de cartonase. "Galbenul" pe care stelistul l-a primit din partea arbitrului Graham Pool îl va tine pe acesta departe de gazon în debutul din Champions League.

 

prosport.ro

rareeslh26.08.2006 06:22

Probabil ca va juca cu Klemi Saban. cred ca deja a ajuns cat de cat la punct cu pregatirea si pana la ora meciului o sa fie in forma maxima. Bine carevine Ghionea(desi Bacu a facut un meci f bun cu Liege)

flo220327.08.2006 01:45

sa radem cu FRF :lol:

 

dupa cartonasul rosu primit in meciul cu FC Vaslui, Vali Badea a fost suspendat o etapa si a primit o amenda de 14 mil lei vechi.numai ca in loc sa trimita instiintarea la clubul Steaua, au trimis-o la FC Vaslui :lol: meseriasi!!

cristioto27.08.2006 15:25
SFAT Adrian Porumboiu spune ca atacantul trebuia sa dedice victoria si primului sau antrenor, Ioan Sdrobis

 

Doi oameni au influentat în mod decisiv cariera de fotbalist a lui Valentin Badea. Este vorba de personaje cu care atacantul a lucrat la FC Vaslui, Adrian Porumboiu si Ioan Sdrobis.  

 

Si totusi, dupa fluierul final al partidei cu Standard, noul erou al ros-albastrilor nu i-a amintit pe cei doi, dedicând victoria lui Mirel Radoi si lui Victoras Iacob. Acest lucru l-a mâhnit pe fostul finantator al moldovenilor. "Dupa meci, el trebuia sa-i multumeasca în primul rând lui Sdrobis si abia apoi celor de la Steaua. Meritul cel mai mare în formarea lui l-a avut Ioan Sdrobis", ne-a spus Adrian Porumboiu. Acesta a dezvaluit ca în ultimii ani a insistat ca Badea sa joace meci de meci la FC Vaslui.

 

prosport

 

Astia traiesc pe alta planeta... peste tot pe unde a aparut interviul cu Badea de dupa meci se vedea/auzea ca unul din goluri i-a fost dedicat lui Sdrobis...

 

Si tot in ProSport apare un interviu cu Sdrobis care e multumit ca Vali nu la uitat si ca i-a dedicat unul din goluri...

 

Prosport? Cei care dau copy-paste de pe mediafax fara pic de rusine? Cei care inventeaza interviuri cand ele nu exista? Cei pentru care imaginatia se rezuma la a prelua ceva ce a aparut in urma cu 2 zile in alta publicatie (eventual rivala)? Un lucru spun: daca mediafax s-ar desfiinta, prosport online nu ar mai exista ;).

waste27.08.2006 15:42

Bine, bravo, vom alege liderul de piata, Everestul presei online (nu numai sportive) romanesti, maretul si unicul gsp.ro

 

Dar ne dai voie sa nu intram niciodata pe forumul inventat stelisti.ro, si sa ramanem pe ADEVARATUL SITE AL SUPORTERILOR Steaua, fcsteaua.ro ?

bodanelu27.08.2006 15:46

@Cristi aici discutam despre Steaua nu despre rivalitati intre trusuri de presa... ca sunt mai inferior, ca poate voi sunteti mai inferiori.. asta e. noi ne selectam ce vrem sa citim, si postam aici ce ne intereseaza!

Motanu D27.08.2006 15:57

@cristioto:

 

Si voi n-ati facut asta niciodata ?!

horse3727.08.2006 16:04

a citit cineva astazi declaratiile lui bosanceanu de la constanta? sant dea dreptul terifiante! acum 5' au fost citite la realitatea TV.

isi acuza jucatorii de non-combat si de faptul ca stafull Stelei ar fi umblat la jucatori constantei!!!

cristioto27.08.2006 16:25
Bine, bravo, vom alege liderul de piata, Everestul presei online (nu numai sportive) romanesti, maretul si unicul gsp.ro  

 

Dar ne dai voie sa nu intram niciodata pe forumul inventat stelisti.ro, si sa ramanem pe ADEVARATUL SITE AL SUPORTERILOR Steaua, fcsteaua.ro ?

 

Bineinteles.

***alex***27.08.2006 16:31

@cristioto

 

Aia ma interesa pe mine ca Prosport copiaza stirile de pe Mediafax, ca sa aflu stiri despre Steaua sau alta echipa intru pe site-urile cu profil sportiv, nu Mediafax, Reuters, etc.

 

Nu vom transforma forumul cu stiri numai de pe gsp.ro + ramurile lui, fiecare da copy/paste de pe ce site vrea si de unde crede ca stirea este mai interesanta.

cristioto27.08.2006 16:42

Ai dreptate.

flo220327.08.2006 16:45
a citit cineva astazi declaratiile lui bosanceanu de la constanta? sant dea dreptul terifiante! acum 5' au fost citite la realitatea TV.

isi acuza jucatorii de non-combat si de faptul ca stafull Stelei ar fi umblat la jucatori constantei!!!

 

nu merita frate efortul :wink: deja au inceput cu strambele iar. cred ca au 80% din jurnalisti cancer la ficat de oftica. digera greu succesele noastre , asta se stie de mult, mai ales ca s-a ales praful de ciori!

Rossoblu27.08.2006 16:53

singura solutie sa le dam peste nas este sa invingem in meciurile directe si pe Dinamo si pe rapid, si sa facem o figura frumoasa in grupe...!

Alex1427.08.2006 17:36

Cristi, la ultima gala de box la care a participat Zmarandescu, in gazeta de dupa meci aparuse stirea ca Zmarandescu a pierdut (desi castigase) si o "declaratie" a lui... ca infragerea il face mai puternic... nu mai tin minte exact.

Nu nu mai prosport inventeaza... si gazeta o face, nu stiu care inventeaza mai mult, da` nu ii acuza doar pe ei

***alex***28.08.2006 03:40
Conducatorii Stelei au creat un plan de marketing care sa asigure o prezenta cit mai numeroasa la toate cele trei partide din Liga Campionilor pe care ros-albastrii le vor disputa pe teren propriu, nu doar la meciul contra galacticilor.  

 

Astfel, clubul din Ghencea va pune in vinzare, in prima instanta, un abonament care garanteaza accesul la meciurile cu Lyon, Real Madrid si Dinamo Kiev, cel mai ieftin valorind 50 de euro, adica aproximativ 175 RON. Astfel, fanii Stelei vor evita cozile de dinaintea partidelor si vor economisi 10 RON, costul total al celor mai ieftine bilete la cele trei meciuri din Ghencea fiind de 185 RON.

 

spt.ro

 

Uau.. multumim de reducere. :roll:

skorpio1528.08.2006 05:21

Uuuu... Cu 10 RON poti sa-ti iei vreo 14 gazete! :lol:

 

later edit:

 

Abonatii FC Steaua care isi vor achizitiona pachetul de bilete pentru toate cele 3 partide din grupa E a Liga Campionilor de pe teren propriu (Olympique Lyon - 26 septembrie, Real Madrid - 17 octombrie, Dinamo Kiev  - 21 noiembrie) vor primi din partea clubului un cadou surpriza.

- site oficial

 

S-au gandit mult saracii...

Melku28.08.2006 18:33

http://www.spt.ro/?section=41&subsection=0...0&articol=11587

 

Iata un articol foarte reusit de cei de la spt pe tema neconvocarii lui Ogararu la nationala, articol insotit de un interviu cu el precum si de argumente in favoarea convocarii lui Ogararu (in dauna celor doi zmei - Contra si Badoi). Degeaba, degeaba, degeaba, Piti nu si-ar permite asemenea magarii fara sustinerea Nasului asa ca Pitipoanca nu va ceda.

FanSteaua4Life28.08.2006 19:12
La 30 de minute dupa finalul partidei, galeria Rapidului, formata in mare parte din suporteri timisoreni

www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=11572

:lol: :lol: :lol:

Motanu D29.08.2006 05:16

Todorov a marcat iarasi pt Portsmouth (4-0 cu Boro !!! :P) O sa fie un real pericol pentru noi acest atacant bulgar... pare in forma buna.

Sa-l vedem pe marele Tamas la lucru !!! :roll: :evil:

«16162636465689»