FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«16061626364689»
alex4steaua22.08.2006 18:29

Nu cred chiar tot fara sursa insa cum a declarat porumboiu am crezut ..

_yang22.08.2006 20:06

Ce a mai zis si Porumboiu ala ???

Melku22.08.2006 20:19

Mai conteaza ce spune papagalul ala care parca pierde finala Champions League cand pierde cu Steaua? Macar de ar avea o echipa decenta...

_yang22.08.2006 20:56

Eu din cate stiu el tine cu Rapid...Doar a vrut sa se implice pe acolo asta vara asa ca e de inteles atitudinea lui...

Cooper22.08.2006 20:57
..
Nu trebuie sa fim rai cu oameni ca Porumboiu. A fost totusi un nume mare in arbitrajul romanesc. In plus incearca sa mentina in divizia A o echipa dintr-un oras in care castigul mediu/luna este de 3 milioane de lei. Papagali sunt altii . In mod clar nu iau apararea celor care ataca echipa noastra, dar daca am ajuns sa ne luam si de patronii echipelor mici din campionat.......
cristioto22.08.2006 20:57
Ziaristii insa,asa cum le e felul,reusesc sa induca multora ideea ca Poll ar fi un papa-lapte condus de bunica.

 

Of, of, of... cand veti face distinctia intre un titlu care sa genereze interes si stirea propriu-zisa? Nu am scris eu acea stire, dar nu pot sa nu rad cand vad interpretarile. Probabil ca presa e de vina si daca maine va fi un cutremur.

Cooper22.08.2006 20:58

Despre Poll, sper sa arbitreze macar cum a facut-o Ivanov in tur, in rest nu ma intereseaza ce face bunica-sa.

Violentsa22.08.2006 22:34

MECIUL CU Standard VA FI DAT SI PE TVRi CONFORM www.steauafc.com. Este!! tot asa baieti!!

FanSteaua4Life22.08.2006 23:14
Radoi

 

 

Nu fii trist, Mirele! Meritai mai mult ca oricând sa fii în seara asta pe teren. Sa îti conduci de pe teren echipa spre visul pe care l-ai împartasit în secret cu toti ai tai înca de pe vremea când Steaua era jos, iar Borcea si altii ca el va ironizau. Stim ca ti-ai dori mai mult ca orice sa te poti razbuna pe cei care te-au acuzat sezonul trecut pentru greselile din meciul cu Rosenborg si acum câteva luni pentru ca, vezi Doamne, ai fi dat de pe teren semnalul retragerii la jocul cu Middlesbrough.  

 

Te-ai sacrificat mai mult decât ar fi facut-o altcineva pentru aceasta echipa. Ai acceptat cu stoicism infiltratiile si calmantele, ai amânat inconstient si altruist o operatie care simteai ca e mai complicata decât parea la prima vedere. Ai strâns din dinti când te durea si ti-ai asumat rolul liderului pe teren si în vestiar. Ti-ai riscat cariera la echipa nationala, intrând într-un conflict deschis cu un selectioner orgolios si prea rar iertator. Ti-ai stapânit pornirile instinctive de a pleca din campionatul românesc la cluburi care erau gata sa îti dubleze salariul. Te-ai atasat de un patron controversat si imprevizibil, ramânând o constanta în topul trecatoarelor sale preferinte. Esti un fotbalist valoros, puternic si apreciat. Ai cucerit cu naturalete publicul stelist, câstigând totodata respectul adversarilor.

 

Mie, personal, nu îmi esti simpatic. Asta pentru ca mai demult într-o deplasare ai înjurat gratuit si mitocaneste un fotoreporter ProSport care nu voia decât sa îsi faca datoria.  

 

Imi închipui însa cât de greu trebuie sa îti fie acum. Sa stai deoparte tocmai azi, când Steaua are o sansa imensa sa stearga în 90 de minute un deceniu de frustrari si de neîmpliniri. Fizic n-o sa fii pe teren, dar noi toti, prieteni, admiratori sau pur si simplu observatori ai tai, stim ca iminenta calificare în Liga îti apartine într-o mare masura.

 

 Dan FILOTI

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...dex&id=3349

 

Ma bucur ca mai sunt ziaristi cu mintea limpede...

 

Ce faceau stelistii acum zece ani?

 

• Carlos Fernandes: Abia peste sapte ani se apuca de fotbal, iar dupa alti doi ani enerva milioane de români dupa meciul de la Middlesbrough

 

Daniel VLAD

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...dex&id=3305

 

Asta e chiar dobitoc...

I.N.Money23.08.2006 00:16

Dan Filoti este un baiat destept,mereu gandeste inainte sa scoata vreo perla cum fac altii.

Nici nu ma mira,cum ziaristi intr-adevar buni,ca Filoti ,Vochin sau chiar scriitorul Radu Paraschivescu sunt chemati la emisiuni la TV in mod constant deoarece stiu sa puna punctul pe i,nu cum face acest Daniel Vlad,sau cum vad acel Radu Banciu.

flo220323.08.2006 06:12
Siman trage de timp pentru ca asteapta meciul de azi, dintre Steaua si Standard Liege. Daca "ros-albastrii" se vor califica in grupele Ligii Campionilor, Siman il va vinde pe Mazilu lui Gigi Becali, pentru ca acesta i-a promis mai multi bani. Esecul stelistilor ar insemna perfectarea tranzactiei cu giulestenii, care sunt, in acest moment, "solutia de rezerva".

 

evz.ro

Virgil23.08.2006 07:43
Ziaristii insa,asa cum le e felul,reusesc sa induca multora ideea ca Poll ar fi un papa-lapte condus de bunica.

 

Of, of, of... cand veti face distinctia intre un titlu care sa genereze interes si stirea propriu-zisa? Nu am scris eu acea stire, dar nu pot sa nu rad cand vad interpretarile. Probabil ca presa e de vina si daca maine va fi un cutremur.

 

Degeaba oftezi Cristi.Sunt foarte multi care citesc in viteza titlurile,dar nu citesc si continutul.Din diverse motive.Astfel ideea cum ca Poll,sa zicem,e un papa-lapte,ramane.

Aveti darul ca prin titlurile care nu au nimic de-a face cu continutul,sa derutati oamenii.

"Ati mintit poporul,cu televizorul" sau "ziaristi din presa scrisa,sunteti formatori de opinie mincinosi",mi-e tot una.

forever_STEAUA23.08.2006 10:00
A luat foc IDM-ul!

 

La clubul IDM în care jucătorii Stelei obişnuiesc să se destindă înainte de meciurile importante a izbucnit un incendiu. Fotbaliştii au părăsit clubul cu puţin timp înainte de stingerea incendiului, fumul afectînd foarte puţin sala în care steliştii şi-au petrecut timpul. La club au sosit 5 maşini speciale şi circa 50 de pompieri care au stins incendiul în jurul orei 12,30.

Incendiul se pare că a izbucnit din cauza unui motor de la sistemul de ventilaţie

 

 

sursa: gsp

 

Premonitie?!

 

Din "iad" in Rai...

 

PS: Borcea, nu te linistesti ? :twisted:

***alex***23.08.2006 10:03
[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]: "Important pentru noi e ca nu am pierdut cu Bruges si imi doresc ca aceste similitudini sa se pastreze: noi am facut 2-2 cu Bruges, la fel si ei cu Standard."

NAGY: "La Bruges a fost 2-2, cu Standard 2-2, urmeaza un 3-0 si o calificare."(gsp.ro)

 

Asa sa fie!

 

Doamne Ajuta!

alex4steaua23.08.2006 10:05

Eu zic ca nu va fi asa usor sa le dam 3-0 macar sa castigam insa FORZA Steaua . spre cl

cristioto23.08.2006 12:35
Degeaba oftezi Cristi.Sunt foarte multi care citesc in viteza titlurile,dar nu citesc si continutul.Din diverse motive.Astfel ideea cum ca Poll,sa zicem,e un papa-lapte,ramane.

Aveti darul ca prin titlurile care nu au nimic de-a face cu continutul,sa derutati oamenii.

"Ati mintit poporul,cu televizorul" sau "ziaristi din presa scrisa,sunteti formatori de opinie mincinosi",mi-e tot una.

 

Cand vei intelege rolul unui titlu si, apoi, vei avea rabdarea sa citesti urmarea, va fi OK. Daca scria acolo "Adrian Porumboiu: Poll este ...", mai intrai ? ;)

 

A luat foc IDM-ul!

 

La clubul IDM în care jucãtorii Stelei obișnuiesc sã se destindã înainte de meciurile importante a izbucnit un incendiu. Fotbaliștii au pãrãsit clubul cu puțin timp înainte de stingerea incendiului, fumul afectînd foarte puțin sala în care steliștii și-au petrecut timpul. La club au sosit 5 mașini speciale și circa 50 de pompieri care au stins incendiul în jurul orei 12,30.

Incendiul se pare cã a izbucnit din cauza unui motor de la sistemul de ventilație

 

 

sursa: gsp

 

Premonitie?!

 

Din "iad" in Rai...

 

PS: Borcea, nu te linistesti ? :twisted:

 

Sursa nu e corecta. Ei doar au facut trimitere. Ma rog ...

forever_STEAUA23.08.2006 12:41

@cristioto

 

No offence, dar pentru mine gsp si stelisti.ro, milogi.ro, catei.ro e aceeasi branza... Oricum, eu de pe gsp am citit stirea, chiar daca m-a "trimis" altundeva...

cristioto23.08.2006 14:51
@cristioto

 

No offence, dar pentru mine gsp si stelisti.ro, milogi.ro, catei.ro e aceeasi branza... Oricum, eu de pe gsp am citit stirea, chiar daca m-a "trimis" altundeva...

 

Nu, nu ai citit-o pe gsp, pentru ca acolo era doar trimitere ;). Era pe stelisti pana sa fie trimitere din partea GSP. Si acum, gata, ma duc la meci. Sa ne certam bucurosi dupa aceea :D

Cooper24.08.2006 16:49

S-au calificat si milogii si catzeii, dar cu ce chinuri. Adevarul e ca au reusit sa elimine prestigioase echipe si trebuie sa-i felicitam pentru asta. :twisted: :twisted: :twisted:

Motanu D24.08.2006 17:58

Merita cateva elogii in GSP-ul de maine !

Melku24.08.2006 18:52
Oricum, noroc mai mare ca al Stelei n-am pomenit, parcă e echipa naţională a Germaniei. A avut oponenţi slabi, nu vorbesc de grupe, ci pînă acum", a spus Ganea (gsp.ro)

 

Iar vorbeste gura fara Ganea, el nu a auzit de coeficientul UEFA :lol:

Vladinho24.08.2006 19:06

Ganea e idiot

iL Napoletano24.08.2006 19:48

Nu e idiot.Invidia face oamenii sa vb. in acest mod!Daca ei au trecut cu greu de Beitar ma gandesc ce o sa faca in turul urmator daca e sa joace cu Steaua Rosie...tocatura de caine imputit!

DTP-Ludacris24.08.2006 21:17

La plimbarea de dim prin Sofia ,Ganea a oferit 5 Euro la o romanca care matura pe acolo ,s-a facut dreaq de ras,era asa mandru de fapta lui ,decat sa ii dea 5 euro mai bine isi vedea d drum .. :roll:

SteauaToronto24.08.2006 23:00

Ganea-Danciulescu-Niculescu

 

3 tzigani..ce dracu sa le ceri...

 

Primul se comporta ca un bebelus "nea Mircea (Rednic) vreau titular :cry: "

 

Al doilea nu face nimic de cateva meciuri...el e de balerina acolo

 

Si ultimul Niculescu plangea langa nea Borcea ca vrea la Timisoara :cry:

 

Ce atentie sa le dai la acesti "oameni"?

 

Doamne debia astept turul 1 sa-i vezi plangand...Doamne ce rusine e sa fii caine!!!!!!!

«16061626364689»