FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1622623624625626689»
clausblaus04.06.2013 11:43

Eu nu stiu de ce-o tot dau astia la suceala,ba UEFA,ba FIFA......ce naiba.Daca tin eu bine minte in perioada respectiva dupa regulamentele noastre,premierea era interzisa,iar unul din cei implicati,taraitorul valizei,nu era nimeni altul decat TEIA Sponte.Ce functie detinea respectivul in cadrul clubului?

Deci daca ar fi sa fim corecti Steaua ar risca ceva,ce anume asta nu mai stiu caci nu stiu exact ce stipuleaza regulamentul,depunctare,retrogradare,habar n-am!

Lorimer04.06.2013 12:45
dupa regulamentele noastre,premierea era interzisa

 

Aici totul este discutabil. Dupa ce a alergat atunci Becali dupa bistriteni cu banii in vazul camerelor, s-au gandit cei de la federarie sau Liga sa dea o lege, insa este extrem de fragila si interpretabila. Daca dai inainte valiza cu bani ca stimulent poate...dar daca o dai dupa ca placere a ta, nu stiu ce lege iti poate interzice treaba asta. Atunci va fi pur si simplu un cadou, o placere a celui care ofera. Becali este cred eu judecat (daca nu ma-nsel) nu de federatie sau Liga, ci de stat, deoarece in acest fel ocolea impozitele...aici intra de fapt discutia si aici trebuie sa ne lamureasca cei care au studii in domeniu.

Empyro04.06.2013 13:08

Asta cu faptul ca nu era in acte este o aparare de doi lei, se merge foarte frumos pe situatia de fapt. In legatura cu FIFA si UEFA trebuie precizat faptul ca NU INTERZIC stimularea din partea tertilor. A fost si probabil inca este o practica uzuala in Liga 1. In momentul in care s-a intamplat incidentul, Liga s-a sesizat foarte repede dupa tot circul facut de cioban si a introdus de urgenta un articol, ne-au taxat retroactiv, Steaua castigand ulterior la Curtea de Arbitraj (for suprem la vremea respectiva in Romania). Daca mergeam la TAS sau alt for european aveam castig de cauza 100% atunci. Doar 3 spete au ajuns pe masa UEFA , FC Porto si Juventus pentru mituirea arbitriilor, Fenerbahce pentru trucarea unor meciuri directe.

Problema intervine atunci cand apare o decizie a unei instante penale, in momentul ala tribunalele sportive nu se mai uita pe fondul spetei si orice sanctiune din dreptul comum atrage una de natura sportiva.

Adrian04.06.2013 13:15

Ciobanul nu e tert iar premierea e ilegala.

 

Asta din mai multe motive. Cel mai important fiind faptul ca toate echipele din campionat sunt adversare intre ele. Nu poti sa mergi sa dai bani la adversar pentru un meci de campionat. Asa ceva nu se face. Nu e fair play. Ca nimic nu te opreste sa spui ca le dai bani ca sa castige cu x cand tu de fapt le dai bani ca sa piarda cu tine in etapa urmatoare. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca ai putea sa dai bani echipei x ca sa rupa jucatorii echipei y, echipa cu care tu te bati la titlu.

Adrian04.06.2013 13:39
Steaua era tert in infruntarea directa dintre U Cluj si CFR.

 

Daca meciul dintre U si CFR se juca intr-o competitie in care Steaua nu era implicata, da, Steaua era tert. Dar asa nu are cum sa fie tert.

 

 

Intreaba-te de ce nu exista NICI MACAR UN SINGUR astfel de caz sanctionat de UEFA ?!

 

Pentru ca ciobanul e un monument al prostiei care tine neaparat sa spuna presei tot ce face?!

 

UEFA nu a sanctionat nimic pentru ca nu a prins nimic. Pe cioban, insa, l-au prins.

apparte9904.06.2013 13:56

Mare noroc pe Steaua sa se pricopseasca cu Andrei Hrebenciuc...un mare, mare geniu care la doar 28 de anishori a scris carti bah...si acuma preda la facultate, preda din vasta experienta de viata si de ce nu, si aia profesionala ca doar cind te cheama Hrebenciuc nu iti trebuiesc decenii sa intelegi despre ce gitsii matii predai la studentii cam de virsta ta hahahaha deci mare noroc pe Steaua ca se alege cu genialitatea asta de Hrebenciuc Lite.

 

Cit despre oier...sa donezi tu atitia bani, sa ajuti atitia oameni, sa fi asa cunoscut, sa conduci cel mai iubit club de fotbal si sa vi doar cu 200 de scrisori de sustinere? Jenant...judecatorii or sa fie urat impresionati...mai ales ca patru scrisori au fost scrise de femiile din viata lui becali (nevasta-sa, fetele si Meme Stoica). Un sef te face sa versi de la atita umilinta in care face baie cu placerea nebunului si alt sef ce le stie pe toate la doar 28 de anishori...

 

 

clausblaus04.06.2013 14:14

@apparte99

Macar n-o sa mai putem zice ca Steaua are un conducator analfabet. :)))

apparte9904.06.2013 14:16
La banii lui, trebuia sa stea dracului tacut, micut, linistit si sa ii lase pe avocati sa vorbeasca. Bine, la banii lui ar fi trebuit sa plece dracului din tara de 10 ani. Da' daca e prost...

 

 

 

Nu cred ca Becali are bani...milionar de carton...Cine are bani este discret ca nici nu stim cum ii cheama...cei cu gura mare nu au nimic decit afaceri ori prabushite ori "cu foarte mult potential" adica cai verzi pe pereti...chestia cu drobu de sare...in loc de "daca va cadea in capu copilului" astazi este "daca creste pretul la sare si dupa ce cade drobu, ca cade ca asa zic expertii, il duc la piata si il vand cu 5 milioane? Asta-i becali, falimentat, nimeni nu stie decit cel ce ii face taxele annual. Si procuratura. La bani lui, Becali face ce poate adica inchisoare...cei bogati nu calca prin inchisori decit in vizita, vezi Radoi :) Chiar sunt curios...crede cineva ca fara Steaua becali ar avea dupa ce bea apa? Nici un apartament cu 2 camera in Cringasi nu si-ar permite...si oricum iar fura ghiulestenii leii aia auriti asa ca mai bine ca nu sta acolo dar fara Steaua becali nu ar avea bani nici de tramvai. Imparatul nu are haine...nici un imparat nu are, numai boierii din spatele cortinei.

Adrian04.06.2013 14:26

Da, lui ii lipseste cashul.

Ca banii lui stau in pamant. Da', daca era destept, vindea tot si pleca. Ca doar stia ca e murdar pana in maduva oaselor. Ce sa-i faci daca astia sunt lacomi pana la soare?! LA PUSCARIE CU EI!

 

SteauaToronto04.06.2013 14:32

Doamne ce tara de prosti...cum reusiti fratilor sa mai traiti acolo ? pai asta e circ ieftin...voi ati vazut in America cu Dominique Strauss-Kahn, ditamai seful cum l-au luat pe sus si l-au dus....asta e justitie ? aia sunt avocati ? rrrrromania

apparte9904.06.2013 14:47
Da, lui ii lipseste cashul.

Ca banii lui stau in pamant. Da', daca era destept, vindea tot si pleca. Ca doar stia ca e murdar pana in maduva oaselor. Ce sa-i faci daca astia sunt lacomi pana la soare?! LA PUSCARIE CU EI!

 

 

Unde sa plece? Strainatatea...nimeni nu te baga in seama si asta-i farmecul...asta-i bucuria emigrantiilor sa scape de un guvern ce are grije de ei cum era ala comunist...si sa ajunga undeva unde "nu exista"...asta da viata...sa fi invizibil este cel mai frumos lucru pentru cei normali si cel mai mare chin pentru cei ca becali...asta vrea atentie cum vrea palmierul ploaia torentiala de 5 minute de la 5 si-un sfert...Adevarata libertate...sa mergi pe strada si sa nu te vada nimeni...Romania este mediul propice lui becali...unde pe fiecare il maninca de celalalt...unde fiecare "vede" si il intereseaza, profund, de celalalt si asta becali iubeste, dupa atentia asta infecta tinjeste parazitul de becali...si de-aia nu a plecat nici nu va pleca vreodata...Cind cineva iti spune ca "Romania ma sufoca" sa sti ca tipul nu minte...suntem un neam tare timpit care nu mai poate de grija caprei vecinului...Cred ca medicamentele de durere de cap sunt cel mai bine vindute in Romania...nimeni nu stie sa puna presiune pe semen cum stie romanul sa o faca...

Kekea04.06.2013 15:15
Unde sa plece? Strainatatea...nimeni nu te baga in seama si asta-i farmecul...asta-i bucuria emigrantiilor sa scape de un guvern ce are grije de ei cum era ala comunist...si sa ajunga undeva unde "nu exista"...asta da viata...sa fi invizibil este cel mai frumos lucru pentru cei normali si cel mai mare chin pentru cei ca becali...asta vrea atentie cum vrea palmierul ploaia torentiala de 5 minute de la 5 si-un sfert...Adevarata libertate...sa mergi pe strada si sa nu te vada nimeni...Romania este mediul propice lui becali...unde pe fiecare il maninca de celalalt...unde fiecare "vede" si il intereseaza, profund, de celalalt si asta becali iubeste, dupa atentia asta infecta tinjeste parazitul de becali...si de-aia nu a plecat nici nu va pleca vreodata...Cind cineva iti spune ca "Romania ma sufoca" sa sti ca tipul nu minte...suntem un neam tare timpit care nu mai poate de grija caprei vecinului...Cred ca medicamentele de durere de cap sunt cel mai bine vindute in Romania...nimeni nu stie sa puna presiune pe semen cum stie romanul sa o faca...

 

Aici nu se dezbate problema asta. E de stiut ca ii place atentia. S-a subliniat ca nu are in minte altceva decat atat si pentru asta acum sufera.

Lorimer04.06.2013 15:44
Ciobanul nu e tert iar premierea e ilegala.

 

Asta din mai multe motive. Cel mai important fiind faptul ca toate echipele din campionat sunt adversare intre ele. Nu poti sa mergi sa dai bani la adversar pentru un meci de campionat. Asa ceva nu se face. Nu e fair play. Ca nimic nu te opreste sa spui ca le dai bani ca sa castige cu x cand tu de fapt le dai bani ca sa piarda cu tine in etapa urmatoare. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca ai putea sa dai bani echipei x ca sa rupa jucatorii echipei y, echipa cu care tu te bati la titlu.

 

Ilegala sau nu, daca nu ar fi facut acel circ mediatic atunci in care sa se laude din nou cu banii lui, nimeni n-ar fi aflat nimic. De fapt sunt convins ca asta se-ntampla prin multe parti.

 

Arsenal1886Steaua194704.06.2013 16:06

Ciobanu condamnat si in dosarul Valiza dar sta tot 3 ani la parnaie. Condamnat si Teia Sponte. I-au dat 2 ani.

 

 

Piturca a luat un an cu suspendare.

MoWeed04.06.2013 16:27

Sa fie intr-un ceas bun! Cat mai multe condamnari ii urez infectului. Daca s-ar putea duce dupa el si aparatorii lui de pe forumul asta si de pe stadion, alaturi de MeeeMeee, ce frumos ar fi...

 

Sa fie intr-un ceas bun! Cat mai multe condamnari ii urez infectului. Daca s-ar putea duce dupa el si aparatorii lui de pe forumul asta si de pe stadion, alaturi de MeeeMeee, ce frumos ar fi...

eMagic04.06.2013 17:25
Sa fie intr-un ceas bun!

 

Daca e ceas bun sau nu, ramane de vazut. Iar aici ma refer la reactia UEFA care ar trebui sa investigheze din oficiu cazurile de coruptie dovedite. Mi-e sa nu patim ca Fener....

 

Alex88pl04.06.2013 18:01

Pe langa ziua baietelului meu care se apropie repede..este una din cele mai bune vesti pe care le-am primit anul asta. Referitor la Steaua este cea mai buna veste de multi ani. Retrogradarea nu cred ca intra in discutie. Dar exorcizarea clubului a inceput. Scapam usor usor de toti diavolii care au distrus un spirit. Steaua LIBERA!!

Alexandru H.04.06.2013 18:16
Ilegala sau nu, daca nu ar fi facut acel circ mediatic atunci in care sa se laude din nou cu banii lui, nimeni n-ar fi aflat nimic. De fapt sunt convins ca asta se-ntampla prin multe parti.

 

Paradoxal, treaba asta e legala in Spania si in Germania. Ceea ce e o stupiditate, dar deh, fiecare cu obiceiurile lui. Si da, greseala boului a fost circul; daca Jiji activa in fotbal in anii 90, cred ca nu mai exista nicio cooperativa, ca ii dadea pe toti in gat. Nu ai ce sa ceri unui prost. Nici macar sa invete ceva din experienta inchisorii.

apparte9905.06.2013 00:36
Daca e ceas bun sau nu...Mi-e sa nu patim ca Fener....

 

 

 

Ba eu sper sa fie Steaua suspendata din Europa. Daca nu, Steaua aduce bani, becali fericit, becali nu vinde. Steaua suspendata, becali ii da cu "de unde sa ii platesc ca eu sunt investor ce baga bani la echipa dar daca echipa nu adduce bani sa ii bag in ea...de unde sa bag eu bani...de acasa? hahahahhha. Trebuie sa dorim suspendarea Stelei din Europa macar un an...lotul e tinar, poa sa piarda un an si cine vrea sa plece, sa plece...nu conteaza lotul ori suporterii ci becali sa vinda Steaua! Scapam de becali si o sa avem si lot misto (or sa stea aia la coada sa fie considerati pt proba de lucru in Ghencea) si suporteri (romanii nu urasc Steaua ci pe Steaua lui becali)...dar trebuie sa scapam de becali. Steaua suspendata...e mai usor decit "singura solutie, inc-o revolutie" ca si asa n-o face nimeni...

 

 

 

PS Cine cumpara Steaua o sa o faca din dragoste pt fotbal si Steaua nu pt bani...doar daca Steaua este suspendata din Europa altfel vin sa ia banii, vand lotul si fac si ei ce a facut Copos si incearca becali acuma...deci din orice unghi privesti problema...Steaua suspendata este de ce avem nevoie.

Adrian05.06.2013 06:21

Prima victima a condamnarii ciobanasului?

MoWeed05.06.2013 08:54

Toronto a primit ban permanent, deci gata cu discutiile despre el.

eMagic05.06.2013 11:54

Stire pe jegsp: Oficiali FRF filmati cu camera ascunsă: "Steaua, exclusă din Europa, in Romania o mai bijbiim noi"

 

Prin urmare...pana incepe Liga I, doar un meci mai vad live: cel cu gazarii prosti.

vlad05.06.2013 13:06
Stire pe jegsp: Oficiali FRF filmati cu camera ascunsă: "Steaua, exclusă din Europa, in Romania o mai bijbiim noi"

 

Prin urmare...pana incepe Liga I, doar un meci mai vad live: cel cu gazarii prosti.

 

Sa de Domnul sa fie asa cum zic astia. Asta chiar ar insemna deparazitarea echipei de fotbal Steaua Bucuresti. De la Memel pana la Gigel. Aici intra si suporterii in pas cu trendul.

Arsenal1886Steaua194705.06.2013 13:15

Poate ar fi bine. Atunci o sa ramana langa echipa cei care tin pe bune cu Steaua nu doar cei care tin ca e la moda.

apparte9905.06.2013 14:09

"Steaua, cea mai corupta echipa romana, trebuia retrogradata inca din 1989." Cam asta-i mesajul ce il gasiti peste tot astazi...au iesit viermii sa devoreze hoitul...Dinamo si CFR Cluj, intr-adevar corupte...astazi pure ca zapada...FC Arges, Rapid, Sportul Studentesc, U Craiova si Poli Timisoara, distruse de un anumit individ din conducerea lor...victim nevinovate, Steaua cu un nebun (nu necesar criminal, doar nebun la cap) la conducere este "cea mai corupta"...hai cu retrogradarea, poate desfiintarea...Excluderea din Europa ar fi bine, retrogradarea ar fi ok, nu asta ma deranjeaza desii pedeapsa ar fi prea mare...reactia publicului roman ma face sa vars caci este sub orice critica...nu mai sunt in stare sa ceara dreptate ci distrugere cu orice pret al echipei ce a fost peste ei cam tot timpul, oameni de nimic ce nu vor iesirea din mizeria lor ci aducerea linga ei a tot ce este deasupra lor.

 

In alta ordine de idei...prostul de becali poate nu merita inchisoare...o bataie zdravana, da, o amenda sa il usture 2 ani la rind, da, dar inchisoare...neah...asta nu a omorit ori furat juma de tara ca cei ce cer capul Stelei astazi. Va fi Romania mai buna fara Steaua vreun an doi ca se vor minca precum ciinii...hotii din provincie contra tiganiilor din Bucuresti cu exrocii de laLiga si Federatie si mass-media intre ei...Stelisti, o vacanta ne prinde excellent...scapam de becali si ne bucuram de spectacolul oferit de lupta pt putere a viermiilor ce nu vor putea acuza Steaua de nimic anul asta. Noi nu putem dezinvecta fotbalul, sunt prea multi microbi dar ei, cu Steaua afara din ecuatie, se vor dezinvecta singuri fara banii adusi de stelisti si cu ura lor ceva fi indreptata contra lor. Scapam de mocirla lor un an, doi? Un singur regret, lipseste rapidul din Liga 1, ar fi fost foarte relaxant sa ii vedem pe tuciuri cum isi spinzura, conform zicalei, parintii. Stau si rationez...poate Steaua e de vina ca exista atita mizerie...ca toti sunt ocupati cu ura contra Stelei dar asa, cu noi in cealalta camera, isi vor scoate cutitele si se vor macelarii in liniste, fara "brichete, Steaua comunista, Becali nebun" sa ii deranjeze de la deznodamintul clar: nu rezista mai mult de sase luni nici o echipa de hoti, intr-o lume de-a lor, de hoti ordinari. Da, cred ca excrocii profita de existent Stelei...atentia care o atrage Steaua le permite sa isi faca de cap in culise dar asa, cu noi lipsind de pe prima pagina...sa te ti circ :). Mai tineti minte ce cintam prin minutul 20 cam in orice meci, inainte de 89? Circul Ghencea hahahahahha. De-aia aia de la federatie si Liga le este greu sa scoata Steaua din Liga...fara noi nu vor avea discretia si linistea necesara furturiilor ca-n codru, furturi ce lumea nu le vede ca este cu colimatorul pe "cea mai corupta echipa, Steaua Bucuresti."

 

Cum va arata Liga fara noi? Astra-CFR de exemplu, cama sa va arata. Stadioane suspendate (nenorocitii vor injunghia arbitrii, porniti de dobitocii din conducerea cluburiilor, atitati de mass-media ce duce dorul lui Becali, Vama si Negoita la dans contra lui Arpadi si Nicolae, furturi de jucatori urmate de suspendari de jucatori neplatiti, rezultate de 4-5, va fi un circ complet! Stiu ca va vine greu sa acceptati dar Steaua trebuie retrogradata...Romania ne va multumii pt jertfa hahahahaha. Becali a avut dreptate, a fost trimisul lui Dumnezeu pt fotbalul romanesc, executarea lui a pornit totul. (dar daca nu vinde Steaua vom revenii unde sintem acuma...dar pina atunci haieti sa punem Berea la rece, intindem fotoliile, dat sonorul la maxim si "enjoy the greatest show on Earth, Liga 1 Romaneasca, editia 2013-2014.

«1622623624625626689»