Ciobanul ar putea fi cercetat intr-un nou dosar. Noua speță disjunge din ancheta in urma careia Becali a primit trei ani de inchisoare informează Romania TV.
Potrivit sursei citate, Becali este cercetat, alaturi de sotia sa, intr-un nou schimb de terenuri in care mai este implicat si Teia Sponte.
"În calitate de director general al SCAI Mogosoaia, societate cu capital majoritar de stat, ACESTA a incheiat actele de schimb cu Ministerul Apararii Nationale, Becali George si Becali Luminita, fară a avea in acest sens aprobarea AGA si cu incalcarea dispozitiilor legale", se arată in rechizitoriul DNA.
În dosarul schimburilor de terenuri cu MApN Ciobanul a primit trei ani de inchisoare cu executare.
Cum era aia cu 5>3?
Tot apar dosare pentru cioban. Si e si normal sa apara. Doar omul e murdar pana in maduva oaselor. Iar acum ca l-au bagat la puscarie, procurorii pot sa priveasca de mai aproape toate "afacerile" lui.
Nu m-ar surprinde daca ar mai aparea si alte dosare in viitorul apropiat.
Intai avicola, acum asta. As vrea sa ii intreb pe domnii cu 5>3 daca nu li se pare ciudat ca un om asa bun ca ciobanasul nostru are atatea dosare.
Oricum, suntem pe drumul cel bun. Am vazut ca jegul a inceput sa vanda terenuri. Probabil ca acum cauta sa isi transforme averea in cash si sa plece din tara. E doar o chestiune de timp pana cand va vinde Steaua.
