FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«15758596061689»
Melku18.08.2006 07:40

Sa vedem ce convoaca si de la noi, eu ma gandesc ca ar fi logic ca Goian, Ghionea (care sunt MULT peste Iencsi sau Tamas) si Dica, Para sa fie convocati.

giuliano_10118.08.2006 09:07

pai cum nu a mai facut Ogararu 2-3 greseli pe meci? in fine, bine ca si-a dat seama Piturca de faptul ca incepuse sa devina penibil. bine, penibil e oricum cu iencsi, soava, rosu sau pompiliu Stoica. sper sa-i vad pe Dica, Goian, Paraschiv si Ogararu in teren dar ma indoiesc.

forever_STEAUA18.08.2006 11:28
Procurorul-şef al DNA, Daniel Morar, a anunţat, pe 4 mai, că Direcţia Naţională Anticorupţie a primit o cauză referitoare la posibile fapte de evaziune fiscală comise în legătură cu salariile plătite fotbaliştilor de la Clubul Steaua, de-a lungul a diverse perioade.

El a precizat că dosarul a fost primit de la un Parchet de sector prin declinare de competenţă şi că această cauză se află în faza de acte premergătoare.

 

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=2815

Melku18.08.2006 11:35

De-a lungul a diverse perioade petrecute pe timpul vechii societati probabil.

flo220318.08.2006 11:42

mai repede cred ca-i vorba de banii aia dati in punga :wink:

cristian01418.08.2006 11:47

Am observat 2 sondaje foarte interesante pe site-ul GSP-ului de astazi.

 

Ce jucător dinamovist crezi că ar avea loc în naţionala României?

Ionel Danciulescu-6.24%, 263 voturi

Ionel Ganea-9.29%, 392 voturi

Claudiu Niculescu-8.96%, 378 voturi

Catalin Munteanu-10.74%, 453 voturi

Cosmin Moti-11.62%, 490 voturi

Nici unul-53.15%, 2242 voturi

 

Si al doilea referitor la titularizarea lui Dica sau Cocis la nationala :

Pe cine crezi că ar trebui să folosească Piţurcă în meciul cu Bulgaria, pe Dică sau pe Cociş?

Nicolae Dica-80.39%, 5091 voturi

Razvan Cocis-19.61%, 1242 voturi.

 

Aceste sondaje reflecta realitatea, si sunt surprins de postarea lor chiar pe site-ul GSP. :roll:

Melku18.08.2006 12:07

Daca Cocis va fi apt 100 % va juca sigur, trebuie vandut pentru ca "pista de lansare" numita Sheriff a iesit din CL :lol:

cristian01418.08.2006 12:26

@Melku

Era greu de crezut ca moldovenii vor intra in UCL, si sincer, nu ma intereseaza pe mine acest Cocis. Una e sa joci in maretul campionat al Moldovei si cateva meciuri cu amatori de prin Malta, Irlanda etc. sau cu cine o fi jucat Sheriff, si una e sa joci titular meci de meci in Romania (LA Steaua !) si sa ajungi in semifinalele UEFA, marcand o multime de goluri.

Nu cred ca suporta comparatie Dica si Cocis.

Sper ca Piturca sa dea dovada de intelepciune si sa mai lase orgoliul la o parte si sa-l titularizeze pe Dica.

Motanu D18.08.2006 12:31
Piturca sa dea dovada de intelepciune si sa mai lase orgoliul la o parte

 

Imposibil.

bodanelu18.08.2006 12:39

piti a trimis telegrame de convocare, dar asta nu e obligatoriu sa si vina acei jucatori! a trimis mai multe pt nu a avea surpriza sa i se accidenteze vreunul si sa nu fie altul care sa`l inlocuiasca! so, presimt ca Ogararu o sa ramana in Olanda, sub motivul ca era a 3-a optiune, si ca greseste de 2-3 ori pe meci, nu e in forma, e mai bun contra sau badoi!

armanovici18.08.2006 12:43

Soava nu s-a retras de la nationala?

bodanelu18.08.2006 12:44

da apropo... cine e soava? ce a facut el important?

Motanu D18.08.2006 12:45
Soava nu s-a retras de la nationala?

 

Nu i-a dat voie Giovani...

Melku18.08.2006 12:49

Hahahahhahahahaha. Tare.

Care din cei convocati la nationala sunt sub "tutela" lui Giovanni (in afara de Soava)?

 

L8er edit

 

"Steaua are cel mai bine plătiţi jucători, dar are bugetul mai mic. Dacă intră în grupe, nu că le dublez salariile, dar le măresc, iar treptat vor ajunge să câştige între 200.000 şi 500.000 de dolari salariu anual, să nu-şi mai dorească să plece în străinătate. Mă bazez pe calificări în Liga Campionilor şi pe venituri pe care să le aducă jucătorii şi să le încaseze tot ei. Nu mai vreau să dau foarte mulţi bani din buzunarul meu, ci să se autofinanţeze clubul", a spus Becali.
prosport.ro

 

Toata lumea o sa sara de fund in sus acum dar eu spun ca este un pas spre normalitate, aproape numai la Chelsea clubul merge in pierdere si Abramovici aduce banii cu sacul, in rest sunt niste societati profitabile.

cristian01418.08.2006 13:30

@Melku

 

Mi se pare normal acest lucru, atata timp cat Becali nu va lua din visteria clubului bani pentru nevoile personale. Si inca un factor important pentru ca Steaua sa se autofinanteze ar fi acela ca echipa sa aiba participari constante in UEFA Champions League, si un parcurs cat mai lung, altfel este foarte greu sa te autofinantezi. Deocamdata mi se pare inutil sa discutam despre contracte de 200-500.000 de euro cat noi inca suntem la 'portile' grupelor Ligii Campionilor.

SSK18.08.2006 13:32
Nu mai vreau să dau foarte mulţi bani din buzunarul meu, ci să se autofinanţeze clubul", a spus Becali.

 

Asta ar fi primul lucru destept pe care il spune Becali in ultima vreme. Bine-ar fi sa fie adevarat...

cANAL18.08.2006 14:31
da apropo... cine e soava? ce a facut el important?

 

A facut penalty-ul de la Praga :lol:

***alex***18.08.2006 14:33

I-a dat voie Calinescu lui Soava sa revina la nationala? :D

I.N.Money18.08.2006 14:34
Ziarul Fanatik

JOACA ONYEWU?

Cu cinci zile inaintea returului cu Steaua, antrenorul Boskamp si Onyewu dau declaratii pline de optimism.

 

Onyewu nu forteaza mana antrenorului si spune ca "sunt pregatit, dar numai Boskamp decide daca pot intra sau nu in meciul de la Bucuresti". La randul sau, antrenorul lui Standard il apreciaza teribil pe atacantul american. "Este un aparator excelent si un om pe care l-am admirat mult pentru caracterul sau. Ii cunosc la perfectie jocul", zice Boskamp care in meciul de sambata, din campionat, contra lui Genk nu poate conta pe Oussalah, Bouchouari, Conceicao si De Camargo, accidenta

E o stire destul de enervanta,desi nu are meciuri in picioare americanul Onyewu poate sa fie o problema pentru noi,acesta putand da siguranta apararii belgiene.

cANAL18.08.2006 14:39
La randul sau, antrenorul lui Standard il apreciaza teribil pe atacantul american. "Este un aparator excelent

Atacant sau aparator :lol: :lol:

Astia chiar nu verifica o stire inainte sa o publice?

I.N.Money18.08.2006 14:42

Atat timp cat Ivanovici este cu capu in nori iti dai seama !

Onyewu este fundas,are doua prezente la mondiale cu SUA,a jucat si acum 2 ani impotriva noastra si a facut-o foarte bine.

***alex***18.08.2006 14:44

Ivanovici se gandeste la Catalina Ponor! :wink: :lol:

cristioto18.08.2006 16:23
Am observat 2 sondaje foarte interesante pe site-ul GSP-ului de astazi.  

 

Ce jucător dinamovist crezi că ar avea loc în naţionala României?  

Ionel Danciulescu-6.24%, 263 voturi    

Ionel Ganea-9.29%, 392 voturi    

Claudiu Niculescu-8.96%, 378 voturi    

Catalin Munteanu-10.74%, 453 voturi

Cosmin Moti-11.62%, 490 voturi    

Nici unul-53.15%, 2242 voturi

 

Si al doilea referitor la titularizarea lui Dica sau Cocis la nationala :  

Pe cine crezi că ar trebui să folosească Piţurcă în meciul cu Bulgaria, pe Dică sau pe Cociş?

Nicolae Dica-80.39%, 5091 voturi  

Razvan Cocis-19.61%, 1242 voturi.

 

Aceste sondaje reflecta realitatea, si sunt surprins de postarea lor chiar pe site-ul GSP.  :roll:

 

De ce sa te surprinda anumite intrebari cu raspuns stiut? ;)

cristian01418.08.2006 17:05

@cristioto

 

Eu stiam. Ceea ce nu stiam e ca au ei curajul sa publice asemenea sondaje pe site care sa favorizeze Steaua si sa scoata in evidenta nr-ul mult mai mare al suporterilor stelisti, decat restul microbistilor. Probabil l-au suparat pe motanu' Felix. :lol:

cristioto18.08.2006 18:01

Ca sa iti raspund pe ocolite, cei care se ocupa de editia online nu sunt aceleasi persoane cu cele care se ocupa de ziar, iar simpatiile lor se vad, sper.

«15758596061689»