Dorin Goian s-a accidentat la Arad și, aproape sigur, va lipsi din meciul de campionat cu FC Vaslui. În schimb, fundașul Stelei va fi prezent pe teren în meciul retur al turului 3 preliminar al Ligii Campionilor, cu Standard Liege. Goian suferã de o afecțiune mai veche a coloanei, denumitã Spina Bifida. "Nu este ceva foarte grav, dar în cazul unei lovituri sau a unei forțãri are dureri foarte mari", a spus doctorul lui FCM Bacãu, Teofil Bora, echipã de la care a venit stelistul.
"În mod normal, recuperarea dureazã 7-10 zile, dar el poate fi recuperat mult mai repede. La el problema este mai veche dar durerile pot fi provocate și de o lombosciaticã. Așa cum îl știu, sînt convins cã va fi în teren la meciul cu Standard", a spus cel mai vechi medic sportiv din România, cel care a avut grijã și de Nadia Comãneci în perioada cînd se pregãtea la Onești.
(gsp.ro)
In sfarsit o veste buna, sa speram ca asa va fi si Goian va juca. Mai ramane un mic semn de intrebare la Paraschiv, desi cred ca si el se va recupera.





