Gigi la stiri pe Pro TV" siman imi da raspunsul azi"
oare?
Gigi la stiri pe Pro TV" siman imi da raspunsul azi"
oare?
El si cind juca bine mai gresea.
Oare Piturca judeca inainte sa spuna ceva?Mai bine spune ca nu poate sa il sufere si gata,nu e nevoie sa boloboroseasca tampenii clasice de ale sale.
Fiecare pasare pe limba ei piere.Asa se va alege praful si de Victoras Piturca.
Si odata cu el, de echipa nationala.. :evil:
Iar saracul Goian ??Solutii exista.
Goian...
Steaua stir Romanian revival : http://www.UEFA.com/magazine/news/Kind=134...sId=441687.html
Cititi cum afara ni se recunosc meritele iar in tara altii...stiti voi..doar vorbe...!!!
Paul-Daniel Zaharia a sintetizat foarte bine situatia de la noi din tara. Ia acordat merite pentru ridicarea nivelului fotbalului romanesc la echipele de club lui Gigi Becali, ceea ce este Foarte adevarat, a scris despre posibilul profit al cainilor de pe urma Stelei in acest nou sezon (mai mult ca un semnal de alarma pentru trupa din Ghencea care a adunat cele mai multe puncte la coeficientul tarii pentru ca Romania sa aiba o echipa calificata direct in grupe si una in preliminarii)... e un articol bun si destul de adevarat.
Heerenveen - Middlesborough 4-0...
![]()
Ma unge pe suflet scorul asta.. Mersi Motane, acuma pot sa ma culc. ![]()
Paul-Daniel Zaharia a sintetizat foarte bine situatia de la noi din tara.
Scuze... n-am observat ca articolul e scris de ofiterul de presa al FRF... E mai bine asa ca ne sunt recunoscute meritle la noi in tara !
parca a rasucit cutitul in rana scorul asta.Chiar daca a trecut ceva vremeHeerenveen - Middlesborough 4-0...
Heerenveen - Middlesborough 4-0...
in ce cupa? :cry:
amical
Parcursul excelent al Stelei reusit în ultimele doua sezoane ale cupelor europene a atras si un alt mare succes în Europa, pe langa crearea unui coeficient de echipa foarte bun, care i-a ajutat pe ros-albastri sa fie cap de serie în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Steaua a disputat nu mai putin de 32 de meciuri, în perioada iulie 2004 - august 2006, fiind pe primul loc între toate echipele de pe continent la partide jucate în acest interval de timp.
Radoi si compania devanseaza grupari de top, pe locul doi clasandu-se campioana Europei din 2005, Liverpool, iar pe urmatoarele pozitii Villarreal, Milan si Internazionale Milano. Steaua a disputat, practic, în doi ani de zile tot atatea meciuri cate a bifat în perioada septembrie 1997-iulie 2004, adicã în aproape 7 ani!
Sursa :
__http://www.gsp.ro/index.php?a=51860&shift=1____________
Impresionant,adaugand ca din cele 32 de meciuri,Steaua a invins de nu mai putin de 15 ori si a facut 9 egale.
Steaua a revenit in forta in Europa.
Audio:asculta Europa,Steaua !
http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/AUDIO__Ascult...opa_Steaua.html
Mai mult, "rezervele" au crescut in valoare si tupeu. In hotelul unde stau cazati alaturi de jurnalistii romani, stelistii, prin vocea lui Florin Lovin (care incepe sa semene in bine cu Mirel Radoi), au spart bariera impusa de "silenzio stampa" pentru a intreba nu drumul spre carciuma, ci daca internetul functioneaza la parametri maximi
evz.ro, articol semnat de Andrei craciun
rahat asta cu ochi cine mai este? asta nu este atitudine tendentioasa? si o tine asa cam tot articolul :evil:
poate sunt deranjati ca stelisti au cerut sa plece ziaristi romani din hotelul lor...
si daca intrebau de carciuma, nici nu vreau sa`mi imaginez ce scria azi in evz
si, comparatie intre 2 articole:
Ovidiu Ioanitoaia:
http://www.gsp.ro/index.php?a=51828&shift=1
Catalin Tolontan:
http://www.gsp.ro/index.php?a=51829&shift=1
Oare tolomacul nu putea sa`l ia exemplu de mai batranul si mai experimentatul Ioanitoaia si sa scrie ceva asemanator? imi face el comparatie intre Liga si sex si alte tampenii...
@Bodanelu
Am si eu o rugaminte. La mine nu se deschide gsp, imi da o eroare - probabil computerul meu e mai pornit impotriva lor decat mine! :lol: :lol: :lol:
Cu permisiunea moderatorilor, te-as ruga sa postezi articolele respective integral, deoarece in aceeasi situatie se mai afla cativa amici de-ai mei.
Multam fain!
steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro
ti`am dat PM..
steagcruce2 steaua_ro steagcruce2 steaua_ro
OK. Merci. Am primit, am citit, ti-am raspuns. E mai bine asa cum ai gandit tu. :wink:
steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro
Pai[....]ala de Tolontan e un anti-stelist probabil de mic. Cred ca dak il vad pe strada o sa ma abtin cu greu sa nu ii dau una in gura. Si pe[ .....] ala de la Evenimentu la fel.
Presa din afara stie sa aprecieze adevaratele valori din toata lumea. Nu ca [nepriceputii] astea de la noi. Aceia sunt adevarati ziaristi.
Modificat de moderator.
Toti jucatorii care trec pe la Steaua vorbesc foarte frumos despre noi. Foarte simpatic Hamutovski in general, iar prin ceea ce declara acum cu atat mai mult!
Vor fi destui oameni care, odata ce-au muncit in Romania - in special sportivi - vor dori sa se stabileasca definitiv in Romania - nu neaparat la Bucuresti - sau macar sa-si construiasca resedinte, daca nu permanente, macar de vacanta. Cu putina atentie, pricepere si seriozitate, am putea deveni un fel de Elvetie dpdv turistic si rezidential. :wink:
Patronul Stelei a cumparat o imensa catedrala din capitala Belgiei, Sfantul Nicolae, pe care o va transforma intr-o biserica ortodoxa, pentru toti romanii care locuiesc acolo. "Am de transformat o catedrala catolica intr-una ortodoxa si voi investi niste bani acolo.
gsp.ro
zice-ti voi acum daca nu-i nebun omul :evil: si noi ne rugam sa ia un jucator, doi!
Adevarul e ca e un lucru bun sa investesti in biserici. Dar in constructia lor, sau in restaurarea celor vechi! Sa-i schimbi insa orientarea, nu e tocmai frumos... Ca sa nu mai vorbim de faptul ca s-o cumperi purs si simplu e cam deplasat.
Nu mi se pare normal ca bisericile sa se poata vinde asa de usor, nu cred ca e normal sa schimbi orientarea unei biserici, si sunt curios cum se impaca aceste mult trabmbitate convingeri ortodoxe ale lui Becali cu "mai usor va intra camila prin urechile acului decat bogatul in imparatia cerurilor".
Se pare ca avem de-a face cu o alta mostra de stire gsp falsificata si prezentata in maniera Radio Erevan.
Biserica a fost cedata de un alt cult crestin (catolici, protestanti) romanilor ortodocsi, ea apartinand acum statului roman. Gigi Becali doar va finanta restaurarea cladirii si redecorarea interioarelor dupa canoanele ortodoxe. Nu e nimic rau in asta, nici o urma de scandal, este chiar un gest crestinesc.