S-a trezit însã și Zotta - un secretar general la Rapid mai insipid decât fostul secretar general al Comitetului Central și mai antipatic decât colegul de la linie de pe vremuri, unul Argãsealã, care ne aratã drumul spre adevãr. E ca și cum l-ai pune pe Gigi Becali sã conducã un marș al homosexualilor în Noaptea de Înviere. Zotta a anunțat ad-hoc o conferințã de presã într-o zi, sâmbãta, în care normal trebuia sã-și plimbe câinele prin parc și, mai ales, sã-și scoatã la aer curat conștiința greu încãrcatã.
Dar dacã George Copos i-a dat un ordin, trebuia sã-l execute. Așa cum, în urmã cu vreo patru-cinci ani, inventa lovituri libere cu spatele la poartã și valida goluri prin telepatie, stârnind mânia lui Gino Iorgulescu, care l-a alergat ca pe un animal domestic în ziua de Ignat. În aceastã mocirlã de interese, Zotta a vrut sã arate cã oficialii din Giulești sunt curați ca lacrima, iar alții sunt negri de funingine. Aș fi vrut sã facã o conferințã de presã când acorda penalty-uri dubioase în minutul 90 pe la Onești ori pe la Bacãu, sau când plângea cu regulamentul în mânã la acuzele și țipetele lui Gino. Þi-a venit cantitatea de moralitate cu trecerea anilor sau doar acum, instantaneu? sursa:www.prosport.ro tare ,nu? 